Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
31. jan 2010

Ahojte 🙂
ja pokracujem v upratovani toho nasho bytiku, ale uz potrebujem trosku volna. 😉 tak sa k vam pripojim 🙂 a vecer pokracujem 😖
Vejula lazkat a dat si cajik a bude dobre! 😉
Garonka ake je to mat take velke brusko? Citis rozdiel, ked si to porovnas oproti ja neviem 25tt? Som zvedava kedy to na teba pride 🙂

garonka
31. jan 2010

veji a čerstvy zazvor? lebo ten čaj je dobry len so citronom a medom a vravíš, že citron nemaš a zazvor štípe preto 😕

lenocka84
31. jan 2010

a naco je dobry ten zazvor?

garonka
31. jan 2010

jane veľky veľky rozdiel moja, v tom mesiaci nesadneš poriadne do auta, a nedaj bože zohnuť sa a ja napríklad teraz sa obuvam tak že len tak šuchnem nohu do topanky lebo si neviem predstaviť šnurovať , hore schodami to je des raz dva sa zadychčíš a z postele vstať to je katastrofa 😀
a najčastejšie i bruško tvrdne a je to nepríjemne

garonka
31. jan 2010

leni pomaha i pre nevoľnostiach a prechladnutí a chrípke
my ho s drahym ten čajík pijeme skoro každý druhy deň fajny je mňam 😵

lenocka84
31. jan 2010

lusy mne sa dnes maly ukazal ako vie silno kopat, pekne som videla ako mi brusko vydulo

garonka
31. jan 2010

leni a zlate to je nie? môj sa už len prevaľuje ma malo miesta 😅

lenocka84
31. jan 2010

lusy paradne, som nechapala
tak myslim ze ten moj sa bude este len zacinat prejavovat
sa tesim

janefonda
31. jan 2010

Garonka ta dik a info, z postele sa mi vstava uz teraz tazko, ale moj tato vymyslel zlepsovak, zdvihol nam ju na nozicky, cize je vyssia a lepsie sa z nej vstava 🙂
To brusko tvrdne pretoze maternica musi trenovat porod, to mi povedal moj gynekolog rodinny 🙂 mne tvrdne, ale este len malicko, ani to nepostrehnem, len niekedy na dotyk je to take pevnejsie nez inokedy. 😵
Esteze mame vytah, aj ked sme len na tretom, ale preco chodit peso ak netreba. 😀 Musim si ho zmerat, aby som sa do neho vosla aj s kocikom, tak nech kupujem aj podla toho. 🙂

lenocka84
31. jan 2010

jane tak to ja poznam
tiez mi obcas stvrdne brusko, ale len na par sekund
a chodim na 3 poschodie peso, a uz ma to dost unavuje

vejula
31. jan 2010

garonka medík mám tak tam šupnem ten a hej zázvor čerstvý ale neva ja viem že štípe ale ked pomôže tak nech len riaden vyštípe.... A myslíš teda že chripka nemože maličkému ublížiť???? Ja sa toho bojím.

Inač ja už teraz obuvam len obuvakom a strašne mi tlačí už na pluca žaludok rebra...Ja som taký krpec preto tam drobec nemá tolko miestaa tlačí na čo sa len dá. Sa trošku tešík ked už klesne aby ma tak príšerne záha nepálila... Vraj už tak o pár týždnov by mal trošku klesnuť tak som zvedavá... Inač drobec mi rád o rebra šprngá jak na harfu 😀

janefonda
31. jan 2010

Lenocka je to krasny pocit sledovat toho drobceka, ako ta kopka 😉 Bude to len zosilnovat!
Moja mala tiez dnes dost kope, aj mm som ukazovala ako sa mi dviha brusko, ked kopne...bol z toho uneseny 😀 Dal si hlavu na brucho a nechal sa do nej kopat 🙂

garonka
31. jan 2010

guľky ideme s havom vonku ku svokre na dvor lebo tu za blok neni šanca ísť ani neodhrnuli tie chodníky od rana debilaci 😠 a snehu po kolena 😠
keď prídem sa k vam prihlasim jo? 😉

lenocka84
31. jan 2010

jeeeej to je super
tak to moj mm tieto prilezitosti uz pokaslal, takze taku radost mu uz nespravim
tak ako on, tak teraz aj ja

veji a ja frajerka mam zimne topanky na snurovanie, ide ma rozhodit

vejula
31. jan 2010

jaj leni tak to si neviem predstaviť ja obuvam obuvakom od nejakého 25 tt lebo už som videla všetkých svätých pred očami ked som sda zohýbala ku šnurkam 😅

lenocka84
31. jan 2010

ja si vzdy cupnem, ziadne ohybanie, ale inak sa to este da
a uz sa mi nechce kupovat nove topanky

dugyna
31. jan 2010

Garonka ale zavor sa v niektorej faze tehu vraj nemoze,hm? A chcem ta vidiet ako nevestu a tu kyticu.som tu zaspala pri vas🙂

janefonda
31. jan 2010

Jaaaj Lenocka, som si citala co ten tvoj muzik stvara. 😖 Ako, ziadny muz nie je uplne idealny, ale ten moj ma teraz tiez nenecha vlacit tazke veci a podobne. Moj sa hrajka na kompe, mozno viac, ako by bolo potrebne, ale no da sa... Ale zasa kazdy den mi chyta brusko a pozoruje, co tam mala stvara.Clovek sa vo vztahu musi nad vela veci povzniest, ale nie zasa nad vsetko! Dufam, ze ten tvoj muzik sa polepsi a bude vam spolu dobre 😉

lenocka84
31. jan 2010

jane ak mam byt uprimna, je mi to uz jedno
nechcem uz od neho nic, ak tak, pokoj

janefonda
31. jan 2010

To je mi luto, ze mas teraz taketo trapenie... Ale tak vsetko sa uz nejako vyriesi, hlavne nech je to co najlepsie riesenie pre teba a malickeho 😉

lenocka84
31. jan 2010

hej pokoj od neho
to bude pohodka

vejula
31. jan 2010

dugy myslím že iba velké dávky zázvoru sa nemôžu, lebo prekrvuju oblasť panvy a mohol by vyvolať potrat, resp. predčasný pôrod ale tak jeden pohári sa môže ja ho pijávam od začiatku tak raz za čas... Pokial ho nepiješ že na litre tak je to OK...

Lenočka ja by toho môjho tiež niekedy vyfľaskala... ale my sme obaja také povahy tvrdohlavé. Ja levica on kozorožec takže tak... Ale jedno je pravda že po chvílke je ako med, zlosť ho rechádza ovela rýchlejšie ako mna... On rýcghlo vybuchne a rýchlo je to preč 🙂

lenocka84
31. jan 2010

my sme obidvaja levy, takze asi tak

vejula
31. jan 2010

😅 no leni, takže to si viem prestviť že to asi nemáte ružové... No ale ja viem ty si už hovorila že občas je nejaký divný, len potom pred svadbou to bolo vraj zas v poho... Tak zas mu asi trošku prepína čo???? No tak prajem pevné nervy, hlavne si to neprípušťaj, žiješ teraz hlavne pre ten malý zázrak v tvojom brušku 😉

lenocka84
31. jan 2010

snazim sa, ale nie vzdy to ide
nervy mam len jedny
dnes sa nerozpravame, a teraz tu naletem ci sa moze najest, ked som bola sama v obchode
a s buchnutim dveri odisiel, asi ku sestre pytat jest
keby aspon slovkom dal najavo ze ho to mrzi, ale on nic

vejula
31. jan 2010

bože leni... No neviem čo ti mám na to povedať.... Nech sa ide posťažovať ku sestričke, možno mu to pomôže, ked to potrebuje.... Ty si ho vôbec nevšímaj a rozprávaj sa s drobčekom v brušku... viem že sa to nedá tak uplne, tiež ked ma mm vytočí a náhodou že eštťe takto naštvane zdrhne preč a ja neviem kde tak som jak na ihlách... Ale skus to nejako prakonať a hlavne neplakaj on si to nezasluži.

lenocka84
31. jan 2010

uz nebudem plakat
uz nemam co

idem dat fotky bruska do albumu

vejula
31. jan 2010

jeej leni, jasnačka pochval sa 😉 nech kukneme

lenocka84
31. jan 2010

uz su tam
treba kuki

vejula
31. jan 2010

jeeej leni ved to rastie ako z vody... Musíš riadne zalievať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre