Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
5. feb 2010

jjani jaj no to je hraničny ale ak ťa posielaju na vyšetrenie to je aspoň dobre 😉

rosannar
5. feb 2010

garonka..no to si myslím aj ja..no uvidíme, či to nepokašlem...

jjana17
5. feb 2010

garonka ze to je dost vela, ale ja mam taky vysoky tlak len ked som u doktorky to ma stve, ze doma mam okolo 110/70 a tam ked vybehnem schody a asi som nervozna tak to takto vybehne, ale ten tep mam aj doma taky dost vysoky,,,,neviem kolko je normalne pocas tehu mat, ,,,,

garonka
5. feb 2010

jjani hraničny u tehotnej je 140/90 ja mam teraz taky kolísavy raz ten 140/90 a raz 130/90 ak je spodny už 95 tak je zle, síce každý lekar vraví inač mne primar vysvetlil tak
a mala som i 160/100 🙄

jjana17
5. feb 2010

garonka to mas pravdu ja som vcera mala ist k svojej dr a prisiel tam iny lekar , no keby mam taky tlak pri svojej uz aj lezim dnes v nemocke, ale on ze no to sa da,,,,tak fakt ako neviem co je naozaj dobre a co zle

dugyna
5. feb 2010

dobre ranko dievcata.. 😉 vy tu uz odkedy strasite 😉
jej mirka mas nove foto
rosanar..ja som im to zavolala mame ze z nej bude za 9m babka

lenocka84
5. feb 2010

ahojte babenky

ako sa mate?

lulu4
5. feb 2010

ahojte, tak som sa vratila z poradne, malinke pekne rastie, bolo to podarene, chytalo sa ruckou za hlavku este aj dokina sa zasmiala, ze vidite ako sa drzi ruckou za hlavicku? 😀 No a pekne rastieme, dokina povedala, ze je vsetko ukazkove, moc som mala OK, tlak super ze 120/70 a to som sa tak bala lebo min. bol 140/80 to som sa stresovala.... pribrala som 1,5 kg....
no a buduci tyzden mam ist na prenatalnu diagnostiku z krvi v I. trimestri, na zistovanie vyvojovych vad a potom v II. trimestri ze sa chodi a aj krvicku mi budu brat zase...

dugyna
5. feb 2010

lulu ale aj buduci tyzden by ti mala brat krv
inak ahojte kocky

lulu4
5. feb 2010

dugy: ved teraz som bola len na poradni, vaha,tlak, moc, ultrazvuk, krv mi teraz nebrali lebo to mi brali na minulej poradni na RH faktor a pohlavne choroby a teraz mi bude brat krv az 11.2. na tu prenatalnu diagnostiku a potom mam dalsiu poradnu az 12.3. dva dni pred mojimi narodeninami 😀

vejula
5. feb 2010

ahojte kočky, ako ste sa vyspali... Ja som mala akesi čudné sny a hrdlo ma pobolieva tak mám plienku na krku, ešte že ich už mám pekne vyprané a domka...

lulu, gratulujem ku ultrazvuku... Jaj je to krásne 😵 Ten moj drbček si stále ručkami prekrýva tváričku, aj naposledy malo ručičku krížom cez tváričku...
A ozaj chcem sa ešte spýátať jednu otázočku, kedže ja som taký vyklepanec. Som včera hajzlik umývala aj s kefou a tou nádobkou a nejako nedopatrením sa mi trocha toho prostriedku - domestosu vylialo na ruku... A trovchu bojím či to nemôže nejako mimi ublížiť ked je to predsa chemikália... A zrovna som nemala rukavice, bo sa mi roztrhali 😒 Myslíte že je to OK???

rogerka
5. feb 2010

caute babky 😀

rasannar, dobra otazka 😀 ja som mame povedala hned ako mi vysiel druhy pozitivny test asi takym sposobom, ze v ten den mala jednanie niekde mimo, tak som ju len prezvonila, ze nech zavola, ked bude mat cas, no a ked volala, tak som jej zdvihla telefon ze "ahoj babi" 😀
a svokrovcom to drahy povedal

dugyna
5. feb 2010

aj tak som to len zle pochopila luliu 😉
veji to je v pohode nemoze sa ti nic stat neboj

cau rogi este si tu? 😉

lulu4
5. feb 2010

veji: dakujem, veru tak krasne je to sledovat tych nasich drobcov ako nam mavaju alebo si ruckami zakryvaju tvaricku betari, nechcu sa ukazat a nechcu 🙂 dufam ze budem mat takeho nezbednika ze nebude chciet dlho ani pohlavie ukazat 😀
veji myslim si ze s tym domestosom si nemohla Dominickovi nijako ublizit, ved si si potom poriadne umyla urcite ruky pod teplou vodou a s mydielkom, treba vsetko radsej s takymito chemikaliami rukavicami ak sa ti roztrhali tak sup kupit nove

lulu4
5. feb 2010

dugy. a uz v tom mojom gulasi mas jasno? 😀
no co uz ste vyberali fotografov? ci este ste nemali cas?

vejula
5. feb 2010

vdaka dugy... Sa teraz bojim všetkého...
Inač čo nové máš???? Čo dnes chystáš robiť???

rogerka
5. feb 2010

este doma, nic sa nedeje 😠
dnes si planujem zbalit tasku, prcka prehovaram, nech sa uz klube von a nic 😒 manzo je uz doma, som ho nepustila do roboty 😀

vejula
5. feb 2010

jj aj dnes pôjdem kupiť... No chvilku trvalo kým som všetko spratala čo som mala v rukách tak do pol minutky som si to ale hned opláchla aj mydlom... Tak snad to bude OK... No ja si aj niekedy zabudnem dať rukavice a všetko sa v nich robí ťažšie ale snažím sa si ich dávať. No len vravím mám ich teraz roztrhané... Taká kvalitka že až 😠

rogerka
5. feb 2010

veji, neboj, maly je v poriadku. keby si ten domestos vypila, to by bolo ine, ale ked ti trosku frklo na ruku, nic sa nedeje 😉

vejula
5. feb 2010

Ďakujem rogi... No zatial také chute na domestos som nechytila 😀 😀 😀
A ozaj teba dnes teda neberu na príjem, si minle hovorila, že máš ísť v piatok ráno... Tak sa ti to podarilo vybaviť tak že ostávaš doma??? A malý už troška klesol??? Či sa ešte stále drží za rebrá... 😀
A super že už balíš tašku, tak istotka je istotka 😉

rogerka
5. feb 2010

v pondelok, to garonka ma dnes 2 poradne a plasila sa, ci si ju tam nenechaju 🙂
stupel uz bol dole a pred chvilou sa zase zacal stverat na rebra 😀 pomyleny po tatovi 😀
inak tasku mam mat vraj zbalenu od 36tt, dnes mi zacala svietit 40, tak by uz aj bolo na case 😀 😀 😀

veji, tebe je teraz uz dobre po skuskach, ze? uz si len uzivaj 😉

vejula
5. feb 2010

jooj fakt mi odlahlo 😎 Som mala nakoniec včera aj dobre stresy ked som išla dnu, ale išlo to hladšie ako som si mysliela 😉

Jaj tak v pondelok, no som už troška úpomýlena z toho že kto kedy 😀
😀 😀 No a s tým štveraním, 😀 som sa zasmiala... Asi už posiluje, ručkuje po rebrách, nech je riadny silák alebo siláčka 😉

rogerka
5. feb 2010

no, obcas posiluje, obcas boxuje, niekedy dokonca hra na klaviri 😀 😀 😀

lulu4
5. feb 2010

rogi: no ty budes mat ale nadane dieta, uz vie aj boxovat aj hrat na klaviri, hotovy maly genius 😀 😀
to je dobre, ze si uz tasku zbalila, tak tak a uz nech sa chce prckovi pekne von, teraz ako za just nepojde co?

lulu4
5. feb 2010

a o garonke ziadne nove spravy zatial ako dopadla na tych 2 poradnach, akurat ked som bola vnutri v ordinacii gynekolog. dnes tak jej volala pani v 36tt ze jej odisla zatka ze co ma robit... ach jaaj to su radosti uz v takom vyssom stadiu tehu

lulu4
5. feb 2010

rosannar: pozri je jedno ako im to povies hlavne je ze sa potesia nie? my sme im priamo na Stedry den povedali ze budu stari rodicia a mojim starym rodicom ze budu prarodicia a na druhy den sme to povedali draheho rodicom rovnakym stylom... kazdy najprv vyvalene pozeral ci si nerobime srandu a potom sa velmi tesili 😀

janefonda
5. feb 2010

Cauteee, ako sa mate?
Rogerka som uz veeeelmi zvedava, kedy sa vypyta ten tvoj drobcek 😉

rogerka
5. feb 2010

garonka isla do nemocky do tej druhej poradne, zatial mala len jednu.
ahoj jane, ja som tiez zvedava 😀 vsetko nachystane, uz len cakam a furt nic. dufam, ze je to ticho pred burkou 😀
mne by sa celkom hodilo, kebyze sa narodi zajtra, to bude 6.2., ja som 12.4. a manzo 24.8. 😀 by man to pekne ladilo 😀 😀 😀

lulu4
5. feb 2010

ale zase sa ti moze narodit aj 12:2. ked sam mu nebude chciet ist von 😀 no nie ze by som ti to priala aby ta tak dlho trapil este, radsej nech je to zajtra ako pises... hlavne nam daj vediet a budeme drzat paste

janefonda
5. feb 2010

rogi musi to byt teraz zaujimavy pocit, ked vies, ze sa to moze hocikedy zacat 😵 ale aj toho 11.2. je pekny datum, to budem aj ja oslavovat narodky 😀 No ale ja tiujem, ze dnes vecer to zacne a potom to uz naberie na obratkach 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre