Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. jún 2010

@happy8051 uz treba len relax

@barbyes a ty si este tu? nechces ist radsej rodit? 😉 nie zeby som ta vyhanala, aby si ma zle nepochopila

lulu4
7. jún 2010

@barbyes no vitaj, neverim kolko sa nas tu dnes nazbieralo....ako sa mas, ako prezivas horucavy, asi ako my vsetky tehulky, teplo teplo a teplo 😀 ziadne kontrakcie, poslickovia nic? takze mala pojde predsa len na termin von? a tak si ju chcela popohnat toho 2.juna 😀

lenocka84
7. jún 2010

dokelu baby zabudla som sa pochvalit, GTT zatazovy test po porode vysiel v poriadku, takze cukrovka ako prisla tak odisla

barbyes
7. jún 2010

@lulu4 chcela, ale potvorka neposlúcha 🙄 mne to horko tiež nerobí moc dobre, potím sa ako... 😒 a strašne mi opúchajú nohy, členky mi úplne miznú a lýtka mám ako.... 😖 a už mi dopraskalo aj bruško 😢 tak sme sa dlho držali a za posledných cca 3-4 dni mi okolo pupku úplne dopraskala ☹ a hrozne to štípe a svrbí, neviem čo s tým mám robiť
a ty ako?
@lenocka84 kľudne vyháňaj, len to je asi nesprávne adresované na mňa, to dieťa je tvrdohlavé a neposlúcha ma 😀

barbyes
7. jún 2010

@lenocka84 jeej leni, to je super, tešíme sa s tebou

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 no tak to je velmi dobra sprava... chvalabohu... ved si si s nou uzila

lenocka84
7. jún 2010

@barbyes hmm len po kom to dieta asi bude???

diky baby, som trpla ked som cakala na vysledky,

lulu4
7. jún 2010

@barbyes toho sa aj ja bojim ze aj ked poctivo natieram olejcekom brusko ze aj tak v tych poslednych tyzdnoch popraska lebo to sa uz asi ta koza maximalne natiahne... no co spravis... skoro kazda tak dopadla... nepomozeme si... casom to bude krajsie hadam... to puchnutie noh musi byt neprijemne, este jedno stastie ze mne zatial nepuchnu aj ked sa toho leta bojim lebo predsa ake horucavy sa chystaju... ved uvidim ako sa to vyvinie vsetko... no ja zase dnes veget lebo brusko tvrdlo ako dive

lenocka84
7. jún 2010

@lulu4 no keby si moje brucho videla, tak krasne ide dle, ale tie strie, desneeee

pepppe
7. jún 2010

@lenocka84 nezmizli ti vobec po porode???ja mam popukane cele,celucicke brucho,,,,strasne uz sa len na to pozriet

lulu4
7. jún 2010

@lenocka84 to je super, ze ti ide dole a to kojenim alebo aj cvicis? no strie su riadne potvory ved tie zevraj nevymiznu vobec len ostanu bledsie ci take nieco som pocula... neviem z vlastnej skusenosti 😵

lenocka84
7. jún 2010

@pepppe ono jemne blednu, kedze sa uz nenatahuju ale zmiznut to vraj nikdy nezmizne
moja mama ich ma roky odkedy som sa narodila
ale takmer neviditelne

pepppe
7. jún 2010

@lenocka84 noo tak sa mam aj ja na co tesit,,,heh budem sa aj do plaviek potom hanbit dat, 🙂

barbyes
7. jún 2010

@lulu4 mne nohy začali puchnúť tiež až 3 dni dozadu, predtým iba tak mierne, to som skoro ani nevnímala, ale teraz ich mám príšerné 😒 ono, nepríjemné, nebolí to ani to nevnímama, len niekedy také mravčenie, ale tzo je nič len to hrozne vyzerá
a tie strie nezmiznú len ostanú biele potom ako jazvy. ono to je vlastne jazva, ktorá časom zbledne , ale viditeľné budú vždy len menej 😒 čo už, to je daň za bábätko, ale ja si myslím, že to za to stojí i keď by som bolatiež rada bez nich
@lenocka84 tvrdohlavá asi po mne 🙂 ja keď sa zatnem tak to stojí za to 😀

lenocka84
7. jún 2010

@pepppe tak na 2 dielne som uz zabudla
cele som este nekupila

@barbyes to poznaaaaaaam, tiez som taka, LEV

pepppe
7. jún 2010

@lenocka84 a kilecka idu pomalicky dole??kolk osi ty nechala hned v porodnici?

barbyes
7. jún 2010

@lenocka84 😀 😀 tak hádam to tie naše dietky nezdedia 😉
ja by som celé plavky nezniesla, ja sa najlepšie cítim keď mám iba spodný diel a vrchný nenosím..ja sa v tom necítim dobre keď plávam 😒 a tak najhoršie to mám dopraskané pod pupkom, nad ním mám iba 4 tak ak sa to nezhorší, snáď to nejako skryjem 😕

janefonda
7. jún 2010

@barbyes ahoooj, no ocakavam, ze neporusis tradiciu pondelkovych porodov 😉

@lenocka84 tie strie su desne aj u mna. manzo dnes zahlasil, ze mam pekne tetovanie na bruchu, strie jedny zle skarede 😠 Ja ich mam teda riadne, ale no co uz. Budem cakat kym vyblednu, a kym sa brusko este viac stiahne... Inak ja este dve kila a mam povodnu vahu! Osem ostalo v nemocke, jedno odislo doma a este tieto dve 😉

barbyes
7. jún 2010

@janefonda obávam sa, že to už nestíham 😎
tak tie tvoje kilá Ti fakt závidím, ja kým dám dole tých mojich 21 tak ma aj porazí 😠

lenocka84
7. jún 2010

@pepppe v porodnici ostalo 8kg

@barbyes a trosku aj mozu nebudem sa hnevat 😀

@janefonda uz som sa zmierila, tak pohodka

elko69
7. jún 2010

@happy8051 super blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉

barbyes
7. jún 2010

@lenocka84 tak tie dobré vlastnosti ktorých máme samozrejme neúrekom môžu 😀 ale tú tvrdohlavosť, tak to by nám asi vlasy šediveli 😎

elko69
7. jún 2010

@lenocka84 tak to je dobre, takze teraz uz ziadne testy a ziadne diety kedze tehu cukrovka zmizla,ze??inak aj sestra to mala a tiez jej to zmizlo po porode...

tadotami
7. jún 2010

🙂 ahojte mamicky a cakatelky 🙂

lenocka84
7. jún 2010

@barbyes hlavne nech su zdravi, ostatne si vydobiju sami od zivota

@elko69 ziadne testy, ani obmedzovanie sa nic

elko69
7. jún 2010

@lenocka84 tak to je super!!!! 🙂

lenocka84
7. jún 2010

@elko69 uplne, som sa tesila ako mala, ked mi to povedali

elko69
7. jún 2010

@lenocka84 tak to ti verim,ale pocula osm ze ta tehu cukrovka lubi zmiznut po porode...

hmla
7. jún 2010

ahojte
poobede som si trošku pospala,tak hneď mám viac chuti a elánu do robenia niečoho , takto pomaly už ku koncu môjho dňa,lebo teraz keď som tehotná , chodievam pomaly spávat zároveň aj so sliepkami , skôr predtým som bývala taká sova 😀
lenocka84- však vieš ako sa vraví - kto si počká,ten sa dočká 😀

janefonda
7. jún 2010

no mame po burke, uz vyslo aj slniecko, len co ked krpana spi z prechadzky uz nic nebude. Pojdeme pekne zajtra doobeda a poobede pridu svokrovci 😉

@lenocka84 ved ja som sa z mojimi striami tiez zmierila, uz to nezmenim. Hlavna je moja Natalka 😉 Svokor ma naposledy potesil, ze ja si uz porodne bolesti nezazijem pretoze aj dalsie babo bude urcite naplanovana sekcia. Este mi povedal, aj to, ze s trhlinou na maternici sa on stretol za 32 rokov iba raz a ze je to zivotu nebezpecne pre rodicku aj babo. A ze ja by som s tou trhlinou nikdy neporodila prirodzene, lebo mi tam chybal tlak... Som vobec nevedela, ze ten moj porod bol taky divoky 😒 no ale hlavne, ze to dobre dopadlo!!! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre