Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
14. dec 2009

to sa mi pacilo, to viazanie na tych starych 🙂 my nemame ani kocar, ani postielku. tiez mame len 2-izbovy byt. ale uz to mam vsetko vyhliadnute 😉

rogerka
14. dec 2009

baby, kupujete aj perinku alebo zavinovacku?

natalia777
14. dec 2009

rogerka, och tak to sa dost skoro narodil 😕 a ako sa mu dari? no ja si tiez myslim ze postupne treba vsetko nakupovat lebo nidky nevies 😖 co sa moze prihodit..... musis sa pozbierat a mysliet pozitivne, pozri, ja som tu v uk sama, len s manzelom, on je cele dni v robote a ja sama doma..... nemam tu ani kamosky, teda zopar ich je ale byvaju v inom meste.... nemam tu rodinu, nikoho..... a musim mysliet pozitivne kvoli babatku hlavne nech je ono v poriadku..... vsetko ostatne ide bokom..... ja tiez mam casto depku a placem ze som tu sama ale to male za to stoji..... drz sa 😉

garonka
14. dec 2009

Natali ja by nerada aby skladal tak skoro ale to drevo citíť až veľmi tak sa dovtedy prevetra 🙂 no viem, že babenka by sa nemali prikryvať paplonikom v postieľke a ani na vankušiku by nemali ležať tak ja som celu supravu vankuš a perinu odložila kym vyrastie. Zaguľam babo do perinky alebo do zavinovačky a krstna mi kupila aj spací vak ale to až keď trocha vyrastie veď v perinke je presne pevnejšie.

my mame 3izbak jedna izba je voľna to bude detska pre maleho ak bude väčší zato my si tam zatiaľ robíme sklad tak i kvety tam mame ale kam ich dam to netuším 😀

natalia777
14. dec 2009

no ved to... ja tiez nedavam ziadnu perinu ani vankus, to sa nema do 1 roka..... ale tiez rozmyslam ze bude spinka v perinke kym je take malicke a potom do toho vaku...... a perinku budes aj prikryvat? inac ja som pocula, ze babatka nesmu mat velmi horuco v izbe..... co mne vyhovuje 😀

rogerka, ja mam jednu perinku a jednu zavinovacku, perinku beriem do nemocnice.... lebo sa mi vidi ovela pevnejsia

rogerka
14. dec 2009

natali, dakujem. neviem si predstavit tvoju situaciu, musis to mat fakt tazke. obdivujem ta, ze to zvladas a zelam este vela sil 😉 mna ked nieco trapi, musim to dat von a je mi lepsie, preto vas tu otravujem mojim vazenim 😅
neviem ako sa ma maly, dufam, ze je v poriadku. je to manzelov kamarat a nejako spolu este o tom nehovorili, len vieme, ze sa narodil takto skoro.
garonka, tesi ma, ze nie som sama, kto ma problem s tym, kam dat kvety 😀 my mame pomaly viac kvetov ako nabytku 😅

rogerka
14. dec 2009

tak to mam kupovat aj perinku? som myslela, ze sa to teraz uz nenosi, ked vymysleli spacie vaky. zavinovacku mame objednanu z ciech, taka zlata s bocianikom, moja infantilna stranka zasa raz vyhrala 🙂

natalia777
14. dec 2009

no mam to tazke..... no... ale tesime sa na nase miminko, nebudeme uz taki sami..... na buduci rok v juni sa stahujeme spat na svk, tak aj to nam dava silu....... ved ja tu tiez len sedim na tom nete, kym som chodila do roboty bolo fajne, plno ludi okolo mna..... ale teraz taka zmena.... ale sa tesim na buduci mesiac prileti moja mama na mesiac tak bude veselo.... a vy nechcete vediet pohlavie? 🙂

rogerka
14. dec 2009

chceme, len to vraj bolo nejake male na poslednom uzv ci co, lekarka povedala, ze to vyzera na dievca, ale neni si ista na 100%, tak este nemame kupovat ruzove veci 😀 ani som to nemala v plane 😉 22. pred vianocami sa snad dozvieme, kto to tam vyvadza 🙂

natalia777
14. dec 2009

my sme tiez velmi chceli vediet ale na svk nam povedali ze chlapec a o 2 tydne neskor v uk ze dievcatko 😀 tak vlastne nevieme, neverim ani jedno ani druhe.... nakoniec to bude prekvapkanie 😀 vsetko moje veci nakupene su zelene, biele, oranzove, zlte..... 😀

rogerka
14. dec 2009

to su pekne farby 🙂 a univerzalne, takze ked uz to bude cokolvek, nic sa tym nepokazi 🙂 a ak sa rozhodnete pre dalsie babo, uz nemusis kvoli farbam nic menit, dokupovat a pod. 😉 ja som tiez chcela take neutralne, bez ohladu na to, ci by sme vedeli uz skor co to bude alebo nie. nepaci sa mi, ked su dievcatka nonstop ruzove ako cukrik a chlapci modri. ale prave take vecicky su momentalne v svk obchodoch... malokedy nieco pekne neutralne

natalia777
14. dec 2009

no to aj tu som mala problem ale kto hlada najde 😀 a presne mas pravdu 😀 my aj kociarik mame zelenkavy aby mohol byt aj pre druhe babatko ak nejake bude 😀 uvidim po porode 😀 jooooj idem si trosku oddychnut uz nevladzem sediet na stolicke 😀

rogerka
14. dec 2009

ok, pa a drz sa 😉

lenocka84
14. dec 2009

nooo tu som
nejako sa mi to podarilo pretiahnut, ale uz som tuuuuu

janefonda
14. dec 2009

Ahojte, dnes ste sa tu nejako rozpisali 🙂
My sa dozvieme az po novom roku, ze co cakame...uz som zvedavaaaa. Ale aj tak som uz neodolala v obchode a kupila som zopar malickosti v univerzalnych farbach 🙂

lenocka84
14. dec 2009

janefonda neboj, myslim ze niesi ani prva ani posledna
ja mam uz 2 tasky z ikea plne veciciek
aj ked nenakupenych, ale zdedenych
niekto fungel nove, lebo ani nestihli obliect

janefonda
14. dec 2009

No ved aj my toho uz mame, aj mamina uz nakupuje nakolko to bude prve vnuca a po mojej krstnej dcere toho bude tiez veeela 🙂
Ale super, nieco dostaneme, nieco kupime a bude to.
Len sa neviem rozhodnut aky kocar by sa nam hodil.
Ale to ma este cas 🙂

lenocka84
14. dec 2009

tak ja mam kocik na 80% vyhliadnuty
som hladala aj ine, ale zatial ostal tento
je v albume
aj u mojej mamy to je prve vnuca, ale ona je poverciva, ta nekupuje

janefonda
14. dec 2009

U nas sa nic nekupovalo az do konca stvrteho mesiaca, ale teraz sa to uz rozbieha 🙂
Ja potrebujem nejaky dobry kocar, vhodny aj do terenu, kedze ho neplanujeme mat len na okrasu, ale budeme ho plne vyuzivat 🙂 Ten tvoj som pozerala a vyzera slusne! Ani neviem v akych cenach sa pohybuju kocare? Po novom roku zacnem aj ja intenzivne hladat nieco vhodne 🙂

lenocka84
14. dec 2009

ma len jednu chybu, resp. dve, neda sa do neho zakliknut sedacka, co ale mne nevadi
a nema otocne kolieska, co viem tiez predychat
a stoji aj s autosedackou 256eur
a autosedacka patri do auta, a nemusim ju davat na kocik

janefonda
14. dec 2009

Autosedacku uz mame, cize to by bolo pre mna uz nepotrebne, ale myslim ze ja by som chcela mat otocne kolieska. Kamoska ma teraz male mimco a boli sme v meste aj s kocarom, tak som ho testovala a ten jej je celkom fajn, musim sa jej popytat ako s nim je spokojna ona.
Ja to vidim tak, ze pojdeme do obchodov a poriadne si ich tam pozrieme a porovname. A nakoniec snad nieco vyberieme 🙂

lenocka84
14. dec 2009

ja nad nimi rozmyslam, ale niesom som na 100% rozhodnuta ci ano alebo nie

jankaat.
14. dec 2009

ahojte🙂 ja som dnes rano nasla na testiku // 😵 a chcem sa vas spytat ze priblizne v ktorom tyzdni je najlepsie ist potvrdit tehu k dr.?dakujem

janefonda
14. dec 2009

ja som bola tusim v 8 tt, aby bolo uz mimco vidiet aj na sone. A bola tam taka malicka bodka...jedinecny pocit 🙂

lenocka84
14. dec 2009

jankaat z krvi ti potvrdia hned
ja som bola v 3tt, v 5tt bola bublinka, a v 7tt uz bolo aj mimco

jankaat.
14. dec 2009

aj tak skoro? 😅 😕 dakujem za odpovede........ ja skusim zavolat mojmu dr. hned zajtra len uvidim ako pred sviatkami

rogerka
14. dec 2009

halo babky, je tu niekto?

garonka
14. dec 2009

rogerka ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu len som predtym zaspala pri rozpravke 😀

rogerka
14. dec 2009

jeeej, parada 🙂 co si pozerala?

garonka
14. dec 2009

som si stiahla rozpravku z netu hore oblakom nova a uplne fantasticka nejak som na rozpravky zaťažena a večer kuknem prci prci prcičky tiež nove z roku 2009
a ty čo si porabala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre