Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

moniciak
19. jún 2010

ach baby aj vas tak boleli na zaciatku prsia??? 😕

vejula
19. jún 2010

@dugyna poznaš pesničku od hexu Michaela??? Velmi pekna 😵 aj meno samozrejme

vejula
19. jún 2010

@moniciak prišerne 😝

dugyna
19. jún 2010

@vejula nepoznam..musim si vypocut🙂

dugyna
19. jún 2010

@vejula kuknem zajtra diky 😉 za link

moniciak
19. jún 2010

a tie nechutne zily...ako jasne ze sa tesim na dieta no dufam ze pocas dojcenia to nebude este horsie...uz beztak mam velke prsa 😀

vejula
19. jún 2010

@moniciak tak tomu kur že počas dojčenia budeš mať ešte väčšie mna to už ťaha dopredu 😀 😀 😀

moniciak
19. jún 2010

@vejula a v tehotenstve ta boleli odkedy dokedy???

vejula
19. jún 2010

@moniciak od začiatku-to bol prvy a jediny moj priznak tehotenstva tak cca do toho 4 mesiaca

vefi89
19. jún 2010

@vejula veru je...šak už mi neplače vôbec, teda plače, ale len zo sna...taký užasný ostal, že som z neho mimo....a tiež ukecanček. no ja som si všimla, že sa mu páči, keď šepkám, potom on tak tichúčko, a keď ja nahlas, tak on sa po mne opičí. už ukazuje figu borovú, jazyk vyplazuje, smeje sa na požiadanie...no nechápem...taký je rozkošný, len mi je lúto, lebo vždy keď papá, mi drží ručičkou tričko a keď sa na ňu kuknem, tak ju má stále väčšiu a väčšiu a toto ma trápi, že to tak rýchlo uteká, že si nestíham užívať mojej malej lásočky

moniciak
19. jún 2010

@vejula mna bolia asi tak od ovulky a tiez nebyt meskania mrchy a testu ako keby som tehotna ani nebola 😀

vejula
19. jún 2010

@vefi89 prsne to som si všimla už pred par tyždnami že sa necha vyprovokovať do smiechu že ked sa mejem ja tak sa smeje aj on a tak... A fakt to strašne rychlo uteka ale stale sa bvude z čoho tešiť ked začne chodiť ked pojde prvy krat do školky do školy, ked sa prvy krat zalubi juuuj mame toho ešte pred sebou kopec krásneho 😵 Treba si uživať každu jednu chvilku 😉 nech nam to nepreteče pomedzi prsty

vejula
19. jún 2010

@moniciak tak to patrime ku tym šťastnym 😝 😉

elko69
19. jún 2010

ahojte babule nejako nestiham pisat ani sem na chat..malinky podla nalady hajka alebo nie,tatino bol dnes hrat turnaj footbalovy takze nas nechal samych doma dnes 😠 dzte palce nech je kludna noc lebo uz by som potrebovala aspon 4 hod pekneho spanku...

rogerka
19. jún 2010

@elko69 ahoj 🙂 som na tom rovnako, len my sme samy uz od stvrtku 🙂
ako sa vam dari?

elko69
19. jún 2010

@rogerka fuha a da sa to zvladnut???nam dobre len nemohol zaspinkat teraz vecer a ke duz zahajal tak je uz cas jeho papania tak cakam kazdu chvilu ze sa zobudi uz..a co vy?

vejula
19. jún 2010

bruuu nocku bebulky idem ja hajať 🙂

rogerka
19. jún 2010

@elko69 vsetko sa da 🙂 dori ma uz 4 mesiace, takze je to podstatne lepsie ako s mesacnym babom. no pochval sa ako jakubko? poslucha maminu?
nemam cas sem chodit, lebo dori je hore skoro cely den, ale obcas si citam ako sa mate 🙂

elko69
19. jún 2010

@rogerka no podl nalady,dnes bol nejaky mrzutucky teraz vecer mi uz nehajal od 7 asi a zaspinkal teraz asi pred pol hodku a aj bych sla haji ale viem ze za chvilu sa zobudi a bude hladny,ale ledva oci drzim.odkedy som sla do porodnice teda od pondelka 7.6. som este nespala dlhsie ako 4 hod,si musim zvyknut na to...

elko69
19. jún 2010

no nic idem si k Jakubkovi lahnut a uvidim kolko ma necha odpocinut ale asi dlho nie 🙄 dobru nocku

rogerka
19. jún 2010

@elko69 jeejda, ja som citala, ze uz mate mesiac a to len tyzden 🙂 s takym drobcom ta nechal manzo samu? no hanbit by sa mal. este si si ani poriadne neoddychla, chuda.
v noci ako spinkate? drzim palce, nech sa to upravi a konecne si pospis ;)

rogerka
19. jún 2010

tak dobru noc, ja si pockam este hodku...

janefonda
20. jún 2010

ahojte baby, prosim vas tie co kojite....co robit s bolestou bradaviek? Doteraz to bolo ok, ale od predvcera trpim hrozne. Ked sa mala prisaje akoby sto ihiel vrazalo do mojej bradavky ☹ Mam ten krem na bradavky od aventu, ale zatial nic moc teda....mozno to chce viac casu. Ja sa normalne bojim kazdeho kojenia, ze ako to bude boliet a pritom je to take krasne 😢 Nemate nejake osvedcene rady na tento problem????

happy8051
20. jún 2010

@janefonda jani, napis IP annag, ona ti urcite poradi

lutsine
20. jún 2010

ako sa ma tadotami?

garonka
20. jún 2010

@janefonda to musiš teraz nejako prekusnuť, musí sa mala lepšie prisať nech ma celu bradavku i s dvorcom v puse lebo je dôležite aby sa dobre prisala inač to bolieť nebude
ja som si tym prešla v nemocke tam som sa urevala, že kojiť nebudem ale ako som videla, že maly mi tam hajal i 5 hodin že bol spokojny som dajako prežila ale ozaj to rezava bolesť
skus si aj inu masť kupiť neviem či tam u vas dostať kalciovu mastičku je obyčajna ale v lekarni ju najviac odporučaju 😉
držakam prstíky aby bolesť čo najskôr pominula a mala si veľa radosti pri kojení je to užasny pocit pre maminu a dieťaťko 😵

janefonda
20. jún 2010

@garonka prave riesim ci nemame nahodou mikozu, lebo mala ma biely povlak na jazyku a ja zapalene bradavky a pritom mala si dava krasne bradavku do pusy aj s dvorcom. S tym nemame problem... 24. ideme k dokimu tak snad nam poradi , mozno mu zajtra zavolame a opytam sa co a ako...

lutsine
20. jún 2010

@janefonda tak to mate asi ten sor,-biely povlak, ucili sme sa o tom na predporodnej priprave, do prevarenej vody das lyzicku sody bikarbony a tym potom vytries babätku ustočka a sebe prsniky pred kojenim......lekarka ti moze predpisat aj specialnu vodicku urcenu na tento problem.

janefonda
20. jún 2010

@lutsine dik za radu, kolko by malo byt tej vody na lyzicku sody?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre