Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
4. mar 2010

Lucy: dobry postreh to som si ani nevsimla co ta nasa Vejulka popisala 🙂 ta berie vsetko aj chlapceka aj dievcatko aj svojho Dominicka, ta bude mat deti 😀 😀 😀

vejula
4. mar 2010

😀 lucy tak nam tu do témy pribudol párik 🙂 ... Mame to tu celkom pekne vyrovnané 😎

Bože tak som sa zas nažrala ledva dýcham 😝 A stále by som nejaké lakocinky tlačila do hlavy ale už musím skončiť 😕

garonka
4. mar 2010

vejiiiiiiiiii tebe sa tie tyždne pekne kratia 😵 😵 😵 😵

garonka
4. mar 2010

a maly mi zas dlho spí drichme od pol 5 tak som zvedava čo bude robiť v noci 🙄
a mne rano treba skoro vstavať a šup vybavovať veci 🙄

lulu4
4. mar 2010

vejulka uz bude onedlho dalsia mamina 🙂

lulu4
4. mar 2010

gari: tak mas spachtoska ale ved to nespi tak dlho to su tri hodinky to je v pohode nie? ale asi ho budes v noci zase nosit na rukach 😀

lulu4
4. mar 2010

Lubka: ake uz mas velke brusko a pekne take okruhle... aky kociarik to mate v albume? co je to za model a kde ste kupovali, co vas vysiel?

garonka
4. mar 2010

lulu tak to asi vyzera, že ho budem ako kraľa nosiť po rukach kym si drahy bude pekne odfukovať ale asi len nakojím maleho a drahy ho uspí som asi prechladnuta mam upchaty nos 😠

vejula
4. mar 2010

jojo kočky sa mi to už kráti takto 🙂 A to som pred pár týždnami len zavidela garonke a vefi... Jaj ale aj tak mám pocit že ten posledný týždne bude nekonečne dlhý...
Ale dnes sa mi snívalo že som porodila nádherného blondačika 😵

garonka ty maš takého kludasa, zlaté dieťatko, že ti nechá čas aby si sa aj nám povenovala 🙂

lubka89
4. mar 2010

no tak lulu ked som teraz na posledy bola na sono tak tam mal nozicku tak nevidela doktorka co to je. ale povedala ze to bude chlapec , tak to dufam . a kocik sme kupovali z podruky za 160 € . nieje to az tak vela . a dneska sme kupili aj vanicku🙂

garonka
4. mar 2010

veji no jo ale v noci nespí potom asi tak 3 hodinky a ma uplne obrateny režím ešte dobre, že sme ho okupali včera dnes by to nebolo možne keď tak tvrdo drichme 😀

a mne tie posledne tyždne šli veľmi rychlo a ako som odkladala, že rodiť nechcem 😀

lubka89
4. mar 2010

no garonka uz si aj rada ze si porodila nie? ja by som mala tiez rodit cisarskim ake to je ? ☹

garonka
4. mar 2010

lubka da sa to zvladnuť ale deň po sekcii je to hruza kedy ťa postavia na nohy to vyrazí dych a všetko bolí, ja som cely deň presedela na zachod som šla zohnuta ako starenka a spanok? jedine na chrbte na boku som dlho nevedela spať

lubka89
4. mar 2010

no to mi ani nevrav . a uspali ta?strasne sa bojim ☹

lulu4
4. mar 2010

lubka: tak to ste dobre kupili ten kocik vyzera velmi zachovalo.... a tesis sa na chlapceka nie?
a cisarskym kvoli tomu tlaku?

garonka
4. mar 2010

lubka nie mala som spinal pri vedomí som bola videla som hneď maleho aj som počula ako reve 🙂
ono sa da vybrať čo chceš či spinal alebo celkovu narkozu, ale celkova narkoza je pre babo nebezpečna
neboj i ja som sa bala a dalo sa to zvladnuť
no po sekcii sa treba viac šetriť ako pri sponntannom pôrode
kvôli tlaku budeš mať cisarak?
ja kvôli vahe maleho som mala a aj kvôli tlaku

vejula
4. mar 2010

garonka takže z tvojho malého je nočné vtáča??? Už teraz trénuje na nočné žurky 😀 😀
No garonka ty si to predlžovala a ja by som najradšej porodila zajtra... Samozrejme že nie v 36 tt myslím keby som už zajtra bola v 40 tt 😀 😀

lulu4
4. mar 2010

veji: ja by som uz tiez brala ten porod, nie ze by som sa nan tesila ale chcem mat malicke uz pri sebe 😀

vejula
4. mar 2010

tak tak lulu, ešte aj tie sny čo mám... Už mám v nich maličkého pri sebe, a potom sa zobudím 😖 Tak mi je smutno potom. Ale vydržíme ved sme ženy 😉

janefonda
4. mar 2010

Lulu: Som písala profákom a ospravedlňovala som svoju neúčasť na prednáškach 😉 tak dúfam, že budú chápaví.
Lubka čaves 🙂
Gari no ten tvoj spachtoš, sa nečudujem že v noci sa len pestovať necháva, keď spí takto tesne pred nocou... 😵

lulu4
4. mar 2010

no mne sa uz asi dva krat snivalo o chlapcekovi malickom a mojmu drahemu tento tyzden tiez ze mal syna ale uz takeho co behal a vypytoval sa vela 😀 normalne sa zobudil ze aka nocna mora 😀 😀
my ked budeme cakat dievcatko tak normalne budeme sklamani 😀

liv1
4. mar 2010

lulu tak mne sa stale snivalo o chlapcekovi, aj na zaciatku vsetci typovali ze chlapcek tak aj ja som si myslela a vidis 😀 . presne opacne. 😀

lubka89
4. mar 2010

jane ahoj . no koli tlaku by so mala rodit cisarskym. ale ja nechcem .ale som pocula ze tu u nas ked sa rodi cisarskim tak uspia :(no uvidime ako to dopadne:(

liv1
4. mar 2010

chvalabohu ze mi vefina vypocitala ze dievcatko, lebo uplne som bola nastavena na toho chlapca. a drahy bol az do konca, tak sice sa vcera tvaril velmi hrdinsky, ale viem ze chcel radsej chlapca 😀

liv1
4. mar 2010

jani si pisala ze ti posunul termin porodu na 27ho 🙂 , tak to mas taky jak ja tu na konikovi. to som teda veeeeeelice zvedava, ze kedy to naozaj bude. mne to nechali na 31.august.

lulu: ty mas aky realny termin?

vejula
4. mar 2010

liv, lulu mne podla všetký výpočtov vychádzal chlapček ešte aj podla toho prstena 😅 Tak asi to bude chlap v každom smere 😀 😀 😀

liv1
4. mar 2010

veji akeho prstena? ale tak asi na 3D a na sone ti to potvrdili nie? nemas to len z vypoctov ci? 😀

vejula
4. mar 2010

liv to si zavesíš prsťen na šnurku trikrát ho tak akoby ponoríš a dáš nad lavu dlan a ked ti prsten robí kružky tak to bude dievčatko a ked sa ti kýva zo strany na stranu tak dievčatko. Niekto si dáva ten prsťen aj nad bruško..

No a na 3D som nebola ale v 21tt sme tam na genetickom UTZ čosi videli, tak doki povedal že asi chlapček... Ale moc sa nechcel ukazovať sme ho museli pozorovať niekolko minut aby sa tam čosi mihlo a to len na okamih. A v 31tt mal zas nožky pri sebe takže nám nepotvrdil. Ale bude to chlapček si myslím.

gali
4. mar 2010

ahojte 😉
Dnes vas je tu celkom dost. Gratulujem, Liv k dievcatu. Ozaj ani som sa ta neopytala uz ti nebyva zle?

vejula
4. mar 2010

pardon liv ked sa kýva zo strany na stranu tak chlapček 😀 😀 😀 Píšem rýchlejšie jak myslím len neviem či tak rýchlo píšem alebo tak pomaly myslím 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre