Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. jan 2010

jani hej diky za tip to vyskušam 😀 😀 😀 😀 no sťažovať nech sa sťažuje keď jej perieme zadara 😀

lucy to aj moja mamina vravela ale jej aspoň uškodím keď neberie na mňa ohľad, skratka moja svokra je dáma

a žehliť? to ste ju mali vidieť ak prišla k nam a v izbičke kopa pradla a aby sa ponukla, že požehli ani nahodou no ona ma doma toho na žehlenie viac tak čo nam ma žehliť 😠 tak drahy všetko porobil sam
a dufam, že sa tu trepať nebude ak bude maly na svete

janinna11
29. jan 2010

Garonka tak vidim, ze s nou asi dobre nevychdzas... a co nato mm?? Jemu to nevadi, ze si nerozumiete?

lucy1990
29. jan 2010

Bodaj by si rozumeli, ked je taka....ja na moju svokrusku nemozem ani makke f povedat...velmi sa stara...a vzdy nieco potrebne donesie do domacnosti a taak...

garonka
29. jan 2010

jani akože snažím sa ju rešpektovať i sa porozpravame ale nieje to ten vzťah svokra a nevesta, mm jemu to je jedno ja i tak svokru vidím minimalne čo mi vyhovuje 😀

lenocka84
29. jan 2010

tak svokru mam aj ja dobru
niekedy sice moc presadzuje svoj nazor, ale inak nam velmi pomaha

janinna11
29. jan 2010

Lucy ako dlho ste s mm spolu, a po akej dlhej znamosti ste sa brali?

liv1
29. jan 2010

Caute baby, viem ze vam teraz trochu skocim do debaty, ale nechce sa mi na inu temu s inymi babami.
trochu ma picha v podbrusku a mierne stresujem. Krce to nie su, ale tak jemne pichanie raz tam, raz tam. Bola som po dlhom case dlhsie vonku, tak ci to nie je tym, no do kelu som trochu divna z toho.. Neviete mi poradit?
Je to v poho? Ja viem ze sa roztahuje maternica, ale na zaciatku tehu som to mala, 3 tyzdne nic a teraz zase. Hm 😠

lucy1990
29. jan 2010

Ja som si lepsiu ani nemohla priat...a s mm sme spolu skoro 4 roky a brali sme sa po 2....

garonka
29. jan 2010

jani no boli sme spolu 7 rokov tak sme sa vzali a teraz budeme mať v juli tretie výročie
a dvd svadobne kukam provizorne lebo ona tam pobehuje total opita 😠

garonka
29. jan 2010

liv i mňa pichalo v podbrušku nie stale ale potom take menzesove bolesti a to sa maternica ozaj roztiahla lebo ak budete mať veľke bruško tak maternica vyzera ako futbalova lopta bože keď mi to môj doki povedal, skoro som odpadla 😀

lucy1990
29. jan 2010

Liv, ja som dnes tiez trochu stresovala, cely den lezim a ako som vstala na wc, tak mi take jemne krciky v podbrusku zacali, ako keby ma trosku aj vo vajecnikoch pichalo...ale uz to preslo...myslim, ze je to v pohode, pokial nezacnes krvacat...

vefi89
29. jan 2010

garonka som tuuu ešte 🙂 ďakujem, že si mi napísala, aj keď také zlé správy ☹

janinna11
29. jan 2010

Liv, nestresuj, mne sa toto iste stalo predminuly tyzden. 6.1. som bola na 1. kontrole a potvrdenie tehu a potom ma objednal az na 3.2. A potom to zacalo, cely 6a 7tt mi bolo blbo, bolelo ma furt brucho, mat. sa roztahovala a potom tyzden skoro nic a potom len vpravo taka ista ostra bolest, len roznej intenzity, normalne som sa bala a uz som sipredstavovala vsetko mozne.... a kazdu chvilu som sa chodila kontrolovat na wecko, ci nahodou nekrvacam!! a potom som to uz s nervami nevydrzala a sla k dokimu. vysetril ma, ukazal mi Bublinku a Srdiecko, povedal ze je vsetko ok, ale ze este mi postlaca brusko, ci tam nahodou nie je podozrenie na slepak (moze to byt zo zapchy) ale nebolo, a tak som odchadzala neskutocne stastna a vesela 🙂) s fotkou Bublinky a sam lekar mi povedal, radsej pridet 3krat zbytocne ako ani raz a bude zle!!! Takze nestresuj a v pondelok chod k dokimu ak ti to neprejde, ale ak by soi mala ruzovy vytok, or zacala krvacat, nevahaj a bez na pohotovost!!! Drzim palce, urcite to nic vazne nie je 🙂

garonka
29. jan 2010

vefi a čo neležíš? ja som sama doma s havom a Tobim v brušku 😠

liv1
29. jan 2010

lucy presne to. zacalo to ako som vstala. taky pich na jednej strane, a potom aj inde. 😠 tiez akoby aj vajecnik no neviem ze kam az mi siaha ta maternica.

janinna11
29. jan 2010

Garonka ja z Teba nemozem, ty mas teda riadnu svokru, ze opita, to vies, asi len tazko zvladala, ze akoby "prichadza" o syna... a berie jej ho ina zena,

lenocka84
29. jan 2010

mna pichalo v podbrusku minuly vikend, a dr. povedal, ze pichanie samoze objavit, ze to sposobuje maternica, ale pokial to nie je bolest, je to ok

vefi89
29. jan 2010

Garonka, už sa mi vôbec nechce ležať, dnes som sa len tak šmotkala a začínam byť z toho nervózna, že nemôžem nič robiť...
musím zasa ujsť, už mi prišiel drahý dom...zajtra sa ukážem, papa a pohladkaj Tobinka za mňa

aj ostatným žienkam brú nocku 😉

garonka
29. jan 2010

vefi jo hladkam ho hladkam a vravím že tetuška Veronika ho pozdravuje 😀

aj tebe dobru nocku 😵

liv1
29. jan 2010

Diky moc babule, ste ma trochu ukludnili....

vefi bru nocku 🙂

liv1
29. jan 2010

inak baby poviem vam aj pozitivne, kamoska na zaciatku tehu aj zakrvacala poriadne v jeden moment, zobrali ju na pohotovost, ale nepotratila. maly uz bude mat rok a pol 🙂 . ani to nahle krvacanie nemusi vzdy znamenat najhorsie...

lenocka84
29. jan 2010

liv ale ked nastane treba ist hned k lekarovi
jednoznacne

janinna11
29. jan 2010

Liv, musime sa podporovat, ja som dnes neodolala, ked som bola s tou kamoskou na caj a potom som este ostala v Plaze a sla do doto uzasneho detskeho oddelenia, najprv len ze sa pozriem, iba chvilku... a potom som ich zbadala, krasnucke male dupacky pre Anjelika!! Neodolala som a musela som ich kupit baby, to je hrozne!!
Liv ja si stale hovorim, ze to bude dobre a ze je vsetko ok a ze nasa Bublinka je bojovnik a zvladne vsetko 🙂) tak ako so mnou preskakala a pretancovala cely Silvester 🙂

liv1
29. jan 2010

leni jasne. urcite. tym nechcem povedat ze to netreba riesit. urcite treba ist hned.

jani to fakt? ty si pretancovala a preskakala Silvester?? 😀 a to si vedela ze si tehu? lebo ja ano, ja som uz pokludne a preto si aj cela parta mysli ze cakame, i ked tvarime sa ze nie 😀

garonka
29. jan 2010

leni jo akonahle krv treba letieť na pohotovosť alebo k lekarovi

janinna11
29. jan 2010

Liv uz som mala za sebou 2 testy s //, ale nemala som to potvrdene od lekara, a povedala som si, ze sa zabavim, ze ak to ma tym byt, bude to tam a ak nie, tak nie 🙂 Potom som si to aj vycitala, ale este som s tym na Silva nebola tak stotoznena, ze mam v sebe mimi, bolo to len par dni, co som to vedela. A to som fakt skakala a tancovala, bola na lanovke, a na ture, boli sme s drahym v Tatrach...a teraz je vsetko ok, proste neovplyvnis to, len do urcitej mieri, jasne ze teraz si davam pozor, ale neprehanam to, kym pracujem 🙂

lenocka84
29. jan 2010

ved to pisem
lusy mas paradnu fotku,
maly sa este nepyta?
nas mal dnes dlhy den, vela chodenia po obchodoch, ale uz oddychujeme

garonka
29. jan 2010

leni nie on sa pekne prevaľuje vyduva sa tak vydrží ešte 😀
mne sa fotka nepači ako matka predstavena sa ksichtím
a čo si nakupila pre mimi?

liv1
29. jan 2010

drahy mi prave zmensuje foto, nech vas konecne mozem pozdravit 🙂

liv1
29. jan 2010

gari tvoje foto je velmi mile, ked sa budes takto usmievat na Tobiho bude velmi stastny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre