Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
2. nov 2009

jasnačka... Nech si v klude... Ja mám teraz prehliadku 12.11. A tam sa už dohodneme na morfo sone tak dúfasm že bude všetko fajn...

garonka
2. nov 2009

veji ja mam poradňu až 19.11 to dovtedy nevdržím čakať tak zbehnem k lekarke zajtra len aby ma neodbila, že tvrdnutie bruška je normalna vec 😕

vejula
2. nov 2009

No ja väčšinou najprv volám dokimu, že či mám dojsť ked sa mi niečo nezdá... No je síce pravda že zatial sme to vždy vybavili cez telefon 😕 A ty si doktorke aj volala či ideš tak na blink, že či ťa vezme???

vejula
2. nov 2009

Inač kupila som si dnes kooonečne novú podprdu, lebo zo všetkých mi už prsa vyskakovali 😠 Tak som sa naštvala a kupila som si D-čka... No a su mi tak akurát 😉 Končne dobrý pocit, ked nemam polovičku prs mimo odprdy

garonka
2. nov 2009

najprv jej rano cinknem a poviem čo ma trápi ona je zlate žieňa 🙂 ak ma ukľudni to budem rada 🙂 dnes mi drahy kupil kojenecky vankuš konečne si môžem normalne ležať v našej posteli mame ju obrovsku ako letisko 😀

vejula
2. nov 2009

Kojenecký vankúš???? Ja totiž netuším aký to je vankúš... Ešte som v takýchto veciach nie moc zbehnutá. Máš ale zlatého mužíka že sa takto stará 🙂

garonka
2. nov 2009
garonka
2. nov 2009

veji no vidíš musí sa starať 😀 ešte i havo nejak ochorel, neviem čo mu je cely deň nepapa, tak ak mu to do zajtra neprejde ideme s nim k lekarovi

vejula
2. nov 2009

nooo kukla som... A možno po svadbe ked sa vyzbiera na tanier 😉 Je chudiatko chlpaté ☹ No to ten môj je zatial OK No on je z ulice takže si prežil všeličo - dážď, sneh chudáčik, a musel prežiť. Ked som si ho minulu zimu zobrala tak bol podchladený. Nechcel piť ani žrať... Ale behom týždna bol z neho uplne iný psík veselý zdravučký náš malý maznáčik 😀

vefi89
3. nov 2009

dobre ranko gulicky 😀

Garonka
Tak to je super, ze Gabika to uz bude mat za sebou, ale nie je 33t este nejak skoro?? Len aby bolo vsetko v poriadku a aj Misko aby bol zravucky. 😉 Ze ju velmi pozdravujem a myslim na nu 🙂
Vcera som bola s maminou az do pol deviatej, ja som ti preto aj usla, tak som sa o nu bala. nakoniec ostala doma, predbezne do stvrtku. Jej zistili, ze ma krvny obraz uplne na figu, ma strasne malo zeleza, ale to nie je to najhorsie. Ked bola v auguste v nemocnici, jej zistili trombozu, dali jej dake injekcie na riedenie krvi a potom bez toho, aby jej zobrali krv na testy jej hned nasadili Varfarin a tym ju posrali. Lebo tromby jej to nerozbilo, ale krv ma velmi zriedenu, tym padom by mohla dostat vnutorne krvacanie a na to zomriet. Vcera rano si este dala Varfarin, a ten ostava v krvi este 3 dni, takze vo stvrtok ma ist do Bystrice na hematologiu a tam jej budu robit kompletne vysetrenia krvi. Som citala jej lekarsku spravu, ze lavu cievu ma upchatu na 30 % a pravu az na 80 %. A este aby nebolo malo, tak ju v nedelu seklo a nemoze lieky, pretoze s tym sprostym Varfarinom nesmie kombinovat ani len bylinky. Tak mi to prislo velmi luto, lebo som volala s jej druhom a on mi povedal, ze sa nemusi dozit svojho vnuucata ☹
takze ja dnes pojdem za nou hned rano, lebo vcera som nezohnala jedny lieky a dala som ich objednat a pojdem jej aj do obchou, aby oddychovala.
A prosim ta, ked bude mat Gabika Miska, tak mi napis IP.

Dakujem Lucka a prajem vam vsetkym pekny a uspesny den

garonka
3. nov 2009

dobre ranko nesiem vam radostnu novinku Gabika garicka včera o 19.40 porodila maleho Miška s mierami 2,64kg a 47cm, su oki a strašne šťastní tak jej držkam prstíky 😉

zazalienka
3. nov 2009

garonka ahoj.. chvalabohu, pozdravuj Gabiku, že všetky na ňu myslíme a držíme palčeky.. aj Miškovi..

garonka
3. nov 2009

zazi jasné odovzdám pozdrav 😉

vejula
3. nov 2009

ahojte kočky 😉
Vefi to mi je s tvojou maminou strašne ľúto.... Lekárom sa niekedy fakt nedá veriť. Aj moja mamina má veľmi zlé skúsenosti s doktormi.... Moc držím palce nech je to OK, a drž sa aj ty, aj ked viem že to muasí byť veľmi ťažké.

magic08
3. nov 2009

ahoj tehulky, mozem sa k vam pridat s jednou otazkou?
Hlavne prvorodicky, kedy ste citili prve pohyby babatka?

vejula
3. nov 2009

Čavi magic. No ja som 17+5 a ešte som necítila... Ako niekedy sa mi aj zazdá, že čosi, ale nemyslím že to sú pohyby. Skôr taká sugescia. Ale čo mám kamošky tak väčšinou v 19 - 21tt zacítili prvé pohyby.

magic08
3. nov 2009

no ja mam pocit v brusku akoby mi tam nieco stuchalo z vnutra, je to hlavne vecer, ked lezim v klude, alebo ked som v posteli. Vcera som kvoli tomu ani zaspat nemohla... 🙂

romy01
3. nov 2009

ahojte tehulky, teda nebola som tu len tri dni a mala som problem vas docitat a uz si ani moc z toho nepamatam. Som rada ze je gabika s miminkom OK. Ja stale nemam nevolnosti no dnes som mala krc v brusku az som sa zlakla, ze co to je, no trvalo to len chvilku a uz je to OK.

dydynka
3. nov 2009

ahoj romy chodis aj vracat ? bo ja vobec nie,,sem tam ma napina ale to je vsetko,,,co som rada :D

vejula
3. nov 2009

Tak gratulujem magic ku pohybom. V 19 tt to už môžu byť ony, tak si to užívaj. Dúfam že o chvílu sa ich dočkám už aj ja 😉
Čavi romy... No mna už riadne dlho bruško nebolelo ani nič, ale včera som behala po meste a naraz ma strašne začalo pichať v podbrušku, som sa až zlakla a musela som si sadnuť, lebo to bolo hrozné 😖 Ale od vtedy ma to už nebolí tak dúfam že je všeko OK... Ale do toho 12 tt som mala to pichanie oveľa pravidelnejšie a častejšie, to že rastie maternica... Mne povedal doktor, že sa treba prelievať vodou na toľko až budem mať biel moč a nie žltý a eššte mi odporučil magnéziu.

miroslava89
3. nov 2009

ahojte ja len tak na rychlo nemam casu byt na nete... cele dni nic nerobim len lezim oddychujem s najprisnejsim kludovym rezimom ziadnymi vychadzkami lae vsetko sa zda byt ok.. len keby tie sproste tehu nevolnosti zmizli 😠 ale inac vsetko v poriadku aspon sa zda🙂

allinka79
3. nov 2009

mirka, lezis a behas? to teda nie si moc v klude... 🙂 ja len lezim...

cappy01
3. nov 2009

sdjkajlkaldaj

garonka
3. nov 2009

Mirka vitaaaaaaaaaaaaaaj 🙂 ako sa nam maš? ja sa zatiaľ citím oki, iba keby bruško nezlostilo sem tam tvrdne 😕 ale beriem magne B6

vejula
3. nov 2009

allinka tak si ťa tam stále bnechávajú čo???? Sa tam držkaj.

miroslava89
3. nov 2009

ali nebeham len nie som na slovensku a tu nemam este vybaveny net.. preto len tak narychlo... ked budem mat normalne tu vybeveny net prihlasim sa na dlhsie..

vejula
3. nov 2009

Ahoj garonka... Ako? bola si u doktorky????

garonka
3. nov 2009

veji mam prísť zajtra sa ukazať tak sa bojím ako čert kríža 😔

romy01
3. nov 2009

ahoj dydynka, nie nebyva mi zle vobec ziadne nevolnosti ani naznak. Niekedy sa mi zatoci hlava - neviem obcas som akosi slaba. A vejulka snazim sa pit dost vody - aspon 3 alebo 2 a pol litra, viac do seba neviem dostat.
dydynka uz si bola na sone a pocula srdiecko ? ja idem az o tyzden

allinka79
3. nov 2009

zatial som tu.
akurat som bola na monitore... 20 minut... tep vystupoval az na 180... zeby po tom sladkom obede, co sme mali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre