Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
9. sep 2009

a to tam aj cvičíte? ja by som tiež šla ale cvičiť by som asi nemohla. koľko krát tam máš ísť?

okná predné 2 veľké umyté, mne tiež môj sľúbil ale sľuby sa sľubujú a ..... a keď sa učím alebo si píšem veci na notebooku tak potom odtiahnem záclonu a vytiahnem žalúzie a občas pozerám cez okno a také riňavé ako sme mali tak to sa cez neho ani pozerať nedalo 😀 naposledy som ich umyla koncom apríla keď som sa dozvedela že som tehu a naše cesta sa dosť práši, tak si vieš predstaviť ako vyzerali, aj po tých pár dažďoch...

ale tak pokračujem zajtra ešte mám na chodbe 2 menšie a jedno veľké v obývačke.... len som sa modlila aby mi teraz neprišla kontrola zo sociálky a aby ma nevymákli pri tom umývaní 😝

ale už oddychujem, o chvíľu si pôjdem zohriať obedík....

aninka89
9. sep 2009

tak to si viem predstaviť ako vypadali, u nás je to tiež tak. Veď tomu svojmu som tiež musela viac krát povedať, že okna mame hrozne a keď som povedala, že s tým brušiskom ich umyjem a nebudem na neho čakať, tak zabralo a hneď robil 😀
Na kurze máme mať približne 10 stretnutí ale všimla som si, že tam chodia baby dokiaľ neporodia. Raz v týždni je teória a raz cvičenie na fit loptách. Na to idem v piatok, je to také viac menej oddychové a hlavne na dýchanie a rozťahovanie panvy
Ten čas pri nete hrozne leti, ja nemám ešte navarené a to chcem robiť zapekaný karfiol so zemiakmi

aninka89
9. sep 2009

garička, Ty máš síce ešte čas ale chcem sa opýtať....na pôrod si zajednaš pôrodnika alebo to nechavaš tak a budeš rodiť pri tom, kto bude mať práve službu???

garicka
9. sep 2009

akurát som sa najedla tak idem odfukovať... 🙂 zapekaný karfiol je mňamky, ja som mala zemiačky a vyprážené kuracie prsia v cestíčku, zajtra neviem o bude, lebo idem okolo 10.20 na utz do šace, tak uvidím, možno navarí mnž...

môj gynekológ je aj pôrodník (mám v šaci klinický deň 1x do týždňa a aj služby na pohotovosti), tak dúfam že sa dohodneme a budem rodiť pri ňom, ale inak v šaci sú dobrí doktori, už ich mám oťuknutých ktorý aký je 😵 a ešte má aj rizikovú poradňu, takže zatiaľ je to OK 😉

ty si sa ako rozhodla? zajednáš si pôrodníka, alebo necháš to na toho kto bude mať službu?

aninka89
9. sep 2009

práveže neviem 😒 Nepoznám tu ani doktorov ani nič, no každý mi inak radi.... Pýtala som sa, lebo ráno mi už muž povedal, že radšej zajtra ráno so mnou pôjde na pôrodnicu a snáď niečo vybavime, aby som bola istejšia... no neviem čo by bolo najlepšie....

garicka
9. sep 2009

ale teraz v tomto tt už chodíš na poradňu do nemocky kde budeš rodiť, však? kde to bude? prepáš ale nemáš v pase mesto a zabudla som 😵 😅

ak tam chodíš tak sa ti stále venuje ten istý doki alebo stále iný?

aninka89
9. sep 2009

začinam byť už aj ja hladna, tak idem variť a Ty si pekne oddychni

garicka
9. sep 2009

dievčatá mrkni na tento link, som pozerala na cenu na pamers newborn a rozdiel medzi touto cenou a cenou v bille je nejakých 100,- Sk 😲 sa oplatí potom kúpiť viac cez net, či nie?

http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/esho...

zazalienka
9. sep 2009

čau, čítaš mi myšlienky.. akurát som tam teraz bola kuknúť pred chvíľou som objavila tú stránku.. lenže zaplatíš 5 € poštovné, tak je to v podstate jedno... mne kamoška radila kúpiť hneď 3-6 kg, nie tie najmenšie.. a ten mega pack je aj 94 ks aj 108 ks.. a skôr asi počkať niekde v carrefoure al. v hypernove určite budú akcie...

garicka
9. sep 2009

ale je tam aj možnosť poštovného do 5 kg 2,65 € a do 15 kg 3,7 € takže myslím že vtedy sa to oplatí ak by som toho objednala viac.... uvidím, asi budem chodiť s notesom a perom po hypermarketoch 😀 😀 😀 😀 😀

garicka
9. sep 2009

jaj a ešte som zabudla napísať že aj v tescu v maďarsku sú podobné ceny, tak ešte aj tu je tá možnosť...

zazalienka
9. sep 2009

no presne.. kamoška chodí aj do DM do maďarska.. my to tiež máme za rohom.. takže asi raz do mesiaca vyrazíme na nákupy..

garicka
9. sep 2009

my máme tiež blízko do miskolca ale ešte sme neboli v maďarsku na nákupoch.... možno keď bude drobec tak spravíme taký väčší.... ja idem off trošku von na slniečko. ozvem sa neskôr, papaaaa

zazalienka
9. sep 2009

jasne.. ahooj

magua
9. sep 2009

caute baby, tak aj sa by som sa rada pridala do vasej temy. 🙂 🙂

garonka
9. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

garonka
9. sep 2009

magua ahoj kľudne sa pridaj my sme tu všetky radi, keď nas je tu viac 😉

magua
9. sep 2009

jej super... dufam,ze si tu budeme vsetky spokojne tehulkovat 🙂

garonka
9. sep 2009

no je tu celkom super debata a ak sa nudíme skôr nam zbehne čas, budeš tu vybehnem do obchodu si kupiť detsku vyživu lebo umrem od hladu 😀 😀 😀

lenka1987
9. sep 2009

takze tehotna som som mala neska take nevolnosti hnusne ble zle mi je

garonka
9. sep 2009

lenka

to ti nezavidím mne keby bolo zle zúrim na cely svet 😀 v ktorom týždni si ?

valria321
9. sep 2009

ahojte tehulky ako sa dnes mate??

garonka
9. sep 2009

čaukoooooo ja sa mam fajn som do piatku sama doma 😀 myši maju hody 😀

valria321
9. sep 2009

no mne to teda dnes strašne pomaly bežalo neviem si predstaviť čo budem doma robiť do januára....a ty čo ideš robkať do piatku či len tak oddychovať??

garonka
9. sep 2009

zajtra letím na gastro, upracem si byt, požehlím, no mam fajront nikto nikde nikoho len ja a havo 😀 a konečne si pôjdem kupiť tehu rifle, lebo začína mi byť všetko male 😠

valria321
9. sep 2009

no to poznam ja ich mam kupene ale aj tak su mi najpohodlnejšie teplaky🙂

garonka
9. sep 2009

jaj teplaky tie zbožňujem dnes som si kupila ďalšie ale čo ma najviac štve že v nich nemôžem k lekarovi a jedny normalne nohavice musím mať 😀

valria321
9. sep 2009

tiež pravda no ale ako som tehotna je mi to jedno chodím vtom včom sa citim najlepšie rychle si necham na zimu to je strašne dnes už neviem čo by som robila 😠

garonka
9. sep 2009

si cely deň doma? mňa dnes svokra vytiahla na nakupy neľutujem kupila mi tri trička 😀 a teraz len tu visím na koníkovi nemam čo robiť, sama doma ma to i vyhody i nevyhody
Dnes mi prihoreli ryby som robila desať veci naraz tak mi treba 😝

valria321
9. sep 2009

no ako každy den som bola v meste pochodila som zas a znova všetky detske obchodíky kupila niake vecičky si potom môžem otvoriť aj niaky obchod 😀 😀a nič prišla domov navarila a teraz sedim tu☹fiha a to si si kupila asi tehotenske trička že

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre