Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

karolinka2427
25. aug 2011

ajojte tehulky ja som prvy krat tehotna a je to super tesim sa s karolinky i ked niekedy sa tak prevracia ze az slzy v ociach mam silne pohyby .mam aj take naladove dni z tehotenstva ale zanic by som svoju dcerkuuuu v brusku nemenila uz sa tesim na drobceka mame to 16.9. termin,nieje krajsieee akop ked zena caka miminko ::DD pozdravujem maminky a tehuôlky 🙂 😵

danka.chomka
25. aug 2011

zienky ste tu take, ktorym nebolo vobec nic ani v zaciatkoch? ja som v osmom tyzdni a akurat 5 a 6ty tzyden trochu unava, smad, caste cikanie, trikrat mi bolo tazko od zaludka ale zdaleka nie zvracanie. Odvtedy nic, normalne fungujem. keby mi nezacalo trosinku vytrcat brucho zospodu ani neverim ze som tehotna. Obcas ma potiahne v prsiach, pichne v bruchu ale fakt tak ze si to ledva vsimnem. Moj Dr ma dovolenku takze ja este nemam za sebou este nic ani odbery ani nic vobec. Ten co ho zastupuje mi krv nechcel vziat ani na hcg ze oni robia ine testy. takze prvykrat sa s mojim dr uvidim ked budem v 10tom tyzdni. Tak dufam ze ide vsetko tak ako ma. Striedali sa vam priznaky, ze raz ste mali take alebo take alebo potom ziadne?

susi0303
25. aug 2011

ahojte babulky......chcem sa spytat...ked uz som v 14tt.mam este stale uzivat cistu kyselinu listovu?....mam dake letaky a v nich je ze je dobra Materna....mam vylucit tu kyselinu a uzivat Maternu?dakujem vam za radu

olivcek
25. aug 2011

@danka.chomka ...ahojko, ja som teraz v 29tt a vobec nic mi nebolo, ani na zaciatku ani teraz, asi tyzden ma palila zaha ale inac nic. Aj teraz je to v pohode, je pravda,ze obcas ma niekde nieco pichne ale tiez len tak nepatrne, asi najviac citim ked sa maly prevracia, pripadne sa cely narve na jeden bok a tam si lebedi... 🙂 ...tajne dufam, ze budem mat aj taky bezproblemovy porod ako toto tehotenstvo...som rada, ze je hned prve take fajn, lebo by som chcela viacej deticiek...no ale zatial sa tesime na to prve.....

danka.chomka
25. aug 2011

@olivcek dakujem ti za odpoved. ja som sa trosku vysokovala lebo jedna zienka tu na mk spominala ze vymiznutie priznakov moze byt znamenie zamlknuteho potratu tak teraz stresujem ze preco mi nic nie je. a keddze nemam zobrane ani hcg tak neviem ci mam vobec normalne hladiny. akurat mam stale zrychlene travenie ze som casto hladna. verim ze je vsetko v poriadku len by som aj privitala obcas ze by mi nieco bolo aby som mala klud. ty uz to mas super lebo sa ti tam ma co prevalovat takze je to super 🙂

olivcek
25. aug 2011

@danka.chomka ...no to som aj ja zo zaciatku mala, ze som bola viacej hladna, ale nestresuj sa, fakt, ja keby som nemala teraz to brusisko ani teraz neviem, ze som tehotna, dokonca ani chute nemam, jem asi tam ako predtym, len sa snazim tak cez den viac zobnut ovocia a zeleniny. Uvidis ani sa nenazdas a uz aj tebe sa bude male valat. Viem, ze teraz sa to lahko hovori, ale je fakt, ze to strasne leti.....

chtoura_ba
25. aug 2011

@poisonblu Ahoj. Ja som tehu tiez prvy krat, a priblizne rovnako ako ty, takze priblizny termin porodu je 25.4.2012. K lekarke som objednana prvykrat teraz 6.teho septembra, co budem asi v piatom tyzdni. Dufam ze bude vsetko v poriadku. Priznaky ziadne extra nemam, ani zle mi zatial nieje, len viac spim a dva krat sa mi zatmelo pred ocami, som si rychlo musela sadnut 🙂 . Tesime sa na babetko.

poisonblu
25. aug 2011

@chtoura_ba blahozelam a tesim sa s tebou 🙂 no ja som teraz v 8 tyzdni podla prveho dna poslednej menstruacie....priznaky ziadne, iba citlive prsia na dotyk a chuti mi jest..ale zle mi nebyva, tak dufam, ze ani nebude :D k lekarovi idem 5.9. ale on tam nebude, ze len sestricka, mam prist na sono..tak neviem, lebo uz by sa patrilo aj krv zobrat...uvidim toho 5., ze co dalej

teleranka
25. aug 2011

@lussymusi
ahojky🙂 čosíí, tak
vela si presla na bicykli? wow 🙂)) no pokial ti to nerobi problemy, tak sa asi hybat mozes...ja uz nemozem zobrat na ruky ani svojho psika :((((((
mam strasne bolesti bruska, tvrde je ako kamen, velmi sa bojim :( bola som dnes u jedneho vydareneho primara gynekologie, ktoremu ked som povedala, ze som na rizikovom, brala som 4dni antibiotika, potom som zistila, ze som tehu, tak mi povedal, nech idem na potrat...ze mi ho spravi buduci tyzden a o dve hodinyk som domka. hajzel jeden!!!!! nic v zlom, ale toto je pristupo lekara???, aaa, chodte na potrat, vypisem vam indikacie a budete to mat zdarma??? nemam slov... :((((
inak ja kavu nepijem, pijem ju posledny mesiac, aj to iba ladovu alebo latte...jednu denne maximalne...pred tehu som fajcila asi ako ty, velmi malo, niekedy mediac dva ani jednu, niekedy 4denne, niekedy jednu tyzdenne.
ako sa citis? a kde zijes inak?

teleranka
25. aug 2011

@baby6410
ahojky, dakujem krasne za spravu. no to si ma trosku ukludnila, ze je normalne, ze na zaciatku tehu pobolieva brusko. ja ho mam velmi nafuknute a vyzeram ako pavuk, kedze som velmi chuducka. iba brusko mi vidno hehe 🙂)))
boli ma to presne, ako by som mala dostat mrchu :((( ale dnad to prejde. akurat som velmi smutna, lebo ako som pisala vyssie, lekar ma dnes poslal tak chladne na potrat. povedal to tonom, akoby mi povedal: čierny chleib nemame, chodte si do ineho obchodu alebo si kupte biely chlieb a mne dajte pokoj.
chlapceka cakate, a ako sa bude volat? 🙂)) super, tesim sa s vami, ze ste zdravucki 🙂

baby6410
26. aug 2011

tak ten lekár je fakt hovado, nemá na to právo, a k ľuďom by mal pristupovať podľa mňa úplne inak, fakt to povedala akokeby to bolo nič :( neviem ako by som zareagovala.
Malý bude Jakub, dala som manželovi na výber 3 mená a vybral si Jakuba 🙂 je nesmierne šťastný že bude mať syna, už teraz mu plánuje robotu v dielni, kupuje motorku a tak 🙂 ale prebalovať to nie, to vraj nechá namňa, ale ja mu to doprajem, nech si zažije všetko 🙂 držím ti päste, nech ste zdravučkí

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?456c7687b488cea4671a5e3b105caae4

lussymusi
26. aug 2011

@teleranka tak toto je akože aký prístup?pripadá mi maximálne neľudské a neetické!Ako ti môže lekár takto neemotívne a bez citu povedať také niečo...podľa mňa je to nejaký úplny idiot! prepáč za výraz ale hneď som sa rozčúlila...akože pochopím kebyže to je skutočne tak vážne, že ,,to" treba podstúpiť a že ti to lekár odporúča ale to sa nerobí takýmto spôsobom!Neboj sa moja všetko dobre dopadne, hlavne sa nestresuj a netráp aby si si neublížila ešte viac.
Čo sa týka mňa tak sa mám napodiv celkom dobre, bruško ma už nebolí ako ma bolelo, len sem tam býva na slnku veľmi ťažko, tak sa mu vyhýbam. Ale nemám zatiaľ žiadne tráviace ťažkosti, len sem tam závrate🙂Zatiaľ teda, no uvidíme čo bude ďalej. Ja pracujem v Rakúsku, takže keď som v práci tak tu aj bývam, ale chodievam aj často domov na Slovensko,kde žijem s priateľom.

teleranka
26. aug 2011

@lussymusi
rakúsko? To ti upeimne zavidim...chystas sa tam aj rodiť? je to díce ešte veľmi daleko, ale... no dnes sme boli zas na kkrvi a robil mi aj prve sono či ako sa to volá 🙂))

aaaaa ci panaaaa..... hcg 2618 a dve male fazulky v brusku 🙂))) ja fakt odpadnem, ked to budu dvojičky :DDDDDDDD

a ten pan doktor zo vcera, uz na to nemyslim, verim, ze ho nebudem casto strrtavat. uvidime, ako sa vyjadria ini lekari, ale ked je zatial vsetko ok, tak preco mysliet na to najhorsie :(((

trošku ma prekvapilo, že si hovorila, že na slnku ti je zle..ja idem o tri tyzdne na vysnívanú dovolenku...tak dufam, ze sa mozem slniť a tajk, lekar povedal, ze ano, ze akurat dlhý let ma vyčerpá , ale že sa mozem aj slniť...juuj, tak dufam, ze Ti tie nevolnosti na slniecku prejdu....

teleranka
26. aug 2011

@baby6410
Jakubko je nádnerné meno..na celom svete je najpopulárnejšie... teda u nás a v Česku je to Jakub, inde JAcob...ale nádherné meno.. a sa mi páči, ako Tvoj drahý už plánuje, v kútiku duše to už robím aj ja 🙂)))

akurát motorka? to by som sa trošku bála.
tna toho zlého lekára sasnažím zabudnúť, dnes bolo hcg o sto percent silnejsie ako predvčerom, tak sa teším. a nejaký obrázok mi už dr dal, kde boli dve malé fazulky 🙂)))))))))))))

lussymusi
26. aug 2011

@teleranka nemáš mi veruže čo závidieť:(keď budem mať veľké bruško budem musieť cestovať do práce 12 hodín vlakom a 4 krát prestupovať a to vždy beriem so sebou aj psíka v taške takže neviem ako to bude neskôr:(rodiť budem doma a plánujem asi 2 mesiace pred pôrodom ukončiť moju práce v Rakúsku..asi nebudem mať inú možnosť🙂
noooo...môže byť aj že to budú dvojičky🙂potom daj hneď vedieť 🙂 😝
ja som teraz v 6tt teda idem do 7 tt a veruže slnko mi vôbec nerobí dobre, práveže naopak:( dokonca vôôôôbec lekári neodporúčajú, aby sa tehotné opaľovali a vystavovali priamemu slnečnému žiareniu tak sa aj trochu čudujem, prečo ti ten tvoj lekár povedal, že to je v poriadku...plod tým trpý lebo svoje telo vystavuješ prílišnému teplu a dochádza k prehrievaniu organizmu čo je to najhoršie čo môže byť:( ak sa ale nebudeš hodiny opaľovať na slnku a budeš vyhľadávať chládoček ak by malo byť všetko v poriadku🙂
a kamže sa to vlastne chystáš na vysnívanú dovolenku?

amulienka
26. aug 2011

ahojte, @teleranka uz si skusala sa opalovat? ja som tiez bola dva tyzdne pri mori no na slnku som nedokazala vydrzat. ovela viac citis palenie slnka ako inokedy, ale je to tak aj lepsie, to telo sa samo brani, ze prehrievanie je nebezpecne...upal a horucka a tragedia je na svete.
@lussymusi ja som akurat myslela ze pojdeme vsetky rodit do rakuska vsak tu nebudu u nas lekari ked daju tie vypovede 🙂

petra123456789
26. aug 2011

@susi0303 ahoj... ja tú maternu berem.. ale nechcem to prehánat tak si to dávam každý druhý den.... ale ked som bola na krv.. tak ja som asi trochu chudokrvna tak mi doktorka predpisala tabletky na železo a kyselinu listovú.... a povedala že kludne možem aj to a aj tie vitaminy... tak berem všetko... ten centrum materna asi kys. listovu neobsahuje

lussymusi
26. aug 2011

@amulienka Ty budeš rodiť v AT?či len o tom uvažuješ🙂

amulienka
26. aug 2011

dufam ze tak daleko to nezajde a odrodim u nas 🙂 vcera ale ukazovali z cca 5200 lekarov 4000 chce odist? to co je ...

deinad
27. aug 2011

@martina77ba ahoj, no bohuzial to malicke vzdalo a musela som podstupit kyretaz ☹ uz druhu tento rok...
co k tomu dodat. teraz oddychujem, hoci chodim do prace, ale musim sa z toho zotavit hlavne fyzicky, aby som bola v poriadku na nase 2.ivf, ziadost mame schvalenu, takze to vyzera na oktober-november. Ty sa mas ako? Dufam, ze ste v poriadku.

martina77ba
27. aug 2011

@deinad Ahoj, to ma veľmi mrzí ☹ Viem, že je to pre teba ťažké a žiadne slová ti na to nepomôžu. Ja som pri prvom IVF tiež musela ísť na kyretáž v 8 týždni, lebo zistili, že srdiečko ani nezačalo biť. Ale nezúfaj, raz sa to určite podarí a je fajn, že máte už schválenú ďalšiu žiadosť na IVF, tento krát sa to už určite podarí, treba veriť 🙂 A ja ti k tomu budem MOC držať palce.
Drž sa

teleranka
28. aug 2011

@amulienka
ahojky, ako sa mate s babatkom? ako sa citis? takze si sa rozhodla, ze budes rodit v rakusku? mas to blizko?ja keby som mohla, urcite by som nevahala a rodila mimo SK. vlastne to aj planujem, uvidim, ako to pojde.

amulienka
28. aug 2011

@teleranka neplanovala som ist do rakuska, ale je to moznost, pokial sa to u nas zhorsi ako hovoria v spravach. nemam to daleko, ale vo februari, pripadne snehove zaveje, co je a co nie je daleko? 🙂

amulienka
28. aug 2011

@teleranka citim sa dobre, uz sa mi maternica pomaly roztahuje, tak len lezim. som na rizikovom, takze si to nastastie mozem dovolit. kedy ides na dovolenku? nevolnosti nezacali? mna chytili 8 az 10 tyzden, ale iba napinanie, predychala som to a jedlo zostalo v zaludku. zelam to aj tebe.

chtoura_ba
28. aug 2011

Cafte baby. Ja idem na prve vysetrenie na gyndu az 6.sept. takze zatial len tak zistujem po nete a v knihach...Uzivam Calibrum babyplan, zacala som jest jogurty a ine mliecne vyrobky co som ja nejedavala, lebo kravske mlieko nieje moc zdrave a mne nerobilo dobre na plet. ale teraz kvoli babu musim opat vsetko co som predtym nejedla. Chcem sa vas spytat: mozem sa holit dole s kremom Opilca? Preto raz som kdesi citala ze sa to nema pocas tehu ale ja sa tam nemozem holit ziletkou a nemam moc na vyber 😒 Co myslite?

teleranka
29. aug 2011

@amulienka
idem o dva tyzdne...dufam, ze to bude v poriadku, ze zvladnem aj dlhy let a aj pobyt na slniecku 🙂)) lebo tiez som na rizikovom. mala by som lezat, ale... ja sa vratim po dovolenke naspat do robotky asi, tam sedim, ked som doma, vkuse vstavam, chodim, nieco si beriem, tu vidim spinu, tu sa mi zda ze treba utriet prach, povysavat...beriem psíka na ruky, atd...
a v robote si budem sediet a pisat na pc 🙂

teleranka
29. aug 2011

@amulienka
nevolnosti nastastie nemam, klop klop klop...
vobec nemam ziadne priznaky 🙂))) jest mi chuti tak normalne, chute som mavala vždy divné hehe 🙂 akurát snád som trosku unavena , uz o desiatej spinkám hihi. tebe už vidno bruško? a beries nejaké vitamíny? čítaa som tu, že sa z nich priserne pribera a rodia sa velke deti..nie je to hlupost???
a este jedna otazocka. cim si treba nartierat rastuce brusko, aby som nemala strie?? lebo ja som velmi chuda, nikdy som nemala viac kil, takze koza dostane zabrat.

amulienka
29. aug 2011

@teleranka neberiem nic, je to plne chemie, akurat mi predpisal doki magneziove tabletky,ale tie calibrum a materna ci podobne zazraky mi ani sam doktor neodporucil. a je pravda, ze ak to beries cele tehu, mozes mat velke dieta. ved sa opytaj svojej mamy, babky ci rodiny ci brali nieco a pozri sa, aki ste vsetci aj tak krasni a sikovni. 🙂
@chtoura_ba prve tehu som sa citila presne akoty a dopadlo zle. mala som missed abort, tiez som panikarila co zacat rychlo jest, moja zivotosprava bola katastrofalna a ten stres a uzkost podla mna nie je vobec na mieste. tvoj anjelik si vybral teba a bud sa mu to bude pacit alebo nie,je mozne, ze telo ti da vediet samo co mu chuti, aspon u mna to tak je. ;)

hariet
29. aug 2011

ahojte zienky. tak ja som otehu po 2,5 rocnom snazeni ked uz som ani neverila....! niekedy mam pocit, ze sa mi to sniva, ale som velmi stastna! My zijeme v Holandsku a tu je taky velmi pohodovy pristup k tehulkam, objedali ma az na 12. sept ale manzel je vtedy na sluzobke, tak sa chcem preobjednat, aby sme nas maly zazrak videli prvy krat spolu. Brusko mam nafuknute dost, prsia ma bolia a mam problemy trosku so spankom - kazdy zvuk ma vyrusi a tazko zaspim..no ale tak pospat si mozem aj cez den, tak je to v poho... Niekedy ma premkne taky strach, ci je vsetko v malinkym v poriadku...ale to je snad normalne, ked sme na neho/nu tak dlho cakali.... Tesim sa uz na prve sonooo 🙂 Drzme si palce dievcata 🙂

amulienka
29. aug 2011

@hariet gratulujem, vidiet bit to srdieccko je neskutocny pocit a potom ked ho uvidis tancovat a boxovat a robit kotrmelce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre