Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
11. jan 2010

rogi no kuknem diky za tip ale to platí pre tehotne? lebo ja už druhy týždeň mam taky ňufak, hoci to pomaly prechadza ale nechapem v noci spím v pohode a dobre dycham len cez deň ma ide rozhodiť 😠

a keď som nebola tehu a nemala tie blbe testy ja som furt jedla horuce kysnute kolače mňam 😝

vefi89
11. jan 2010

halóóó, ešte ste tu?

garonka
11. jan 2010

staraaaaaa my sme tu len si nam zdrhla 😀

vefi89
11. jan 2010

jáj, no, ja stále utekám, ja som taký maratónec 😀 😀 😀 a nie náhodou mladá???však ja len žubrienka 😀 😀 😀
bola som v obchode a auto som oriadila 😀

vefi89
11. jan 2010

lusy, by si mi mohla pomôcť s tým papierom na prídavky.

Sociálne postavenie žiadateľa:
zamestnanec
SZČO
zamestnanec a SZČO
poberateľ dôchodku
poberateľ dávky v nezamestnanosti
nezamestnaný
študent
poberateľ dávky v hmotnej núdzi
iné

čo tam mám dať?lebo teraz som nezamestnaná, ale v čase, keď budem podávať žiadosť, budem predsa MD nie?to mám dať iné a napísať, že materská, alebo nezamestnaná?som z toho jeleň 😅

mirka12011
11. jan 2010

baby mne je zle toci sa mi hlava a nevie ci mozem 2kavu vypit najskor znova nizky tlak, k tomu som jedla len ranajky ale tie skoncili v zachode, hladna som, ale co zjem pojde von a manzel pride po 18.00 z musli co mam zjest? a mozem tu kavu?

vefi89
11. jan 2010

to naschvál píšu tak dementne tie papiere 🙄

vefi89
11. jan 2010

mirka, kávu si daj ak to máš z tlaku. aj silnejšiu si zarob...a niečo do seba hoď..aj keď to pôjde von..ale preto ti môže byť zle...aj keď je to nepríjemné potom vracať..

garonka
11. jan 2010

vefi ja by som napísala nezamestnana lebo aj ja som tak načmarem zrejme toto a ak mi teta povie že zle nech ide do kelu,

vefi89
11. jan 2010

veď ale to nemá logiku 🤐

garonka
11. jan 2010

mirka na nevoľnosti zabera aj zazvor 😉

vefi89
11. jan 2010

a už si požehlila? 😀

garonka
11. jan 2010

vefi jasne že nema šak počkaj jak ja budem nadavať keď budem tie debiliny vypisovať 😠

mirka12011
11. jan 2010

vefi ale dnes som uz jednu pila a odporucana davka pre kavu je 300mg a ja mam odkial vediet kolko to je salok alebo co to jak dementny pisu nezeby napisali salku dve alebo deci ale mg omg...

garonka
11. jan 2010

ne len sebe košele do pôrodky a baldachyn do postieľky o zvyšok nech sa stara krk rodiny 😀
mne je najlepšie na posteli 😀

mirka12011
11. jan 2010

garonka keby som zazvor mala ta si ho dam 😅

vefi89
11. jan 2010

už len to je kravina...ale čo už, peniažky treba 😀 😀 a prečo nežmýkať štát keď máme možnosť 😀 😀 😀

dnes muselo byť veselo tu u nás na dialnici 😀 😀 prechádzali kamionisti, zrejme zablokovali oba pruhy a išli priemerne tak 30 a trúbili ako blázni. sme sa s mužom nasmiali 😀 😀 😀 asi hodinu ich bolo počuť 😀 😀

vefi89
11. jan 2010

miri, ja teraz pijem tretiu..ale inokedy si robím len dve za deň...ser sa na to, čo píšu, potrebuješ predsa zvýšiť tlak nejako 😉

vefi89
11. jan 2010

a už si vari kúpila tie košele....a koľko ich máš?dve či tri??

vefi89
11. jan 2010

inak čo je z andrejušou??dllllho som ju nevidela 😅

garonka
11. jan 2010

vefi neuveríš mam ich 5 😀 😀 😀 😀 😀
neviem ktoru vziať ale asi všetky pôjdu do tašky 😀
jaj andrejuša, na ňu som sa pytala minule a som písala jednej kočke callex ona raz dala vedieť čo je s ňou tak ma príšerne bolesti chrbta nema notebook ale PC tak nevladze sedieť a aj nevedela či je v nemocke lebo sa otvarala 🙄

vefi89
11. jan 2010

fíííha, tak to potom chudinka má pekné tehu 😢 😲

päť???? 😀 😀 a to čo budeš mať dve na deň?? 😀 😀 😀 a kde si nakoniec kúpila??

vefi89
11. jan 2010

som si dnes z bazáru mliečka objednala 😅 lebo švagrina, čo mi kúpila na vianoce som zjedla 😅 😕
jednu bebu 300 g za 4 e+pošta a nutrilon 400 g za 5 e+pošta 😝 😝

vefi89
11. jan 2010

lucinka a čo ste mali fajného na obedík??
a bola si na úrade kvôli tej materskej, alebo si to vzdala?? 😀

garonka
11. jan 2010

asi tak to vyzera, že sa budem hore dole prezliekať 😀
4 mam s kratkym rukavom a jednu s dlhym a ešte aj jedna je s tymi otvormi na ceckach len tu si oblečiem asi doma lebo sa tie otvory rozchadzaju 😀 😀 😀
v číňaku ich kupiš klasika za 5 € drahe lebo viem že asi jedna pôjde do koša a mam ešte jednu doma taku žirafkovu ale ta ma trblietky po celej košeli na trest smrti ta to nemôžem taku na seba navliecť by ma sestričky zabili 😀
zajtra som zas sama domaaaaaaaaaaaa stary ide do Popradu no bohovsky to budem mať stresovy deň 😠

vefi89
11. jan 2010

júúj, ja som neznášala, keď drahý brázdil slovensko kade-tade...som sa išla pokakať od strachu, lebo nikdy nevieš čo sa stane. a môže byť šofér aký chce dobrý, ale dáky debil môže o neho vpáliť
ja mám košele od švagrinej, ešte také komančovské 😀 😀 ale poslúžia 😀 😀 a jednu klasickú, bez gombíkov si beriem a v tej budem asi rodiť
a stými trblietkami neriskuj, lebo budeš nechávať za sebou stopy 😀 😀 mne už chýbajú hádam len utierky na zadoček a mala by som byť komplet.
a odsávačku už máš??

garonka
11. jan 2010

vefi nebola som dnes na socialke auto nemame lebo brat si ho vzal, a stary nemal čas a dokonca ani zajtra ale sa pytal či to môže odniesť aj on papier ta neviem či môže 😒 a keď ne tak ja tam vpadnem v stredu a aj tak nemam narok na matersku ☹
ja som mala dietnu polievku a tarhoňu ako stale a mäskooooooooo a vy ste čo mali?
ten nos mi lezie na nervyyyyyy 😠 😠 😠

garonka
11. jan 2010

odsavačku ešte nemam ale kupim totu Avent len neviem zohnať lacnejšiu do kelu, a ta stojí 89 € ale Gabika mi chcela požičať ručnu nejaku za 10 € ale Avent sa mi zda lepšia no neviem, tak dufam, že sa maly prisaje hneď a nebudem odsavať 😀
a to som nevedela, že ta košeľa ma trblietky až drahy mi povedal, že snežím 😀

vefi89
11. jan 2010

myslím si, že to môže aj tvoj mužík...ja som bola dnes na UPSVaR s zým papierom, ženská si ho prefotila a to bolo všetko. Dala mi podpísať prehlásenie, že som informovaná, že 6 tt pred a 6tt po pôrode mám nárok ostať na materskej a to bolo všetko. však nech ide tvoj drahý a nech povie, že sa ti ťažko chodí alebo čo. inak ja na materskú tiež nemám nárok...toto bolo čisto kvôli tomu, že sa už nemusím chodiť hlásiť. Povedala mi, že po pôroe mám prísť s kópiou rodného listu a to bolo všetko

vefi89
11. jan 2010

😀 😀 snežíš 😀 😀 😀 pekne to povedal 😀 😀
a tú Aventku čo som ti ukazovala z tej KE lekárne??tá sa ti nezdá??zá bola lacnejšia o niečo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre