Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
17. aug 2009

dobré ránko tehulky,

dnes tu zasa nikto nie je 😉 ?

aninka89
17. aug 2009

Ahojte baby 😉 Ako sa dnes máte? Garicka, dúfam že všetko OK....
K tým bolestiam, ja ich mám skoro celé tehu ☹ a mužovi hovorím, že odkedy som otehotnela tak ako keby som mala od vtedy stále menzes, takže u každého je to iné s tými bolesťami...

garicka
17. aug 2009

ahoj aninka 🙂

aninka89
17. aug 2009

ahojky, čitala som že si večer špinila tak dúfam, že to prešlo

garicka
17. aug 2009

hej špinila ale v noci už nie a ani teraz. len slabulilinko ružovo trošička akoby ešte dozvuky. 😒

andrejusa
17. aug 2009

ahojte 🙂
garicka... včera som tu nakoniec nebola, lebo som mala doma kopec robotky a dnes som konečne bola na polícii a vybavila som ten občiansky.

Ináč aj ja mám také mini špinennie, ale to je asi normálka, lebo to nieje tmavé, iba také priesvitné a máličko... nikde v lekárni som nevedela zohnať tú kyselinu listovú čo tu na ňu bola reklama, tak som si kúpila zas len calibrum mami. Aj u vás je taký hits? ja som skoro omdlela v buse.

garicka
17. aug 2009

ahojky andrejusa,

baby normálne som rada že tu niekto písmenkuje 🙂

aninka89
17. aug 2009

andrejusa, gratulujem k sobášu a prajem veľa šťastia....dúfam, že si si ten deň užila. Ja by som sa hneď ešte raz vydávala 😅

garicka
17. aug 2009

andrejusa
a nepýtala si si ju od lekára na predpis? lebo mne ju predpísal a ešte stále ju beriem. (táto je lne na predpis) , ja tiež od serkláže mávam denne výtok ale je taký skoro priesvitný. lenže ja som dnes zistila z čoho to asi bolo.... zabijem toho mojho. a aj seba 😠 . lekár nám zakázal ťuťu muťu ale nejako už včera poobede bol dlhý deň, tak.... sme to skúsili len na mini konček (to bolo posledný krát počas tehu) a dnes som zistila že na plachte bolo trošička špinavohnedej škvrny. tak sa modlím aby to bolo OK, lebo si to budem vyčítať a veľmi... 😒

garicka
17. aug 2009

andrejusa
a fotečky nebudú? 😉 som velice zvedavá na nevestu 😉 .

inak aj tu riadny hic, už som si myslela že to teplo odíde ale nie, drží sa tu ako kliešť. 😠

aninka89
17. aug 2009

neboj, keď už teraz nič, tak to bude Ok. My ťuťu muťu môžme ale s tým bruchom a kilami čo mám navyše už ani niesom schopná 🙂

aninka89
17. aug 2009

je nenormálne horúco, o chvíľku pôjdem aspoň nôžky vystrčiť na balkón lebo mám biele ako syreček

garicka
17. aug 2009

najprv som si myslela že to nebude z toho, však keď to šlo len na konček.... ale keď som zbadala dnes tú plachtu tak som ho sprdla riadne. lebo to špinenie nabehlo až cca č hodky po ťuťu muťu tak preto som to nepripisovala tomu. dúfam že do piatku do poradne vydržíme a bude to OK, dohováram malému že ho už nebudem takto trápiť 😅 .

inak aj ja mám nožky biele 😀 a keby len nožky 😅 . aninka a ty kde bývaš?

alexandrah
17. aug 2009

garicka - to je pravda, kym si na pn, tak ta nemozu vyhodit, a si stale ich zamestnanec ... tak im treba, nech pekne platia aj matersku, pripadne aj druhu, a potom budes riesit, co dalej ...
aj u nas je horkoooooooooo!!!!!!!!!! nenavidim to uz !!!!!!!!!!§

aninka89
17. aug 2009

vo Vranove. Ja idem na poradňu v stredu a hovorim že konečne lebo v poslednej dobe mám dosť veľké bolesti v podbrušku...neviem či by to mohli byť už poslíčkovia.... a konečne mi už asi aj ukonči PN lebo od nedele mám nástup na MD, ani sa mi veriť nechce

garicka
17. aug 2009

alex
aj ja som si už teraz takto povedala, hoc zo začiatku ma to serkalo.... ale plánujem začať robiť na druhom mimi tak o 2 ročky, tak uvidíme ako nám vyjdú plány....

už som taaaaaak hladná, nechali sme cez noc vonku polievku, tak neviem či ju ešte jesť 😖 . dala som ju zohriať a mnž bude pokusný králik 😀

aninka89
17. aug 2009

baby rozmýšľali ste už či rodiť s EPI alebo bez? Ja som mala minule v noci hrozné bolesti a polovičke som hovorila, že pôrod potom musí byť hrôza a odvtedy zvažujem že si pôjdem vybaviť tú epidurálku

garicka
17. aug 2009

aninka
a ako často máš tie bolesti? A ty si prečo bola na PN? minule baby písali asi to bolo forum o PN, že ženy na PN idú na MD už 8 tt pred termínom pôrodu. ja dúfam že pôjdem tých 8tt pred termínom na MD

garicka
17. aug 2009

ideme s drobcom papať, potom sa ozveme 😉

andrejusa
17. aug 2009

jej, chvíľku tu niesom a ako ste sa rozšupli. ďakujeeeeeeem za gratuláciu. Fotečky budú, ale zatiaľ nám ich fotografi ešte neposlali, no hneď ako ich budeme mať ich uvidíte. Strašne sa na ne teším. Že by bol ten výtok so sexíku? lebo aj my sme posledné dni trošku "cvičili" 😀 . Vám to doki zakáza Garicka? kvoli tomu výtoku? híííííí teraz si ma vystrašila, a ja som sa ho na to ani nikdy nepýtala, som si ymslela, že keď všetci píšu, že sa môže tak ma to ani nenapadlo... a ten calibrum je na predpis? som zbytočne vyťahovala zo svojho vačku??? 😝

aninka89
17. aug 2009

podbruško ma boli non stop, ale väčšinou v noci alebo nad ránom sa to o dosť zhoršuje 😒 Na PN som sa pýtala sama lebo mám 50km do práce a späť. Na MD sa môže ísť od 32 alebo týždňa.....mňa až teraz dá, čiže v normálnom termíne...a že je to aj lepšie, lebo PNkou si potiahneš do toho 34 týždňa, ušetríš týždne 🙂

aninka89
17. aug 2009

oprava...od 32 alebo 34 týždňa..

andrejusa
17. aug 2009

no ja neviem ako to so mnou bude... myslela som si, že nyjväčší problém bude moj krčok, ale od 12 tt. mi nenormálne puchnú nohy, som všade vyhádzaná, stále sa mi krúti a bolí ma hlava a teraz sa k tomu pridala aj tá chrbtica a niekedy fakt ledva prejdem pár metrov. A to nemám ešte žiadnu záťaž, aj keď bruško sa mi už robí. Mimochodom, nieje to enjak skoro, ako sa vám začalo? 32tt je vlastne koľkáty mesiac? odkedy vás dr. môže nechať na rizikovom? to sa máte sami pýtať, alebo on musí nariadiť, alebo proste keď sa nebudem ciťiť dobre tak ma nehá doma a hotovo? žiadna posudková komisia, nič...???

andrejusa
17. aug 2009

samozrejme nikto nechce ísť na rizikové a už vôbec nie teraz, len sa pýtam, nech som v obraze...

garicka
17. aug 2009

no a už sme dojedli.... tú polievku sme posr..... mnž ju zjedol ale ja nechcem riskovať, zdá sa mi byť kyslá, takže dnes bez polievočky, možno nejakú urobím večer keď sa schladí....

andrejusa
to nie kvôli výtoku ale serkláži, ten môj amputovaný krčok ach jaj.... nestraš sa prosím, nie je to mojím cieľom 😉 to nie je calibrum ale volá sa to acidum folicum a vyzerá to ako B-komplex.... ale beriem aj calibrum

andrejusa
17. aug 2009

jáj, keď ja som taký dokakáčik 😀 ja beriem len ten calibrum, nechcem viac a ak mi na tú chrbticu náhodou niečo neurologička predpíše, tak to užívať nebudem. Ja sa bojím chémie keď čakám mimčo.

garicka
17. aug 2009

andrejusa

32 t je taký začiatok 8.mesiaca 🙂 mne ešte nohy nepuchnú a aj obrúčku ešte stále nosím, ale kamoška teda nemohla nosiť prstene tak jej napuchli prsty a dokonca aj prsty na nohách jej opuchli a nevedela nosiť ani šlapky a dnes ide na vyvolávačku...

ja som na rizikovom od 5tt - fakticky od začiatku pre ten môj amputovaný krčok. komisiu som ešte nemala, možno kvôli tej mojej diagnóze.

garicka
17. aug 2009

to si pekne napísala že "dokakáčik" 😀 😀 😀 som to ešte nepočula. ale ten calibrum mami by sa mal brať 2x denne ale tiež nechcem byť dopovaná chémiou tak ho beriem len 1krát denne 1 tabl. ja tiež nechcem brať lieky počas tehu a tŕpnem keď ma začne bolieť hlava 😒 . tak hneď ráno preventívne si dám kávu, som zistila že to pomáha, takže či chcem či nechcem, káva ráno musí byť 😎

aninka89
17. aug 2009

31-34týždeň by mal byť 8 mesiac
ja neviem o žiadnej posudkovej komisii, normálne som doktorovi povedala že denne veľa cestujem, je mi zle v buse, bolia ma kríže lebo som celý deň na nohách, 2x som chytila hroznú nádchu...... vydržala som tak do 4-5 mesiaca..... Inač tehu vďaka bohu doteraz prebieha bez komplikácii, z doktorovej strany nebol dôvod nai PN, ale vôbec nenamietal keď som mu povedala svoje dôvody 😉
Neboj sa mu povedať o svojich ťažkostiach, keď je normálny tak Ťa necha doma

andrejusa
17. aug 2009

jasné, to sa dá chápať a to by bola totálna blbosť keby ťa nechali po takej operácii robiť. Mne ten môj bývalý doki povedal, že na rizikové sa chodí po nejakej komisii, ale to sme sa vtedy bavili len o tej konizácii. A teraz si ymslím, že je to čo sa mi začalo oveľa horšie. 24.8 si mám ísť pre výsledky krvi, tak bude hádam všetko ok. Mne ruky nepuchnú, ale nohy otrasne. A v práci viac stojím ako sedím, takže to nebude po dovolenke nič príjemné...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre