Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
26. feb 2010

leni, ja ked pridem k doktorke ja mam vzdy vyssi a doma ledva 110/70 takze ja som jej povedala ze to mam asi vnutorny strach z lekarov, ale ked som mala minule vysoky uz 160/100 tak ma dala na tyzden do nemocky, a tam zistili len to ze to je asi tym strachom lebo tam som mala dobry

vejula
26. feb 2010

baby ja som dnes kupila karfiol za vyše 2 Ečiek 😕 JAká som hlupa že som si to nepozrela už ked som ju brala, no koho by to napadlo to je nehorázne, 70 korun za hlavku karfiolu, fuj, sa môžu hambiť... Ale som nasratá aj na seba teda, že som si to nekukla skôr až pri pokladni...

Lenočka a ty čo tak, ved vždy si mala idelany tlak, nie???

lenocka84
26. feb 2010

veji stale som mala 120/80 ta nechapem co tak zrazu

jani ale ja z toho strach nemam,len je haluz ze to len u tej diabetologicky mam furt iny tlak, ako u dr.
chystam sa k obvodakovi tak som zvedava tam aky bude

jjana17
26. feb 2010

leni ale ani ja nemam strach ja tam idem v pohode vysmiata a ona mi zapoti ze mam vysoky, ako a nic som necitila a prisla domov a bol ok

vejula
26. feb 2010

inač kočky ja mám u gyndu tiež vždy vyšší tlak... Ale sranda že u mojej obvodnej ho mám normálny teda nižšší tak isto ako aj doma a u gyndu vždy vždy vyšší ako zvyčajne... Nechápem či tam maju nejaký iný tlakomer alebo čo lebo mne sa nezdá že by som tam bola nejaká nervoznejšia ako u obvodaka alebo doma 😕

elko69
26. feb 2010

vefi ten tvoj Misenko tam fakt vystuduje asi aj strednu a aj vysku 😀 😀 😀

elko69
26. feb 2010

vejula no moze byt ze tento hafan ti bol sudeny.... 😉

jjana mne tiez povedal doky ze je maly o 6 dni väcsi ale termin mi uz neposunul v knizke tehu tak neviem co to znamena...

vejula
26. feb 2010

elko to už sa prejavuju dedičné vlohy, malý môže byť väčší lebo ma také geny ale to neznamená že je aj starší 😉

baby idem robiť ten karfil, no normálne si ho ani nevychutám ked si predstavým kolko som zan vysolila 😒

garonka
26. feb 2010

ahojte 🙂

vefi joj moja keby si už porodila, aby sme si mohli vymieňať mamičkovske rady 🙂

lenkaaaaaaaa ahooooooooj sme si davno nepísali, dnes budem mať trocha fajront, drahy sa bude malemu venovať, a konečne ho aj prebali, lebo on sa ho bojí vziať na ruky 🙂
a ten tlak je oki, len aby sa ti nezvyšoval ku koncu tehu, si predstav vtedy čo mi internista nameral ten debilny tlak 150/100 a ja dnes čítam svoju prepušťaciu spravu a tam napísane preeklampsia, ta to pakoš a ja mu vravím, že nemôžem mať taky tlak veď som sedela na lavičke dlhe 4 hodiny a čakala na izbu 😠
a zaujímave že predtym ako som prišla do nemocky na príjem mi sestrička namerala tlak 130/80 to mi bolo cele akosi čudne 🙄

janefonda
26. feb 2010

garonka caves, no co ako sa vam dari? Uz si aj bla kocarovat, ci este sa nemoze tak skoro? Ja sa v tom nevyznam...vidim ze mas tiez trojkolku , aj my chceme kupit, tak mi potom daj vediet ako sa ti chodi hore dole po obrubnikoch 😉

garonka
26. feb 2010

jane mame sa oki aspoň zatiaľ 🙂
no maly bol v kočíku len v pondelok na ceste k lekarke inač pôjdeme vonku ak bude pekne prihrievať slniečko sa teším ale asi až tak o 3 týždne 🙂
naš kočík ma v predu dve male kolieska len na fotke je ich blbo vidieť takže mame štvorkolesoveho tatoša 😉

liv1
26. feb 2010

Caute babule.

jane vcera som videla nazivo nejaky jane, ale neviem ktory to bol druh, strasne sa mi pacil. ty si sa pre aky rozhodla? alebo teda ktory je favorit?

janefonda
26. feb 2010

hmmm. tak nic budem to musiet otestovat sama 😀 Ake je dnes u vas pocko? Nam sa nejak pohorsilo, aj mrholi a vcera bolo taaak pekne 😒 a maly stale tak pekne spinka?

lenocka84
26. feb 2010

ahoj lusy, mas sa?
okrem tej diety je to fajn

janefonda
26. feb 2010

liv sme sa rozhodli este pre kolekciu 2008, nie za to ze by bol lacnejsi ako 09, ale sa nam najviac pozdava 😉 ma peknu velku vanicku, a baby na fore pisali, ze decka v tej bugyne kludne nosia este aj dvojrocne 🙂 http://www.o-baby.de/katalog/jane/jane-slalom-p...
Len sa este rozhodujeme, ci ho objednat, alebo kupit v obchode, aj ked na tejto stranke je bezkonkurence za naj cenu 😉 dnes tam napiseme a sa popyptame nejake veci a potom sa rozhodneme, lebo v obchode je presne tento za 727 eur.

liv1
26. feb 2010

dik jane. pozerala som aj kolekciu 2010,na pohlad vyzeraju uplne rovnako, ale teda ako hovoris asi je rozdiel v tej vanicke... velmi sa mi pacil ten co som vcera videla, nechcem tie mamicky tak ocumovat nech sa necitia zle, ale mala som sto chuti sa jej spytat 🙂

janefonda
26. feb 2010

Vobec sa nehanbi a spytaj sa ich, im to urcite nevadi, ja som sa naposledy tiez pytala dvoch mamiciek s kocarmi na ich nazor a vobec sa mi nezdalo ze ich obtazujem, skor, ze su rady, ze pokecaju trosku 🙂 Aj ja som pozerala aj kolekciu 2009, 2010, ale asi ostaneme pri tejto, dokonca vajicko bolo testovane v Nemecku a z 28 ziskali len dve znamku 1 a bolo medzi nimy prave toto jane vajicko, cize aj bezpecnost v aute je super 😉

vefi89
26. feb 2010

ta vy zasa v tých kočiaroch ste 😀 😀 😀 😀

lulu4
26. feb 2010

ahojte kočky, co nove, som tu dlhsie nebola? veeefiii ty nosis Miska este v brusku a co sa narodi nakoniec ako ja, 14.3.??? 😀 😀

lulu4
26. feb 2010

garonka, no co moja ako to ide s Tobinkom, uzivas si mamickovske povinnosti?

vefi89
26. feb 2010

lulu a kde si sa flakala?? 😀 😀

janefonda
26. feb 2010

cau lulu, ako sa dari?
No vies vefi ty uz to mas poriesene, ale mne sa cas tiez pomaly krati, tak zistujem co sa da o kocaroch... 😵
Moja mala mala trojdnovu odmlku kopania, len sem tam daco, a dnes to naplno rozbehla...hned som kludnejsia, od rana santi kraska moja 😵

vefi89
26. feb 2010

jane to asi tým počasím, aj ten môj mi ešte pokoja nedal 😀 😀

lulu4
26. feb 2010

vefi, jane: ale tak vsetko mozne, vybavovala som veci okolo svadby este dotahovala co to.... skolu som mala... vsak vcera ma v skole dobre zacalo boliet podbrusko 😢 som myslela ze odidem domov normalne,ale asi som malo pila lebo potom som si kupila velku mineralku a nelievala som sa doslova a bolo lepsie a hlavne som mala konecne stolicu tak to mohlo byt aj z toho ze dva dni pred tym nic...

vefi89
26. feb 2010

aj jaj tak to máš perno...a kedy je svadba??som pozvaná?? 😅

elko69
26. feb 2010

vejula ani nehovor hadam nebud emoc velky pri porode tak 3,5 kg by bol ideal max :D ale sak uvidime,lebo ja som bola dost velke babo takze mozno bude po mamine :D

lulu4
26. feb 2010

vefi: tak rada by som vas pozvala vsetky ale to by som musela byt najskor milionarka 😀
Svadba bude 10. aprila, este trosku casu ostava ale nechcem uz nic na poslednu chvilu nahanat

stastnevydatam
26. feb 2010

ahojte prvorodicky, viete mi poradit v oblasti sona?? chcem sa spytat, ci caste sono moze nejak ublizit babatku? Ja som 15.3.objednana na 3D sono babatka, a 17.3. idem k svojmu gynekologovi na poradnu, ktorej sucastou je aj sono...Mam sa radsej preobjednat.,alebo co mi poradite? dakujem za odpoved 😵

janefonda
26. feb 2010

Lulu ved ty mas uz svadbu za rohom ak sa nemylim? Ja tuto sobotu skolu vynechavam a idem az na buducu, netreba to prehanat 😉 a potom ostavam tyzden doma, cakaju ma vybavovacky na Univerzite, ohladom skusok a tak...ach jaj.
vefi a ake je u vas pocko, lebo u nas boli posledne tri dni krasne a vtedy mala nic nevystrajala a dnes je zasa zamracene a mrholi a zobudila sa 🙂

janefonda
26. feb 2010

Stastnevydata 😉 ja som bola tiez raz na sone u svojej gyn. a na druhy den na prenatalku na sone a nic sa nestalo..povedala som to aj gynekologovi a ze v pohode... Ved tam zasa nebudes chodit denne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre