Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
18. dec 2009

vierka a nam nemal kto darovať veci všetko sme museli kupovať, pre babo neľutujem hoci požičiať je lepšie, a nemam ešte vaničku ani prebaľovaciu podložku tak mu to dokupime pod stromček, a ani pre mňa par veci do pôrodky, odsavačku, vložky do podprdy, a ešte malemu dupačky lebo mamina nakupila body a nebude s holymi nožkami a ani perinku nemam

lenocka84
18. dec 2009

ja som bola v oktobri v polsku po asi 10rokoch
kupili sme co bolo treba, a ostatne tak na jar
pre babo

garonka
18. dec 2009

rogi ešte mňa dobehneš s nakupmi 😀
a dnes som sa s mamou pochytila lebo neuznava ten fusak do autosedačky 😠 jej vravím moja vec, a či som normalna, že z pôrodnice chcem niesť maleho vo vajíčku ja ho dam do vaničky ale po lekaroch ho budem prenašať vo vajíčku a v tom fusaku, ona to nepochopí a neda si povedať že ja nebudem maleho furt len vo vaničke prenašať, autosedačka je pevna a da sa priputať 😠

vejula
18. dec 2009

jej kočky vyy píšete jak dračice nestiham na všetko reagovať.
LEni s tým bráškom je to fajn, že tam majú také možnosti ako koníky a tak. Určite cíti že pre neho robíte to najlepšie čo viete...
No ja zajtra žiaden predbiehanie. Však klud A nebudeme tam kupovať nejaké hrozné kvantá vecí, len základne. My sme boli v Poľsku v novembri pred svadbou. Drahý si tam bol sako kúpiť a aj môj tatko bol s nami tiež na oblek topánky a tak.

garonka
18. dec 2009

veji ja píšem všetkymi prstami ako sekretarka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asdj jklô asdf jklô asdf jklô 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka84
18. dec 2009

lusy tak povedz mamke ci ti zakazdym zaplati pokutu ked ho nebudes mat v autosedacke
a bude to

baby ja som dnes pridala fotky z brucha, heh nejako sa gulati

vierapp
18. dec 2009

rogerka ja by som to tiež chystala až teraz ale tým že mi hrozil pôrod skôr tak som aj skôr chystala

rogerka
18. dec 2009

no uvidime, ale pochybujem o tom... ja do nemocnice nemam este vooooooooooooooobec nist. a pre babo len par kuskov oblecenia a kocik. hniezdo a zavinovacku mame na ceste a to je vsetko 😒 mam co dohanat 😉
a tvoja mamina chce, aby ste maleho v aute vo vanicke vozili???

garonka
18. dec 2009

leni moja mama je občas tak staromodna že normalne zurim je to pre mňa nezodpovedne vziať ho do vaničky a nepriputať ho keď vidím ako tí vodiči jazdia ako debili žiaden ohľad, že dieťa v aute a moja mama šak čooooooooooo veď bude vo vaničke a budeš s nim vzadu tak sme sa pohadali lebo to je len a len moja vec 😠 booože

vejula
18. dec 2009

😀 😀 😀 no to nezabudnem ked sme sa my učili na stroji. si mi to pripomenula lebo učiteľka strojopisu bola taká riadna baba s takým hlasiskom a to jej asdf jklô s prípadnou obmenou asdef jklô 😀 😀 😀 na to sa zabudnúť nedá.

garonka
18. dec 2009

leni guľaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

garonka
18. dec 2009

rogerka hej no pochopíš to? ja vôbec a tie jej debilne argumenty, že ma babenko mäkke kostičky a bude mať skriveny chrbatik, joj a jej vravím a v brušku ako je ? ozaj rovno? houby je pekne skruteny ta čo?

lenocka84
18. dec 2009

lusy tak to poznaaam, ale nastastie toto dobre chape
aj ked mne je to luto, ale bezpecnost je bezpecnost

garonka
18. dec 2009

veji sranda nie? a ja sa smejem z niektorých lekarov ako píšu do PC ukazovakom 😀

garonka
18. dec 2009

leni presne tak 😝

rogerka
18. dec 2009

gari, to nerob, daj ho urcite do sedacky. nejde o pokutu, ale pokial nemas vanicku priputanu a babo este v tej vanicke takym speci pasikom zapnute, je to veeeeelmi nebezpecne. my sme preto kupili homologizovanu vanicku, co moze ist do auta. ty budes mamina a ty budes zodpovedna za svoje babo

rogerka
18. dec 2009

ale ved tie sedacky su teraz tak robene, aby tam mohli ist aj tie najmensie babatka s najmaksimi kostickami 😉

vierapp
18. dec 2009

garonka.....to je hlúposť že bude skryvené ani v brušku nie je rovno ....... a napr zavinovačky nepoužívajú v celom svete a sú dokryvení nie.... 🙂

vejula
18. dec 2009

jj garonka, milé spomienky na Strednú.... Ale už kukám na prsty radšej, to sme na strednej nemohli, nam ich prekrývala ked sme sa pozerali. A s maminy sa nerozčuluj raz stará škola je stará škola, ved ona si to nevie predstaviť že to má asi nejaký význam ked sa to tak musí robiť.

Lenik tak bruško už zčína rásť. Však kuk moje. Som sa pred týždnom fotila 🙂

garonka
18. dec 2009

rogi a mame presne vaničku pre babo od 0kg do neviem koľko a aj preto sme fusak kupovali aby sme ho tak vzali domov a mama nech sa na hlavu postaví veď nebudem voziť babo v aute 3 hodiny max pol hodinka 😲

rogerka
18. dec 2009

aj keby si ho vozila 3 hodiny, v autosedacke sa mu nic nestane. vo vanicke ti moze lietat na kazdej zakrute, alebo sa pretocit a bude zle

vierapp
18. dec 2009

babule....veď tie autosedačky sú robené tak aby chránili bábo a nie aby mu ublížilo

garonka
18. dec 2009

guľky ideme s havom k veterinarovi nech mu nechty ostriha zle sa mu chodí po podlahe

a vďaka že ste na mojej strane 😵 😵 😵 😵

rogerka
18. dec 2009

pa, gari, ja som minule strihala doma zajacovi nechtiska, lebo sa mu uz zacinali krutit 😕

vierapp
18. dec 2009

papapa garonka........... 😅

lenocka84
18. dec 2009

veji za chvilu ta dobehnem
len kuk tvoje a moje tt
mala by som mat ovela mensie

lusy tak u mna aj 2 hod hrozia kvoli cestovaniu domov, ale tak zse bude pauzu a male sa ponatahuje

vierapp
18. dec 2009

joooj......nejak depka na mňa došla......kto vie prečo......to bude zase noc.... ☹ ☹ ☹

rogerka
18. dec 2009

depka??? ale no, chyt ju za krk a vyhod von oknom, co ta ma co otravovat 😉

vierapp
18. dec 2009

tak to skúsim.....len aby to šlo.... 🙂

rogerka
18. dec 2009

potrebujem mega srobovak, boli ma hlava a nemam ju cim odkrutit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre