Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
22. jún 2010

dobre ranko,co ako sa mame??pocasie mame ozaj krasne 😉 mozno by ma aj odfuklo,,,ale heh teraz tazko 😀

tadotami
22. jún 2010

@pepppe ahoj,idem ti skusit to foto sem hodit.ak sa zadari.len este behnem na vecko lebo ide somna aj co nemam v sebe.

pepppe
22. jún 2010

@tadotami ok skus to sem dat,som zvedava veruze 😉 a co este sa nechystas rodit???aj ja by som uz rada sla,,,,aj dneska,,uz chcem mat alexa pekne pri sebe,uz mame pre neho vsetko,,,takze aj deku si si pribalila a ciapocku??to aj mne kamoska radila,ze tam byva prievan a oblecenie pren netreba,ze?

jjana17
22. jún 2010

@tadotami ahoj to som rada, no co ako prebehla noc doma???
my sme boli vcera na sone,,,,,maly je uz riadne velky ma 2601g len ze mam vela plodovej vody,ale ze to nevadi, tak ma riadne akvarko

zuzumajko
22. jún 2010

caute baby, ja som dnes hrozne smutna. Taky zly sen sa mi o babatku snival. Ani to neviem povedat, lebo by som sa rozplakala co sa v tom sne stalo ☹ uplne som z toho v soku, zobudila som sa a uz som nemohla spat. Muz ma este utesoval, ze ked sa mi take snivalo, ze babo bude urcite zdrave a nic sa mu nestane, ale ten sen bol taky zivy ☹ strasne som sa zlakla. Prepacte ze tu takto pisem take smutne veci, ale musela som to zo seba dostat von.

ako sa inak mate?

jjana17
22. jún 2010

@zuzumajko aj ja mavam zle sny, to tie hormony vsetko podvedomie pracuje na plne otacky,,,

tadotami
22. jún 2010

@pepppe oblecenie netreba.na izbach je strasne dusno ale na chodbe je prievan.a mamicky uz deti nekupu len im to 1x ukazu a kupu ich sestricky.len im ich prinesu.a momentalne maju plny stav tak rodit nemozeme ist.aj ja to chcem mat uz za sebu.uz je to pre mna len utrpenie.a ak ti este mozem poradit zober si maly vankus pod hlavu lebo ten co tam je mi pride ako noviny.

pepppe
22. jún 2010

@tadotami izby su ozaj pekne,,,aha cize teraz keby som sla rodit,tak ma neveznu???noo teraz je tych rodiciek ozaj vela,sama tehulka vsade,,,,nooo asi si aj ten vankus pribalim,,, a wc je ake???spolocne ,ze???ozaj aj tie podlozky do postele treba??lebo ja mam asi 3,,,neviem kolko ich budem potrebovat

tadotami
22. jún 2010

@jjana17 strasne,mala som pocit ze krpec hlavu vystrci.od rana mi je na grc a prehana ma.nebavi ma ani existovat.kriste nech sa uz rozpadnem.a tlaci a tlaci na spodok.volala som mm ze nech je na linke lebo nemam z tohto dobry pocit a za ako rychlo moze prist keby nieco.ze pohoda mamina nestresuj.tak som ho este aj do riti poslala.nech ma nedrazdi.

mirka12011
22. jún 2010

@tadotami ten vozik je super aj my tu take mame a chodila som s malou na prechadzky po chodbach a na pokec k babam aj s nou 😝

tadotami
22. jún 2010

@pepppe ale zobrali by ta.neboj sa.ale gynda je plna a preto sme na sestonedeli boli.vecka su celkom ok.ciste.nove.to pred 7 rokmi boli jak v nitre na vlakovej stanici a splachovali sme vedrom.pod sebou mas taku plachtu ktora nepresiakne a ked je aj spinava tak ju prezlecu.tak si myslim ze tie podlozky ti budu na nic.nechaj si na doma.

mirka12011
22. jún 2010

@zuzumajko ten sen vyhod z hlavy ono sa ti budu snivat take veci teraz casto....nebud smutna bol to sen a tes sa z tehulkovania dalej.... 😎

jjana17
22. jún 2010

@tadotami ako ja si myslim ze oni ta tymto len a len viac vynervacili ked ta poslali domov,,,ako to budes teraz jak na ihlach

tadotami
22. jún 2010

@mirka12011 no aj tu mamicky behali s tymi postielkami.pri tamarke sme tam mali este tie stare kovove,hrdzave a vrzgali takze deticky boli hned zobudene.

pepppe
22. jún 2010

@tadotami ja som myslela,ze ich treba,,,no nevadi tak jednu si pre istotu zoberem a uvidim,,,,vsak to vela miesta nezabere,,,noo apson ze to tam je utulne aj wc aj izby,,,,takze si sa tam aj zoznamila s mamickami? mala si na izbe niekoho?

mirka12011
22. jún 2010

@tadotami no vidis teraz budes chodit na prechadzku aj ty s malym po chodbach 😝

tadotami
22. jún 2010

@jjana17 ani nie na ihlach ved to uz poznam.ale co ma serie najviac je ze nam robia schody a nemozeme po nich chodit a mam nervy z toho ze ked ma to chyti ako zidem dolu.ale v danom momente mi to asi bude jedno aj ked im dlazbu dopraskam.inak super mi do rana jednoizbak padol.no neviem ale poznas tie moje pocity a predpovede.

jjana17
22. jún 2010

@tadotami no ved ze tebe to vychadza ked nieco,,,,,,,

tadotami
22. jún 2010

@pepppe na izbe som mala jednu pani-manzelku pana podnikatela a liezla mi na nervy lebo stale ze och aka som slaba,och ako mi je zle,och asi hned porodim,a same och,jaj,tu boli,tu picha......mala 40 a ze mm jej ani nezavola tak som jej hned povedala ze sa mu ani necudujem.bola v 31tt a hrozil jej predcasny porod.no hroza.a stale ze sa jej hlava toci-nepila ziadne tekutiny a len si lieky na spanie pytala.ked nespala tak stale telefonovala.no na nervy.

pepppe
22. jún 2010

@tadotami no to si teda mala spolocnost ☹ ziadna slava,,,ju vsetko bolelo,,,,aj ostatne a niktore sa nestazovali 😀 no hadam uz budes mat lepsie a co aj porodila,ci nie??? dufam,ze ju tam uz nestretnes 😉

tadotami
22. jún 2010

@pepppe to dufam aj ja.ale neporodila.vcera ju poslali domov ze je ok a normalne moze fungovat.no ja som si hlavicku cely cas medzi nohami citila a nestenala som.bola horsia jak prvorodicka.

janefonda
22. jún 2010

ahojte

@happy8051 tak co, aspon si trosku doma polenosis. Lekar vie co robi 😉

@dugyna Snad sa ti to podari v tom auguste a mne zasa ten buduci rok zmaknut!
Mala zvladla cestu v pohodke,ale mali sme pauzu na kojenie 150km od domu u mojich svokrovcov a potom vydrzala az k nasim. Len ked sme sli na svk bolo hrozne horuco, tak malicka bola potom do polnoci hore, ale nakoniec zaspala. A teraz ked sme isli domov, tak pohodka, prespala cestu, prva pauza v BA u prababky, tam som krmila a dalsia u svokrovcov, aj tam papala a zasa vydrzala domkov. A pekne zaspala vecer. Cize to predtym pripisujem tym horucavam 😠

@mirka12011 mamicky sme si zalozili aj novu temu, tak ak chces kuk https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/prvykrat-tehotne-uz-mamickami-/

veronka
22. jún 2010

ahojte budúce mamičky, predávam hraciu deku s hrazdičkami - motýľa, je vhodná od narodenia. Na deke je zrkadielko, kvietok - píska a lienka - hrká. Na hrazdičkách sú zavesené hryzátka, pískajúca včielka a zrkadielko. Je možné zavesiť až 12 hračiek. Kúpila som ju za 39 € a predávam za 20 €. Priložím aj iné hračky.

pepppe
22. jún 2010

🙂 @tadotami no niektore su take 😒 dufam ze ja taka nebudem,,aj mna vecer vsetko boli,hlavne spodok a brusko.uz mi aj spadlo brusko,dole mi ostala len slaninka 😀 dobre sa natrasa 😀

tadotami
22. jún 2010

@pepppe niektore su citlivejsie a niektore nie.ale myslim ze ked bola taka upistana nerobila ani sebe dobre.a to mala doma 17rocnu a 8 rocneho.mne sa nema co natrasat.pribrala som len 10kil.nohy mam jak sparadka do zubov.

pepppe
22. jún 2010

ja som pribrala 20kil 😠 nooo ale aspon viem ze mi spadlo brusko,,,,no tak ta neviem ako predtym rodila,,,hysterka jedna

hmla
22. jún 2010

ahojte,
mne sa dnes sníval tiež strašný sen,že mi zmizli prsia 😕

tadotami
22. jún 2010

@pepppe hned ich zhodis.to ide akosi samo.
@hmla a kam?mna tak bolia ze by mohli aj mne.

pepppe
22. jún 2010

@tadotami ja sa budem len tesit,,ked budem mat aspon tu moju povodnu vahu 😉

hmla
22. jún 2010

@tadotami neviem,som tak schudla,že mi len rebrá trčali , bolo to také čudné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre