Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
29. dec 2009

no typicke deti niektore sa tesia a niektore tusia ze bude na nich menej casu... ale budu sa musiet prisposobit 🙂

garonka
29. dec 2009

lulu tu sa môžu baby šecko pytať 😀 ja mam 27 a v juni budem mať 28 no stara koza som 😀 a ty maš koľko ročkov? tipnem podľa fotky 22 😅

garonka
29. dec 2009

vefi môj synovec toľko ma rokov 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akdarka
29. dec 2009

lulu, moj vek nie je tajomstvo - mam 25rokov

inak to s tymi koselami, plienkami a kadejakymi prkotinkami - to kym sa zorientujem, sice na to mam asi tych 9 mesiacov 😝

vefi89
29. dec 2009

veď jasné. ale to sú také deti pošahané, nevďačné. Mater sa im nevenovala, nevychovala ich a tak to teraz vyzerá. Chlapec sa ma boj, lebo ten mal teror, pokiaľ sa naučil ako sa slušne správať. a to som na nich nikdy nešiahla. 😀

akdarka
29. dec 2009

vefi, ty ako 20rocna vychovavas 10 a 7 rocne deti? a vybudovala si si respekt? obdivuhodne 🙂

vefi89
29. dec 2009

garonka, veď ja viem, že som len šteňa. to len môj drahý starý kôň-33 😀 😀

akdarka, nie je to ťažké na orientáciu, veď na to sme tu, aby sme si pomáhali 😉

garonka
29. dec 2009

akdarka a koľko toho treba za tych 9 mesiacov 🙄 riešiť aky kočík, postieľku, oblečko pre babo ah jaj no veľa toho je a ja dnes rozmyšľam ak bude treba odsavačku do pôrodky vraj lacne niesu dobre a taka kvalitna čo cecky nezniči stojí okolo 50 € prisamvačku nenormalne ceny 😠

vefi89
29. dec 2009

akdarka, to by si ma musela poznať 😀 😀

garonka
29. dec 2009

vefi ja sa z teba dnes počuram 😀 😀 😀 😀 😀 a ja som potom čo? keď si šteňa? suka? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
29. dec 2009

luluuuuuuuuuuuu kde si nam zmizla?

akdarka
29. dec 2009

vefi 😀 tak to budes asi dobra sekera hehehe, ta tvoja hlaska ma teda pobavila "to by si ma musela poznat" - cize doma teror a kazdy pocuva na slovo??? 😀

vefi89
29. dec 2009

Garonka, ja som odsávačku vydražila na MMA za 13 eur aj s poštou, a ešte je tam aj záruka do júla 2010. To mám Avent, sú k tomu dve fľašky aj dva cumlíky

lulu4
29. dec 2009

no niektore ste ma vekom sokovali, niektore nie... ale aj ja sa budem opakovat vefi obdivuhodne vychovavat manzelove deturence este s tym ze mali zlu vychovu od matky....

Diky Garonka ze si mi tipla taky pekny vek ale mam bohuzial viac, zatial 25, v marci 26

garonka
29. dec 2009

vefi no a prave ta aventka je nenormalne draha no nič drahy kupi tu drahu alebo naj svokra cvakne 😀

akdarka
29. dec 2009

no baby, ako vidim kazda rada "skusenych" tehuliek dobra - dufam, ze aj po porode sa tu ukazate a poradite! my s lulu budeme asi vdacne za kazdu radu 😉

garonka, na vyberanie kocika sa vyslovene tesim, ale fakt si teraz asi ani neviem predstavit co vsetko budeme potrebovat!

garonka
29. dec 2009

lulu mne rataju furt na 21 rokov neviem prečo, a pritom vyzeram na viac 😀

tak si blízko k môjmu veku 😉

lulu4
29. dec 2009

a tu odsavacku si treba zobrat do nemocky so sebou? fuuuha aj tie flase avent su zevraj dobre... ale to vyjde potom pekne draho vsetko

akdarka
29. dec 2009

tak sme vsetky mladuchy dievcata 😉

vefi89
29. dec 2009

akdarka, môj muž minimálne. ale nie sekera, ale ja sa držím toho, že som mala skvelú výchovu, takže takisto vychovávam aj tieto dve. ja som nekompromisná pri deťoch. neuznávam podplácanie, ani ustupovanie. keď raz poviem nie, tak sa mi neopovážia odporovať s tým hlúpim ale. jednoducho som ich naučila na istý režim, a keď sa ho držia, tak sa vieme aj pobaviť. ale nie vojenský režim 😀 😀ráno do školy, zo školy domov, naučiť, poriadiť izbu a môžu ísť von. a cez víkend pomáhajú upratovať, cez leto musia pomáhať v záhrade. jednoducho mi záleží na tom, aby z nich niečo vyrástlo, a nie iba banda povaľačov ako ich mater. tá má 31 rokov a v živote nerobila

Garonka a to si ako povedala??veď to je hnusné 😕 😀

lulu4
29. dec 2009

presne tak sme mladuchy 🙂)
Veru dievcata ak sem zaskocite aj po porode aspon na chvilinku nam poradit budeme len a len radi... kazda rada je dobra 🙂

vefi89
29. dec 2009

Garonka buď rada, že ti nedávajú viac ako máš 😀

vefi89
29. dec 2009

veď sa nebojte, my vás len tak nenecháme 😀 😀

Garonka a nerozmýšľala si s pod ruky kúpiť??

akdarka
29. dec 2009

vefi, super triezvy pohlad na vec! toto chcem aj ja - vediet svoje povinnosti a samozrejme doveru v rodicov a vedomie kopa lasky 😉 ja mam s mamou super vztah a chcem aby to tak bolo aj u nas...

lulu4
29. dec 2009

no ja mam lepsi vztah so starkou ako s mamou a to len preto lebo mna mala mama za slobodna a musela na nas makat a chodit do prace aby uzivila male mimco a zatial co ona bola v praci mna vychovavala starka s dedkom a akosi som zacala postupne ako malicka starku volat mama a to moju mamu strasne rozculovalo ale to malemu decku nevysvetlis... a poviem vam kočky taky vztah mi ostal dodnes so starkou je priatelskejsi... casto si volame vsetko jej poviem co mi je co ma trapi... aj mame ale skor sa mi lepsie zdoveruje starkej....

vefi89
29. dec 2009

Garonka: http://deti.bazos.sk/inzerat/2782117/19AB-super...

akdarka, neboj sa, len treba ísť na všetko s rozumom a hlavne nepoužívať hrubú silu. Mne sa veľmi páčila jedna vec. Keď som bola mladšia, ja neviem, tých 14-15 rokov, som neznášala rodičov, lebo mi všetko zakazovali a pod. a teraz, keď som dostala dve neposlušné deťúrence a rozmýšľala som nad svojím detstvom, som zobrala telefón a zavolala svojej mame, so slovami vďaky za výchovu. a ona chúďatko moje, taká šťastná ostala, až sa mi vytlaili slzičky.
len škoda, že si to uvedomíme vždy neskoro, kto čo pre nás spravil 😉

lulu4
29. dec 2009

kočky teraz trosku od veci ale myslite si ze mat svadbu mimo trvaleho bydliska mojho a mat ju v BA kde zijem uz niekolko rokov je blbost? starkej som to uz nacrtla cez telefon a nepovedala nic, teda ze jej by to nejak extra nevadilo ale ze co povedia moji rodicia???? takze to bude asi tazky oriesok lebo ak nam maju nasi zafinancovat trosku svadbu tak budem musiet z casti konat podla nich... neviem ale tu by to bolo lepsie skor si pobeham vybavit co treba a nemusim cestovat skoro 180 km

vefi89
29. dec 2009

lulu, každý má lepší vzťah k niekomu inému. neviem či chápeš, čo tým chcem povedať. ale napríklad ja nedokážem všetko povedať mojej mame, a zase so svokrou sa bavíme napr. aj o sexe úplne otvorene

lulu4
29. dec 2009

vefi: chapem co si tym chcela povedat... je to tak.... ale paradox je ze aj ja si so svokrou rozumiem skvele a dokazem jej povedat hocico 🙂

vefi89
29. dec 2009

lulu, nemyslm si, že je to hlúpe. ale treba o poriadne prediskutovať 😅

Garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kde si zasa?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre