Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
7. sep 2009

dnešný deň ma zmoril.... idem si zdriemnuť k superstáááár a zajtra mi please držte pršteky nech výsledky dopadnú dobre.... 😕

papaaaaaa, zajtra poobede sa ozvem, pekný večer vám prajem 😵

inka28
7. sep 2009

zazalienka Ty si z Trnavy, nevies nahodou poradit kde tam kupim tehotenske rifle na traky a bola si uz pozriet v tej predajni Bambini?Chystame sa na Slovensko na jarmoj, tak si chcem nakupit aj pre babo, ale este neviem presne kde su take predajne.

garicka
7. sep 2009

jeeeej šla by som sa pozrieť na taký jarmok 😵 , inak dnes sa mi neviem odkiaľ na okne v obývačke objavila kopa vínnych mušiek, tak som si pomyslela hneď na teba, že ty si ich tiež mala keď ste prišli domov z tatier 🙂 . a tiež som nič v obývačke nemala 😠

zazalienka
7. sep 2009

xixi no dnes som striekala biolit asi pol hodinu.. ešte sa vetrá.. bolo ich tu milión, všade.. sa ochladzuje tak sa mrchy tlačia dovnútra..

garicka
7. sep 2009

😀 si ma potešila, že nielen ku mne sa sťahujú 😀 😀 😀 ale ja už fakt padáááám,

čafte baby

inka
šťastnú cestu na slovensko

zazalienka
7. sep 2009

ahoj ahoj.. a pekný večer želám..

inka28
7. sep 2009

diky garicka papa drzim palce..

zazalienka
7. sep 2009

ahoj inka, prepáč, nezaregistrivala som Ťa v tej rýchlosti..

zazalienka
7. sep 2009

inka, ja sem tam vybehnem do 4mama v parných kúpeľoch.. tam som si kúpila rifle, síce nie na traky, ale veľmi pohodlné.. práve som zistila kde je bambini v TT.. ešte som tam nebola, okuknem to na nete.. ja som trošku pobehala po obchodoch ale pokiaľ neviem čo to bude, tak moc nenakupujem.. a oplatí sa cez net kúpiť veľa vecí.. a veľa aj podedím.. našťastie..

inka28
7. sep 2009

ani ja neviem co to bude, malinke prekrizilo nohy a nic sme nevideli ale mozno na druhy pokus teraz v stredu mam termin u doktora. To mas dobre, ze podedis. Ja som prva v rodine ktora bude mat babo, tak vsetko musim nakupit sama a druhy podedia.Ja nemam skoro nic len par dupaciek, dudlik a dva svetriky co som ustrikovala, to je vsetko. Tu nechcem kupovat, je tu vsetko drahe strasne som vo Svajciarsku, tak sa strasne tesim na jarmok.Dufam, ze budu obchody dlho otvorene aj cez vikend...

zazalienka
7. sep 2009

ja tiež štrikujem aspoň troška, čo stíham.. zajtra idem na poradňu, uvidím čo povie doktor.. dva týždne dozadu som bola v Rakúsku v Parndorfe a v Brucku, som povymetala obchody a kúpila zopár bodyniek s dlhým rukávom, nejaké tričká, jedny tepláky, také neutrálne.. a vytešujem sa z toho.. inak je veľa obchodíkov, kde sa dá a nie je moc draho.. myslím že v sobotu je všetko do večera otvorené a v nedeľu asi len do poobedia.. zajtra sa kuknem v tom bambini obchode..

inka28
7. sep 2009

maj sa zazalienka, idem si trosku lahnut k tv urcite zase zaspim a muzik ma bude budit ze som si este necistila zuby... 😀

zazalienka
7. sep 2009

tak ahoj a pekný večer..

garonka
8. sep 2009

čaute babyyyyyyyyyyy, zas tu nieste? 😀 i dnes budem na ocot, čooooo? 😀

garonka
8. sep 2009

garicka

fiha ty ideš na utz na jedenastu a ja na gastro na pol 12, to by sme sa mohli stretnuť 😉 to ma hneď spoznaš lebo ja sa guľam i v 17tt 😀 😀 😀 😀
fuj a to si dnes šla na ten cukor? ja som zvedava ako dopadnem ja 😀 dnes som bola na tie triplle testy, vysledok budem vedieť o týždeň v utorok ja sa už teraz bojím aby bolo všetko ok, keď ma dopuju tymi liekmi na pečeň aby babenko bolo ok,

dnes som zabehla do bocian baby len tak na kuk, zo mňa sa už smeju, že chodím len veci pozerať 😀 keď ja ešte váham, či kupiť aspoň dudlík 😀

a zajtra ma svokra berie na nakupy, nech si niečo na seba kupim lebo do ničoho nevojdem, fiha nejak sa polepšila 😅 tak tak nech ostane 😀

garicka
8. sep 2009

čauteeeee

gaoňronka si ešte tuuuuu?

garonka
8. sep 2009

ahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj 😀 to maš taky obrovsky pozdrav 😀

garicka
8. sep 2009

ja som teraz prišla a odporúčam vám baby keď pôjdete na ten cukor, tak nechoďte samé, lebo mne prvú pol hodku bolo strašne zle 😖 . potom sa to už dalo do poriadku.

garonka
v šaci nepýtajú moč, berú nalačno, potom vypiješ glukózu a potom o hodku a ešte raz o ďalšiu hodku. som si myslela že budú pýtať glukózový cukor, lebo keď som bola na KVP tak oni žiadali aby som si cukor doniesla so sebou, ale v šaci ho nepýtajú

pozerám že som ti skomolila meno 😀 sorrky

garonka
8. sep 2009

no ja neviem koho zapriahnem ako doprovod aby so mnou niekto šiel 😕 drahy nerad čaka a nieto ešte 3 hod 😀 no viem, že ani u mojej doktorky nepytaju ale dnes tam prišla jedna babenka a musela ísť do lekárne lebo sestrička jej vravela, že ona zabudla na glukozu a na ambulancii nemaju no ja prídem naprazdno ale božechraň že ma pošle do lekárne 😝

to si tam sedela 2 či 3 hodiny?

garicka
8. sep 2009

takže v bocian si nekúpila nič 😝 . ja som sa už aj rozčúlila lebo môj drahý vie že jem len normálne maslo a tie v kelímkoch len v prípade núdze, a ráno ešte bolo a teraz soms chuťou ho šla vybrať z chladničky a nebolo tam 😠 . tak som si dala veto...

a do akých obchodov idete so svokrou nakupovať? ja som sa včera pozerala na KVP v detskom obchodíku na fusaky a to sú riadne pálky. taký čo sa mi páčil fajnučký teplučký stál až 1.400,- Sk 😠 ale vraj stoja od 600,- do 1.600,-Sk, tak popozerám ešte. lebo dediť ho nebudem...

garicka
8. sep 2009

prvý krát brala krv o 7.30, potom 8.30 a ešte 9.30 a pred 10.00 už boli výsledky, keby som vedela že budú výsledky do 20 minút tak to spojím s utz, ale nebola som si istá, tak som radšej šla dnes, ale poviem ti to parkovanie na tom vonkajšom parkovisku je otrasné, tak sa tí hlupáci postavia že ani nevieš poriadne vycúvať 😠 a aj ráno keď som šla do šace tak som chcela pred malou idou obehnúť tatru, ale somár šofér sa vysunul do ľava že prečnieval v druhom jazdnom pruhu a tak som sa za ním musela vliecť až do šace 😠 😠 😠 .

garonka
8. sep 2009

nekupila 😠 ale som si vyhliadla par veci najprv si nakupim handry na seba a tak na babenko veď nemam čo nosiť 😀 no svokra ma vezme do predajne Takko, a do Hiltonu na prízemí kde su obchody Mark Spencer vraj tam maju super veci ona tam nakupuje no rada sa prikmotrím nech kupuje kupuje a platí 😀 😀 😀

vieš čo? ja fusak mam po synovcovi nemal ho ani raz v kočíku lebo oni kupovali kočiar z Blavy Peg perego ten kočiar bol super len mal malu vaničku a take strašne kolieska, že sa s nim ani do snehu nedalo ísť, no ja som zurila poriadne keď som ho mala kočíkovať po zasneženej ceste 😀 tak mi fusak darovala, vysolila za neho 1200 sk krasny modry huňaty ho odfotím a šupnem do albumu 😉 a neviem či ho využijem ale budeme musieť zhaňať širšiu vaničku lebo naš chrust bude zimny 😀

tak si sa vliekla? 😀 mňa pomala jazda uspava, no ja nemam vodičak lebo sa bojím sadnuť za volant, tak si na materskej ho budem musieť urobiť, lebo auto máme a aj peniažky som si naškrobila konečne 😀

čo dnes mate papi na obed? ja si urobim zapekanu tekvicu ako furt 😝

garicka
8. sep 2009

noooo šla som 70-80 a za mnou kopa áut 😀 a tesne za mnou mužíčkovej sesterky muž 😅 .

ja som večer vyprážala kuracie mäsko v cestíčku, tak urobím len zemiačky a nejaký kompót lebo ich tu nemá kto jesť a už druhý rok som nič nezavárala lebo tu je kopa kompótov 😵 .

inak ja som tak rozmýšľala že teraz keď si niečo kúpiš tak to kupjješ aj pre drobca lebo je v brušku 😎 . tak si vcravím že to kupujem pre nás dvoch.

ako robíš zapekanú tekvicu? ja mám rada zapekaný karfiol 😵

allinka79
8. sep 2009

garonka... ako citam, tak sa asi odhovorim od Peg Perego... mame vyhliadnuty pekny kocik odtial, ale ked vravis, ze je malicka vanicka a ze do snehu nic moc, tak neviem...
aky kocik teda myslis ze na zimu?

garonka
8. sep 2009

hehehe ten bude žalovať tvojmu drahemu čo? 😀 😀 😀

mňam kuracie mäsko v cestíčku, ja som dojedala nedeľny obed a večer sme sa zastavili u mužíkovej rodinky, jeho mama akurat piekla štrudlu skoro ma porazilo od tej vône ale nemôžem nemôžem a zvykla som si a na oplatku aby som sa necitíla ukrivdena, že nemôžem hocičo do úst mi dala kuracie mäso 3 balíky nech si dam do mrazaku 😀 to mam namiesto kolačov 😀 lebo u nas doma mame mrazničku podelenu, horny šuflík je môj a dolny je draheho on v ňom ma to čo ja nemôžem udene mäso, jaternice, hranolky no same zdravé veci 😀

ja si radšej počkam na vysledky triplle testov, i tak som zvedava ako mi vyjdu 😔 modlim sa aby boli dobre.

väčšinou robím mladu tekvicu ta ma lepšiu chuť, prekrojím na poly, vydlabem a naplnim buď mletým mäsom samozrejme ochuteným môže byť take ako sa robia fašírky ja síce nemôžem take ochutene tak si robím plnku rožky namočene vo vode, vajíčko, nakrajana šunka, petržlenová vňať a soľ, tým naplnim tekvičku, dam do zapekacej misy troška olivoveho oleja, podlejem troška vodou a zapečiem pri 200 ´c je to lahôdka a ešte pred dopečením posypem struhany syr, mňam a k tomu servírujem zemiaky uvarene v šupke, môj drahy tekvicu ani vidieť nemôže 😀

garicka
8. sep 2009

mňamíííííí to vyzerá dobre... ja teraz do seba ladujem všetko čo mi príde pod ruky, lebo som taká hladná, že až.... 😀

garonka
8. sep 2009

allinka

http://www.samo-kociky.sk/pliko-p3-modular-syst...

presne taky mal môj synovec, mne sa ten kočík veľmi pači, ja by som ho tak chcela, ale fusak do vaničky nevojde aspoň ten čo my mame doma, krásny kožušinkovy 😉 a na obrazku vyzeraju kolieska trocha väčšie ale do zasneženej cesty je to utrpenie, na suchu a rovnu cestu je to super len napríklad mne sa narodí babo v zime tak škoda taký kočík.
Sú rôzne je lepšie vidieť kočíky naživo aspoň ja tak budem zháňať, dufam, že fusak nebudem so sebou vláčiť 😀

aj vy chcete peg perego?

miumia
8. sep 2009

helou tehule ako sa mate ?
dlhsie som tu nebola, ako pozeram opat su na rade kociky idem to omrknut 😉

allinka79
8. sep 2009

garonka, chceme peg perego, switch, aj ho mame rezervovany... no neviem... stale sa bojim tych koliesok, a tu vanicku som nedomyslela... ☹ malicka sa ma narodit zatial 2.1., takze cela zima pred nami... alebo myslis, ze mala vydrzi bez fusaku v kociku? pls, napis mi na internu postu, lebo musim odist a chcem sa poradit. Dakujem

garonka
8. sep 2009

garicka kuk do albumu som tam hodila tu papanicu aby si videla 😀 😀 😀 😀 že aj variť viem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre