Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

donka21
5. okt 2010

@kikinkka no tiez myslim ale aj tak sa tesim uz kedy budem mat doho drobca pri sebe 🙂

katka308
5. okt 2010

Ahojte baby, pripajam sa k vam prvotehulkam.ja mam termin vypocitany na 16-teho januar, a uz aj vieme ze to bude chlapcek tak sa z toho vytesujeme a pomalicky kupujeme vybavicku. prajem vsetkym krasny dnik a vobec krasne bezproblemove tehotenstvo. 🙂

maggiore
5. okt 2010

@lennka001 ahoj, tak som včera bola u lekára .... krvný test pozitívny, ale na sone ešte nič nevidel, zajtra idem zas, vraj sa teraz pozrie podrobnejšie, tak som zvedavá, dúfam, že je všetko na svojom mieste, mám menšie obavy 😒

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 ani mi nehovor aj ja by som už chcela mať malé pri sebe už sa neviem dočkať ale hlavne nech je zdravučké 🙂

donka21
5. okt 2010

@kikinkka no ved aj ja kedy mas termin 🙂a jednoznacne aby to bolo zdravucke to je na prvom mieste 🙂

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 no ja mám termín 4 januára.

donka21
5. okt 2010

@kikinkka ja 4 februara tak drzim place 🙂

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 paráda mesiac po mne. No len aby som ja nerodila už cez sviatky toho sa bojím najviac.aj tebe držím palce

donka21
5. okt 2010

preco myslis ze budes cez sviatky uvidis ze ako sa budes citit ved bolo by pekne porodit rovno na silvestra aj ja tebe budem drzat palce 🙂))

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 no myslím si to lebo termín je 4 január a môže to prísť aj o 2 týždne skôr ale aj neskôr. No sviatky by som chcela mať ešte pokojné no ale ja si nevyberiem to malé si vyberie kedy bude chcieť ísť von.xixi

donka21
5. okt 2010

@kikinkka no a myslim com skor bude chiet ist k tebe tym lepsie nie 🙂)uvidis nechaj sa prekvapit🙂

marketka3005
5. okt 2010

ahojte...ja mam terminy 18decembra, 21decembra a 1januara-tak neviem mne to asi vyjde na sviatky, ale tiez by som chcela byt na sviatky doma

monulik0209
5. okt 2010

@kikinkka no aj mi sme chceli az neskor kupit kociar,ale nasli sme pekny co nas hned ocaril,tak sme ani nevahali....No ja nebudem prehadzovat,to bude manzel s kamaratom,ja budem len navigovat:O))))) A postielku chcete novu???? ja som rozmyslala ze kupim nejaku uz pouzivanu z netu...

tadotami
6. okt 2010

fiiiiha,same nove tvare.

kikinkka
6. okt 2010

@donka21 no ved nechám sa prekvapiť.

kikinkka
6. okt 2010

@monulik0209 aha už som sa zlakla že to budeš aj ty robiť. No mi chceme novú postielku aj nový kočár. Mna skoro všetky kočíky očarili ale našli sa aj tie ktoré sa mi vôbec nepáčia. Máš trojkombináciu?

donka21
6. okt 2010

@kikinkka tak to bude najlepsie 🙂

alena24
6. okt 2010

ahojte, ak mozem rada by som sa k Vam pridala. Termin mam 6.maja takze este si na babo v postielke pockam 🙂 Momentalne sa citim dost nanic kedze mam nevolnosti a som aj poriadne unavena, kvoli tomu som musela ostat aj PN. Dokonca ked otvaram chladnicku, musim zadrzat dych aby som nieco nezacitila a nemusela hned vracat. Doktorka mi povedala ze mam byt trpezliva tak sa snazim, mate nejake zlepsovaky na nevolnost?

Pocula som vselico, zazvorovy caj /ale jedna lekarka mi povedala ze to nie je 100% dobre kedze to moze ovplyvnit dietatko/, tiez pijem rozne tehotenske caje ktore su vyslovene na zahnatie nevonosti ale moc nepomahaju.

kikinkka
6. okt 2010

@alena24 každé ráno vraj pomáha pri posteli mať vodu alebo čaj a ktomu sušienku aby ti nebolo zle. No ja som nemala nevolnosti práve naopak mne bolo veľmi dobre tak neviem aké to je ale viem že po prvom trimestri ti to prejde a bude ti lepšie.No a v ktorom týždni si ?

matulka616
6. okt 2010

@alena24 Tak ja ti z vlastnej skusenosti mozem povedat, hlavne nikdy nebud hladna, vtedy je to najhorsie. Mne bolo prve tri mesiace priserne, vacsinu jedal ktore som zjedla som do 5tich minut vyzvracala, ale celkom sa udrzalo ovocie, kakao, vianocka s maslom pripadne džemom, jogurty, to casom zistis sama co môzes 🙂 A po tretom mesiaci, ti bude fajnučko a môžes papat co len chces 😉 Drzim palce a pevne nervy.

alena24
6. okt 2010

@kikinkka som v 9 tyzdni a ani nevies ake mas stastie ze si sa nevolnosti vyhla. Ja som nikdy nemala problemy so zaludkom ale teraz je to hotova pohroma. Su veci ktore v sebe udrzim asi hodinu ale niektore mi staci len zacitit a uz len letim na WC. Susienky som skusala tiez ale moc mi nezabrali kedze rano je to u mna najhorsie. Dufam ze to skoro prejde a budem si moct konecne trsoku uzivat tehotenstvo 🙂

@matulka616 ovocie udrzim nastastie aj ja, nikdy predtym som asi nezjedla tolko ovocia ako teraz kedze to je asi jedine co mozem. Moj muz je uz miestami z toho na prasky kedze nemoze predomnou ani jest a ani otvarat chladnicku, nieto este ze by sa mu podarilo si predomnou grgnut, to je uplne des. Uz aby som bola na konci tretieho mesiaca a snad sa to o cosi zlepsi, bo od zaciatku tehu som schudla asi 6 kil co nie je bohvie co.

alena24
6. okt 2010

este som sa zabudla spytat, nema nahodou niektora z vas problemy so stitnou zlazou? Bo mam ich tiez a chcem sa spytat ako to znasa atd atd. Urcite sa budem pytat aj endokrinologa ale chcem pocut Vase osobne nazory 🙂

happy8051
6. okt 2010

@alena24 ahoj, ja mam poruchu šž. aku mas konkretne???

monulik0209
6. okt 2010

@kikinkka no nie,to by som sama nezvladla len ja a manzel prehadzovat,uz teraz byvam dost casto unavena...A kocik som kupila trojkolku-dvojkombinaciu,kukni ak chces mam ju v albume nafotenu. Autosedacku som kupila po jednej pani z netu a dala som za nu len 20eur,tak sme boli maximalne spokojny!!!!

kikinkka
7. okt 2010

@alena24 neboj sa budeš si užívať tehu. Začiatky si ešte ani tak neuvedomuješ ale potom druhý a tretí trimester je pekný.držím palčeky

kikinkka
7. okt 2010

@monulik0209 Tak to je dobre že len 20 eur. No ja som sa pýtala v obchode a niekde už dávajú autosedačky ku kočíku tak mi si asi tak kúpime. No akurát mi včera sestra dala vecičky pre malé sú také zlatučké.No idem kuknúť kočík🙂))

kikinkka
7. okt 2010

@monulik0209 pekný kočík. No škoda že môj muž nechce na troch kolesách. No aj pekná farba🙂)

monulik0209
7. okt 2010

@kikinkka no mi nieco hovor,ked sme sa dozvedeli ze to bude baba,tak sme tiez kupili par veciciek a par sme dostali a smanzelom sme sa nevedeli na ne vynadivat,ake su drobnucke a malicke 🙂

monulik0209
7. okt 2010

no chceli sme neico neutralne,ze ked nahodou pride druhe babo( dufam ze az tak skoro nie:O)))) aby sme mali aj pre neho.Ani ja som najprv nechcela trojkolku,ale potom ked som si ju vyskusala,lepsie sa ovladala ako normalny 4kolesovy kocik.vyber si taky ktory ti bude pohodlny,aj tak vascinou budes ty chodit von na prechadzky.....My sme to tak spravili,ze sme zasli do zopar obchodov,vyskusali kocik a potom objednali z netu,lebo v obchodoch ich mali o dobru polovicu predrazenu....

kikinkka
7. okt 2010

@monulik0209 no to tak väčšinou býva že v obchodoch sú drahšie. No zatial sme boli iba 3 obchodoch ale nič moc. No z netu chce aj môj muž ja sa radšej prispôsobim. No ved to že von budem chodiť len ja do kým nepríde z roboty. No veru ja potrebujem neutrálne veci ked neviem čo to je. no ale dúfam že v 30tt mi už povedia a ak nie tak až po pôrode.xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre