Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
17. okt 2009

ale pekne na te´jto stranke je, ze bez ohladu na vek sa vieme bavit 🙂
vsk keby sme sa stretli na ulici, tak asi by mala kazda divny nazor

zazalienka
17. okt 2009

baby, ja si ani nejak nesťažujem.. mám skvelého chlapa, bývanie, sme zdraví, Miško našťastie tiež.. takže si nemám čo sťažovať.. a nemám pocit že som niečo zmeškala.. práveže som vybúrená, vydiskotékovaná, vydovolenkovaná na tri životy, precestovaná..
Mirka, prečo by mal prísť o firmu? má špedičku tuším, že? to je v tomto období najhoršie, nám tiež stoja autá na dvore a nikto neplatí..

miroslava89
17. okt 2009

ja si zas nemyslim ze sme sa rozhodli pre babatko skoro..proste mame kde byvat nateraz mame peniazky mam najlepsieho manzela..zdravie a tak dalej..vyburit som sa nestihla ale o to viac som si uzila dovoleniek a romantiky(ktorej mamuz dnes po krk 😅 ) 😵

miroslava89
17. okt 2009

zaz vlastne to nie je ani tak jeho firma..oni maju jednu matersku firmu v nemecku a dve dcerske u nas a v taliansku..a v taliansku zlyhal riaditel takpotrebuju dohnat nejako straty... a je pre nich vyhodnejsie zrusit spolocnost u nas ako tam 😒 som zvedava co bude dalej co manzel vybavi...

garonka
17. okt 2009

ani ja sa nesťažujem na svojho draheho len keby bol viac domaaaaaa 😀 😝 ale peniažky treba stále 🙂 a romantiku mame skoro každý deň keď mi príde z roboty domov 😀 našťastie bývame sami v 3 izbovom byte 🙂

vejula
17. okt 2009

Čavte kočky.... No som si čítala, že ako to máte s tým priberaním, ja som do teraz pribrala 6 kíl... Fúúúú .... Je pravda že som predtým bola ako patik :D No ale teraz kedže som pribrala hlavne do brucha a do prs tak fakt nezapnem ani jedny gate.. Take triky ako že sa zapínam opomocou gumičky do vlasov :D No haluz, a všetci sa čudujú že už mám také bruško... Ale možno je to tým že som krpatá tak to ide viac dopredu aby male kde bývať :D

zazalienka
17. okt 2009

nemám pocit že je to skoro.. moje kamošky majú už teraz odrastené deti a zasa je to o inom.. proste je to o tom kedy žena spozná toho svojho ideálneho partnera.. niekto skôr, niekto neskôr.. lebo mňa už mali za starú korčulu a ošľahanú anténu a podobné výrazy🙂)) moja kolegyňa sa mi rehní že som chytila posledný vlak (ako môjho muža)... keby nebolo internetu ani sa nenájdeme...
hlavné je mať pri sebe toho naj partnera.. a samozrejme zdravé dieťa.. teda deti.. kokoooos ja už sa neviem dočkať..

miroslava89
17. okt 2009

ja si uz tiez pripadam ako kebnys sme byvali samy😀..uz len chyba aby sa svokra vydala 😝 🙄 😀

miroslava89
17. okt 2009

vejula tak nech sa cuduju a mozu zaivdiet ti ludia brusko ved to je to najkrajsie🙂

zazalienka
17. okt 2009

vejula, ja mám na sebe cca 13 kg.. v zadku v nohách a v prsiach.. čomu sa teší môj manžel.. neriešim.. budúci rok dám dole..

garonka
17. okt 2009

hi hi Mirka aspoň pôjde vaše babo za družičku alebo za družbu 😀 😀 😀 😀 😀

guľky ja idem kuk horor 😀 nejak ma v tehu pochytili horory a aj malemu sa to páči 😀 slušne haja a keď film skončí kope až až 😀

dobru nocku vaam 😉

miroslava89
17. okt 2009

garonka dobruuu🙂

zazalienka
17. okt 2009

no garonka... teda ja by som dva dni nespala po horore.. stačí keď si predstavím cisársky.. som dnes stretla moju skvelú susedku anesteziologičku.. už sa na mňa chystá.. aj so spinálom.. do chrbta.. že bude šetrná.. no neprizabite ju!! že keď chcem riskovať život, mám sa dať uspať.. ale ona ma neuspí..

miroslava89
17. okt 2009

aj ja idem zalahnut trosku... uz som dhlo mimo postele☹..

dobru🙂

zazalienka
17. okt 2009

tak dobrúúúú kočky.. a pekné sny..

vejula
17. okt 2009

No ved ten môj tiež neprotestuje :D Len by som si mala kupiť nejaké poriadne podprdy bo užmam všetky len také pod :D ssa mi to tam nezmestí 😀 ... No ale ja som rada aj brušku aj tomu druhému... Len ludia ked ma vidia tak mi tipuju už taký šiesty mesiac :D.. Ale moja mamča mala tiež vždy také riadne brušká :D. Asi to máme v rodine... No a s tým vekom je to určite od indivindi pocitu, ja som taký rodinný tip. Hned jak som skončila výšku tak sme to rozbalili, aj tak je kríza a práce nieje. No trochu ma naštvalo to dvíhanie rodičovského až po odpracovanom rok 😠 Bo som teraz skončila školu, ako keby moje bábo nepotrebovalo toľko koľko bábo zamestnanej mamičky... Ale čo už taká je legislatíva 😒

zazalienka
17. okt 2009

zákony neobídeš nijako.. chvalabohu môj muž má roboty dosť, ale aj tak to bábo je finančne náročné.. na začiatok.. tie príspevky by mali dávať pred pôrodom.. nie až po ňom..

vejula
17. okt 2009

No asi tak,aspon taký mesiačik 😀 No a však peniaze nie su všetko, ale mi je to ľuto, že je to celkom nespravodlivé ☹ Ja sa ešte o mesiac vydávam, tak výdavky budu dosť veľké, no ale snad zas čosi vyberieme na tanier 😉 A niečo sa z neho snad aj pre bábo ušetrí. A kedže máme teraz nejakých známych, čo majú malé, tak nám všetci ponukaju veci, z ktorých už vyrastli... Su moc zlatí, ale tak každá mamička, má chuť sama si obliecť drobca ako sa jej páči...

zazalienka
17. okt 2009

veď hej, aj ja chcem mať aj nové veci .. ale poteší aj od švagrinej.. svadbu sme mali pred rokom, takú malinkatú.. a bolo to super.. takže teraz sa už len tešíme na malého..

vejula
17. okt 2009

Tak to máte ako z rozprávky , do roka a do dna 😀 No my sme to trochu predbehli, ale však o mesiac bude všetko an poriadku a bábo bude mať taťku 🙂 No a ľudí budeme mať dosť na dokopy aj s kamarátmi vyše 70 😀 Tak nevedeli sme sa rozhodnuť koho nepozvať tak sme nakoniec pozvali skoro všetkých 😀 No len ja už nebudem nevesta jak zo žurnálu, bruško mi už bude dobre vytrčať spod šiat... Ale no a čo aspon mu potom budeme môcť hovoriť že už bolo aj na našej svadbe ... Samozrejme ked už bude mať na to vek 😀

zazalienka
17. okt 2009

xixi tak to máte dobre vymyslené.. my sme poslali oznamká v pondelok po svadbe.. na svadbe boli len rodičia a súrodenci tak dve hodiny a domov..
potom sme začali pracovať na dedičovi..
idem sa uložiť, nejak už nevidím na písmená.. a malý tiež už asi zalomil, ani sa nepohne v bruchu..
tak dobrú noc..

vejula
17. okt 2009

:D No jasnačka. Tak bru noc teda sa vyspite obaja.

garonka
18. okt 2009

dobre ranko kde ste všetky? dnes je zas škaredo vonku a mňa ťaha vkuse do spania 😠

lulu4
18. okt 2009

ahojcek Luci 🙂 ako sa mas?
ja nie najlepsie lebo uz cca stvrty den chodim v noci cikat aj 4 krat skoro kazde dve hodiny tak si vies predstavit aka som asi vyspata.... ale prechladnuta nemozem byt lebo ma to pri moceni nestipe ani nepali ani nic tak nechapem tomu... nechcem si nahovarat ze by to mohol byt nejaky priznak tehu aby som zase nebola sklamana ako po ine mesiace pred tym... snazime sa aj tento mesiac a kramy by mi mali prist okolo 23. tak uvidime co z toho.. uz vyse tyzdna beriem aj calibrum baby plan tak snad...

vefi89
18. okt 2009

garonka bree ranko, aj u nas je skaredo, ale zatial nam neprsi. pojdem po obede za mamou, lebo zajtra rano idu za bratom do prahy na promocie, tak som mu ako spravna sestricka nabalila lekvare a kompoty 😀 😀

Lulu prajem ti, aby sa ti predstavy, sny a tuzby naplnili 🙂

garonka
18. okt 2009

jej Luckaaaaaaaaaaa si sa nam ozvala konečne 🙂 neboj kľudne snažilkujte občas nato nemysl ono to príde a príjemne ťa to prekvapi, a 23. by mrška mohla ísť na dovolenku 🙂
no dnes to vyzera len tak, že cely deň budeme len spať 😀

garonka
18. okt 2009

vefi ty si šikuľka 😀 😀 😀 😀 a ake lekvariky? slivkove? marhuľove? mne dala mamina včera hruškovy mňam mňam 😀

vejula
18. okt 2009

Ahojte kočky no brrrr vonku zima, ale som bola kuknuť na omšu, a tak... No v noci sa mi pustila krv z nosa, len tak... Dúfam, že je to všetko OK, ale ma to tak znepokojilo. Aj mi akosi netrávi, ako som žrala za dvoch, tak teraz mi je zle... Je to čudné v 16 týždni. Dúfam že to nieje nejaký bacil. No ale zajtra pre istotku zbehnem ku lekárke.

vefi89
18. okt 2009

garonka, no hruskovy som este ani nejedla....dam ti adresu posles mi??ja som robila ceresnovy, ribezlovy a jahodovy 😝 😝

vejula, krvacanie z nosa a dasien je normalne, mas v tele kopec krvi... 🙂

garonka
18. okt 2009

zima zima a ešte i na cintoriny pôjdeme lebo dnes ma dedo 11 výročia ako zomrel 😔 a vonku sa mi tak nechce, no čo mi ostáva

vefi, klasicky sirup robíme na pol kila cukru liter vody a do fliaš nakrajame hrušky a ešte šupneme na dno fľaše citron a mamina sem tam i klinčeky, mňam a inokedy sme robili aj stymi dulami či ako sa to vola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre