Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 to vtacie mlieko si musim spravit, nesmiem byt leniva... to som este neskusala... a este pivo, ale nikto by ma nedonutil vypiti pivo 😝
asi zajdem do tej lekarne....

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka tie reci to len zhorsia .... ved co nechapu, ze clovek by aj chcel, ale to nejde????

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi vidis moja asi nechapu ...si myslia ,ze som milionarka a len tak kupujem tie drahe mlieka ....a o to viac ma trapi ,ze prave segra do mna rype ...nie kazdemu je sudene kojit dieta do roka ako jej ☹

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka prave mi pisala jedna baba v druhej teme, ze vraj okolo 3tt je prva laktacna kriza cca... a to mliecko potom moze nabehnut, tak snad... ale vy mate trosku viac... dalsia byva tusim okolo 5-6 tt

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi vtacie pomohlo zo zaciatku ,tak skus ...a pivo ,ale tmave ,je chutne ,citit v nom karamel 🙂

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka karamel nemam rada 😀 radsej to vtacie mlieko.... len keby mi ho mal kto spravit.... ale u nas doma su akurat tak adepti nato, aby mi ho vypili. 😀

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi ja uz nemyslim ,ze u mna je to kriza ,ja som svoje prsia "vymordovala " tak ,ze az ....ale dlabem to uz ,jednoducho sa to neda a ja maleho trapit nebudem ...ja som aj odsavala ,ked som mala zapal mocovych ciest ,aby som neprisla o mliecko a nic ...aj tak vsetko marne ...uz som stratila aj chut na to vsetko ...

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi vies ho robit ??? ja viem ,je to jednoduche a chutne ...som to jedla na litre 🙂 a mm starka m urobila tolko ,ze sa mi az zhnusilo 😝 😀 ......juj ale zo zaciatku som to pachtila 😀

bubulacik
28. aug 2010

@mimi21mimi sus si kupit homeopatika na podporu mlieka kamaratka tez mala problem s mliekom a pomohol jejaj caj na podporu a aj homeopatika a mas pravdu nie kazdemu je sudene kojit niekto koji aj 3 roky a niekto vobec len sa nestresuj aby si ho nestratila uplne.

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka neviem ho robit, ale su na nete vraj recepty... ty ho ako robis?
prave mi poradila kamoska, ze pre deti, kt. su na umelom mliecku je dobre davat cajiky od 1. tyzdna.... proti bolesti bruska. tak skusime.

mimi21mimi
28. aug 2010

@bubulacik budem si radsej hovorit, ze sa to este rozbehne... mamina moja mala mleika strasne moc.. sestra tiez.. ale mozno je to tou sekciou naozaj.

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi skus jej uvarit vodu a dja do nej 3 semiacka feniklu a 3 anyzu 🙂 a to pit ako cajik 🙂 das varit mliecko ,potom mimo toho das do mliecka zlaty klas a zltka..ked bude mliecko s cukrom vriet das do toho ten zlaty klas so zltkami rozmiesany v mlieku ( ako puding ked sa robi ) ...potom vyslahas bielka s cukrom a ked ti to bude vriet zacnes s lyzicou pridavat bielka(budes mat take oblaciky ) ....aspon ja to tak robim 🙂 dufam,ze som na nic nezabudla 😀

bubulacik
28. aug 2010

ste mi narobyli chute s tym vtaciim mliekom 🙂

maminakatka
28. aug 2010

@bubulacik tak sup sup urobit si 🙂 dobru chut 🙂

bubulacik
28. aug 2010

@maminakatka no ved sa chystam dovarim obed a dam sa do toho 🙂

maminakatka
28. aug 2010

@bubulacik co dobre varis ??? 😀 😀 😀 😀 😀 ....ja som varila vcera a mame aj na dnes ,mam pokoj 🙂

bubulacik
28. aug 2010

@maminakatka varila som stehno z mladuckeho diviaka na stave s ryzou a zemiakovu polievku tak dufam ze ostane aj na zajtra ebo sa mi nechce zajtra varit 🙂

tadotami
28. aug 2010

@mimi21mimi pri tamare sme davali pre istotu taqmara sylvia-nech ma krstna radost a den krstu.pri tadeasovi sme nemali nic lebo tam bol anjelik vysity.inac pri tadusovi sme v nitre natrafili na fakt perfektnu satenovu kombinovanu s bleducko modrou a aj ten anjelik je modrou vysity za nejakych 5 euro.

mirka12011
28. aug 2010

@happy8051 ja mam birmovne laura a keby som mala dalsiu dceru bude laura krasny pribeh ma laura ako sa dokazalo dieta obetovat za zivot matky juj az som plakala ked som citala ako povinne citanie na birmovku o svojej patronke fakt krasny smutny pribeh.... 😉

happy8051
28. aug 2010

@mirka12011 laura je krasne meno 🙂 nasi v rodine vlastne chceli vsetko ine len nie Nataliu - snazili sa ma ukecat aby to bola Dorotka, Ninka a neviem co vsetko mozne ine 🙂

eliska123
28. aug 2010

@happy8051 dakujem 🙂

gali
28. aug 2010

@mimi21mimi waw, len chuda nevesta, lebo mala bude asi viac obletovana 😀 😀 😀 Verim, ze bude zlatucka a uzijete si trosku zabavy. Hihi, vsak s Lulu uz asi 2 tyzdne planujeme, ze by sme aj rodit mohli ist, ale nasim drobcom sa akosi nechce. V pondelok idem na monitor a k Dr. do poradne tak uvidime. 🙂 Zjavne sa malej paci, lebo mozem chodit po kopcoch, po horach, nadskakovat a nic... To bude po ocinovi, ten ked si niekam sadne a je mu fajn, tak sedi a sedi. 😎

gali
28. aug 2010

@maminakatka mnam, to robievala moja stara mama a potom to nechala vzdy vychladnut a v lete sme to jedavali. Aj mne si narobila chute. Co keby si toho urobila viac a prideme k Tebe na vtacie mlieko? 😉

gali
28. aug 2010

@happy8051 pekne si to poriesila. Mne sa paci Laura a ta kombinacia Natalia-Laura je super. Drzkaj sa, len aby mala nekopala za dvoch 😉

lulu4
28. aug 2010

@mimi21mimi ahoj to ste mali super ze mohol byt na vzdycharni s tebou,tu kde idem ja,je to tak ze tam moze byt so mnou len ak tam nie je ina mamicka,lebo ze tam aj pozeraju od spodu,monitory a tak ze musia mat sukromie,a ja si myslim ze prave tam potrebuje mamicka tu oporu.a k Jasminke sa aj mne hodi Lujza,tak asi to vyhrava🙂

lulu4
28. aug 2010

@gali takze uz sa citis fajn,tak potom aj to kino zvladnes🙂no ty aspon nemas este termin ale ja uz zajtra a to sme cely den doma neboli teraz sme prisli a nic.uvidime co pride vecer a v noci.

lulu4
28. aug 2010

@maminakatka tym mlieckom sa netrap,urobila si preto vsetko mozne a ludia su casto blbi.moja starka aj mama nekojili dlho,mali malo mliecka tak som zvedava ako na tom budem ja.

happy8051
28. aug 2010

@gali dakujem 🙂 som rada, ze sa to nielen mne paci.. mala je fakt aktovna aj za dvoch ale je tam len sama 🙂 hoci na zaciatku v 3tt ma doki sokoval, ked mi povedal, ze moj gestacny vacok je privelky a ze su tam mozno dve 🙂 ale napokon jedno...
a ty mas meno pre malu ako tajomstvo, ze? lebo to nemas v pase 🙂

lulu4
28. aug 2010

@happy8051 ale ja viem ako sa bude volat malinka Gali ale neprezradim pokial to ona nechce prezradit, mozem len povedat ze je to podla mna krasne meno a bolo jednym z mojich favoritov na dievcenske meno 😀

happy8051
29. aug 2010

@lulu4 no ved ok, tak si pockame, kym to sem napise 🙂 ved uz nie dlho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre