Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
29. aug 2010

@chrenkovae vsak je to skvele? trosku som sa bala, ze ked uz nemam 20, ze to budem horsie zvladat a pohodka 😉
@mimi21mimi musim lulu povedat, ze sa musime vybalit, aby sme mohli mat stres, ze nestihame 😀 urcite sa potesi tomuto super napadu 😎

mimi21mimi
29. aug 2010

@gali a co este nespis? kontrakcie netrapia? mne zacali takto z nedele na pondelok o polnoci 2 dni pred terminom

mimi21mimi
29. aug 2010

@gali a tiez som mala termin v stredu 😀

gali
29. aug 2010

@mimi21mimi prisla som teraz z kina. Dobre bolo. Mala sa ale nejak moc vlni a normalne ma na stolicke az nadvihuje ako ma obcas pichne. Zajtra mam ist na kontrolu - hihi, hadam do rana vydrzime, lebo sa mi nechce robit v noci poplach i ked som pocula, ze to casto pride prave v noci. Vsak dam potom vediet, keby nieco 😀 😉

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali Nooo som zvedava.... 😀 este stale nic?
Mozem sa spytat, ako si zvladla obsediet v kine? Ja som bola naposledy tusim v 6/7 mesiaci nejako a mala som co robit, aby som tam vydrzala.... a to ma este bavil ten film!

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi mas pravdu, naposledy som bola v kine na zaciatku 8. mesiaca a vtedy som si uz hovorila, ze to nie je pre mna. Som sa miesila na sedacke - chudaci vedla mna... 😀 Vies, dopredu, dozadu, doprava, dolava..., samozrejme som na to aj zabudla a sla opat, ale poviem Ti, ze asi tym, ze brusko uz mam riadne dole bolo to lepsie, ale uz do kina veru nejdem 😉

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi ozaj a ako ste sa mali v sobotu? Mala sa vysantila 😉 ?

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali a na akom si bola filme? 🙂
Noo na svadbe bolo fajn - mala bola na prvej veceri, aj ked samozrejme mala len mliecko 😀 a potom isla domov... ale pekne to zvladla a bola casto stredobodom pozornosti, takze sa nemoze na nic stazovat. 😀

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi urcite bola vsetkymi obletovana 😉
Premietali u nas MAMAS & PAPAS, urobili sme si babsku jazdu. Asi na dlhsi cas poslednu...

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali Nooo veru... mne trochu aj chyba take to chodenie navecer von.... ale zvykam si :-P
a obletovana veru bola 🙂 Krpec jeden.

Kedy mas tu poradnu?

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi dnes az o 14h, ale musim ist este na monitor a ten je od 10 do neviem kedy 😀 , tak by som sa mala pomaly chystat, len sa mi z neho neoplati ist domov, tak sa asi po meste poflakam. Zas cely den rozbombardovany. 😠

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali Noo dnes veru nie je moc pocasie na flakanie po mesta 🙂
U vas monitor nerobia zaroven s poradnou?

chrenkovae
30. aug 2010

lulu sa vam ešte neozvala myslela som na nu a ty gali ako sa citiš dnes? 🙂

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi na monitor sa chodi do nemocnice a na poradnu az do porodu chodime k svojmu Dr. a obcas sa podari, ze pri nom aj rodis - ale nie v ordinacii 😀 😀 😀 Napr. dnes poobede ma moj sluzbu, preto az o 14h mam poradnu a sluzbu zacina o 15h. To s tym pocasim mas pravdu, len ked si pomyslim, ze 1/2h domov a potom naspat, tak radsej sa flaknem a mozno aj zubarku mrknem 😉
@chrenkovae lulu je tu, len som s nou cez jej fotoblok komunikovala. Ja sa mam super, az moc 😀 uvidim co sa bude dalej diat.

chrenkovae
30. aug 2010

@gali to maš dosť blbe že monitor maš v nemocke a poradnu u svojho dokiho takto prehanať v poslednom mesiaci ešte že si tak na tom ako si že? 🙂 držim palce nech ty všetko dobre dopadne a kino bolo ake na čom si bola?

gali
30. aug 2010

@chrenkovae v kine davali MAMAS & PAPAS, bolo to fajn, take na premyslanie. Veru u nas to takto bezi, ale tak vacsina chodi autom a zas nase mesto nie je take velke, takze sa peso presunies za 10-15min. zalezi kde mas Dr. Niekto ma napr. monitor v stredu a poradnu v piatok, tak to staci Dr. vtedy, lebo v nemocnici to vzdy sluzbukonajuci doktor pozrie, bez toho Ta nepusti prec, ale prehliada Ta len Tvoj, pokial je monitor OK.

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali si mala problemy zo zubami moc pocas tehu? Lebo ja na to ani pomysliet nechcem.. este ma caka navsteva kvoli zubu mudrosti :-/

gali
30. aug 2010

@mimi21mimi veru som nemala a nebola som na preventivke, tak by som to teoreticky este mohla stihnut 😀 Chodievam vzdy na preventivky cez prazdniny, lebo cez sk. rok nechcem vymeskavat z prace a zubarka mala dlho dovolenku a potom tie horucavy a nemocnica je pri jej ordinacii, tak by som mohla zbehnut. So zubami nemam problem, skor mi ide o peciatku, ze som bola 😉

mimi21mimi
30. aug 2010

@gali Tak to budes mat fakt na poslednu chvilu 😀
Ja musim zobrat malu dnes von autom, lebo nemame bundicku do takehoto pocasia... musime nieco kupit. Zatial jej dam asi dve mikiny, alebo neviem...

jjana17
30. aug 2010

ahoj, je tu niekto?

mimi21mimi
30. aug 2010

@jjana17 ahoj Jani... ja som tu... ako sa dari s malinkou?

tadotami
30. aug 2010

@jjana17
@mimi21mimi
no ahojte babenky.zdravime aj lauriku a jasmin.ako sa princeznicky maju?

mimi21mimi
30. aug 2010

@tadotami ahoj tami... no ta nasa v noci uz tradicne vyse styri hodiny nespinka a nespinka.... uz som z nej vtedy trochu na nervy.... ale snazim sa kazdy vecer urobit nieco preto, aby spala 🙂 Mozno dnes pridem na to, preco sa to deje....
Ako sa ma Tadeasko? on je taaak strasne podareny na tej jednej fotke z porodnice, ze nemozem 😀

tadotami
30. aug 2010

@mimi21mimi no dnes sme boli s tamarku u dr lebo jej zacina crevna viroza a je pochopitelne ze to aj tadeas dostava.dr si stale mlel len to svoje ze to pri papani sa nahlta vela vzduchu.mam maximalne kludne decko a od vcera je jak satan.druhu noc s nim hore.tak nech mi nekeca o vzduchu.tak som sa s nim chytila.no tak som mu teda hned povedala ze nechcem od neho nic.len nech mi povie kolko kvaptek hylaku mozu brat a nch je uz ticho.tak obidvaja uzivaju hylak a zda sa ze je to ok.no jednal jak s blbcom.sak vidim ze tomu malemu nieco je.nieco ho boli.

mimi21mimi
30. aug 2010

@tadotami tych crevnych viroz je teraz nejako vela... moja mamina skoncila s virozou silnou v sobotu v nemocnici...
Tak Tamarke nech to rychlo prejde, aby mohla plna sil nastupit do skoly 😉

tadotami
30. aug 2010

@mimi21mimi ta skola ma fakt stve.dufam ze jej to prejde.ale este viac ma tadeas stve.do kelu a taka som nevyspana.vcera mu davam flasu a pocas krmenia mi zletela na zem.mm cumi na mna a ze cicuska sak ty si zaspala.mamina je na infekcnom asi.hm,v trnave na infekcnom som pred par rokmi stravila 3 mesiace.

mimi21mimi
30. aug 2010

@tadotami a coze tolky dlhy cas v nemocnici?
ty maleho nekojis? ja uz to s tym kojenim pomaly vzdavam... den co den menej mlieka a uz som skusila vsetko.

tadotami
30. aug 2010

@mimi21mimi no ja som kojenie vzdala hned v prvy den.prvy tyzden mi total dohryzal bradavky a dalsie 3 tyzdne som ich liecila.tak o com to je?nam um vyhovuje.aj tadeas si zvykol a aj ja sa nemozem stazovat.

mimi21mimi
30. aug 2010

@tadotami Mne tiez dohryzla bradavky este s porodnici... a teraz sa mi podari odsat je mojho max. 50 ml za cely den, ale to odsavanie je uz viacmenej take trapenie...
myslis, ze tym, ze nekojime, neznizime nejako imunitu, ako to vsade hovoria?

lenocka84
30. aug 2010

ahojte baby

prosim Vas neviete, lulu4 uz porodila?

@gali ahooooj, uz aj tebe sa to krati, pevne verim ze sa velmi tesissss

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre