Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
22. aug 2009

vyrába to nestlé, aj ja už chcem kočiarik, ale ešte neviem aký ☹ dnes som pozerala na nete a našla kočiarik s krásnou modrou farbou, tak som začala uvažovať že kúpime v modrej farbe a kebyže sa potom podarilo dievčatko tak bude v modrom. no nechám si to prejsť hlavou. ale určite viem že na druhý týždeň sa ide kúpiť postieľka ak do toho nič nevojde 😕

slovakia13
22. aug 2009

taky ,ja som chcela cierny .....
inak kociky su tu ovela lacnejsie ako na sk
ja uz mam komplet vsetko,s postielkou pockam zatial mi kamoska slubila kos,ten moze byt do 3 mesiacov.
segra mi povedala ,ze je skoro na kocik ,ale kaslem na povery.......
akurat som dojedla pizzu 😀 teraz cakam kedy ma chyti zaha.....

slovakia13
22. aug 2009

garicka
vzdy lepsie dievcatko v modrom ako chlapcek v ruzovom 😀
inak pri chlapcekovi sa nemylia ,skor pri dievcatku

miumia
22. aug 2009

ahojte
garicka dakujem za odpoved v nasom pripade to teda vyzera na jasneho chlapca, myslim podla tej krvi aj podla cinskej tabulky tak uvidime hlavne nech je nase male zdrave..
a napadlo ma co ak su partneri rovnako stari? 🙂 to nieje nas pripad ale chcela som to overit na kamoske co ma chlapceka ale s manzelom su rovnako starí...
ako sa inak citis?
mne je uz par dni ovela lepsie,a vysledky hcg som mala uplne prve 60 🙂 o tyzden na to 600 a dva dni po tom 1000 tak snad to bude ok ale na ultrazvuk idem az 3.9 to je strasna doba no musim to nejak vydrzat bez toho aby som to videla...

slovakia13
22. aug 2009

miumia
tak mne podla cinskej -dievcatko
podla krv-chlapcek
a amnio potvrdila dievcatko chromozom xx 😉

miumia
22. aug 2009

🙂 sranda
myslim ze je to jedno kazdeho potesi ked to bude zdravucke ale je to vzrusujuce uz tak skoro "zistit"
pohlavie a rozmyslat nad tym... mne je to uplne jedno som pripravena na obe pohlavia aj keby boli dve naraz.
Ty si v ktorom tt?

slovakia13
22. aug 2009

pri mene hore sa ukazuju tt 🙂 da sa to nastavit,tak kukni a nastav si to aj ty 😉 29tt

garicka
22. aug 2009

miumia
to sú také pekné čísielka hcg, že? radosť pozerať ako rastú... pri rovnako starých možno rozhoduje mesiac, lebo ak by som to brala takto tak ja som májová a mnž júlový tak v tom čase mal on mladšiu krv 😅.

slovakia
kočiarik už došiel?

ja osm teraz dojedla chlebík so smotanovou pomazánkou s pažitkou a salamkou a už nechcem nič jesť večer lebo za posledný mesiac som pribrala asi tak 3,5 kg. ale dokopy za celé tehu je to nejakých 6,5 kg

garonka
22. aug 2009

ahojteeeeeeeeee som tu tak vas čítam čo všetko ste popísali 🙂

slovakia13
22. aug 2009

....nie 😠 budem tam musiet zavolat 😒
inak mam strasnu zahu 😝 uz neviem co by som si dala....gaviscon nejak nezabral

tami_tami
22. aug 2009

miumia - mne vychadzala podla cinskej tabulky aj podla krvi baba a je to chalan 😉

garicka
23. aug 2009

ahojte tehulky,
tak som tu zakukla a vidím že je si užívate nedeľu 😉

andrejusa
23. aug 2009

ahojte, ako víkendujete? mňa už blí brucho pred tou zajtrajšou poradňou. 😅

andrejusa
23. aug 2009

halooo, to tu nikto nieje? ☹

garicka
23. aug 2009

ja som teraz prišla, ahojky andrejusa 🙂

andrejusa
23. aug 2009

ahoooj, čo si dnes robkala? my celý deň len lebedíme a presúvame sa z kresla na gauč. 😀

garicka
23. aug 2009

ja som leňošila do pol dvanástej a potom sme šli k otcovi na obed. dnes tu máme super počasie len nejakých 21-22 stupňov - konečne sa ochladilo. prišli sme domov o pol piatej lebo som ešte bola u sesterky, tak mi dnes dosť rýchlo zbehol deň a nič sa mi nechce robiť. 😨

andrejusa
23. aug 2009

my sme tu dnes mali horúco a včera bol taký lejak aj u vás? ja som pred chvíľou dorobila jablčkovo-kokosovú štrúdlu, tak rozvoniava po celom dome.
Nevieš na čo mi brali tú krv v 12tt? myslím, čo z nej zisťujú? 😕

garicka
23. aug 2009

a ma bolí chrbát ale už si na to pomaly zvykám. dnes sme sa rozhodli že na druhý tt ideme kúpiť postieľku 🙂 . sa tak trošku na to teším, len asi ju ešte nenecháme poskladanú lebo nemáme miesto pre ňu spravené až niekedy prvý dec. tt by som ju už chcela mať poskladanú.

zajtra daj vedieť ako dopadla poradňa, ja idem vo štvrtok na kontrolu po 4 tt čo mi robili serkláž (fíha to už bude dokopy 6 tt čo som bola na tej serkláži - ale to zbehlo). a idem aj na utz ale zospodu, možno ho spravia aj cez bruško a ukážu mi miška. ale na utz budem chodiť každých 10-14 dní - som sa pozerala na výmenný lístok čo mi dal doki v piatok. takže ku pôrodu budem tak preultrazvukovaná že až ... 😀

garicka
23. aug 2009

a brali ti ju keď si bola na utz alebo u tvojho lekára? lebo mne stále berú krv keď som na poradni, berú ju na pečeňové testy, krvný obraz a neviem na čo ešte.... keď som bola na utz v 12tt tak mi tiež brali krv na nejaký vývin, ale keďže boli dobré výsledky tak som si presne nezapamätala na čo to bolo, ale myslím že na vývinové vady, ale nie som si istá

andrejusa
23. aug 2009

chodím na poradňu každé 3 týždne, vždy mi urobí utz, minule kontrolovali moč a vyšetrí ma na koze. Tak vtedy mi to brali, myslím že to bolo v 12tt. Na vývojové vady sa robia vraj až v 15tt, takže asi zajtra.

garicka
23. aug 2009

jo, aj u nás bol včera lejak aj hrmelo ale tak prudšie pršalo len chvíľu, potom len tak normálne a v noci sa spalo perfektne lebo nebolo horúco. 😵

ešte jablčkovo-kokosovú štrúdlu som nejedla, svokra zvykla miešať jablčka s višňami, orechmi alebo aj makom a tie boli mňami.... ja som bola teraz zas na slivky, sused mám biele a ich vôbec nejedia, tak kradneme cez plot 😅 ale zajtra už budeme musieť ísť k nim, lebo všetky dosiahnuteľné sme pojedli 😀

slovakia13
23. aug 2009

ahoooooj
myslim ,ze na nejake protilatky....kiahne toxoplazma atd uz si to dobre nepamatam 🙂

garicka
23. aug 2009

to je ten triple test na vývojové vady potom, mám to nejako pomiešané, a už aj dávno za sebou a pri mojej terajšej tete skleróze... ani nehovorím 😀 . moč ti nekontrolujú stále? a ideš hneď ráno? budem na teba myslieť nech sú výsledky v poriadku. ja asi tak o 2-3 tt sa chystám na cukor a to sa potom budem báť ja ☹

andrejusa
23. aug 2009

No ja si musím zaklopať, že mňa dnes tak straaašne ako zvykne chrbtica nebolela. No ešte sa deň neskončil... 😒 . My ešte nemáme kúpené pre bábo nič a postieľka asi bude po švagrovom synátorovi, iba matrac by sme kúpili, ale to sa ešte uvidí.
Zajtra sem budem bežať hneď obutá a napíšem čo a ako. Len na mňa mysli, aby bolo všetko ok. Ako sa robí ten utz. odspodu?
Pekne to ušlo od tej tvoejj sekraláži, veď len nedávno si o tom písala. 😨

andrejusa
23. aug 2009

Minule mi prvý krát pozerali moč. Aj zajtra mám doniesť, tak teraz stále keď cikám pozerám do vody či nemám nejaký divný 😀 . Ja som totálny magor z toho čo sa kedy robí a na čo a prečo a tak.
Aj ku nám si môžte dojsť pooberať keď chcete 🙂 , ja ich moc nemusím a iba čo padajú.
No u nás včera pekne dlho lialo a celú záhradu sme mali ráno zaplavenú.
ahojky slovakia. 🙂

garicka
23. aug 2009

veru a pozerám že ty si už v druhom semestri ! tak tichúčko blahoželám, zas o krok ďalej. ja si to takto po týždňoch až dňoch kúskujem a čas mi teraz v tých horúčavách ide strašne pomaly. ale na koníkovi mi zle ráta týždne lebo som teraz nejaký 23 tt plus nejaký deň, alebo ja to zle chápem?

tebe nerobili utz zospodu? väčšinou sa zvykne robiť na začiatku tehu keď nie je ešte dobre vidno plod a keď chcú zistiť niečo o krčku, ale keď som bola na serkláži tak keĎ mi ho robili zospodu tak tam tak hlboko strčili tú paličku že ma to celý čas bolelo, ale keď som bola na kontrole tak mi ho primár strčil dnu len trošku a to by som mu za to aj ruky nohy vybozkávala.

andrejusa
23. aug 2009

ďakujeeem. jáj, tak to mi ešte nerobil. Ale u toho môjho dr. všetko tak akoby dlhšie trvalo. No je naozaj dobrý a milý.
Tie týždne sa vraj na koníkovi rátajú tak, že keď už si v 23tt a jeden deň, tak to si už na začiatku 24tt a hneď ti to tam tak napíše.

garicka
23. aug 2009

ahoj slovakia,

som si ťa ani nevšimla 😉 (sorrky) . to je škoda že kočík nedošiel.... len im poriadne daj, nech nestresujú tehulku !

andrejusa
23. aug 2009

a keď ten odspodu bolí, tak to asi nieje bohviečo... 😝 neviem prečo mi to ešte nerobil, je možné, že taký nemá? alebo je to aj na niečo dobré?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre