Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
2. sep 2010

babyyyyyyyy...................nasa tamara bola dnes prvy den v skole.mame prvacku.vsetci svaty pomahajte.

janefonda
2. sep 2010

@janinna11 no veď on sa ešte zmení a bude aktívnejší časom, ale zatiaľ si užívaj tieto krásne spoločné chvíle.

@tadotami no už máš školáčku! Pristane jej to 😵

happy8051
2. sep 2010

caute kocky, tak vidim ze gali ani lulu este stale nic... ja som dnes dokupila posledne veci co mi chybali, myslim, ze sme komplet vybavene 🙂 radsej v predstihu, ak by sa to nejako narychlo zomlelo... co si nezelam ale nikdy neviem...

gali
2. sep 2010

@chrenkovae coze? Teba rovno takto? A mne, ze ak nic, tak mam prist v pondelok do poradne... Ludia ked ma vidia chodit po meste maju zo mna stres 😀 😀 😀

gali
2. sep 2010

@happy8051 vies, vzdy si myslis, ze ak sa nieco zomelie, potom pride termin a akosi sa nic nedeje. Mas pocit, ze tie dni su dlhsie ako bolo tych 9 mesiacov. Den zacina mat viac hodin a hodina viac minut a okolie telefonuje, smskuje a darmo vysvetlis, ze sa ozves, ked uz bude po. Verim, ze aspon Ty budes pekne podla prikladu 😉 My s Lulu asi pretekame, ktora dlhsie vydrzi... 😀 😀 😀

chrenkovae
2. sep 2010

@gali ale to len na kontrolu ma dojsť no uvidim dufam že už to pride čoskoro všetko ma už začina boleť juj nech už to mam konečne za sebou 😅

carinthia21
2. sep 2010

@janefonda No do Grazu to mam take 2 hodky autom, ale mame to po ceste, lebo aj tak si tam pojdem dat prelozit moj rodny list kvoli svadbe...tak sa mozem ozvat 😵 Kavicku sice nemozem, ale moj si da s radostou...ja ostanem radsej pri cajiku 😉

mnavik
2. sep 2010

Ahojte baby neviem kde mam napisat ci medzi snazilky alebo tehu.uz 2 tyzdne mi meskaju..tak som bola u dokrorky ktora mi spravila sono cez brucho a povedala ze mam zvetsenu maternicu ze je to na tehotenstvo a ze si mam kupit calibrum a kupit test.Tak som si ho na druhy den rano robila a vysiel mi negativny tak som zufala a dnes mi vysli 2x negat. ☹ Citim sa rano zle je mi na zvracanie podbrusko ma boli a aj krize tak neviem co mam robit.menstruaciu som naposledy mala po vyvolavacke 24.7.2010 predtym som jedla antikoncepciu.poradte prosiiiiiiim ak mate dake skusenosti lebo s tych testou som mimo.k lekarke idem az v utorok a to je este daleko dakujem.

mnavik
2. sep 2010

mam aj taky žlto ružovy vytok ale viacej žlty

happy8051
2. sep 2010

@gali ja som zas asi opacny pripad, kedze ma minule doki postrasil, ze mala pojde von asi skor...ja by som ju radsej aj nejakych par dni prenasala, ako mat predcasny porod.... uvidime ako to pojde... ale verim, ze ty by si to uz rada mala za sebou 🙂

gali
2. sep 2010

@happy8051 vies, mne dr. od 34tt hovoril, ze aby som aspon po 36tt vydrzala, lebo sa stale bal, ze to pojde skor. Krcok sa skracoval a skracoval a ja som stale behala a behala - musela som, lebo som mala turisticky kruzok s deckami a vidis to tu? 41tt 😀 Ale, radsej opatrne, nech je vsetko OK. Tesime sa na dalsie babatko.

gali
2. sep 2010

@mnavik zalezi aj aky test si si kupila. Kazdy Ti zameria inu hladinu hormonu. Chod do lekarne a pytaj si najcitlivejsi.

gali
2. sep 2010

@chrenkovae vsak v sobotu uz mas termin 😉 Este nas s Lulu aj predbehnes 😀 a my tu budeme ako take slonice 😀 😀 😀

mnavik
3. sep 2010

gali@ked vždy mi povedia že ten alebo ten nevies ktory je ten najlepší??už mam v tom chaos 😝

chrenkovae
3. sep 2010

@gali ale určite už dneska budete mat detičky pri sebe verim tomu.Veru v sobotu dufam že už to vypukne 🙂

gali
3. sep 2010

@mnavik musi byt taky, ze zameria najnizsiu davku HCG v moci. Na tych testoch to byva napisane, ze aky je citlivy a na druhej strane ono to velmi rychlo stupa, takze mozno uz dnes by Ti aj ten, ktory si pouzila 1x bol schopny zmerat, ze ci ano alebo nie.

mnavik
3. sep 2010

baby začinam mat hnedy vytok

gali
3. sep 2010

@mnavik ja som mala tiez Dr. mi dal Duphaston - mam pocit, ze tak sa to volalo, povedal, ze to moze byt dobre znamenie, ze sa to tam riadne uhniezduje a veru sa riadne uhniezdilo 😀 drzi ako kliest. V druhom pripade je to to horsie...
Hm, poradit nejaky konkretny test Ti neviem, ale v lekarni ked im povies, ze chces ten, ktory dokaze ukazat uz najmensiu hladinu HCG urcite Ti ich par daju na vyber. Napis potom ako si dopadla.

gali
3. sep 2010

@chrenkovae velmi o tom pochybujem, uz 3. den mi odchadza zatka, dnes tam bola aj primes krvi, tak sme pre istotu sli aj do nemocky, lebo moj Dr. neordinoval a vsetko v pohodke. Sice to, ze mozno cez vikend nieco bude nevylucuju, ale dnes uplna pohoda. Takze sa drzime a nie a nie sa pustit 😀 😀 😀

chrenkovae
3. sep 2010

@gali no dneska sa aj ja citim dajako fajn pekne som si upratala a nič je mi stale fajn no sice večer je to už horšie to vôbec nespim všetko ma boli ale inač neviem neviem mam taky pocit že sa jej dajako nechce von 🙂 😀

mimi21mimi
3. sep 2010

@carinthia21 ahoj... ano ja som sa vydavala tehotna v 6 mesiaci a mala som saty pozicane z Trnavy z jednej pozicovne. Upravili mi ich tam na brusko...

mimi21mimi
3. sep 2010

@elko69 tak ja som krpatej nakoniec kupila tie kvapky, ktore si mi odporucala ty a ci zaberaju neviem... ale myslim, ze ju brusko neboli... skor vymysla a nevie sa ulozit.

mimi21mimi
3. sep 2010

@maminakatka ahojky... sme pisali o kvapkach proti bolesti bruska....
Prave sme prisli z dovolenky z Tatier a krpec mi koneeeeeecneee zaspal!

lenocka84
3. sep 2010

ahojte tehulky

gali ty tu furt oxidujes? nehanbis sa? 😀 😀 😀

a co lulu? nejake nove spravy?

maminakatka
3. sep 2010

@mimi21mimi ako Vam fajne aj ja chcem ist ☹ ☹ ☹

mimi21mimi
3. sep 2010

@maminakatka Boli sme tak medzi Breznom a Popradom.... tam mame chatu a aj som si na teba spomenula... lebo na latrine mame taku mapu Slovenska a tam som si vsimla Roznavu.... teraz to trochu blbo vyznelo, ze som si na teba spomenula na latrine 😀 😀 😀

a ako sa ma Samko? 🙂

mimi21mimi
3. sep 2010

@janinna11 jeeej ahoj.... gratulujem k Jakubkovi... aky si mala porod? 🙂 Zelam vela zdraviiiiicka.

gali
3. sep 2010

@chrenkovae vidis, von je zima, kto by sa sem dral? Tam im je dobre, teplucko 😉 Ty mas zajtra termin, ze?

@lenocka84 hihi, ja sa mam? Vsak malej je dobre, to znamena, ze som dobra matka, nie? 😎 😀 😀
O Lulu spravy nemam..., ale stale cakam...

mimi21mimi
3. sep 2010

@gali ty co tu robis???? Som povedala, ze ked sa vratim z dovolenky, mas to mat za sebou 😀 😀 😀

lenocka84
3. sep 2010

@gali tak sup sup aj ty do nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre