Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
24. jan 2010

mati ahoj ako dnes? ja katastrofa...
no na strie je dobry krem z mandlov.oleja ja ho pouzivam a pocula som aj o cokoladovom mlieku no neskusala som to... 😀
elko ma pravdu je to kozou kazda ma inu niekomu narastie brusko rychlo a to koza nezvlada a komu pomalsie ma sancu byt bez strii....
babky cicendy si natierate, aby neboli strie?

jjana17
24. jan 2010

Tak to asi aj tak bude,,,sestra ma po dvoch deťoch kozu čistú či na prsiach alebo na brušku ako keby nikdy nebola tehotná,,,,

garonka
24. jan 2010

baby tie strie potvory zavisia hlavne aku mate pokožku ja som sa poctivo kremovala od začiatku tehu pribrala som len do bruška a stehien a tie červene zmije mam ich všade a to nehovorím, že som sa dobreže v oleji nekupala 😠 a kremy mi nezabrali ani jeden a olej ani nevravím, strie mala i moja mamina tak to je zrejme genetika 🤐

mirka12011
24. jan 2010

ahoj garonka ako? mimco sa este nepyta von?

janefonda
24. jan 2010

to mas pravdu garonka, genetika v tom zohrava vyznamnu rolu. No necham sa prekvapit, ako na tom bude neskor moje brusko, zatial je to v pohode ziadna stria, a na prsiach ich mam uz z cias puberty ked mi tak viac podrastli, kedze moja normalna velkost je C.
co inak dnes porabate? U nas svieti krasne slniecko, ale teplo to vyzera len z poza okna, kedze sneh drzi, musi celkom pekne mrznut 😉

jjana17
24. jan 2010

no to bude hlavne tou pokožkou, ja mam strašne suchu,,,takže aj keď krémujem tak o par hod už ako keby som krem ani na seba nedala

lenocka84
24. jan 2010

ahoj kocky
ako sa mate?

rogerka
24. jan 2010

z podprdy na strie, no dobre temy sa dnes preberaju 😀

jane, ja mam tiez este od puberty, teraz mi pribudli este 3 na kazdom, ale nerobim si z toho tazku hlavu, moj stary ani nevie, co su to strie 😀
a na bruchu nemam zatial nic, a to som si ho natrela, teda moj drahy 😅 , asi 3x za cele tehotenstvo. dufam, ze som to teraz nezakrikla a neobjavia sa ako na potvoru na poslednu chvilu 😕

mirka12011
24. jan 2010

ach lenka no da sa
a co ty? pohyby pokracuju?
mm vcera citil pohyby hihi juj som rada, ze sa mimco umudrila a doprialo mu to ciiti...

rogerka
24. jan 2010

jeeej, lenka, ahoj 🙂 mala si byt v BA zaciatkom tyzdna, to by si uznala kalamitu, teraz tu uz fakt nic neni. v nedelu sme sli od nasich ledva 40, co tak snezilo a cesty neodhrnute, v utorok sme pol hodinu odhrabavali auto a dalsiu pol hod. sa s nim drahy snazil vyjst z parkovacieho miesta

lenocka84
24. jan 2010

mirka ahoj
pokracuju, kazdy den, co je zatial super

v noci som sa s placom budila na krce do nohy, neviete nieco poradit? ako tomu predist?

mirka12011
24. jan 2010

mojik krce trapia aj mna celu noc sa bojim a prehadzujem ako kolotoc ako mi trpnu a krcikuju nohy...
tie pohyby super to je super tesim sa...

lenocka84
24. jan 2010

tak uz bolo nacase aby sa zacal ozyvat
som zvedava co dr. povie ked prideme naporadnu

lulu4
24. jan 2010

ahojte babule, chvilu som vas citala, super temy 😀
pridam sa k tym podprsenkam, no ja mam Bcka a nemam pocit ze by mi nejako narastli, zmestim sa na obvod stale do tych istych podprd ale bolia ma niekedy viac niekedy menej ale skor okolo bradaviek...
najviac nech vyrastu na C a budem rada, viacej si nezelam, keby sa to tak dalo ovplyvnit 😀
a do nemocky sa potrebuje ta specialna kojacia podprda co sa da na kosikoch odopnut?
a tie sietovane nohavicky po porode predavaju v zdravotnickych potrebach? nie ze by som potrebovala zatial len ma to zaujima...

flamenga
24. jan 2010

ahojte 🙂 v rámci nudy prechádzam môjmu oku zaujímavé témy 😀 no a keďže tu to je samá tehuľa, snáď poradíte 😀 Stáva sa vám, že občas cítite akokeby tŕpnutie (tvrdnutie) bruška a bolesť v podbrušku? Napr. včera večer ma dosť dlho tá bolesť trápila... večer, keď som si ľahla spať, tak to prešlo až do takých tlakov na zadok 😕 .... stáva sa mi to cca od 18tt.... tie také divné bolesti a väčšinou k večeru.... tak ja teraz neviem, či je to to pravé tvrdnutie bruška alebo je to len tým, že večer je žalúdok plný a tým pádom sa koža napne, lebo ja mám občas pocit, že mi vystrelí pupok 😅

lenocka84
24. jan 2010

flam take napinanie bruska mam aj ja, to akoby sa maly tlacil niekam na stranu

a posledne dva dni ma trapilo take pichanie na lavej strane nad podbruskom, chvilkove, a potom prestalo

dugyna
24. jan 2010

caute baby..my sme mali na obed fantasticku slepaciu polievku..kuracie rezniky pire a salatik ak mnamka..moj drahy navaril 😉
citam ze pisete o vlozkach..alke tesco vlozky?
inak do podprdy mam nejake tie babylove..znama nepouzila celu krabicu nejake jej ostali..ale planujem si objednat take frote..alebo bavlnene co sa daju prat..
podprdy som objednala vcera na babyport..tak snad mi budu do porodu dobre..lebo tiez mam taky problem..
ze uz nielen kosiky male..ale aj obvod mam nejake zvacseny..aj vy ste musely vacsi obvod podprdy kupit?

a bundu este zatial zapnem..aj kabat

lenocka84
24. jan 2010

dugyna zavidim, ja uz moje bundy ani kabat nezapnem, teda aj ano, ale total ze na tesno a je to nepohodlne

flamenga
24. jan 2010

tak študujem na nete, študujem... a čím ďalej, tým viac sa presviedčam o tom, že to bude toto:

http://www.mamicka.sk/article-tehotenstvo-nepra...
🙂

dugyna
24. jan 2010

no tak prispejem aj ja..moje B sa zmenili tak ze este oblecem C tak tak ale uz nosim aj D,ale ta mi je trosku uzka na obvode..aj ked pred tyzdnom to bolo v poho..
aj vam sa rozsiruje obvod?a kde kupujete tie predlzovaky ci ako sa to vola na podprdku?
ako tak citam tak to si mam tu tehu podprdu objdednat ze E???poradte..a kocky jedna podprda co chcem je tam len vo velkostiach S,M,L,XL ktoru si mam asi objednat? L ci XL?
a prsia ma bolievali len na zaciatku tehu teraz vobec..a kremujem sa normalnymi kremami..a zatial v pohode..ale to zavisi od pokozky a aj od genetickej vybavy..

dugyna
24. jan 2010

flamenga..ja by som skusila si davat sumive magnezium navacer..ja som mala na zacitaku tehu bolesti v podbrusku vecer a dr mi to poradila a pomohlo..

kocky co mate krce v nohach mate malo mineralov..kupit sumive calcium s magneziom a pekne pit...lebo svaly na svoju pracu potrebuju CA+2 cize ionizovane kalcium..a pri jeho zlom rozlozeni vznikaju krce..ja som to mala koncom puberty..a po..a pila som sumive calcium..a teraz zatial zaklopem..v poho..a mineralku pre tehotne pite
a strie zatial zaklopem..

dugyna
24. jan 2010

lenocka..uvidime ako dlaho tie bundy a kabat zapnem..lebo v poslednej dobe mi brusko vykuka viac a viac..

flamenga
24. jan 2010

dugyna už som na to myslela, ale keď ja mávam strašne nízky tlak a magnézium ho ešte znižuje 😖

dugyna
24. jan 2010

to sumive magnezium ti tak strasne tlak neznizi..a ak vypijes cez den aspon 2litre tekutin a jednu kavu malo by to byt v pohode..a zajtra zavolaj svojmu dr a opytaj sa ho co stym ked to mas uz dlho..

mirka12011
24. jan 2010

dugy ked mne ta lucka vobec nechuti brr
a sumive tabletky kupujem v lekarni sice som ich uz tyzden nepila ale kupujem ich a pijem

rogerka
24. jan 2010

jejda baby, susedia maju noveho psa a asi nie su doma 😖 strasne kvili a zavyja, to sa neda pocuvat ☹ a to tam ma este 3 velkych psov okolo seba, pomoooc ☹

mirka12011
24. jan 2010

rogi hih pust si muziku... 😀

rogerka
24. jan 2010

ide mi tu radio, ale neznasam hudbu na plne gule, takze nehrozi. on uplne az place, chudacik ☹

elko69
24. jan 2010

mirka12011 zatial nenatieram ale asi by som mala,ze?

baby aj ja ma obcas pocit ze mi praskne brucho take divne tlaky citim obcas a neviem z coho to je...

rogerka
24. jan 2010

kocky, to sa vam asi krpci v brusku prevaluju a vyduvaju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre