Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
19. jan 2010

baby dobrú nocku prajem, ahojte

miroslava89
19. jan 2010

garicka robia sa hrcky 😖 ... a nemas zaco za ten link🙂 kraasna fotka🙂 dobruu🙂

miroslava89
19. jan 2010

asi som tu ostala sama tak idem este nieco postudovat dockat manzelika a neskor spinkat aj ja🙂

vefi89
20. jan 2010

Dobré ráno 🙂
dúfam dnes tu bude veselšie ako včera 😀

čítam, že Mirka má dosť problémov, no je to strašné čítať, až ma smrtka preskakuje 😕 (inak moja mama si dvakrát denne pichá fraxiparin do brucha a teda poviem, že ho má hnusné- hrčaté a modré. čo mala strie po bratovi, tak sa potrhala z tých injekcií ešte viac. no humus)

a Garonka, s tými tromi dňami to myslím vážne. Pokiaľ nie sú problémy, žena nekrváca príliš a bábänko je zdravé, po troch dňoch sa ide domov 🙂 švagriná rodila v stredu v noci o pol jedenástej a v sobotu už boli obe doma 😉

inak čo je so Zazalienkou??už porodila??

dugyna
20. jan 2010

dobre ranko prajem vsetkym 😉

dugyna
20. jan 2010

prepacte ja som vcera zaspala

mirka na vrusku sa viac robia modrinky..a si pekne zrelaxujes rameno a pichnes..tak ti tam a ni modrina nemusi ostat..a je to jedno kam si pichas ci do ramena bruska alebo stehna..
garicka ludia su rozny..bohuzial niekto sa zle vyspi a je nechutny ako..na tych treba byt len mily 😉

dugyna
20. jan 2010

mirka o hrckach som nepocula naozaj ze by sa robili..iba sa robia modrinky..niekedy to moze boliet..ale modrinka zmizne a aj bolest...neboj

dugyna
20. jan 2010

mirka a uz len preto co tu napisala vefi by som presla na to do ramena.. 😉 moja rada

ahoj vefi 🙂 uz mam kupene vsetky indragiencie takze dneska budem piect kremese 😉

vefi89
20. jan 2010

dugy, ale to sa nepečie 😝 😀

vefi89
20. jan 2010

inak ahoj aj tebe 😀 😀 som zabudla.

ten krémeš keď všetko pohádžeš na seba tak ako patrí, tak ho treba dať aspoň na dve hodky do chladničky

janinna11
20. jan 2010

Ahojte baby, bre ranko zelam, uz som v praci, mam o deviatej poradu, ale tedaaaaaaaaaa vobec sa mi tam nechce ist... Zajtra idem k lekarovi!!!!

vefi89
20. jan 2010

dugy, ale moja mama si tiež nesmie pichať inde ako do brucha

vefi89
20. jan 2010

jani, ahoooj, pozerám, že máš super termn pôrodu 😀 prvého 😀 😀

dugyna
20. jan 2010

vefi ja viem aj mne to potom doslo ze nepecie..ok dam do ladnicky..
nechapem preco tvojej maminke tiez nakazali len do brucha..bezne sa fragmin moze pichat do ramena stehna a do brucha...je to uplne bezna prax..aj v nemocnici ak ma pacient uz modrinove brucho zvolia sa ine miesta..
a ak mas zlomenu nohu..tak ti tiez predpisu tieto injekcie a povedia..ze do brucha..ale ak je to niekomu neprijemne do brucha picha sa to v poho do ramena a aj do stehna..tak ako na brusku..

janine ahoj uz si trenovala vcera doma..ako sa budes tvarit u lekara 😉

janinna11
20. jan 2010

Ahoj vefi🙂 prave mi to vychadza tak divne, ale to len pdoal mojich vypoctov, bud 31.08. alebo 1.09., ale na tom az tak nezalezi, hlavne je zdravicko, zatial ziadne velke problemy, ked neratam nevolnosti a zapchu a strasnu unavu, aspon viem, ze mam v sebe mimi, myslela som tych, ze zatial ziadne spinenie ani nic podobne, len ma obcas pichne fest ostro na pravej strane dole, aj preto chcem ist zajtra k lekarovi, skoro rano, verim ale, ze je vsetko v poriadku, uz sa s bublinkou kazdy vecer rozpravam a hladkam ju🙂) A ty sa ako citis?? uz sa ti to krati🙂)

dugyna
20. jan 2010

janine..aj ja sa z nasim drobcom kazdy vecer bavim a hladkam ho 😉

vefi89
20. jan 2010

Dugy, ale ona sa nesmie inde, to jej lekárka hneď vravela 😕

jani, tak to máš potom pekné termíny, ale neboj, ono sa to ešte veľa krát posunie. ...a ako sa cítim 😀 😀 ako so sudom pred sebou. nič mi nie je, nič ma nebolí, len sa mi nedá zohnúť 😀 by som potrebovala o 5 cm dlhšie ruky aby som si vedela šnúrky zaviazať 😀 😀 😀 a jediné čo ma sere, sú kŕče v nohách, ale to neprajem nikomu tie bolesti čo mám každú noc. dnes sme boli s mužom od pol tretej do štvrtej hore a som kukala na hodiny, tak som mala kŕč 47 minút vkuse. som sa vyrevala ako malé decko a dnes sa ledva postavím 🙄 a oči mám ako máčik

dugyna
20. jan 2010

vefi konkretne fragmin sa podava subkutanne cize podkozne...ale miesto je rozne..brucho rameno stehno..kam to pacientovi vyhovuje..a ak chces klikni na www.nobel.sk vyhladaj dany liek a tam sa ti otvori pribalovy letak..
mozno preto ze do ramena by si to sama nepohodlnejsie pichala..vteda je lepsie asi ked ti to niekto iny picha..ale su pacienti co si to nie su schpny/nechcu pichat do brucha..a bezne si pichaju do ramena naozaj 🙂

vefi89
20. jan 2010

Subkutánne samopodávanie je optimálne vykonávať v ľahu. Injekcia sa aplikuje do spodnej bočnej časti brušnej dutiny tak, že do palcom a ukazovákom vytvorenej kožnej riasy sa zavedie kolmo celá ihla

janinna11
20. jan 2010

Ahoj Dugy, nie, este som netrenovala, dosla som domov neskor, bola som s kamoskou na latte a kolac🙂) a potom sme s drahym riesilina pribytok🙂) co a ako budeme robit, takze som mala plnu hlavu kuchyne, obyvacky a spalne, ale dnes budem vecer trenovat 😒 ☹ 😢 😖

Vefi tak toe krce musia byt hrozne, mne ked strpne noha, rada sedim po "turecky" je to sialeny pocit, ktory nastastie trva max 2minuty, takze tych strasnych 47 minut sa bojim si aj predstavit. Ako sa inak mate, ake je tam u vas pocasie?? Tu v Plzni je to divne, tak skaredo sychravo 😒

lenocka84
20. jan 2010

ahojte kocice
ako sa mavate?
vcera som vooobec nemala cas na kona

vefi89
20. jan 2010

jani, dnes slniečko vykúka, takže je krásne 😉 ty si z plzňe???mňam a také dobré pivo máte 😠 a tu je takéééé drahééééé

leni ahoooj, ako sa cítiš ako pani?? 😀 😀

dugyna
20. jan 2010

vefi ja viem ako sa to picha..mne to nemusis hovorit 😉 😉 a viem ze urcite na 100% sa to moze pichat do ramena a aj do stehna podkozne..pichala som to tak takze 😉

dugyna
20. jan 2010

ahoj lenocka..
a vefi o tom pivku ani nehovor dala by som si take dobre ..mnamn..ale minule som si dala poharik nealkoholickeho pivka.. 😉

lenocka84
20. jan 2010

vefi ahoj
zatial to az tak nevnimam

ahoj dugyna

vefi89
20. jan 2010

dugy, ale pivo môžeš....dva deci mi lekár odporučil 😀 😀 a čierne je dobré na mlieko, takže to mám výhovorku 😀 😀 😀

leni a ako sa cítiš?? a ty už vieš, že to bude chlapček???????????gratulujeeem 😉

lenocka84
20. jan 2010

vefi ano vieme, dakujem
uz teraz je to kus chlapa

dugyna
20. jan 2010

vefi a vklude sa opytaj lekara ci by bolo mozne pichat ..neviem konkretne ktory preparat maminka ma..ale niekam inam..ak jej nevyhovuje brucho....

vefi..tak ja sa musim priznat..ze som si dala dvakat asi tak 0,5-1dcl pivka aj normalneho..na odgrgnutie lebo mi bolo zle ako som sa vtedy prezeerkala 😉 ..len zase nechcem nejak extra..lebo babetko nevie odburat alkohol..

jaj zajtra ideme na 3D/4D uz sa tesime s drahym ze zase uvidime naseho spuntika dufam ze uz aj ukaze co tam medzi nozkami ma 😉 ..aj tak si myslim ze to bude chlapcek

mirka12011
20. jan 2010

ahojte buchticky hihi co noveho
leni ako pohyby

dugyna
20. jan 2010

na chvilku vas opustim idem na navsetevu k znamym povyberat drobcovi nejake vecicky.. 😉
a potom hor sa na krememese 😉 😉 😉 😉 😉 budem ich volat Vefine kremese 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre