Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tinika
5. jún 2009

ja chodim na wcko ako na beziacom pase hihi

mishulka666
5. jún 2009

no to som rada katka, že som ti pomohla no veru čoskoro uvidi dufam,...... pretoťže aj ja som sa veľmi bala..a počkajte kočky ked budete vo výššom týždnni,,s tým cikaním...ja behám v noci aspon 5-6 krát ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no hroza..ale tešima že už to nebude až tak dlho...

kočky inak aj vy sa tak bojite porodu??
teškam sa na zajtra ...bru papik

vevoncek
6. jún 2009

ahojky

no ja keď som ešte len túžila po bábätku tak som sa pôrodu nebála vôbec dokonca mi to bolo nejako jedno ale teraz keď som tehu tak sa začínam báť a myslím si že s pribúdajúcimi týždňami to bude horšie ale veď toľko žien to prežilo prežijeme aj my a ja osobne spravím všetko pre to aby som moc netrpela veď teraz je taká doba že sa dá pôrod uľahčiť voľakedy také niečo neexistovalo

allinka79
6. jún 2009

ahoj vevoncek, kedy ta caka porod? Ja to mam este za vela, ale uz teraz sa bojim... z kazdej strany o tom pocuvam... a skor horsie ako lepsie info

rencica
6. jún 2009

ahojte tehulky,
ak smiem,pridala by som sa k vam..kedze tiez cakame prve..tesim sa hroozne moc,ale s pribudajucimi tyzdnami a hlavne kilami sa uz neviem dockat porodu..a to mam este kuspred sebou,neviem si to predstavit tak o mesiac..to prve mesiace bola malina..🙂)ale tak hadam to nejak zvladneme..🙂 co nam zostava,ked je to nas udel..inac nie je tu dakto z Kysuc? KNM a okolie?

allinka79
6. jún 2009

ahoj rencica...
mozno ti aj trochu zavidim,ze si tak daleko... ja len 10 tt a ked si predstavim, co vsetko je predo mnou... tesim sa, ale bola by som rada, keby bol rvy trimester uz za mnou a bolo by mi lepsie

vevoncek
6. jún 2009

allinka mňa čaká podľa mojich výpočtov nejako na konci januára začiatkom februára asi tak ale už som rozmýšľala že si kúpim aj epino a asi si dám aj epidurálku pichnúť ak bude všetko o.k. nechcem trpiať pokiaľ nebudem musieť a tiež by som už mala prvý trimester za sebou, lebo prvý je taký kritický a veľmi sa bojím aby sa niečo nestalo ale ešte na načakám keď som len v 6tt

allinka79
6. jún 2009

vevoncek, tak to ano.. ja som uz trochu postupila, vidim to realne na 4.1. plus minus.... o nicom nerozmyslam, kedze je to prvykrat, ale pocula som od sestry, priatelovej sestry, kamosiek vselico a fakt neviem, co ma caka...

ancurka1
6. jún 2009

ahojte chcem sa opytat ci bol niektora tehotna, teda zistila ze je tehototna asi tak konec druheho tyzdna a mala tak troku prechladnutie teda skrabanie v krku a aj teplotu ale max 37,3 a bolest hlavy no ved viete, asi ako mije abojim sa ci to bude o.k.? uzivam len na cumlanie neoangin a paralen a cesnakove tabletky poradte diky

allinka79
6. jún 2009

ancurka ty vies koncom druheho tyzdna, ze si tehotna? whao
ale tak ci onak by si nic nemala brat, hlavne ked to je v pribalovom letaku... porad sa radsej v lekarni
bolest hlavy vylezis, a pocas tehotenstva si jej mozno este dost uzijes...

vevoncek
6. jún 2009

allinka aj ja som všeličo počula dokonca švagriná mi aj ukazovala pôrod nahratý na videu ale nezdalo sa mi to nejaké hrozné neviem možno ja to budem prežívať inak u každého to je individuálne ale vtedy keď som to videla sa mi to nezdalo strašne a teraz keď som tehu by som to asi horšie prežívala ale myslím že keď budeme mať veľké brušká a nebudeme môcť kôli nem spať ani si ľahnúť a bude to už nepohodlné tak sa budeme na pôrod asi aj tešiť

ancurka moja švagriná keď bola tehu robila si test a vyšiel jej negatívny a užívala normálne nejaké antibiotiká a po chorobe si spravila znovu test a zistila že je tehotná takže si myslím že to čo užívaš by ti nemalo uškodiť inak aj ja som vedela už v druhom týždni že som tehu 🙂 😉 inak bioparox môžeš aj keď si tehu paralen by som nebrala pokiaľ nie je teplota okolo 38 ale ten bioparox môžu tehotné a to by ti malo pomôcť na hrdlo

katka.mina
autor
8. jún 2009

ahojte baby ach ja sa toho strachu nezbavim....lekarka mi pred tyz. predpisala gynoflor...teraz mi zistila ze mam kvasinky a bakterie tak mi predpisala dalacin to su antibiotika....a este nejake tablety do posvy.....dala mi to recept iba sestricka medzi dverami...takze nic o tom az tak neviem iba ze mam dobrat aj ten gynoflor...ja sa dost bojim...aby to neublizilo babatku...

zdenka73
8. jún 2009

Ahojky! Tiež patrím medzi vás.
Katka.mina - ja mám tiež bacily a kvasinky a tiež mi dal doktor dalacin - sú to antibiotiká - krémik do pošvy, dnes už beriem šiesty deň-posledný, a zdá sa že zaberá. Som v 8 tt. S tým gynoflorom neviem, ale ja by som ho dobrala, ak ho máš tak na dva dni, ak naviac, tak by som nasadila len ten dalacin.

zdenka73
8. jún 2009

katka.mina - pripoj sa k nám Január/Leden 2010, tam ti baby možno tiež poradia.

aninka89
8. jún 2009

ja som mala hroznu nádchu až v piatom mesiaci a to mi doktor veľmi nechcel dať antibiotika....hovoril že lepšie je to bez nich a že ani žiadne homeopatika a kade jake somariny..... Takže začiatkom tehotenstva by sa asi nemali brať,iba v nevyhnutnom prípade, veď vtedy sa robi celý ten základ nášho potomka....

katka.mina
autor
8. jún 2009

aninka89 ja si to tiez myslim a ani nechcem moc brat lieky....ten gynoflor niesu anitibiotika takze tie su este ok...ale co sa tyka dalacinu tak toho sa bojim a este ktomu v lekarni povedali ze prvy trimester sa nesmie brat iba v nevyhnutnom pripade a ja az taky nevyhnutny pripiad niesom...ked som volala sestricke tak ta mi povedala ze trea to preliecit...ale v lekarni mi povedali nieco ine...tak sa bojim....

mishulka666
8. jún 2009

no tiež si myslim, že pokial to nieje až nevyhnutné brať antb, na začiatku tehotenstva a iné tbl ktoré obsahujú aj penicilín a iné látky tak nebrať!!!! Mne napr, lekárka povedala že nech sa neopovažim vziať žiadnu tabletku-jednoducho vyležať a prírodné medicínky užívať cesnačik, cibuľku a čajíky. Až keby som mala vysoké teploty tak potom, a tiež pozor aj na neoangin a pod.. lebo nie každé sa smie---možu narušť vývoj plodu.

ema1987
8. jún 2009

no my sme v 8tt dostali Duphaston bo som mala take dost tmave vytoky takze tak ale nerozmyslam nad tym niako ked mi ich asi predpisala dr. tak su potrebne na to aby bolo vsetko ok ale jedine co vam mozem povedat uz treti den na to ako som ich zacala uzivat som nemala ziadne tmave vytoky vsetko sa upravila a odvtedy je vsetko ok..No dufam ze bude bo teraz este idem volat sestricke ako dopadli vysledky testov na vrodene chyby tak mi babky drzte palceky nech je vsetko v poriadku.
🙂 🙂 🙂 😒 😒 😕 😕

katka.mina
autor
8. jún 2009

zdenka73 jej dakujem len ja nemam ako zistit ci mne nieco pomaha pretoze ziadne priznaky nemam.... 😖 a v lekarni mi povedali ze dlacin v prvom trimestri by sa nemal brat iba v individualnych pripadoch...a ten gynoflor mam este tak aj na tyzden....

rencica
8. jún 2009

alinka,nemas co zavidiet,neboj cochvilka budes na tom rovnako..🙂 ja uz som v takom stave,ze si uberam furt tyzdne.ked sa ma pytaju,bo mam strach uz..🙂 nastastie som nevolnosti moc nemala,len som bola stale ospata..co bolo najhorsie,tak ked som bola chora,nachladnuta..a nemozes ziadne lieky..homeopatika moc nezaberali,tak tak..ale vsetko clovek prezije..a hlevne to ubehne..pockaj ked budes mesiac pred porodom,budes hovorit,ako tpo rychlo preslo..

zdenka73
8. jún 2009

tak ale teraz ste ma naplašili, že v prvom trimestri sa nemá brať ten Dalacin, no ja ich dnes doberám, tak len dúfam že mojej fazulke neublížil.

jahody11
8. jún 2009

ema1987, duphaston nieje antibiotikum ale hormonalna tabletka, tento liek sluzi na udrzanie plodu ak hrozi potrat.
tento liek je taky vseliek lebo pomaha pri neplodnosti, pouziva sa na upravu cyklu a nakoniec aj na udrzanie babatka, takze bud rada, ze ti duphaston zabral...
ja som ho brala 2 mesiace koli krvacaniu.

aninka89
8. jún 2009

ten duphaston som brala aj ja kvôli bolestiam v podbrušku..... a ako pisala jahody11 tak je to hormón ktorý, ako mi povedal doktor pomôže maternici ľahšie sa roztiahnuť, aby bolo bábu dobre...

jahody11
8. jún 2009

🙂 🙂 hovorim, ze duphaston je vseholiek 🙂
ja som za cele t 🙂 hu brala iba raz 5 vaginalnych tabletiek koli kvasinkam a to sme s doktorom pockali az do 5. mesiaca, teraz musim poklopat na drevo, zatial ma choroby obchadzaju, este vydrzat 4 tyzdne v praci a idem konecne na MD, uz sa neviem dockat 😀 😀

lenuska11
8. jún 2009

Ahojte tehulky tak ako? mne bolo dnes riadne blbo 😉 nic nove pod slnkom

lenuska11
8. jún 2009

Co vsetky labzujete po vonku? 😉 Je krasne

lucylulu
9. jún 2009

tak a sme v tom 🙂 dnes som prisla na to ze sa nam to podarilo 🙂 🙂 velmi sa tesim ale aj bojim je to naozaj ine snazenie a ak uz vies ze si tehu vsetko sa zmeny za 2 minn tak nam vsetkym drzim palce 😉 ja hlavne citim prsia a chrbat ☹

lfs
9. jún 2009

lucylulu tak gratulujem, nech sa Vám darí, ako dlho ste sa snažilkovali. 🙂

vevoncek
9. jún 2009

lucylulu gratulujem

inak ja som brala tiež duphaston ale na upravenie cyklu a zostala som hneď tehu 😀

hajdylca
9. jún 2009

caute, pridavam sa k Vam.... tiez zrejme prve tehulkovanie pred sebou- aspon dufam.. buduci tyzden idem k dokymu na krv a mozno aj pre knizku 🙂) drzim palce aby vsetkym vsetko dobre dopadlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre