Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
28. nov 2009

vejul, ja by som mu aj tak kvetnato odpísala.. že si sa pogrcala z tých odpadkov.. nech sa uvedomí.. ja som na toto sekera hrozná..

vejula
28. nov 2009

A malu má v opateri matka???? A nechce aby sa s vami stýkala? Bože aj ta mala to musí mať asi ťažké, má len osem ročkov a musí toto zažívať, a ked ešte aj hovoríš že má taku choru matku... Hrozné... Ja mám 8 ročného brata, tak viem aké su deti v tomto veku vnímavé a citlivé...

vejula
28. nov 2009

Zazi som mu ani neodpísala, ja normálne nemám silu mu ani nič hovoriť, lebo viem že keby som mu písala, tak sa znovu ešte rozrevem, a som rada že som sa konečne po dvoch hodinách trochu ukludnila... Tak momentálne kašlem na neho... Inač som si dala nejaké foto zo sona do fotiek, nech sa trochu odreagujem, a naberiem trošku iné myšlienky.

zazalienka
28. nov 2009

ano, má ju matka.. a má priateľa , pred ktorým je úžasná matka .. pritom viem, ako s malou zametá.. nie je kompletná, snaží sa komplet malú odseparovať od otca, zabrániť v styku a je schopná pre to hocičo urobiť.. akurát sa vyhrážala že pôjde na mňa podať trestné oznámenie že jej týram dcéru.. malá to má fest ťažké, medzi mlynskými kameňmi.. za jedno láska k ocinkovi, môjmu mužovi, najlepšiemu na svete, za druhé obrovský strach z matky.. čo je to za mater ktorá nedovolí decku priniesť si domov darček od otca, alebo nejakú malú hlúposť? slovo ocino nesmie doma ani spomenúť, lebo by dostala bitku? len matka a jej drahý sú rodina.. nikto iný... choré.. pritom malá sa sama pýtta k nám.. je jej tu dobre a je tu šťastná..

zazalienka
28. nov 2009

vieš, mňa keď môj nasral, tak ja proste nerozprávam.. chodím tu jak fúria, všetko porobím, ale nepoviem ani slovo.. aj dva dni.. aj tri.. ja to vydržím.. a do mobilu jednoslovné odpovede.. to zaberá ani nevieš ako.. najhorší trest jebyť ticho.. vtedy sa uvedomí.. a mne dlho trvá kým vyfučím..

vejula
28. nov 2009

Fuuu, tak to je blbé... A keby to odsledovala nejaká psychologička čo je na takét prípady zameraná???? No viem že v skutočnosti je to všetko asi oveľa zložitejšie. Aj s tým právom a tak.... Ja viem ako môže byť človek zufali, z celého právneho systému... Že jesne zo situácie vyplýva, čo by bolo pre malú najlepšie, ale právo je kdesi uplne inde....

zazalienka
28. nov 2009

noo paničku si predvolali, sociálna kurátorka aj s psychologičkou, a herečka ich poslala do prdele.. že psychológa potrebujeme my dvaja..

vejula
28. nov 2009

🙂 No zazi ja tiež väčšinou riešim veci tak že som ticho... Ale on potom stále dobiedza, vkuse čosi.... A hluposti sa ma pýta... Normálne nevydržím na to nereagovať, aj ked niekedy by to bolo najlepšie. Ale ešte teraz som taká citlivá, že sa mi hned spravi hrča v krku a neviem to nejako predýchať....

vejula
28. nov 2009

A oni čo na to????? Ako to im nestačilo, aby si urobili o nej obraz???? Čo čo ešte potrebuju nejaké dôkazy, že to s nou nieje všetko OK???

zazalienka
28. nov 2009

ťažko niečo urobia.. ona si navonok dáva sakra pozor aby nikto na ňu nič nemal.. ideálna matka.. a malá sa jej bojí, tak povie to čo jej je lepšie.. aby nevyfasovala.. pokiaľ ju viditeľne netýra, nie je závislá, alebo alkáčka, tak nikto nič nemôže..

vejula
28. nov 2009

Nom asi máš pravdu.... A čo chcete teraz robiť??? Či ste to už vzdali?

zazalienka
28. nov 2009

nie.. užívame si keď príde malá.. to nám zatiaľ musí stačiť.. na Vianoce sa hrdinsky sama vypýtala k nám.. na celých 10 dní.. pozbierala odvahu.. my hráme mrtvého chrobáka.. a čakáme na chybný krok..

vejula
28. nov 2009

To je asi najlepšie... Zrejme nič iné nieje možné... Ale super, že bude malá na Vianoce s Vami 🙂 Aspon tie si užije... Zazinka ja už pôjdem spať, som akási vyčerpána z celého dna... Tak dobru nocku.

zazalienka
28. nov 2009

aj ja už idem na ucho.. hádam sa sem zajtra dostanem, máme taký relaxačný deň.. tak krásne sny a menej stresu..

qwalitka
28. nov 2009

ahojte no ja som sa dnes dozvedela ze budem mamina a neviem co od radosti🙂tak som sa chcela o tu moju radost podelit🙂

lenocka84
29. nov 2009

dobre ranko kocice
pozeram ze ste to celkom slusne potiahli do noveho dna

lenocka84
29. nov 2009

qwalitka gratulujem a vitaj medzi nami

garonka
29. nov 2009

dobre ranko 🙂

dnes vyzerá, že bude pekne konečne 😉 len ja od rana kycham ako slon som si sprejovala nohy proti potenu so sprejom Schooll zrejme vošlo i do nosa lebo v kuse ma to šteklí 😀

čo dnes planujete? ja sa dnes usalaším u maminky na obed, morčacie stehna a tarhoňa mňam

veji

nezlosť sa na svojho draheho môj si tiež občas vyhodí z kopytka a najlepšie včera že som mala deň na nič, cely deň doma a nuda, rozvažal si celu rodinku kam len trebalo a nakoniec mi prišiel domov o 23.00 a to ho ešte policajti zdržali lebo niekto ich zavolal , pretože môj expert nemal kde zaparkovať 😠 všetko plne lebo oproti bola diskoteka 😠 a nejaka stara bora zavolala, že si obhliada auta a chce kradnuť no mňa skoro porazilo od zlosti 😝 my to tu mame pestre byvaju tu starí zakomplexovaní dôchodcovia 😠

lenocka84
29. nov 2009

lusy ahoj
ako sa mas?
tvoj aspon domov dosiel, moj sa dogulal o polnoci, a to sa usalasil v kancelarii a do 9tej rana hral hru na pc
takmer ma porazilo
keby to bolo raz tyzdenne,ale denne?

vejula
29. nov 2009

čafte kočky...
Nom garonka, ked to nejde sa nezlostiť... Včera došiel po štvrtej, a ja som doma akosi nemohla zaspať ked nebol doma... A ešte ma tak nasral ked odchádzal.... Strašne....
Nom a dneska mám ísť k naším aj so svokrovcami pozerať svadobné foto a zas sa budem musieť tváriť ako šťastná manželka 😖 Aj ked som vo vnutri tak strašne nasratá... Normálne ani nemôžem na to pomyslieť lebo mi je od zlosti až do plačču. A včera o tretej v noci, ked som sa preprala z takého polospánku ako keby mi mm povedal Vejuška... Ja pozerám a on nikde. Som dostala príšerný strach, že či sa mu práve čosi nestalo.... Uplne blázniva som mu začala volať a on bol vypnutý. Som mala príšerný strach... Maličké to asi cítilo, uplne bláznilo v brušku... To som ešte nezažila že by toto robilo.... Hrozné.... Keby aspon na to malé myslel, že to všetko prežíva so mnou.

valria321
29. nov 2009

ahoj vejula🙂))som pozerala tvoje foto zo sono a maš tam riadne vajka isto budeš mať chlapa lebo ja mam taku istu fotku a nič tam neni teda myslim že tam niesu tie vajka ......🙂)

vejula
29. nov 2009

Myslíš???? Tak teda chlapček. Juuuj, aj som si myslela, že bude chlapček, ale nechcela som to brať na 100% aby som sa nenamotala na jedno a potom bude druhé... No akože mne to bolo uuuplne jedno čo bude, ale ked už sa človek začne namotávať, na jedno potom je ťahšie si zvyknuť na to druhé 😀 😀 😀

lenocka84
29. nov 2009

vejuli ved este trosku pockas a urcite ti aj lekar potvrdi

baby myslite ze je to len tehotenstvom ked zacinam mat pocit ze mi prestava zalezat na mojom priatelovi?
kedze sa sprava ako sa sprava?

vejula
29. nov 2009

ja neviem lenočka. Ja mám niekedy tiež pocit, že by som ho niekedy najradšej poslala do preč.... No a včera ked som bola taká nasratá tak okolo tretej sa mi zazdalo že mi Ivan povedal Vejuška... Ale on doma nebol, zrazu som dostala panický strach, že niekde umierA ALEBO čO A ON SA NEJAKOU nadprirodzenou cestou snaží so mnou spojiť... razu, som sa prestala hnevať, ale srdce mi tlklo o stošesť. Bola som strašne vystrašená, nedalo sa mu ani dovolať. Začala som sa modliť, že nech je v poriadku, že by som neprežila keby sa mu niečo stalo... Nom potom prišiel... Bola som šťastná že je v poriadku, ale samozrejme na povrch sa ešte hrám na urazenu... A trochu aj som. Ale aj tak som nenormálne šťastná že je živý a zdravý a v tom strachu čo som prežívala som aj olutovala, že som ho cez mobil vyposielala do prdele, že si môže s tými kamrátmi aj bývať a nemusí sa vracať a tak... Tak vtedy som zistila, že aj ked niekedy mám pocit že ho neznášam, v skutočnosti ho veľmi milujem a neviem si predstaviť, že by som mala ostaťžiť bez neho.
Neviem či je to aj tvoj prípad, ale len som tým chcela povedať, že nie všetko je vždy také ako sa ti zdá,a prídeš na to až ked si v nejakej skratovej situáci ako som zažila v noci ja...

lenocka84
29. nov 2009

ked toto je dlhodobejsieho charakteru
a ja uz jednoducho nevladzem ☹

vejula
29. nov 2009

Lenik, no ak máš takýto pocit, tak by som mu povedala, že proste chceš zistiť či ho ešte vôbec miluješ, a či sa ti nebude lepšie žiť bez neho, kedže má takéto ulety. A trebars mu navrhnuť že sa momentálne nechceš vydávať, že nechceš sa zaväzovať s niekym kým si niesi istá. A ak spolu bývate, tak bo som na istý čas išla bývať niekde inde, teda ak áš kde... Aby si zistila, či ti je lepšie bez neho alebo s ním... Ak by si zistula že sa ti lahšie žije bez neho, tak potom nemá význam sa brať. Ved je mnoho slobodných matiek ktoré toho dosiahnu v živote veľa a dieťa vychovaju lepšie ako keby mali pri sebe chlapa, ktorý by im robil zo života peklo... A inač ked si včera písala o jeho rodičoch, tak to by som sa tiež mala na pozore, lebo v akom prostredí človek vyrastá, tak to mu príde normálne a môže to začať tak praktizovať aj vo svojej rodine.

lenocka84
29. nov 2009

vejuli to bola jeho sestra a svagor co som pisala
nie rodicia
keby som mala kam odist byvat uz tu davno niesom
bez chlapa je zivot bezstarostny
aj ked vazne zvazujem ze ked odiem ku mame, rodit tak tam aj ostanem
uvidim
ale dost vazne nad tym uvazujem

vefi89
29. nov 2009

Pekny dnik prajem 😉
to tu mate dnes dake bojove nalady?

vejula
29. nov 2009

A kedy sa máte brať????

lenocka84
29. nov 2009

lusy 9.1.

vefi aj tebe pekny dnik
obcas mas aj zleee dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre