Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
27. jún 2010

@dugyna kde sa flakas?

mirka12011
27. jún 2010

@lulu4 pohajkaj si kedykolvek ja som to pocas tehu nevedela no nedalo mi spat cez den 😠

mirka12011
27. jún 2010

@tadotami tebe svieti 38tt? omg to leti drz sa

maminakatka
27. jún 2010

je tu niekto ?? 😀

maminakatka
27. jún 2010

tak asi nie 😕

dydynka
27. jún 2010

ahoj ja som tu :D

lulu4
27. jún 2010

ahojte žienky je tu niektorá z Vas, bolo pekne chápem, ze ste sa tulali kade tade ale ani teraz tu nikto nie je?

happy8051
27. jún 2010
lulu4
27. jún 2010

@mirka12011 ved hej Miri ked mi to nejde v noci budem musiet spavat cez den... lebo budem vyzerat ako matoha... a ako je to babatkom aj tebe sa nepodari pri malinkej moc vyspat, ci to zavisi od dietata ake je? dnes som spala asi hodku a pol poobede...a dokonca aj mm si prisiel za mnou lahnut.. lebo sme mali dnes akusi otrasnu alergiu obidvaja aj ked sme si dali lieky sme kychali ako blbi tak sme nesli nikam radsej... a co vy ako sa mate? malicka vam rastie do krasy, vsetko zvladas? ozaj bola ti po porode pomoct mamina alebo ste si poradili sami s mm?

lulu4
27. jún 2010

@happy8051 jeeej to je nadherne na zaciatku aky mimozemstanik v brusku a ako sa to krasne vyformuje ale ked vidim tu pupocnu snuru ako sa stale toci okolo toho mrnousa je mi az zle ake je to nebezpecne

happy8051
27. jún 2010

@lulu4 presne nad snurou som sa zamyslela aj ja... ze to vyzera kadejako...

liv1
27. jún 2010

caute baby ako? 😉

mirka12011
27. jún 2010

@lulu4 no super ze si pospinkala poobede s mm aspon si oddychla...no asi to zalezi na babatkach ake su a ako sa vyspinkas ale pri malinkych sa nevyspinkas lebo papaju v noci niektore 2x niektore viac je to individualne....ja som bola na malinku sama az min tt som bola na tt pri mamine bo mm isiel na sluzobku tak som si bola oddychnut pri nasich 😀 ja som sa pred porodom bala ci to zvladnem ale po akosi sup do toho... 😅

lulu4
27. jún 2010

@liv1 ahoj Liv ako si vikendovala? boli ste nakoniec pozriet v TN tych svokrovcov? alebo ste boli doma?
ako si na tom s priberanim? u mna sa to trosku rozbehlo zas ved od zajtra mi zacina osmy mesiac a vtedy sa zevraj najviac pribera... tak uvidime...

lulu4
27. jún 2010

@mirka12011 tak to je dobre ze si pekne vsetko zvladala sama, ja sa asi ako kazda zena tiez obavam toho ako sa budem vediet postarat o malickeho ale tiez verim, ze to pojde ako same od seba... dobre ze si si bola oddychnut u maminy trosku ved sa patri aj ty potrebujes trosku oddych... a ako prechadzocky, ked je takto pekne zase mozes s malinkou chodit von a kocikovat, sa uz tesis ze?

liv1
27. jún 2010

@lulu4 ahoj lulu. tak nakoniec sme boli v tom trencine, bolo dobre, ale uz na take dlhsie cesty autom radsej nepojdem. rozmyslali sme ci ist na Liptov tento tyzden, ale netrufam si. dnes sme boli na tcomke, potom na zlatych, ale len tak si posediet alebo polezat v tieni na cerstvom vzduchu, takze fajne. mm odisiel do prahy a zajtra pride, tak dnes som sama 😔 . nemam to rada byt doma v noci sama, ale tak co uz. s tym priberanim ani neviem, idem sa odvazit 😀
hm tak nic, mm odlozil vahu a ja nic nedviham... ale podla mna to moze byt okolo 6, 7 kil co som pribrala. a vy ste co robili cez vikend?
lulu a ze osmy. ten cas ale leti... 😵 kedy presne zacina osmy prosim ta?

mirka12011
27. jún 2010

@lulu4 no nech uz je teplo lebo zasa len ju obliekat a obliekat aby nemrzla to je desne som zvedava ci uz bude konecne tak teplo ako slubuju 😝 a pomoc je super az sa mi nechcelo ist domov 😀

lulu4
27. jún 2010

@liv1 tak ste boli predsa, no aspon si bola na vylete... ale o tom cestovani mi nieco hovor... my sme boli minulu sobotu aj predtym sobotu v tej Prievidzi a je to cesta cca 2,5 hod tak do 3 maximalne ale tiez som mala dost... uz to nie je take pohodlne cestovanie...tiez uz do konca tehu nikam nepojdeme cestovat, maximalne mozno este raz do tej Prievidze aj to uvidime.. tak to ste mali dnes prijemny den, aspon si si vonku v tieni na cerstvom vzduchu polezala... no ja tiez neznasam ked mam ostat v noci sama doma, v tomto sme rovnake... som rada ze mm nemava sluzobky...
no u mna to uz ukazuje ze som pribrala skoro 7 kil a to som skoro donedavna mala 5,5 kg navyse... ale tak teraz babo najviac pribera a nuti jest viac aj maminku vidim to na sebe... ale co spravim... ked aj priberiem do 12 kg do konca je to stale v norme... uvidime...
osmy mesiac je podla PM od 31+1 do 35+4 takze ja uz od zajtra, dnes som 31+0

liv1
27. jún 2010

@lulu4 myslim ze to priberanie mame uplne v norme. ja jem troska menej ako predtym, ale to preto ze ak jem neskor vecer tak mam akoby zahu alebo co to je a zle sa mi zaspava. tak radsej uz nejem neskoro ako predtym. no a teda ja zacinam osmy potom za 2 dni 😀 juchuuuuuuuuuuuuu . ked to tak pocitam, tak vlastne keby sa mala narodila za 6 tyzdnov, uz by sa povazovala za donosene babatko. verim ze to tak aj bude 😵
no inak sediet v aute 2,5 hodky, to je uz naozaj dost. ja som si predtym naivne myslela ako este na zaciatku 7 mesiaca pojdeme do chorvatska, no veru ak by som aj problemy nemala, nikto by ma tam nedostal 😀

dugyna
27. jún 2010

@elko69 neviem este to az v UT budem vediet

dugyna
27. jún 2010

@mirka12011 v ikei 😉

hmla
27. jún 2010

čaute kočky,
tak už máme zasa po víkende,počasie celkom u nás vyšlo , čo ste robili ? drobci poslúchali ? 🙂

lulu4
27. jún 2010

@hmla hm ty si z BA ako ja tak nebudem pisat ake bolo pocasie lebo to vies sama, ale tesim sa ze uz bolo tak pekne aj ked sme sice nikde neboli okrem nakupu ale nevadi bol to aj tak prijemny den... no zajtra zase prac. tyzden, ten vikend vzdy tak rychlo ubehne... moj drobec v brusku dnes posluchal nemozem sa stazovat.. sa tak krasne vlnil a vyduval a vzdy ked som si na tu vydutu cast bruska polozila ruku tak sa hned stiahol 🙂 betar jeden... a co si robila ty?

lulu4
27. jún 2010

@liv1 veru veru ja by som uz tiez takto nikam do zahranicia nesla, clovek predsa nevie a vzdy mi to pride v tom tehotenstve uz ako taky risk... neviem mozno mam v tomto divne nazory ale je to moj osobny nazor...
no ved ja sa tiez velmi tesim ze uz osmy mesiac to ale ubehlo a ako pises za 6 tyzdnov by sme uz mohli mat nasich drobcov pri sebe, juuuj to by bolo radosti... no len sme sa dozvedeli ze byt vedla nas kupil sused, ktory byva oproti nam lebo mame na kazdom poschodi tri byty a ak to zacne teraz niekedy prerabat tak ma porazi alebo ked sa maly narodi, som mm dala bojovu ulohu nech zisti kedy sa do toho pusti lebo potom mozem cakat ze mi maly bude spat resp. ze si vybuduje chudatenko nejaky rezim to bude stale len plackat ved kto by pri buchani a vrtani vydrzal... bojim sa toho co bude... 😖

lulu4
27. jún 2010

@dugyna dugy takze uz v stredu ides na sekciu? juu parada to ti pekne zbehlo, tak budem na teba mysliet nech je vsetko oki aby si uz mala ten malinky vonavy uzlicek pri sebe... potom sa nam urcite ohlas ked budes moct a vladat lebo po sekcii to nebude hned take lahke ale nech vas co najskor pustia potom domkov...

liv1
27. jún 2010

@lulu4 juuuj tak to je neprijemne, najlepsie by bolo aby to urobili hned, lebo potom len vacsie nervy budes mat, alebo sa maly narodi a bude ho to rusit. ale zase tym najmensim detickam ten hluk az tak nezvykne vadit, no ale teda prijemne to nie je pre nikoho. snad to urobia co najrychlejsie. inak bolo by dobre si myslim im tak naznacit, nech si to aj uvedomia, i ked samozrejme mozu a nemusia s tym nieco spravit. ja som minule vynadala susedovi, lebo dlho drzal vytah, nosil si tam veci a nenechal ani raz aby sme z 5teho aspon zisli dolu, tak ja taka brutal napalena na rizikovom, zisla som dole po schodoch a vynadala som mu. sa ospravedlnil a potom mi ho bolo luto 😅
no a s tym cestovanim lulu, suhlasm s tebou, podla mna v akomkolvek stadiu to je riziko ale tak uvedomila som si to az ked som bola tehu.
@dugyna dugy tak v stredu. budem na vas moooooc mysliet 😵

drzkosa
28. jún 2010

@elko69 no to ti verim ze to WC muselo byt utrpenie... ale teraz bude leto a to ti zavidim ze si vyjdes s kocikom von jaaaj 🙂) Dobre ti bude...

drzkosa
28. jún 2010

@maminakatka furt cosi jem dobreho 🙂

tadotami
28. jún 2010

ahojte dievcata.ako sa mate?

jjana17
28. jún 2010

dobre ranko vsetkym,,,,, 😀 😀 😀
je tu niekto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre