Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
30. júl 2009

mirka
tak tomu nerozumiem..... akože ti zakázali hladkať bruško???? to by som neviem ako zvládla, však človek ho hladké lebo je tam mimi a rozpráva sa s ním

miroslava89
30. júl 2009

garicka ja om tiez enchcela aby za mnou chodili do nemocky ludia lebo mi to prislo take blbe..asi sme sebecke obe..

zazalienka
30. júl 2009

vies, ked je babo v ohrozeni, alebo je tam nejake riziko, netreba do spitalu nosit vselijake infekcie a mikroby.. a kazda zena ma najradsej svoj klud a pokoj, takze sa Vam ani necudujem.. zariadila by som sa tak isto..

miroslava89
30. júl 2009

pri castom tvrdnuti bruska vraj jeho hladkanie moze sposobit kontrakcie.. 😔
tiez som bola touto spravou prekvapena..
ale tak hovoril mi to lekar tak sa snazim jeho pokyny dodrziavat i ked je to tazke

garicka
30. júl 2009

mirka
ešte som sa ťa chcela opýtať, možno je to taká blbosť ale budem rada ak mi to vysvetlíš. keď tvrdne bruško, tak to máš potom kŕče v bruchu alebo len cítiš že je tvrdé?? ak je tvrdé, tak v ktorej časti??

mňa sa to stále pýtali na vizite a je som nevedela čo mám povedať ale stále som mala pocit že mi netvrdne, aj dnes sa ma richnavský spýtal či mi tvrdne brucho a som sa tak blbo cítila že ani neviem ako to vyzerá keď tvrdne ☹

miroslava89
30. júl 2009

brusko mas tvrdsie take stvrdnute a u mna bud v spodnej casti alebo cele...a niekedy je to bolestivo inokedy nie..
to je skoro stale individualne ale ked berie tehulka magnezko tak by jej nemalo tvrdnut vobec- a mne tvrdne niekedy aj napriek tomu 😔

garicka
30. júl 2009

OKI ďakujem za info. a magne ti nenafúklo bruško? moje je ako lopta, až sa hanbím že som len niekde na začiatku 5.teho mesiaca a vyzerám ako na konci 6.teho mesiaca a to som od marca pribrala len cca 3-4 kg

miroslava89
30. júl 2009

nemas zaco..
nenafuklo aspon som si to nevsimla..

ja mam +7kil..a brusko poriadne velike🙂 ale tak nehanbim sa zato..ved mam drobcov dvoch🙂

garicka
30. júl 2009

som sa asi blbo vyjadrila s tým hanbením, len mi to pripadá také čudné že už také veľké brucho.... ale tak čo už.... zvykáme si... ja sa práveže teším keď vezmem tričká na seba a bude vidieť pekne bruško, ale keď teraz sú také jazyčnice všade na okoli že ťa zastavia a hneď že koľko si ty teda pribrala a mňa to vtedy tak serká ..... ale po chvíli si poviem keby len toľko a idem ďalej, prste som taký mini exot... občas aj samomluvec.... a jak sa viem sama so sebou porozprávať ... 😀

slovakia13
30. júl 2009

ahoj baby
tak ja som mala pre zmenu kontrakcie -neviem isto 😒 bolo to strasne neprijemne, take stahy v podbrusku,tak som si okamzite nasadila magnezko...trosku som sa zlakla a ja sa cely den citim tak blbo......inak prvy krat tehotna ,neznasam ,ked neviem ci nejake tie pocity su ok ,alebo si mam robit starosti 😕
mirka s tym hladkanim bruska to je pravda? ja si ho hladkam stale 😝 a asi aj prestanem

andrejusa
30. júl 2009

ahojte. Ja som tu zas len na skok, prečítala som si nejaké príspevočky, ale normálne nevládzem. Teraz robím aj za kolegyňu, lebo je na dovče a už 4 deň v kuse ťahám 10. Asi niektorá ťaháte takto bežne, ale poviem vám, ledva dýcham. Ešte aj to hnusné teplo. Chodím domov totálne zničená, hotová, nohy opuchnuté, chrbtica ubolená a som rada, keď sedim a to musím upratať, navariť a ani sama neviem ako. Tá únava prišla z dňa na deň a v robote pritom len sedím, viem že to je taká tehotenská. No preto tu vôbec ani nemám čas chodiť, teraz som prvý krát po 3 dňoch pri pc a chýba mi to teda riadne s vami klebetiť, ale čo už.

Garonka... ako ti je, nemusela si ostať v nemocke?

mirka... už si domenka, ako dopadla sekraláž?

lulu... tak čo, si tehuľka???

aninka89
31. júl 2009

ahojte baby, konečne som sa dostlala k netu a mrkla na vás čo máte nové 😝 Mala som návštevu tak som tu nemohla s vami klebetiť 🙂

garicka
31. júl 2009

dobré ránko tehulky 😉

asi ešte spinkáte, alebo silno pracujete 😎 . dnes som sa zobudila tak smutne lebo mimi od večera tka od šiestej nie a nie kopkať a trvalo to tak do rána do tej osmej, tak som sa trochu bála, či som niečo včera nepokazila ☹ .ale už boli 2-3 slabé štuchnutia tak asi len spinkalo...

aninka89
31. júl 2009

garička...ja som už v 31 týždni a moje bábo stráááááááááááááááášne málo kopka, viem hovoriť že vôbec necítim že ho tam mám. Tiež som sa dosť bála, ale všetko je OK takže to moje rado veľa spí. Aj tvoje len spinkalo

garicka
31. júl 2009

aninka
trošku si ma ukľudnila, dúfam že je to tak. akurát mi kamoška vravela že keď je v práci, taki nemá času sledovať či jej mimi kopká alebo nie, ale ja už cez 3 mesiace doma na rizikovom sledujem všetko čo sa deje - však čo iné by som robila keď treba ležať. 😕

kathi1234
31. júl 2009

ahojte. prosím poradte mi čo zaberá pri pálení záhy, lebo v posledom týždni to pocitujem pravidelne a uz neviem, čo mám robiť. Vopred ďakujem za rady.

garicka
31. júl 2009

kathi
skús vypiť mlieko, alebo si daj kyslú uhorku. mne pomáha mlieko a kyslú uhorku som neskúšala, no bojím sa že nám v tehu teraz nepomôže nič. ☹

aninka89
31. júl 2009

ja som skúšala šumienky, piškoty a kade čo a nič nepomohlo..... teraz skúšam Fatru, zdá sa mi že tá zabera.

garicka
31. júl 2009

aninka
aj šumienky? o tom som nepočula, spomeniem to mojmu lebo jeho furt páli záha, ale on berie také tie cmúľacie tabletky z lekárne - ACIX a TALCID, ale neviem či ich môžu aj tehu. v tehu radšej žiadne lieky

garonka
31. júl 2009

ahojte babuľky
pišem vam teraz ale cez mobil notebook mam v oprave. Takže idem teraz do nemocky si poležať aby mi upravili ten moj tlak. Držte mi palce aby som tu čim skôr s vami bola. Majte sa pa pa

aninka89
31. júl 2009

tiež tabletky radšej neberiem. Mne poradili tie šumienky ako sú iska, mineral, bystrinka....mám ich doma kopec v zásobe ale na záhu mi veľmi nepomohli, ale na ťažobu v žalúdku sú super

aninka89
31. júl 2009

garonka....držím prsty

garicka
31. júl 2009

garonkaaaa
drž sa tam 🙂

miroslava89
31. júl 2009

garonka drzim palceky aby bolo cim skor dobre.. 😔

miroslava89
31. júl 2009

inaac dobre ranko🙂

snazilkant
31. júl 2009

ahojte dievcata, tak ja som dnes bola na kontrole. ☹
nasli mi myom na konci maternice a ten tlaci na plod ☹ tak uvidime v piatok nabuduci tyzden co mi povie dr.
vysledky hcG boli dobre no v pondelok ich porovnaju ci klesaju, alebo stupuju.
a ak tak budem musiet ist na interupciu. ☹ 😠 ☹
snad to ok dopadne, a babätko zabojuje

miroslava89
31. júl 2009

snazilka 😔 uvidis mozno nakoniec bude vsetko dobre...

snazilkant
31. júl 2009

tak snad bude vsetko ok , velmi chceme babo ☹

miroslava89
31. júl 2009

neboj sa nakoniec sa vsetko nadobre obrati a budete sa tesit aj vy z babetka🙂

simona444
31. júl 2009

snazilka,to by bolo smutne..strasne ti drzim palce aby to dobre dopadlo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre