Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
27. aug 2010

@lulu4 ale nie lulu, len si to ešte užívaj a urob si pekný dník, ja som si spravila krásny deň aj s mm, keď som bola tehula a večer to na mňa prišlo 🙂 ale inak u mňa žiadne zaručené spôsoby ako vyvolať pôrod nezaberali. Až stačil jeden krásny deň v spoločnosti manžela 😉 😉 😉
U nás je hic, trošku sa ale začalo zmrákať, ale strašné teplo. Malá tu pol dňa bola s holou prdelkou 😵

lulu4
27. aug 2010

@janefonda No a to ja som od deviatej sama doma a budem az do pol osmej az potom mi pride mm domov, takze asi tak... no nevadi som zvyknuta ze som stale doma sama... ale ja si vzdy nieco najdem... ale tak uz budeme coskoro dvaja doma uz nebudem sama... esteze som taky typ cloveka co zvlada aj samotu lebo som uz veru tento posledny mesiac moc nechodila von uz som sa sama bala a len tak na skok od domu som isla ked uz.... no ved ja som uz taka zvedava ze to az nie je mozne ze kedy to pride...jaaaj bojim bojim ale aj tesim tesim

janefonda
27. aug 2010

@lulu4 no potom už nebudeš sama domka. Budeš mať malého človiečika naviazaného plne na teba! Je to krásne, ale aj náročné. My sme tiež často samučké ako aj teraz ,ale tiež som si už zvykla. Včera nás boli pozrieť moji rodičia, tak som mala hroznú radosť!

lulu4
27. aug 2010

@janefonda ved to ty si tam tiez taka sama, aj ja mam rodinu 180km od nas aj rodicov aj starych rodicov, teraz sa mama so starkou asi predbiehaju ktora mi viac krat za den zavola ze ci sa este nic nedeje... ale ked bude maly na svete urcite ma potesi ked sa zastavia a pridu pozriet... lebo bohvie kedy sa tam my zastavime aj to budem len na mm odkazana kedze ja nemam vodicak a len autickom by som isla inak sa neda ani s takym drobcom... ale po porode sa chystaju najskor asi mamina aspon na 3 dni sa s nou este musim dohodnut zevraj do nemocky ma chce prist hned pozriet len tak na otocku a potom chcem aby na par dni prisli starki moji teda uz maleho prastari rodicia... jedine svokrovcov tu mame po ruke ale su zlati, ved svokra chcela aj tyzden dovolenky aby mi pomahala ale nemozu si cely september cerpat tak ale robi od nas tak 10min. cesty tak po praci sa tu urcite vzdy zastavi...

janefonda
27. aug 2010

@lulu4 ja musím povedať, že pre mňa bola super pomoc moja sestra , prišla keď sa malá narodila a bola so mnou celé dni v nemocke a pomáhala mi s ňou. Predsa po cisaráku to nie je hneď med lízať. To je dobré tu v nemockách, že rodina môže za tebou prísť každý deň, môžu si popestovať bábo a tak. Sestra som mnou bývala od 14:00-20:00 počas návštevných a mohla prísť aj skôr kľudne. Nikto tu nerobí z ničoho horor. Ale potom bolo super, že sme boli prvé dni doma len ja manžel a maličká. To bolo dôležité na naše zohratie sa a užitie si tých krásnych chvíľ!! 😉

lulu4
27. aug 2010

@janefonda no vidis tu je to tak ze vyhradene nejake dve hodinky poobede pre navstevy a dovidenia... no co uz aj to potesi ked ma pridu pozriet, ved mm bude chodit kazdy den, mamina raz pricestuje, aj svokrovci pridu a este tri kamosky sa dohodli ze v jeden den dobehnu lebo su zvedave na maleho... takze akurat co tam budem cca 4 dni tak sa vystrieda kazdy den nejaka navsteva...no a po tom ked pridem domov mne je zatazko povedat mojej rodine alebo svokre ze nepridite ved svokra dobehne na chvilu po praci tej to tazko zakazem ked hovorim ze robi 10 min. od nasej bytovky... ale tak nezdrzi sa dlho a v podstate budem cely den doma sama s malym a mm si akurat buduci tyzden nemoze zobrat dovolenku lebo jeho mudry kolega mal cele leto na to aby si zobral dovolenku ale nie berie si ju akurat buduci tyzden takze moj mm si moze brat tak maximalne po pol dni kazdy den ale cele dni nie... takze mam tu potom zvladnem nejake tie 3 dni a potom starku nechcem aby prisli naraz to som im uz povedala ze to by nas tu v byte bolo vela a to by ani nam ani malemu nerobilo dobre... tak to hadam zvladneme aj s tymi navstevami 😝

gali
27. aug 2010

@janefonda tak to mozme len zavidiet. Tu su navstevne vypisane a potom dobre, ze Ta nevyhodia. To je jedine coho sa obavam, ze ten pobyt v nemocnici bude dlho trvat.

gali
27. aug 2010

@lulu4 ahoj. Este bojujeme? Videla som, ze Ty 2 dni a ja mam 5 dni. Ale dnes sa len motkam po byte, neviem ci je to pockom, alebo sa nieco chysta... Uvidime.

lulu4
27. aug 2010

@gali ahoj veru cely den sama doma a mm akosi na mna zabudol ani nezavola☹ no mna dnes nic neboli ale viacej mi maly tlaci na spodok,citim to ked beham.vcera som mala cely den hnedy vytok a dnes len sem tam skor po wc na toaletaku.jaj u nas tak leje a ochladilo sa a zajt.nas vola svokra na obed ak budem este cela ze nech nemusim varit,som si palacinky zazelala🙂no a s tebou je to divne aj ta nieco boli,ako cudne ti je?pocuj este aj ty ma predbehni a to uz bude konecna🙂

gali
27. aug 2010

@lulu4 to nemozem, vsak sa chystam este v nedelu do kina. Skor si myslim, ze to bude tym pocasim. Uz bud pojdeme spolu, alebo Ty to rozbehni a ja to zavrsim 😀 😀 😀 Dnes som len chodila po byte, pozerala TV a totalne sa mi nic nechcelo. Bolelo ma podbrusko ako ked ma prist menstruacia, ale to uz preslo. Teraz sa mi pre istotu neda zaspat a pritom som tak unavena... Tie nase deturence asi chystaju velkolepy prichod 😎 😉

lulu4
27. aug 2010

@gali my si s mm akurat ideme lahnut,ledva beham asi hodinu,zase mi tie krce vystreluju do stehien,ako tak som sa doplazila do sprchy,potom to preslo.maly santi ako besny to uz dlho nebolo vsetko ma boli,tlaci na mocak alebo sa zosuva dole lebo mam stale pocit ze chcem cikat,som zvedava ako dopadne tato noc.ved uz jedna al.druha pojdeme,nemozme tam mat deturence vecne,ale svokra mi slubila na zajtra palacinky ak maly chce.co viem ze hej je to pre neho motivacia vydrzat tuto noc.

maminakatka
27. aug 2010

@lulu4 boze baby 🙂 tesim sa ,uz nech to mate za sebou 🙂 Lulu hned daj info prosim co a ako .....neboj zvladnes vsetko ,drzim silno paste ...uz budes mat svojho drobceka pri seba ,co je skveleeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

maminakatka
27. aug 2010

ahojte baby 🙂 dala som nove fotky ,tak ak budete mat chut mozte kukuč 🙂

eliska123
28. aug 2010

Ahojte maminky. Môžem sa vás niečo spýtať? Vyzerá to tak, že som tehotná, ale lekár mi nezobral krv, robil len utrazvuk, ale bolo prilis skoro, tak som objednana za dva tyzdne. Ale ja uz mam asi mesiac pocit, ze mam menstruaciu, ale nemam. Len ma tak boli brucho, akoby ano... nemate niekto s tym skusenosti? Dakujem...

lulu4
28. aug 2010

@eliska123 ahoj,neviem kolko ti meska MS ale ak dlhsie a aj testiky boli pozitivnb tak si urcite tehulka.sono na zaciatku nemusi hned ukazat,my sme boli u dr. prvy krat v 7tt a to uz krasne bilo aj srdiecko.takze na najblizsej prehliadke si to uzijes aj ty.bolesti ako by ti mala prist ms budes pocitovat mozno aj neskor,lebo maternica bude pracovat a postupne sa roztahovat.tak sa tes a vsetko dobre zelam

lulu4
28. aug 2010

Kočky podavam hlasenie po dalsej noci -stale kinderko.aj ked do tej 12tej vecer to vyzeralo vselijako,maly bol ako besny,krce do stehien potom podbrusko bolelo ale ako som si lahla akoby utalo,dokonca som konecne nemala problem zaspat.

mimi21mimi
28. aug 2010

@lulu4 Lulu, drzim palceky, nech uz sa to rozbehne 😉

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka Jasminka odkazuje, ze ma velmi sympaticku buducu svokru... 😀 pozreli sme si fotecky.

eliska123
28. aug 2010

Ahoj Lulu4. Dakujem za odpoved. Ked som bola na ultrazvuku tak mi meskalo 21 dni. No tak teda uvidime. Urcite dam vediet. Prajem vsetko dobre.

poliacik
28. aug 2010

@eliska123 ano mam s tym skusenosti, tiez ma prvy krat poslal domov s tým, že mam príst o tyzdne, nic tam este nevidel, krv mi tehotenstvo potvrdila, no tyzdne som trpla, ci je vsetko v poriadku, kedze ma doktor strašil, že to môže byť mimomaternicové tehotenstvo... O 2 tyzdne bolo vsetko OK, babo je tam kde ma byt.
To ze spinis je zevraj normalne, a aj bolesti, ja som mala hrozne krce od zaciatku, budila som sa na ne, kup si Magne + B6 stop krcom, pomohlo mi to, aj lekar mi to odporucal,
velmi sa nenamahaj pa 😉

mimi21mimi
28. aug 2010

@eliska123 Mne brali krv hned... ale tiez nebolo vidno ci je tam babo hned... skus si spravit 2-3 testy a vsetky sa urcite mylit nebudu 🙂

lulu4
28. aug 2010

@mimi21mimi dakujem ved to nech sa to uz rozbehne uz chcem mat ten porod tak velmi za sebou vsetkym co to uz mate za sebou zavidim ale v dobrom samozrejme 😀

mimi21mimi
28. aug 2010

@lulu4 No mne to prislo z nedele na pondelok v noci... a to som cely vikend niekde lietala - stale sme chodili bud po obchodoch alebo na hodoch sme b oli pozriet a tak... skus aj ty, tie prechadzky by mohli zabrat ....
Ja som bola rada, ze uz to prislo, ale pri kontrakciach, som si vzdy isla lahnut do postele a odmietala ist do porodnice, s tym, ze o ziadnu Jasminku nemam zaujem a nikdy nebudem spat s mojim muzom.... 😀 ale to uz ma preslo.

lulu4
28. aug 2010

@mimi21mimi hehe no ja mam taky pocit ze budem taka ista, ked som mala vcera tie krce do stehien tak mm na mna kukal ako som jajkala ze ci uz ideme?? ja ze nie daj pokoj to nie su kontrakcie.... a potom som isla do tej sprchy a spat... ale ked pridu tie ozajstne kontrakcie tak asi budem na tom rovnako ze budem chciet byt doma vo svojej postielke a nikam neist... ale to nejde... ale viem ze potom to za to stoji... len treba nieco vydrzat...akurat sa idem obliect, ideme na postu, potom ku svokrovcom a este musim ist do hrackarstva jeden darcek kupit pre jednu malu slecnu, takze nejake to chodenie bude, my byvame na 2 posch. bez vytahu take aj po schodoch trochu pobeham... no hadam to bude tak ako u teba

happy8051
28. aug 2010

@lulu4 Luckaaa ty si este stale tu??? ale myslim ze to uz pride.. podla toho co si pisala 🙂

lulu4
28. aug 2010

@happy8051 Ano Kati este tu trcim ale uz ma mm vyhana od PC idem sa obliect ideme trosku von, do obchodu ku svokrovcom na obed tak hadam ked si tolko pobeham tak aj vecer ved uvidime...ale uz to musi kazdu chvilu prist...

mimi21mimi
28. aug 2010

@lulu4 Tak to mas aktivny vikendik 🙂 Snad sa ti to rozbehne.... my byvame na osmicke, tak bez vytahu som nechodila ani nahodou 😀
No s tymi kontrakciami je to fakt "sranda" ... ja som len rada, ze mi mm nepripomina, co som mu vsetko vyhodila v tu noc na oci.... tvoj mm ide k porodu?

happy8051
28. aug 2010

@eliska123 z mojej skusenosti... tiez som mala tyzden "menstruscny" pocit v brusku a neprisla mrcha... teda ja som ju uz ani nechcela, chcela som babo 🙂 ale je pravda, ze tyzden som len chodila na wc-ko s tamponom v ruke, ze to uz urcite prislo... a nic🙂))) chvalabohu....
mne teda bolo celkovo divne, citila som sa inak ako predtym.... vzdy som si myslela, ze je to haluz, ze to nemoze zena citit tak skoro, ze sa nieco deje... ale u mna to skutocne tak bolo 🙂
u dokiho som prvy krat bola v 3tt co je velmi skoro, ale testy mi vysli... hned styri 🙂 videli sme vtedy len gestacny vacok bez srdiecka, ale krvne testy hned vysli a v 5tt uz bolo aj srdiecko vidiet 🙂

happy8051
28. aug 2010

@lulu4 aj ja si myslim... podla mna to bude dnes v noci alebo vecer.... budem na teba mysliet a napis niekomu ked to pride, aby sme vedeli... ja ti poslem svoje cislo do IP, potom ked pride moj den D napises as ty sem 🙂

lulu4
28. aug 2010

@happy8051 jasne rada sem napisem taku krasnu spravu ked mi posles ze mas Natalku na svete 🙂 no aj ja tipujem ten vecer alebo noc, tak uvidime ci sme sa nesekli v tipe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre