Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
3. jún 2010

pekny vecer, babule 🙂

elko69
3. jún 2010

@dugyna aha no to mate dobre vymyslene tiez 🙂
@romcag no kiez by bol taky rychly ako jeho sestranica behom dvoch hodin kedy sestra zacala mat kontrakcie bola mala na svete...
@vejula ahoj ako sa mate??

romcag
3. jún 2010

@elka69 - tak to už hej.. to paráda.. ako mne budúca svokra vravela, že neviem aká známa.. že behom 5 minút porodila, dva krát potlačila a dieťa bolo na svete.. vravím, nebola by som ani ja proti 🙂

elko69
3. jún 2010

@romcag tak to bolo este lepsie...waw aj aj chcem taky porod !!!!! idem skusknut panelacik,este s avratim

romcag
3. jún 2010

@elko69 - utekaj a príjemné pozeranie.. xixi... a možno prídeš a povieš, že to bola 5 - minútová záležitosť 😀

dugyna
3. jún 2010

@elko69 presne on bude strazit..to uz teraz viem ze bude skor hore..uz ked bude mysliet ze mala sa budi isto nas zobudi 😉

elko69
3. jún 2010

@romcag no uz to skoncilo tkze som tu dovtedy dokym budem vladat 🙂

@dugyna tak to budete mat namiesto tych vysielaciek detskych 😀 ja psika nemam takze uz su nachystane u nas...

romcag
3. jún 2010

@elko69 - ja už nevládzem ☹ uff.. neviete poradiť čo je dobré pri chorobe? Asi horúčka na mňa lezie, hlava bolí .. nepríjemné

gali
3. jún 2010

ahojte, vsetky 🙂

len som nakukla, ze co noveho mate, ci nie je nejake nove babo 😉 a idem hadam spat, lebo dnes mam taky spaci den.

elko69
3. jún 2010

@romcag no tak tym som si presla asi cca pred tyzdnom,len ja osm mala tu horucku zo zapalu hrdla, a ked bola okolo 37,5 tak som ju stahovala studenymi obkladmi na zapestie a na clenky a vlaznymi sprchami ale nie moc na brusko,skor na nohy a potom ked som sa zabalila do paplonu som sa pekne vypotila...a dugy mi poradila vela tekutin pit,hlavne nejaky dzus s neperlivou mineralkou,ani nie studene a ani nie horuce ako caj..a na hrdlo som kloktala a brala cuclacie tablety...na parale som pomyslala len v pripade vyssej teploty ako 38 ale ty si na zaciatku tehu tak neviem ako to je u teba...

elko69
3. jún 2010

@gali tak to mas dobre ked len haji a ked to ide samo hlavne,tiez by som chcela taky den aspon par kedy by som len spala..

romcag
3. jún 2010

@romcag - no skúsim sa teda poriadne napiť vody, skočím na wc..a idem pod paplón.. uvidíme.. či v noci čo bude, alebo či to prejde alebo ako.. no brutal toto.. nad paralenom ešte neuvažujem, aj keď viem, že v nevyhnutnom prípade smiem.. no skúsim takto.. uvidíme čo sa bude diať ☹

romcag
3. jún 2010

@elko69 - sorry.. zas som tvoju poštu sebe adresovala .. už ani nerozmýšľam opäť.. papaa.. dobrú noc.. snáď

elko69
3. jún 2010

@romcag a kolko mas teplotu?

elko69
3. jún 2010

@romcag tak dobru noc ale ked bude teplota okolo 37 - to este nieje teplota len zvysena aaj to sa v tehu zevraj vyskytuje..

elko69
3. jún 2010

a co uz hajame babule?

ginger17
3. jún 2010

nehajame 🙂 dobry vecer

elko69
3. jún 2010

@ginger17 jeeeeeeeee jedna tehulka je tu aspon zeby?

ginger17
3. jún 2010

ano ano ano presne ja som tu 🙂

elko69
3. jún 2010

@ginger17 a jak to ze tak neskoro si sa prihlasila??

ginger17
3. jún 2010

@elko69 ani neviem... chcela som pozerat film ale nesiel.. a na to, aka som teraz spava som podivne cula :( zato v praci sa idem zblaznit a vecer ma ta unava dako prejde. tak este som dobiehala co je nove 🙂 aky mas vecer?

ginger17
3. jún 2010

@elko69 tak teda dobru noc 🙂

elko69
3. jún 2010

@ginger17 no ved prave ze vacsinou babule na zaciatku tehu uz spinkaju o tomto case lebo su unavene zo zaciatku viac ako potom v neskorsom stadiu tehu... 🙂

elko69
3. jún 2010

no veru asi je cas ist uz haji tak dobru nocku teda 🙂

zuzumajko
4. jún 2010

@vejula no jo, bol prikazany sviatok, ale u nas tolko ludi v kostole, ze sme stali vonku. Mne bolo zle, tak dost neprijemne v tom pocku ☹
inak dobre ranko 😀 uz mi z toho pocka sibe. Zvonil mi budik rano a vravim drahemu aby ho vypol. On na to, ved to je tvoj budik, co mam obist postel? 😀 uz chcem leto. Normalne mam dnes rolak v praci, taka mi je zima

mimi21mimi
4. jún 2010

breeee ranko.... asi este zbehnem pospat, ale aspon na skok som tu.... 🙂

vefi89
4. jún 2010

a my sme dnes od štvrtej hore 🙄

lusa889
4. jún 2010

ahojte babule,
pridavam sa k rannym vtacikom 😉 sme hore od siestej a konecne sa nam podarilo zaspinkat, v noci sme sa santili od 2:30 od pol piatej 😉 lebo sme sa nemohli vykakat 😠 straaaasne to bolo

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 ahoj 🙂 necvičila si jej nôžkami??

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 asi 10 minut, potom sme si utierali ritku nejaky chvilu ani to nepomohlo, tak sa este trosku popucila, tatik skusil masirovat brusko, a potom znova cvicil nozickami a nakoniec to bola raaaana jak z dela,.... len mam ten pocit, ze to budeme dnes viac krat opakovat, lebo zas sa mi rano pucila a v plienka len take akoby si ritku utrela, .... nevies cim by som jej pomohla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre