Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
4. júl 2009

ale teraz sa uz neviem dockat malej 😵

zazalienka
4. júl 2009

ja asi v zivote nepochopim, ako dokaze niekto utiect od takeho maleho zazraku.. ved ja kuknem na babatko a hned mam slzy v ociach.. a teraz ked ho cakam aj ja, tak je to stonasobne.. lenze niektori chlapi su strasne pokakani.. uzivat si zivot, al hlavne zaidna zodpovednost za dalsie stvorenie..

inka28
4. júl 2009

zazalienka to zeny nikdy nepochopia, lebo rozmyslame viac srdieckom ako muzi

inka28
4. júl 2009

slovakia a kde si zostala sama?ked sa teda mozem opytat 😉

vicky
4. júl 2009

Ahojte, mozem sa aj ja k vam pridat ako prvykrat tehotna? Teda este len v pondelok idem k lekarke, ale dufam ze vsetko bude ok a budeme to mat definitivne potvrdene.

slovakia13
4. júl 2009

som v uk aj som sa rozhodla rodit tu v uk .mam sice z toho strach prve babo ci budem vediet ako ho chytit ,okupat ,ale hadam nejaky ten materinsky instinkt sa objavi 😉
aj ked budem vybavovat vyzivne a ine papierovacky bude to jednoduchsie riesit tu ako zo slovenska

slovakia13
4. júl 2009

vicky GRATULUJEM 😀

majakuk
4. júl 2009

ach baby, ked tak citam vase osudy, som najstastnejsia manzelka pod slnkom. Sme s muzom uz sedem rokov, v auguste oslavime 2.vyrocie svadby a ja mam pocit, ze nemozem byt stastnejsia. Pravda, prve dva roky boli utrpenim, kedze kazdy z nas mal uz zle skusenosti za sebou a plne vyvinutu nedoveru, vytycene svoje zivotne ciele... Velmi tazko sme robili spociatku kompromisy.. no a dnes? 🙂 Priala by som vam mat takeho dobreho muza ako mam ja. Pred nim som mala 6-rocny vztah plny strachu, psychickej bolesti, citoveho stradania... ale nastastie som dokazala z toho von a teraz som konecne stastna.
Moc vam drzim palceky, aby sa vam rany zahojili a mohli ste zit krasne dalej. Ved to najkrajsie nas teraz caka, ci uz s chlapom, alebo bez neho.
🙂

inka28
4. júl 2009

slovakia to mas ako ja ja som vo Svajciarsku rodit budem tiez tu lebo tu mam trvale bydlisko, bojim sa tiez ze tu budem sama ale prvy tyzden pride mamina s ocinom zo Slovenska mi trochu poukazovat ako mam co robit. a potom dufam tiez na materinsky instinkt

slovakia13
4. júl 2009

inka to mas super ,ze aspon vasi pridu 🙂
mne mama zomrela teraz na jar a segra caka babetko tak ako ja......
ja si budem nejak poradit sama ,ale nie som prva ani posledna 😉
najviac ma plasi to ,tu ta nechaju v nemocke max 24 hod po porode ,ci uz budem schopna pohybu 😒

katica5
4. júl 2009

Ahojte ana25 neboj bude lepsie aj my sme obcas s priatelom na bode mrazu, sice teraz mame vztah na dialku ale dufam ze po porode sa to zmeni a ja sa k nemu vratim do UK aby sme mohli nasho maleho spolu vychovavat. 🙂

ana25
4. júl 2009

ja som si neni istá či by som bola schopná pokračovať po tom ako mňa aj malé dokáže ignorovať. Ja som sa vždy tešila že zostanem tehotná až keď si budem 100 % istáže že vytvoríme šťastnú a harmonickú rodinu. Dieťa by malo narodiť ľuďom ktorý sa ľúbia a vedia mu poskytnúť zázemie. To všetko som si myslela že mám.

ana25
4. júl 2009

. . . okrem iného ja už nevládzem dúfať že sa niečo zmení.

majakuk
4. júl 2009

no, ana25, nebudes to mat jednoduche, ale urcite ti bude lepsie samej, ako sa dozadovat lasky pre seba a vase babetko. Na to nie je odkazana ziadna zena a urcite by to nepridalo ani tvojej sebaucte a obavam sa, ze stastna by si uz asi nebola. 😒 Mysli na ten krasny uzlicek, ktory v tebe rastie a urob vsetko pre to, aby ste boli obaja v pohode a stastni. Nedaj si znicit svoje tehu chlapom, co za to a ani o vas nestoji. Neviem co to moze byt za hlupaka, ktory s takou lahkostou "odhodi" tolke stastie - zenu a ich ocakavane babo. 😖
Na takeho rychlo zabudnut.

ana25
4. júl 2009

majakuk

máš úplnú pravdu. Už by som len potrebovala vyriešiť bytovú otázku a bude to ok. Je to príliž čerstvé a veľmi mi to ublížilo, ale už s tým smútením končím! Teraz sa musím sústrediť na mimčo a na seba. Asi nám to išlo všetko príliš hladko (otehotnela som od nášho rozhodnutia do necelého mesiaca - čo je v dnešnej dobe zázrak) a my sme si to nevedeli vážiť. Dnes je to na figu, ale zajtra bude lepšie - postarám sa o to . . . Ďakujem baby, musela som to dostať von, keď už máme doma také ticho.

zazalienka
4. júl 2009

ana: mat dietatko je obrovska zodpovednost ale bude mat uzasnu maminu, ktora pre neho urobi cokolvek.. ja viem, lahko sa mi to hovori, ked mam pri sebe milujuceho manzela.. ale prezila som si vela a myslim ze to viem posudit.. prilis dlho som cakala na babatko, mam 35 rokov.. neboj sa, urcite mas priatelov a kamosky, ktori Ti s radostou pomozu, ved kazdy kto pozrie na babatko musi byt namakko.. urcite to zvladnes, ja tomu verim..

majakuk
4. júl 2009

ana25:
ja sa musim pridat k zazalienke, pretoze ma uplnu pravdu. Budes skvela maminka. 🙂 Myslim, ze pisem za vsetky dievcata.. nemas nam za co dakovat, od toho sme predsa tu, aby sme jedna druhu povzbudili, navzajom si poradili, pomohli ako sa len da.
Som velmi rada, ze sa ti malinko polavilo na dusicke a uz mysli iba pozitivne a iba na vas dvoch. 😀
Moc vam drzim palce.

inka28
4. júl 2009

ana suhlasim s ostatnymi drzim palce

maja177
5. júl 2009

ana, nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byt horsie 😉 ja mam leno par dni 19 rokov, frajer sa namna vykaslal, robi mi tu den co den peklo, vykrikuje mi tu do tvare aby som potratila aby ten panchart zdochol a podobne veci, ze ma zabije, aj moju rodinu a podobne... byvam s mamou, ktora ma jeden plat kucharky, stoho zivi mna, seba, este aj rodinny dom, a rodicovsky prispevok 160 eur, ktory mi zacnu davat az po troch mesiacoch nam moc nepomoze. Ja som do augusta oficialne student, nemam na nic narok, vraj je matka povinna sa o mna starat, a je im jedno za co. Svokra len zahlasila, ze som to mala dat utratit (!!!) takze ana, zbal si kufre a chod prec a mas pokoj. nikomu neprajem zazit to co zazivam ja, ked tu ozraty psychopat vyhukuje pod oknami, policia ma stale na vsetko cas, zapisnicu sa chystaju spisat uz dva tyzdne a zakazdym "zabudnu prijst". ja napoliciu ist nemozem, lebo musim lezat. a to uz su dve spisane, co mi ukradol zlato v hodnote 1000 €, potom este aj novy horsky bicykel, no nic sa stym nerobi, oni zacnu nieco robit az ked sa nieco stane.

Takze baby, hlavy hore, da sa to zvladnut aj bez nejakeho debila, vzdy lepsie ako snim a trapit sa, a aby babo vyrastalo v strese a hadkach. Budeme skvele maminy a ti .... nam mozu len ticho zavidiet! 😉

garonka
5. júl 2009

ahojte baby
som neskutočne naštvana, kamoška ma poriadne vytočila je pravda, ak žena v tehotenstve čím viac vracia je jej moc zle že babenku je dobre? lebo ja nevraciam vôbec to mam chapať ako, že môjmu babu je zle? Vraj to na nete čítala ale "nevedela" mi povedať kde, a manžo si ťuka na čelo že načo ju počúvam. 😠

vejulienka
5. júl 2009

garonka cim sa citis spokojnejsie a nestresujes sa tym sa lepsie citi tvoje babo...
ja tiez sa necitim zle.. a verim tomu ze babatku je lepsie...

egyptanka
5. júl 2009

garonka, blbost ... ja som pocas tehu vraciala asi 3 krat a mam zdravu, krasnu dceru 🙂

garonka
5. júl 2009

vejulienka
ďakujem, ale nech si nikto nepredstaví ako som sa zľakla a zároveň vytočila lebo nevraciam vôbec len z tepla mi je neskutočne ťažko ☹ ale ostala som v šoku odkiaľ mala tu hluposť, a dúfam, že babenku je v brušku super 🙂

vejulienka
5. júl 2009

viem si predstavit ze kazda taka sprava ta moze prestrasit.. ja tiez som, moje prve babo a ja vobec niesom pripravena, ale viem ze ked sa stresujem a rozculujem babo to citi, co myslis nie je lepsie ked babo citi ze si stasna a spokojna..... si jedna z stastnych ze sa necitis zle.. ja som sa na zaciatku citila trochu ale som rada ze to preslo.. v ktorom mesiaci si? odpocivaj a uzivaj si to ze si tehotna a citis sa dobre 🙂

garonka
5. júl 2009

veji
to bolo pekne ako si napísala už som sa trocha ukľudnila lebo ja som bola v tom že to je pravda ☹ to je moje prve babo a chcem pre ne len a len to naj ............som len v 9tt a ozaj sa cítim fajn možno mi prospieva aj to že mam od manžela skvelu psychickú podporu stále mi bruško hladka hoci zatim nič nevidieť 😀 ............a ty si sa cítiš ako?

vejulienka
5. júl 2009

to je velmi dobre ze mas skvelu podporu.. ja som 19tyzdni a vobec nemam brusko a ani kilo som nepribrala..
tiez som bola vystrasena , ale sestricka v nemocnici mi povedala ze to je normalne a pride ten cas kedy mi brusko narastie a priberiem.. brusko sice nemam ale uz citim ako babatko kope, slabo ale predsa.. takze to ma robi pokojnejsiou ked uz babo citim....

garonka
5. júl 2009

ja sa veľmi teším ako ho v brušku zacitím to musí byť príjemne šteklenie 🙂 ja sa tiež načakam ako mi bude rasť 😀 ale svokra mi neda dýchať keď prídem k nej určite to poznáš len si daj! neprosím ďakujem po piatich minútach a toto si dáš? jedz musíš veľa jesť, a ťažko jej vysvetlím že nemam chuť a nebudem do seba na silu trepať 😀 ale ona sa urazí no strašne

xxveronikaxx
5. júl 2009

Ahojte,ja by som sa chcela spýtať po koľkých mesiacoch po porode mozem mať s manželom pohlavný styk. Dakujem

garonka
5. júl 2009

veronika
ja som síce na začiatku tehu 😀 myslím, že ako sa budeš cítiť ale ja som informovana, že až po šiestich týždňoch po pôrode a aj od lekára záleží či budeš zdravotne fit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre