Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rencica
7. júl 2009

ahojte.. 😎 mirka,z toho si nic nerob ani mne sa nic nechce..ani otocit.. 😀 a zasa zacina hic,tak sa budem asi schovavat v izbe..taky letny dazdik ako osviezenie mam aj ja rada 😉

miroslava89
7. júl 2009

ahojte ja som naspet po vrcholnom trapase ked som sa s svadobnom salone rozplakala ako mala..ani neviem preco ale straasne ma dojal pohlad na svadobne saty...tak sme to po prvom svadobnom salone vzdali zobrali tie saty ktore boli najkrajsie podla nas a hotovo.. 😎

nepametam si ktora sa ma vcera pytala do ktoreho svadobneho salonu ideme..boli sme v salone princess ten co je na hlavnej ulici ...ako podla mna tam maju uzasny vyber mierne zaujimavejsich netradicnejsich siat🙂

miroslava89
7. júl 2009

renci lenze ty si na konci tehu ja na zaciatku 😉 ja si neviem seba predstavit o paru tyzdnov- hotova komedia 😅

monika131
7. júl 2009

mirka - takže Ty sa budeš vydávať. A kedy to bude?

Ja som bola tiež pri výbere šiat hrozne citlivá a vadil mi aj najmenší detail, pre ktorý mi šatky nesedeli. Ja som mala šaty zo salónu Ceremoni/y (neviem s akým i/y sa to píše).

A topánky som kúpila troje. Jedny z Bati, som išla reklamovať hneď ako som s nimi prišla domov, keď som sa prechádzala po schodoch, roztrhol sa remienok, a tie sa mi páčili najviac (vrátili mi peniažky), potom som kúpila ďalšie v obuve na Mlynskej - myslím že sa to volá obuv Partizánske, alebo tak nejako, aj tie som bola pred svadbou reklamovať, pretože tam nebol dobrý opätok, tie mám doma v skrini, a nakoniec som do tretice kúpila sandálky, v talianskej obuvy oproti malému tescu a tie nosím do teraz. Len už sú riadne zničené, tým, že sú biele. 😅 😅 😅

rencica
7. júl 2009

no,pockaj to prejde..na zciatku thu som aj ja bola unavena stale,potom to preslo a teraz veru to uz je na dennom poriadku.. 😎 ale vsak to ti ubehne zachvilku a budes vediet.. 😝 jooj,citam ze ides mat svadbu..skoda,ze ja som si to dako neuzila to skusanie siat..sa mi to tak nechcelo,teraz by som si to hned znova zopakovala,tak nech to vsetko dobre dopadne.. 😉

miroslava89
7. júl 2009

ja sa nebudem vydavat u mna svadba nehrozi🙂
ja len idem za druzicku najlepsej kamaratke a slubila som jej ze jej pomozem s vyberom siat a aj tak sme nakoniec kupili hned prve🙂

ale ja staale vravim ze svadbu nechcem lenze ked som videla ten vyber siat a vsetkeho mozneho asi zacnem svojho draheho nahovarat na svadbu aj ja

miroslava89
7. júl 2009

renci nestras ma byt taka znicena kazdy jeden?..tak to sa mam ozaj na co "tesit"... 😠 😀 ale co si clovek nevytrpi pre svoje deticky?.-..pre ne asi vsetko..

komarik
7. júl 2009

miroslava, prepáč ale musím reagovať na jeden tvoj včerajší postreh o švagrinej.

Viem že je to ťažké ale skús ju pochopiť. 7 rokov je neskutočná doba čakania, trápenia a búrenia sa materinských citov. Viem o čom hovorím, tiež som si tým prešla. Ak na teba len zazerá tak to je ešte dobre. Veľa žien na jej mieste berie aj antidepresíva ale nie je to jej chyba. Viem že si nevieš ani predstaviť čo všetko sa v nej deje, tak ťa len prosím maj s ňou trpezlivosť. Ona ti určite nezávidí ale keď sa hormóny búria veľmi ťažko sa to dá ovládať. 😉

miroslava89
7. júl 2009

ja som ani tak nevravela o zavisti zeby mi zavidela ale proste mali sme spolu velmi dobre vztahy.. stale som ju chapala aj chapat budem.. len odkedy som tehulka si vela veci pripustam v zlom svetle som taka velmi percitlivena na kzadu somarinu a vadi mi skoro vsetko dokonca aj ludia ktorych som mala niekedy rada...

komarik
7. júl 2009

no tak to by ste si práve mali rozumieť keď vám obidvom udierajú hormóny do hlavy 😀

ale nie, možno to chce čas a všetko sa utrasie. 🙂

miroslava89
7. júl 2009

praveze si nerozumieme vobec 😖 najblizsie dva tyzdne sa neuvidime tak snad si budeme tak chybat ze sa potom budeme mat neeskutocne radi tak ako predtym..

rencica
7. júl 2009

jaj,tak druzickovske saty..no tak som sa sekla.. 😉 mozno nebudes znicena,ale unavena po vsetkom..a mozno budes plna energie..vsak uvidis,kazda sme ina..🙂)

miroslava89
7. júl 2009

renci uz teraz na zaciatku viem o jednej veci ktorej sa chcem po tehu zbavit na isto- a to su emocie.. 😔

rencica
7. júl 2009

no,neviem ci ti to pojde.. 😉 potom daj recept..bo to by som aj ja

miroslava89
7. júl 2009

renci to sa nacakam konca tehu este dlho...

uz sa "TEsim" na dnesny vecer.. moj drahy mi pisal akurat sms citujem: Zajtra odlietam uvidime sa v nedelu 🙂 .... no nezabili by ste takeho chlapa?!!..normalne mi pripada ako keby bol stastny ze bude bezo mna..

rencica
7. júl 2009

tak to ja mam taky pocit cele tehu,ze mu je lepsie bezo mna.. ☹ a rozhodi ma snad vsetko...aj ked len robi srandu..beriem to moc osobne..no,vsak hadam sa tie hormony umudria,bo neviem,neviem

miroslava89
7. júl 2009

sme dve.. ja som so svojim priatelom 3roky a bola som zvyknuta ze beha kade tade za pracou.. ale v poslednom case mam pocit ze nechodi za pracou ale za ehm..ale ten pocit snad robia len hormony 😎

idem na obeedik🙂 svokricka varila tak sa normalne ze tesim..len ma cele dopoludnie nepustila do kuchyne tak som zvedava co to bude 🙂

rencica
7. júl 2009

dobru chut prajem.. 😵

snazilkant
7. júl 2009

Ahojte holky, no my sme asi na zaciatku tehu... vcera som si robila testik nakolko mi meska mrska a vysli //
uz som sa objednala u doktorky , ale az 20.7
no ako som citala niesom sama sem tam ma fajne pichne podbruskom, a bolia ma bradavky.
Tak verim ze som tehu.... 🙂

miroslava89
7. júl 2009

renci uz naobedovana😀..a samozrejme zas a znova stiplavy gulas 😅

snazilka gratulujem k //🙂

snazilkant
7. júl 2009

mirka
dakujem... sice sme este len uplne na zaciatku, ale velmi sa tesim 😀

a ako prezivas tehu...ty?

miroslava89
7. júl 2009

snazilka poznam tie pocity veelmi dobre🙂
ja si tehu snazim uzivat sice tie zaciatky boli take onicom.. kedze prve tyzdne tehu som si tehu nevolnosti pretrpela nad knihami pripravovanim sa na maturity a potom na samotnych maturitach..ale teraz uz je vsetko ako tak v pohodicek len keby nebolo tak hroozne dusno a horuco

a vase babetko je planovane?🙂 dlho ste sa onho pokusali?

snazilkant
7. júl 2009

no tak pred tyzdnom vo stvrtok som mala poslednu skusku a ukoncila som 4 rocnik na VS, takze nase fazulky budu mudre 🙂
no ta dusnota a teplo vadi aj mne a ked si predstavim ze v praci mame 33 °C tak sa mi nikam nexe ist, lebo mi je hrozne.
ano nase babo je planovane, nakolko sme sa s manzelom brali 6.6.09 🙂 chceli sme fazulku,no ze to bude tak skoro to sme netusili 😀 🙂
ale oto viac sa tesime

garonka
7. júl 2009

ahojteeeeeeee
mirka
no ja som sa pytala do akeho salonu pôjdete 😀 vau princess ma nadherne šatičky takže ste vybrali to je super 😉

snazilka
k // blahoželám zo celeho srdiečka 😉

snazilkant
7. júl 2009

garonka
dakujeme velmi pekne
aj ty si tehu?

andrejusa
7. júl 2009

Ahojte.... už som tu aj ja, takže sme sa tu zas všetky zišli, chi chi. Ako ste sa vyspinkali? ja som mala ťažkú noc a ráno som vstala s ľahkými kŕčmi, ale už to prešlo. Baby pýtala som sa pred chvíľou v druhej téme, ale zatiaľ žiadna opdoveď a potrebujem to vedeť skôr enže začnem variť obedík. Môžem čerstvé dubáky s mäsom?vraj hríby sú dosť diskutabilné... tak ani nezačnem variť kým mi niékto neporadí. chi chi, dikes

slovakia13
7. júl 2009

ahoj zeny 😀
Tak ja som akurat po ranajkach 😉 zobudila som sa po nocnej ,andrejuska doteraz ma nikto na hriby neupozornoval ,ze sa nesmu ,tak neviem ......

garonka
7. júl 2009

snazilka
jasne je to moje prve tehu a veľmi sa tešíme zatiaľ len potichučky 😉 vieš prvy trimester ešte nemam za sebou 😉 a ako sa citíš? mne je fajn nevraciam len dusno mi nerobí dobre a v noci neviem spať 😀

garonka
7. júl 2009

slovakia13 ahooooooooooj mňam čo si raňajkovala? 😀 😀 😀

andrejusa
ahoj, pokiaľ su to čerstve dubaky myslím že babu neuškodia aj keď niektorí vravia, že sa nemaju jesť

snazilkant
7. júl 2009

no ako sa citim? pycha ma pod bruskom ale nie casto mozno 4 krat do dna a je to chnusne pychnutie, inak my je fajn nevraciam, papam vsetko s mierou a naco mam chut 🙂 no a ako spominas aj ty to dusno mi je neprijemne. Toho sa asi najviac bojim lebo v robote mame okolo 30-34 °C tak snad to nejako zvladnem 🙂
No este nikomu sme to nepovedali, ze az tak po 2 mesiaci to povieme (snad to udrzime v tajomstve)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre