Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
19. jan 2010

netuším ešte čo variť, dáko ma nič nenapadá

by si sa mala pobaliť, lebo ak bude za týždeň rodiť 😀

garonka
19. jan 2010

vefi taška nezbalena len veci na kôpke 😀

a bojím ako pes keď ma tie hodnoty štvu 😠

joj drahy bol v obchode ide platiť a karta ostala doma, tak sa vratil a nakup mu pri pokladni podržali 😀 😀 😀 😀

vefi89
19. jan 2010

,šikovný mužík 😀 😀 😀 skoro ako ten môj
ja dnes musím na pošt, prišli mi mliečka 😝
joooj, utekám do hajzla

vefi89
19. jan 2010

čo mám dnes variť?????nič ma nenapadá a chcela by som niečo lacné a rýchle 😨

garonka
19. jan 2010

ja mam polievku od včera a upečiem si lososa na obed mňam mňam

idem konečne raňajkovať 🙂

vefi89
19. jan 2010

dobrú chuť ti
ja idem na poštu a do obchodu 😉

dugyna
19. jan 2010

dibre ranko vsetkym
vefi dnes sa chystam na kremese uz som slubila drahemu ssa tesi

janine..tak po prve na SR existuje niekolko vyhlasok a zakonov co nesmie robit tehu zena...naozaj od chemikalii cez fyzicky narocnu pracu..ja som na PN tiez koli praci... aja som bola dohodnuta s DR. este pred otehotnenim..a hned ako mi vysiela poziv test obvodak ma vypisal..a potom som len doniesla mu papier od gynu ze som tehu a odvtedy som PN...
janine skusk aj ceskeho koni v teme paragrafi..lebo to skodi babetku jednoznacne ten tvoj balkon v preci..
a este jedna vec ak ta dr nevypise bude mu popis svoju pracu..alebo mam mozno lepsi napad..chod k nemu skor..a povedz ze vraciach a ze mas bolesti v podbrusku vela DR.vypise zenu ked ma bolesti v podbrusku..lebo je to subjektivny pocit..a zamestnavetelovi odnes papier co najskor..ja som to spravila uz v 5-6tt pisomne som oznamila s dolozenim lekarskej spravy ze som tehu...sa tym krijes lebo ak by ta vyhodil so zamestnania a nedas mu oznamenie ze si tehu mas smolu..ale ak ma papier ze si tehu tak uz si v ohcrannej lehote a nemoze ta vyhodit..aspon tak je to na SR

dugyna
19. jan 2010

garonka to stava xixi s tou kartou 😉

dugyna
19. jan 2010

no tak ja sem pridem a tu nikto nie je ☹
drahy bol v obchode tortove oplatky nemaju a ani vanilkove bebe keksy tak kupil nejake ine a idem s nasim hafom von a zastavimsa vo vecirke lebo ani sodu bikarbonu nemali v obchode hruza..

janine a ja by som to oznamila tvojmu zamestnavatelovi pisomne este dnes..napis si to dvojmo jedno daj im a jedno nech ti potvrdia ze to prevzali a mozno sami ta preradia..a uvidis ci je aj v CR nejaky zakon..hovorim ja som to oznakmila v praci v 5tt..takze mylsim ze koli babetku by si mala aj ty

ano ked ides na 1/2 uvezok mas iba 1/2 plat...preto chod na PN..a u nas ja neviem ak som si brala dovolenku a nemal nikto iny tak som dostala 1-2tt vklude..

garonka a klud nestrsuj sa naozaj..mozno mas zle fakt vypocitany termin..teraz je dolezite aby ti niekto poveddla ci je uz babetko zrele..ak hej moze ist na svet..a ta znama co bola u nas vcera tak maly mal po narodeni 4,3kg..ale ona bola nakoniec cisarskym..

elko69
19. jan 2010

dobre ranko babulky mam 3 dni dovolenky lebo si ju musim minut do marca takze musim na dnes nieco naplanovat,nechce sa mi byt doma :D kym este mozem a nemam chut len lezat lebo verim ze ta chvila asi pride,ze??

janinna11
19. jan 2010

Dagynke 😉 Dakujem velmi pekne, skusim to tak, ze vo stvrtok pojdem asi k lekarovi a poviem, ze mi je zle, inak mi aj trochu byva, najviac ma trapi zapcha a nevolnosti najma vecer a mam strasne nafuknute brucho a zo vsetkeho som nervozna...najma v praci, mame divneho bossa...
Este raz vam vsetkym dakujem🙂)

elko69
19. jan 2010

janinna nestresuj a hlavne nie v praci,to ti za to nestoji,nevsimaj si sefa a rob si svoje jak vies ajtak ta nemoze teraz vyhodit ak teda uz vie o tvojom tehu...

barbyes
19. jan 2010

ja som ešte zamestnávateľovi oficiálne tehotenstvo neoznámila, ale ja úplne super šéfa. Povedala som mu to tiež už v nejakom 6 tt, už to vie celá firma. Sme ako na dedine, všetko sa hneď rozkríkne 🙂 Asi pre istotu zavolám kočke na personálne či mám zaslať aj nejaké oficiálne oznámenie

elko69
19. jan 2010

asi nie,ved to staci asi len nahlasit ze pojdes neskor na matersku a stym uz asi rataju,nie?ja som to len sefke povedala pretoze teraz casto chodm k lekarovi tak by jej to asi aj doslo samej ze sa ieco deje,povedala som jej to az na konci 3. mesiaca..

lubka89
19. jan 2010

ahojte baby 🙂 je tu niekto?

dugyna
19. jan 2010

barby musim to podla zakonnika prace si povinna zamestnavatela oboznamit pisomne o svojom tehu..

elko69
19. jan 2010

lubka ja..

lubka89
19. jan 2010

ahoj ako prebieha tehotenstvo?

dugyna
19. jan 2010

baby aj aj som tu..

elko69
19. jan 2010

a sak celkom fajn zatial,zvladam dobre,za par tyzdnov idem na 3D ultrazvuk tak sa uz tesim jak male dieta...a co tvoje tehu??

lubka89
19. jan 2010

ahoj dugyna
elko ja to zvladam fajn aj ked si myslim ze nejako malo priberam:( neviem preco

elko69
19. jan 2010

kolko si pribrala zatial??

lubka89
19. jan 2010

4 kg a ty?

janinna11
19. jan 2010

Baby ste tu nejaka v 8tt???

elko69
19. jan 2010

ja 2 zatial...a nic som neschudla lebo mi nebyvalo ani zle moc...

dugyna
19. jan 2010

lubka aj ja som zatial pribrala 4kg..a na 3D/4D ideme vo stvrtok strasne sa tesime 😉

elko ak si z BA a nudis sa pod s nami dnes cvicit 😉

dugyna
19. jan 2010

a zabudla som vas pozdravit takze ahojte kocky 😀

lubka89
19. jan 2010

no tak dufam ze to je ok 🙂

elko69
19. jan 2010

dugyna velmi rada by som sla lebo by som to chcela vyskusat ale som z TT bohuzial...ale dakujem za pozvanie...

liv1
19. jan 2010

Ahojte babulky. Tak vas obdivujem ze chodite do prace, ja keby nerobim doma asi by som musela byt PN od 7tt, tak mi byva zle. A nie len rano. Pekne pocko v BA co vy na to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre