Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
7. aug 2009

choď a dáš vedieť kde aké majú akcie 😉 ja by som tak šla do mesta na nákupný výbeh.... ☹ mi to chýba to chodenie po obchodoch. tak keď sme v meste tak sa snažím obísť čo najviac obchodov (aj keď len v optime) ale môjho drahého to znervózňuje chodiť po toľkých obchodoch... tak čo narobíš...

miroslava89
7. aug 2009

mam taky pocit ze asi skoncim naozaj na tych nakupov.. ja mam praveze s drahym opacnym problem.. ten chlap je pomaly horsi ako zenska- stale by behal po obchodoch a nakupoval blbosti niekedy mam pocit ze ma viac oblecenia ako ja..
a ja vecsinou chodim len do optimy.. akosi sa mi inde nechce ist a hlavne nie na namestie ci ako sa to vola..- pravdupovediac na namesti som nebola aspon rok 😅

garicka
7. aug 2009

a do MI chodíš tiež na nákupy? ja som bola v MI prekvapená, lebo na námestí čo tam máte som zašla si kúpiť podpiru a kúpila som ju tam o polovicu lacnejšie ako v KE na hlavnej - značka LORMAR, tak som si kúpila hneď dve 😅

miroslava89
7. aug 2009

do mi nechodim tak casto odkedy byvam v ke tak chodim do mi kuknut sestru a nikde viac..

v ktorom obchode? asi zajdem pozriet..

ale teraz uz idem ..po mesiaci sadnut za volant..ach jaj..

pekny den ti prajem..

garicka
7. aug 2009

pekné nákupy mirka, papaaaaa

ten obchod je v takom poschodovom asi na 1. poschodí a dolu je myslím predajňa 7days...

paaaaaaaa

miroslava89
7. aug 2009

viem kde (asi) ked nie budem sa pytat- rodena michalovcanka a nevie co sa v jej meste deje a co kde je 😝 hanba na mna idem uz paa

zazalienka
7. aug 2009

ahoj baby, tak sme sa vcera vratili predcasne z Tatier kvoli pocasiu.. no tu v Trnave je ciste horuce leto, vo Vazci v cera prsalo cely den, este aj cestou domov..

garicka
7. aug 2009

ahoj zazi
tak vitaj doma, ako bolo v KE? si čítala že budeme mať pipíka? 😅

zazalienka
7. aug 2009

jeeeej, no gratulujem... kto sa tesi viac? ocino, ci mamina? tak ked aj my budeme mat gulky tiez to bude Misko..
v Kosiciach bolo super.. az pred Kosicami prestalo prsat, krpata kukala na fontanu jak na zazrak, nechcela odist.. samozrejme cestou do Tatier zasa lialo a vcera od rana.. ale Kosice su naozaj krasne.. a fontana uzasna.. teraz som ich vykopla k dedkovi a ja umyvam okna.. neviem preco mame plny byt vinnych musiek, nemam nic vylozene, ani kusok ovocia.. len same musky..

garicka
7. aug 2009

a v koši si nemala nič? ja to neznášam keď sa objavia v kuchyni 😠 . daj pozor na umývanie - vlastne na seba 😉 . ja som zvedavá ako bude naše umývať môj muž. 😀 to bude vyzerať.....

inak mojmu to bolo jedno čo to bude, ale si myslím že v duchu je rád že bude chlap však mu bude mať kto pomáhať na dvore 😠 a ja zas sama dnu v dome.... veď už rozprával o tom že povie - miško tak poď mi pomôž 😀 . ja som chcela bábiku, tak som pipíka rozdýchavala až do nasledujúceho dňa. som taaaaak chcela aby sa vyrovnalo skóre v našom dome a teraz budem v menšine 1:3 . tak možno druhé bude bábika 😵

dokedy je veronika u vás? do konca týždňa? idem naplniť bruško pre malého

zazalienka
7. aug 2009

no moj zasa hovori, ze by chcel babu znova.. ale je to uplne jedno.. uvidime..
ja umyvam s tymi svedskymi handrickami, tak okna su raz dva ciste.. moc to neprehanam.. nikdy tu nemam nic vylozene, kos je pravidelne vysypany.. myslela som si ze je to z kvetov, tak som vsetky presadila, ale musky su stale.. tak ja neviem.. mozno to bolo z jablckovej okeny co s nou umyvam a laka to musky.. tak som kupila uplne obycajnu a skusam s nou.. uvidim co to urobi..
inak aj ja by som chcela babu.. ale ked pestujem synovca tak zistujem ze je to uplne styri co to bude.. hlavne nech je zdrave..
ja akurat varim rajcinovu polievku, krpata ju zboznuje.. je u nas az do buducej nedele.. to sa este navarim tej rajcinovej.. a objavila som v Lidli Wafle, tak jej ich robim s lekvarom, slahackou a cokoladou.. nevedia sa toho dojest..

garicka
7. aug 2009

sa mi páči ako ju voláš - krpatá 😀 . rajčinová je mňamky, hlavne keď som chorá ju mám rada. teraz sme dojedli karfiolovú a ešte ideme na mäsko vyprážané a potom predvečer na večeru výročnú - dnes máme 5.výročie svadby, tak nech sa má mimi dobre, idem si ho nakŕmiť 😵

zazalienka
7. aug 2009

noo treba.. hlavne zdrave a vyzivne.. my budeme mat 1.vyrocie v novembri, 29-ho, brali sme sa v den mojich narodiek..

garicka
7. aug 2009

tak to potom tvoj mnž nebude mať problém s výročím, 😉 ja som dala dátum vygravírovať na prsteň ale myslíš že pomohlo?

zazalienka
7. aug 2009

xixi no asi nie🙂) chlapi zabúdajú.. a veľmi často.. aj môj, ale ja mu to taktne pripomínam.. vopred..

garicka
7. aug 2009

ja tiež pripomínam... na jeho príkaz 😀 ale mám až tak max. týždeň pred udalosťou 😅

zazalienka
7. aug 2009

noo, tak treba.. za týždeň sa dá vybrať pekný darček k výročiu.. je to milé.. no ja som chcela môjmu k sviatku zoskok padákom v tandeme, ale keď som sa dočítala že v Čechách sa zabili parašutisti, tak som veľmi rýchlo skončila s takými nápadmi.. ešte ho, môjho MM budem potrebovať..

garicka
7. aug 2009

my sme si teraz nič nekúpili, zvykli sme si stále kúpiť niečo spoločne do domácnosti - kúpili sme si tak obraz, stolík a iné vecičky.... môj sa stále vyhovorí že nemá na nákupy čas... ☹

o pol hodku konečne vypadnem na chvíľku z domu, tak idem dať ešte dokopy bytík a vidíme sa večer....

papaaaaaaa, pekný deň ešte 😎

zazalienka
7. aug 2009

podobne, my sme este ani nemali byt, ale kazdy mesiac sme si nieco dopredu kupili, do kuchyne, do spalne a tak pomalicky ako by sme potom nasli.. takze to boli nase darceky.. a odkedy mame vlastne byvanie, tak si darceky ani nedavame.. mame byvanie a to je najkrajsi dar..
no ja ked pridu moji domov odchadzam do prace, takze vecer som asi aj tu..
tak pekny dnik zelam.. 😉

lenka7984
7. aug 2009

Ahoj
tak ja by som som sa k Vám rada pridala dúfam že môžem.
Ja som sa len pred 3 dnami dozvedala že som tehotna.
Som v 4 týždni
My sme ale nemohli mať dako babo a nakoniec sa to podarilo
Je to vytužene babo a tak sa teraz všetkeho bojim.

zazalienka
7. aug 2009

vitaj.. to je uplne prirodzene, ze mas zo vsetkeho strach.. je to normalne.. ja som na tom podobne, hoci nam to trvalo "len" 10 mesiacov otehotniet.. mam 35 r., tak najvyssi cas.. viackrat to nemusi byt..

lenka7984
7. aug 2009

No nam to tiž trvalo len 9 mesiacov ale Nám povedal doktor že asi nebudem môsť mať babo
a podarilo sa
No len hned som na rizikovom

zazalienka
7. aug 2009

ked je to lepsie pre babo a pre teba tak radsej tak..

lenka7984
7. aug 2009

A ty si v ktorom mesiaci
kedy čakáte?

zazalienka
7. aug 2009

ja som v 15 tt, v utorok idem na poradnu v 16 tt, na krv na geneticke testy.. tak hadam to dobre dopadne.. termin mam 29.1.2010..

lenka7984
7. aug 2009

A kedy sa dáva tehotenska knižka?
No my ideme teraz v stredu k sdoktorovi a ani neviem čo nam bude robiť?

zazalienka
7. aug 2009

ja som isla prvy krat k lekarovi tusim v 4 alebo 5 tt.. len potvrdit tehu.. urobil mi vnutorne sono, povedal ze ano, som tehotna, ale nic viac nevidi.. tak mi povedal ze o tyzden mam pre istotu prist este raz.. vtedy mi ukazoval ten zltkovy vak, a trosiicka bolo pocut bit srdiecko.. inak hned prvy krat som dostala tehu knizku, ale nic viac.. niektory lekar dava skor, niektory neskor.. potom som bola v 10 tt na krvi, kvoli krvnej skupine, musel ist na krv aj manzel.. a poslali ma este na EKG a k zubarovi pre razitko.. a teraz chodim kazde 3 tyzdne na poradnu.. v 13 tt sa sleduje sijove prejasnenie (asi tak sa to vola), to je taky gel na babatku, ktory je vidno len dva tyzdne a ten lekar na sono odmeria.. mne robi zakazdym vnutorne sono a pusti mi aj srdiecko ako bije..

lenka7984
7. aug 2009

No nám tiež povedal že sme v dakom 4 týždni, a tiež nám len potvrdil tehu a kázal prísť o týždeň
Ja len chcem už aby bol daky 14-16tt

zazalienka
7. aug 2009

xix no pokial Ti bude tak ako mne, tak v pohode.. ono to aj tak leti.. mne nic nieje, zle mi este vobec nebolo, tak to zvladam v pohodke.. hlavne sa nezabudni vzdy doma odvazit, vzdy na tej istej vahe.. na to sa bude pytat..

lenka7984
7. aug 2009

No mne je už od teraz zle ale iba sem tam na žaludok - nevraciam vôbec
No a doktor nám hned na začiatok povedal že nemôžem nič ťažke dvíhať, nenamáhať sa a čo najmenej chodiť po schodoch.
No najlepšie na tom je že bývame v rodičovskom dome a bývame uplne hore a ak chcem isť von tak musim zisť 32 schodov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre