Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzumajko
14. júl 2010

@drzkosa ahojky, nie som. somv domacej liecbe ☹ citim sa hrozne, ale kedze som celu noc nespala, cely den teraz spim a nemyslim na to...a modlim sa

@lulu4 dakujem..snazim sa mysliet pozitivne a byt hlavne dobra k babatku 🙂

zuzumajko
14. júl 2010

@maminakatka kati dakujem 🙂 snazim sa mysliet pozitivne 🙂

maminakatka
14. júl 2010

@zuzumajko drzim ozaj prsty vsetky 🙂

maminakatka
14. júl 2010

@janefonda ahojky ...no u nas je to tak,ze si pri plnom vedomi pri cisarskom ,maleho ukazu a potom vezmu prec ....ja pojdem na intenzivku na 24 hodin a nikto za mnou nesmie prist ☹ maleho mi donesu iba na mlieko ...hroza ,a nesmiem mat ani mobil ...to ma boli tiez ,ze nebudem moct prezivat tu radost s rodinou ☹

riag
14. júl 2010

@maminakatka katka ja som mala sekciu v spinaly taktiez 🙂 Je to Super! Neboj sa toho...

riag
14. júl 2010

@maminakatka katka vidim,ze pises o priprave s mm.Ale ved predsa moze byt s Tebou. Aj s nami bol,cely cas , drzal za ruku. Neviem ako je to na SK. Ale tu v CH kym ma dr sil som mala maleho na prsiach a hned potom odisiel moj mm s porodnou ass. a malym aby ho umyly... Odviezli ma na intezivku tam som lezala 2 hod a prisiel tam za mnou aj mm s malym hned ked urobily s nim vsetko potrebne asi tak po 30 min. No a potom nas odviezli spolu na izbu.A bolest? Ziadna. Prva noc po porode,bolesti ako pri silnej menstruacii a potom to citis ako akukolvek inu reznu ranu.

riag
14. júl 2010

@lulu4 Ahoj Lulu 🙂 Ano,nastastie mam mliecko.Nie je ho extremne vela ale staci a nemusim dokrmovat.No mne dr a aj laktacna povedali,ze MM staci,ze nahradza vsetko.Tak zatial nedavam caj ani vodu. V piatok k nam pride na navstevu pani ktora mi radi s krmenim so starostlivostou o babo so zdravim...no vsetko co potrebujem vediet.Je to niekdo ako zdravotna sestra a laktacna v jednom. Tu je to v ramci poistenia....asi dva mesiace,raz do tyzdna.

maminakatka
14. júl 2010

@riag ahoj u nas to nedovolia,aby tam bol -vraj sterilne prostredie ...lezim 24 hodin ,kym sa nepohnu vetry nedaju mi jest ,ziadny mobil ,ziadna navsteva ,ani manzel nikto ...len sama na intenzivke ...desim sa z toho uz teraz a este vraj strasne po tej injekcii do chrbta boli hlava ..neviem mi to povedali ☹ bojim sa velmi ozaj ,ale tesim sa na maleho ...si velmi zlata ,dakujem ,ze mi dodavas odvahu

riag
15. júl 2010

@maminakatka Aha 😲 to budes asi rodit v Roznave ze? Mne sa zda,ze kamaratka z BB mala pri sebe aj manzela.Hlava bolela aj mna ale dali mi jeden paralen a jeden voltaren a preslo to.To zvladnes neboj. Ten cas po porode ti ubehne rychlo,budes spat 🙂 A ver mi budes rada,ze sa mozes schuti vyspat......asi naposledy 😀 Bude to super uvidis.Drzim palce.

mirka12011
15. júl 2010

@zuzumajko kedy budu vysledky? neboj sa myslime na teba.......

mirka12011
15. júl 2010

@vefi89 no tebe sa zije ze bazen ach jaj idem na navstevu 😀

mimi21mimi
15. júl 2010

Ako je to s tymi vysetreniami pred porodom s epiduralkou?
Lebo sa trochu bojim, ze tie vysetrenia nestihneme.... poslednu poradnu u svojho dr som mala v pondelok a do nemocky ma objednali az na 28.eho (vraj sa ma chodit kazdy tyzden).

zuzumajko
15. júl 2010

@mirka12011 miri ta amnio sa nepodarila ☹ mam malo plodovej vody..dokonca skusali na 2 vpichy ☹

drzkosa
15. júl 2010

@zuzumajko neboj bude dobre uvidis, a hlavne mysli pozitivne to ti pomoze a kedy ides opat na odbery?

happy8051
15. júl 2010

@zuzumajko neboj sa, este mas dost casu na odber... ja som bola v 19tt. preco ides?

maminakatka
15. júl 2010

@riag ano tu u nas ...dakujem velmi pekne si mila ,tak hadam to prezijem v zdravi ,len nech je maly v pohode .....ja uz nejak budem

drzkosa
15. júl 2010

@maminakatka helou ako mas?

maminakatka
15. júl 2010

@drzkosa caves no co ti poviem ,rodit idem skor o 2 tyzdne tu budem mat maleho -cisarsky ,ziadna slava ........a co ty moja ,ako ti je ?

drzkosa
15. júl 2010

@maminakatka no nic moc moja.. akosi sa mi toci hlava... mam nizky tlak ale musim vydrzat nejak... Fuuha ale ved cisarskym to nie je zle aspon si budes moct hned sadnut 🙂)

zuzumajko
15. júl 2010

@drzkosa hojky. no, bud tyzden ideme mrknut ci mam viac plodovej vody a ak jo, tak hned v stredu bude odber - pokus cislo 2 😒

@happy8051 ahojky. lekar ma presvedcil kvoli zlemu pomeru na down. syndrom 1:5 ☹

vefi89
15. júl 2010

@mirka12011 máš to len na skok, tak poď 😉 😝 😀

jjana17
15. júl 2010

ahojte,tak uz po poradni u novej doki!ludia to je uplne nieco ine ako doteraz.porobene vsetky vysetrenia ctg usg no parada.malinky ma 3350g a ze este taky tyzden a budu dozrete porodne cesty a porod mi vyvolaju.cize spokojnost velika

lulu4
15. júl 2010

@jjana17 ahoj Janka no super spravicky nesies, tu dokinu si mala zmenit uz davno... lebo ta ozaj nebola normalna.. ale uz je to jedno, hlavne ze s touto si spokojna.. ved tak by to malo byt aby sa o tehulky starali a nie ich strasili...
tak Šimonko ma krasnu vahu uz by sa mohol kludne narodit 🙂 takze este cca tyzden a uz ho budete mat pri sebe, juuujha ale ten cas leti... velmi vam to prajem... a preco ti budu vyvolavat porod? nepockaju do terminu radsej? lebo tie vyvolane ze bolia ovela viac tie kontrakcie lebo su umelo vyvolane...
ja mam poradnu zajtra tak som tiez zvedava co nove...

drzkosa
15. júl 2010

@zuzumajko tak to ti budem silno drzat palceky ...

zuzu1111
15. júl 2010

@lulu4
@maminakatka - vďaka za odpoveď..už som sa rozhodla, pôjdem budúci týždeň v utorok. MM robí poobede, tak pôjde ráno so mnou, aby som tam nezomrela od nudy za tie dve hodiny. 😕 ...dúfam, že to nejako prežijem.
Baby môj MM sa stále pohráva s myšlienkou na dovolenku - Chorvátsko, vlastným autom. Máte niektorá skúsenosti alebo poznáte nejakú tehuľu, ktorá bola pri mori v 23-24tt. Ja by som aj šla, aj sa bojím, že či sa niečo nestane. 😖

jjana17
15. júl 2010

lulu4@ja neviem co urobit lepsie.zase je uz dost velky aby som ho vytlacila

zuzumajko
15. júl 2010

@drzkosa dakujeme moja, budeme to velmi potrebovat 🙂

mimi21mimi
15. júl 2010

ako sa mavate v tych horkach? My sme v celej Trnave nezohnali jeden normalny ventilator alebo klimu :-/ za chvilu sa asi uvariiiim.....

mirka12011
15. júl 2010

@zuzumajko a co teraz?

maminakatka
15. júl 2010

@drzkosa lepsie nizky tlak ako vysoky 😀 ....sadnut ano ,ale cca dva tyzdne mi pude na prd aj maleho brat na rucky a to ma mrzi ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre