Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
4. jan 2010

čavte kočky, no vy ste mi práve zdrhli elko, garonka 😕

akdarka, mna kríže bolievaju ale začalo to až tak na začiatku 6-teho mesiaca tak neviem čo to maš ty ja asi nejaký zaseknutý nerv.... Skús sa spýtať dokyho

Adka tie tvrdé obaly nám dala normálne sestrička na gynde... Teda aspon mne.

lulu ja som bola na utz prvý krát v 7tt a už bolo vidieť srdiečko 😵

adka1986
4. jan 2010

no mne nedala nic, tak sa jej skusim spytat teda...

a ja som bola tiez prvykrat na uzv v 7tt a bolo pocut srdiecko krasne bit, teraz idem druhy raz, 7.1. a uz sa neviem dockat 🙂

lenocka84
4. jan 2010

ahojte kocice
ako sa mavate?

veji si tu?
ja som dnes bola na kozmetike a skusat saty
vybrali sme doplnky, no parada

a potom nas drahy pozval na pizzu

duratlicka__2
4. jan 2010

Ahojte tehulky🙂
To cakanie je na nervy, jeden test mam negativny, ale stale mi je divne☹ Vcera ma bolelo v podbrusku, bola som strasne nervozna, neprijemna, dnes som mala pol dna hnacku, tak ja uz neviem, co je so mnou. Musim vydrzat do ms 14., snad sa dovtedy nezcvoknem😀

vejula
4. jan 2010

ahoj babule...
No leni som tu len na chvílu... Bo mi akosi dobre niieje...
vefri, garonka alebo nejaké kočky čo ste už vo vyššom štádiu tehotenstva. Chcem sa vás spýtať, že dnes ako som poumývala podlahy a porobila trochu tak som dostala také zvláštne tlaky do konečníka že to prechádzalo do takej bolesti, chvílu som musela počkať a bolo dobre potom sa to tak zopakovalo po 10 min... Teraz to už prešlo, také trochu tlaky pociťujem ale bez bolesti... Hned som si lahla a už len oddychujem. Ak máte ponatie čo to bolo alebo ak ste mali niečo podobné prosím dajte vedieť.

lenocka84
4. jan 2010

veji ahoj
ja som teraz bola pre kolace u tety
a uz som doma

uz mam doma svoj zavoj na svadbu, tak sa vytesujem

garonka
4. jan 2010

vejiiiiiiiii

tebe už ťaha na 30tt nesmieš sa prehaňať s upratovaním musíš sa šetriť 😉 to ťa rozbolela asi panvova kosť čo, aj si sa zohynala? ja už len leňoším nerobím nič len pred včerom som dlhšie chodila a v noci ma tak panva bolela že až, ani pretočiť som sa nevedela na druhu stranu 😒

lenocka84
4. jan 2010

lusy ahoj
takze od 27tt ziadne domace prace?
a to som sa chystala najblizsie 3 mesiace ze budem este chodit upratovat,

garonka
4. jan 2010

leniiiiiiiiiiii ahoj som si ťa nevšimla 😅

ale môžu sa len sa nesmie prehaňať, ak niektora nema problemy tak to neva, ale istota je istota 😉
pozri moja švagrina v 8 mesiaci sťahovala nabytok a behala autom kade tade záleží od zdravotneho stavu tehuľky

pepppe
4. jan 2010

lenocka a co kedy mas svadbu?

lenocka84
4. jan 2010

lusy ty si si ma nevsimla,?????
urazena som

pepppe v sobotu ju mam teraz

vejula
4. jan 2010

joj kočky už mi je lepšie tak som vstala že vas kuknem... Normálne som dostala strach bo mamina ked som jej hovorila ako mi bolo tak ma vystrašila že ona mala také tlaky pred pôrodom... Tak som lahla, nohy hore a už idem len oddychovať. No garonka je pravda že som sa aj krčila dosť takže možno aj tým... Ja som si o sebe tiež tak myslela že som superman a že moje telo zvládne všetko ale dnes som sa prepočítala a bola som na seba nahnevaná, že som to prehnala....
Lenočka tak už chodíš po byte so závojom hej? 😀 😀 😀

garonka
4. jan 2010

leni ja som ťa neskôr zaregistrovalaaaaaaaaaaaa prepaaaaaaaaaač 😔 😔 😔 😔 😎 😎 😎 😎 😎 😅 😅 😅 😅 😅

no mňa pekelne trapi upchaty nos 😠 ani mi ten sprej do nosa nezabera hlavne že som na neho vysolila 8 € 🙄

lenocka84
4. jan 2010

veji zavoj je pekne zaveseny, rano sa bude skusat pri ucese

lusy odpusteneeeeee 😉 😉 😉 😉 😉

garonka
4. jan 2010

leni no ešteže tak 😀 😀 😀 😀
a ja mam zavoj doma odloženy v krabici kde mam všetky veci zo svadby, blahoželania, i ten kružok čo na nohu sa dava, zavoj je pokrčeny ale čo už aspoň mam pamiatku stal ma 1000sk 😝 a aj korunku na vlasy a naušnice ručna vyroba dokopy 3500sk tak to je krasne uložene 😎

lenocka84
4. jan 2010

lusy moj stal 20,-eur len klasika, chcela som ten spanielsky ale nehodil sa ku satam, a bolo by mi luto mat zavoj len v kostole a potom dole
lebo ten spanielsky je dlhy, tak som radsej dala kratky
a ten kruzok na nohu myslis podvazok?

zazalienka
4. jan 2010

ahojteeee... ako sa máme? čo nového u Vás? lenocka, predsvadobný stres pôsobí?

lenocka84
4. jan 2010

zaza ahoj
ako mas?
ano predsvadobny stres sa zacina hlasit
este ze mam taky super tim okolo seba

garonka
4. jan 2010

leni no presne podväzok joj nevedea som si spomenuť 😀

zazi čaves, u mňa nove nič len už zurim lebo mam upchaty nos a nie a nie povoliť a ani sprej do nosa mi nezabera kupila som Sterimar a stal 8 € šialena cena 😎
fíha tebe sa to kráti a o chvíľu budeš hrda mamina Miška 😉 😉 😉 😉
tašku do pôrodky maš zbalenu?

lenocka84
4. jan 2010

lusy tak si vezmi hrniec s horucou vodou, sol a napar sa
najlepsi liek

zazalienka
4. jan 2010

xixi som sa prejedla akurát slaninového osucha a stojí mi to niekde na pol ceste..

tašku mám u našich, niečo mám nachystané na kôpke, ešte musím poprať pár vecí.. a potom už to bude🙂 aj mám panický strach aj sa neviem dočkať..

lulu4
4. jan 2010

akdarka: no podla toho co si pisala je ti tak isto nanic ako mne...hlavne rano a vecer je mi nesmierne zle a tiez si obcas zoberiem lavor a cakam co bude... vies mimco si pyta papat a ked ti nechut a nadrapuje ta aj tak si nieco musis dat a to plati u mna hlavne rano... sedim s kuskom rozteka alebo zemlicky a hovorim si chuti mi chuti a cpem do seba aj ked myslim ze kazdu chvilu vyvratim... mamina aj starka sa smiali ked som im to telefonovlala, ze babo si uz pyta jest... tak musis castejsie ale s mierou samozrejme...neboj snad nas to coskoro prejde..

liv1
4. jan 2010

Jej lulu ja mam podla vypoctov termin porodu 1 den po tebe. Som rada ze som tu nasla niekoho v rovnakom stadiu 🙂). Zatial sme to este nikomu nepovedali, i ked sa velmi tesime, do konca tretieho mesiaca nechceme.
Stale sa bojim kym konecne prejde toho obdobie, a konecne si budeme moct vydychnut, ked budem v 14tt a všetky tie riziká budú oooomnoho menšie..🙂

liv1
4. jan 2010

Tak neviem preco, ale hned ako som si pridala rozsireny profil, vypocital mi to inak ako som si pozerala v knihe.. Hm. Tak nakoniec o 3 dni skor🙂.

garonka
4. jan 2010

liv koník pridáva o týždeň skôr 😉

vefi89
5. jan 2010

Kukám, že poniektoré ste pekne ponocovali 😀
Inak krásne ránko všetkým 🙂

rogerka
5. jan 2010

dobre ranko 🙂
ja som dnes vynimocne hore uz od pol 7, manzel vstaval do roboty a akosi som bez neho nevedela spat ☹

vefi89
5. jan 2010

Ahoj rog 😀
mňa dnes telefón zobudil. Milujem, keď sa to stane, najmä, keď v noci nespím poriadne 🙄

rogerka
5. jan 2010

vefi, ako sa mas? co mas nove?
ja mam v poslednych dnoch upratovaciu maniu, cely den cosi preberam a triedim a potom vyhadzujem 😀 tak sem ani velmi nechodim. ale vecer citkam, ked sa mi podari 😅

vefi89
5. jan 2010

ďakujem, mám sa v celku fajn. Len ma v posledných dňoch začalo akokeby pichať od spodku a preráža mi to do trtáča a krížov a neviem, čo to znamená.
S tou upratovaciou mániou si nič nerob, ja tým trpím asi 2 roky 😀 😀 každý deň robím presne to isté a keď si to nespraví, tak som z toho chorá 😀
Akoto, že ešte nevieš pohlavie??sa chceš nechať prekvapiť, alebo sa nechce malé otočiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre