Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
11. sep 2009

ahojte, ja len kuk na chvilku..ja vas uplne cez den enstiham..manzel... firma.atd..

ale snad je u vas vsetkych vsetko ok...a ked su nejake novinky prosimo info ked sa budedat ip lebo ja nemam sancu docitat vas☹

slovakia13
11. sep 2009

garicka
komunikujeme iba oficialne a prostrednictvom netu 😝 nic moc,ani neviem preco som ho tam hodila-tehotenske hormony
miroslava
dufam ,ze manzel je ok

garonka
12. sep 2009

bréééééééééééé ránko kde ste všetky? 😀

garicka

to ma oklamal preto aby ma prekvapil nooooool, len neviem kde totu vec rozložíme veď nas susedia vyhodia 😀 ale drahy je šťastny ako blcha že na celoslovenskej súťaží skončil prvy mňa to šokovalo 😀 dnes ideme maminkam blahoželať obe su Marišky 😀 😀 😀

včera večer sme si zavolali kamarata či nas hodí domov ale s ním nikdy viac išiel po meste 120 ja vzadu som lietala zo strany na stranu vrieskam či je normalny veď som tehotna a keď obehoval škodovku z roku 1000 a oproti šla električka som už sa modlila že na svete končím. Dostal vynadane poriadne môj čušal lebo mal v sebe vínko trocha vypite 😔 to som musela otvarať papuľu ja 😠 a chudak môj pes sa vonku povracal, no a celu noc som nespala len som si bruško chytala plač ani nehovorím. toto ma no tom debilovi naštvalo že sa ešte i dozadu otačal a rehotal sa ako nepríčetny našťastie cesta trvala len 5min, lebo od svokrovcov nemame ďaleko domov, ale keby sme byvali na Kvp alebo Terase no neviem ako by to dopadlo 😠 a ešte i drzák si pýtal 4€ na benzín nič nedostal.

A môj drahy to snim teraz chcel riešiť mu vravím načo ja snim do auta nikdy a nikde nepôjdem, nech ohrozuje iných 😠

Na blšak chodievaš? Mňa tam stiahla mamina, že chce ísť popozerať čo tam maju ale kamoška mi vravela, že blšak pomaly končí aj málo stánkov je no nech mamina ma radosť veď ma sviatok dnes 😀

garicka
12. sep 2009

čauky garonkaaaa

teda si mala včera scénku z filmu taxi,taxi 😀 😀 😀 . to bol aj havko s vami? chudáčik keď zgrckal. a aké auto mal? frajírek jeden.... 😠

jáááj na som na blšáku nebola ani nepamätám.... a mám pocit že do pôrodu už z domu ani nevyjdem, možno raz za čas, ale i to sa budem báť či tým neublížim miminu, aj v pondelok som radšej zrušila ten bardejov, lebo drobec mi je prednejší ako nejaký výlet....

ja dnes tiež idem blahoželať, sesterka mala v pondelok 19. rokov tak jej nesiem kvietok a nejaké peniažky, lebo nemám kedy nakupovať..... ja od včera stále myslím len na to že čo všetko sa môže stať a modlím sa, aby msme to vydržali...

inak pustila som sa to vyšívania obrázka pre drobca, taký sloník a potom keď bude čas tak aj makovia. potom to hodím do albumu, ale najskôr asi tak o mesiac aj dačo... 🙂

vefi89
12. sep 2009

zazalienka, dari sa, maximalne 2 za den, aj to nie kazdy. 😀

garicka
12. sep 2009

ahoj vefi,

ako sa máte? manželove deti bývajú s vami? a ja som si myslela že sú to tvoje.... sorrky 😉

vefi89
12. sep 2009

garicka,
ale ved v pohode, ano, byvaju s nami. Ale musim povedat, ze je umenie starat sa o cudzie deti A najma ked to nema ani naznak vychovy.
A ty ako?

garicka
12. sep 2009

ja som ešte trošku ustráchaná z celého týždňa a hlavne z toho utz čo mi namerali krčok 29,5 mm.... som zvedavá na ďalší utz koľko bude merať.... ale pomaly si už dodávam nádej že to bude OK. pred chvíľou som sa smiala, lebo drobec bol tak natočený v brušku, že jedna polovička bola vyššia ako druhá, bolo normálne viac vyduté.... 😵 tak by som ho už chcela objať, ale počkáme do vianoc 😵

vefi89
12. sep 2009

jeej, tak ty budes mat krasny darcek pod stromcok... 😀
Nelam si hlavu, ak nemas vysledky celkom na mieste, cim viac sa budes trapit, tym viac si mozes uskodit..
Aj ja by som uz chcela drobca, sa neviem dockat, uz aj nakupujem ako slahnuta a to este nemam ani potvredene, ci bude zdravucky....ale velmi v to dufam.
A este musime s muzom kompromisi spravit ohladom mena.Dako sa nevieme dohodnut a som z toho zuufala.
A este sme aj zacali prerabat dom, aby sme nemali problem so socialkou, tak mame veselo.Akurat zajtra ideme davat sadrokarton a zasa mozem setrit na nove podlahy a stierku 😉
Len mam strasne zly pocit, ze to nestihneme ☹

garicka
12. sep 2009

vefi,

neboj sa do pôrodu to určite stihnete 😉 a vám sa zasa podaril pekný darček na valentína 😵

a prečo by ste mali mať problém so sociálkou? máte nejaký starší domček? juj ja mám strašne rada prerábky a maľovanie a podobné somarinky.... sa potom vždy teším ako to pekne bude vyzerať keď to bude hotové... držím vám palce aby sadrokarton dobre sadol....

pozerám na mená ktoré máš v pase a páči sa mi tibor aj marko. len mirko nie lebo môj otec sa tak volá 😀 . však keď sa nedohodnete tak mu dajte 2 mená.... nejako to tu začína ísť do módy 😎 . náš sa bude volať miško, lebo som chcela dať meno aké v rodine nemáme a aby drobec mal meniny od marca do polovice októbra, aby nemal naraz aj narodky aj vianoce aj meniny... 😵 tak ho už aj teraz oslovujeme menom aj "naťahujem" sa s ním po mene, a aj môj mnž....

a kedy idete na utz? a tebe v ktorom tt povedali že to bude chlapček? lebo pozerám že si len v 18 tt a ja som šla na utz až v 20 tt....

inak klobúk dolu ak si zdedila na výchovu ďalšie 2 detičky.... a ak môžem byť drzá, koľko máš rokov? keď si minule písala že si veľmi mladá... 😉

prajem tebe aj ostatným babenkám ešte pekný zvyšok dňa, ja padám blahoželať sesterke k 19.tim narodkám.

ahojteeeeeeee 😵 😵 😵

dydynka
12. sep 2009

ahojte baby,,chcem sa vas opytat ci ste pred tym ako ste zistili ze ste tehotne mali vytok???

valria321
12. sep 2009

no vieščo neviem presne ale myslim že som mala

miroslava89
12. sep 2009

ahojte...kade sa tulatee?..

dydynka
12. sep 2009

dakujem,,lebo mi tyzden neskaju kramy a mam len ten vytok,,a test si necem este robit,,

poseidonka
12. sep 2009

dydy len si hos prav a uvidíš....xixixxixi....mna to prekvapilo II ciaročky 🙂

dydynka
12. sep 2009

mno ale ja sa bojim ze mi meskaju kvoli vysadenej antike a bola by som potom sklamana :D

miroslava89
12. sep 2009

dydy vyskusaj testnust a uvidis aspon budes veidet na com si..

poseidonka
12. sep 2009

a kolko už maš vysadenú anti....mne v prvých 2 mesiacoch prišla načas a na hodinu presne vtedy ešte totiž trvá trochu ten účinok, ale záleží aj to čo si brala

dydynka
12. sep 2009

mno antiku uz neberem zhruba treti mesiac,,a hned po visadeni sme sa zacali snazit,,,

poseidonka
12. sep 2009

no tak vám držím palce, nech ste čím skor štastní

dydynka
12. sep 2009

dakujem :D

zuzka1982
12. sep 2009

ahojte, pridávam sa aj ku vám, k prvýkrát tehotným .... kedze neviem, co ma este caka, tak sa chcem spytat, kedy ste boli prvykrat u gynekologa? ja som mu volala tento tyzden, no povedal mi, ze na vysetrenie mam este cas....bola som v miernom soku, cakala som viac.

garicka
12. sep 2009

ahoj zuzka

ja som bola hneď ako som to zistila, bola som vtedy v cca 4 tt. minulý rok mi amputovali krčok, tak som nečakala a týždeň na to už som bola na PN a som na nej doteraz. čo myslíš, v ktorom týždni môžeš byť teraz?

zuzka1982
12. sep 2009

aoj garicka, ja si myslim ze som v stvrtom, piatom tyzdni...ale kedze som nebola na vysetrenie, tak neviem. Jedine sa ma spytal moj gynekolog ze ci mam nejake problemy, ak nie, tak este vobec nemusim chodit....ale mne islo hlavne o to, aby som to mala potvrdene a aby mi povedal, co mozem a co nie, a nie len chodit na net....

zazalienka
12. sep 2009

ahojte baby, idem osprchovat Veroniku a som tu..

garicka
12. sep 2009

vieš čo? niektorí doktori dávajú tehu knižku až v 12 tt, ja som ju dostala hneď. ono má aj pravdu, lebo sa ešte môže všeličo stať, ale tak ak sa dá zabrániť niečomu zlému, tak podľa mňa ťa kľudne mohol vyšetriť, aj ke´D sa to občas ešte ta

garicka
12. sep 2009

sorry baby števo mi tu šprtal do myšky, tak mi to odoslal, idem to dopísať

garicka
12. sep 2009

zuzka
... aj keď sa to občas nedá na začiatku potvrdiť... ale ja by som k nemu šla určite už najneskôr koncom 6 tt, lebo vtedy začína srdcová aktivita a to by malo byť vidieť aj na ultrazvuku 😉

čauky zazi,
ste boli na trhoch? idem dať nejaké fotečky do albumu tak sa môžte mrknúť...

zuzka1982
12. sep 2009

V pondelok volam mojmu G, uvidim co mi povie sestricka... 😉 nedam sa odbit

garicka
12. sep 2009

nedaj zuzi, je to predsa normálne že chceš vedieť na čom si.... a odkiaľ si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre