Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
10. aug 2009

fíha, zaujímavé... len rok doma.... 😲 ja neviem či vydržím doma 3 roky, ale možno po 2 rokoch - ak dovtedy neurobíme ďalšie mimi - pôjdem do práce, ak si nejakú nájdem, lebo pred rizikovým som dostala výpoveď z robotky ☹ . takže budem si musieť hľadať novú a bojím sa toho ako ma budú aj s dieťaťom brať 😖

slovakia13
10. aug 2009

neboj ,nieco najdes a mozno ta aj terajsi zamestnavatel zoberie 😉 😉 😉 asi to tiez nie je ruzove s pracou na sk,mna neprepustili iba vdaka tonu ,ze som tehotna ,inak by som bola uz davno bez prace

garicka
10. aug 2009

uži by som tam naspäť nešla, mala som už jednu robotku sľúbenú no do toho som sa dostala na rizikové tak to nevyšlo. ale si vravím že o rok už budem Mgr. tak sa robota nájde ľahšie - alebo je to len moja naivná predstava? však človek nevie čo bude o 2 roky. a keď pôjdeš po materskej do práce, vezme ťa terajší zamestnávateľ späť?

slovakia13
10. aug 2009

no dufam.....,ale neviem ci sa tam chcem vratit,otec malej tam robi topmanagera a koli tomu som odisla na nocne 😢 ...neviem ci by moja psychika zvladla vidiet ho kazdy den a blbe poznamky okolia 🙄

garicka
10. aug 2009

tak za takýchto podmienok.... a on sa k vám nehlási? čo to je za čudný týpek? ☹ prečo chlapi urobia mimi a potom je im to jedno?

slovakia13
10. aug 2009

teraz uz zacal komunikovat....povedal ,ze prizna malu aj bude platit ,ale nic viac slubit nemoze....a to po 2 rokoch vztahu 😒 ved uvidim ,ja som taka hlupa optimistka verim ,ze vsetko bude ok 😉 mne bude stacit ked bude mat kontakt s malou 🙂

garicka
10. aug 2009

tak hlúpa optimistka som i ja 😵 tiež dúfam že stále bude lepšie, ale niekedy to nevyjde 😠 . ale hlavné bude že malá bude poznať i tatiho, možno ho malá zmení... 😉 inak pekné mená máš vybrané, ja som chcela natálku ael tak chalana tak volať nemôžem 😀 . našim sme povedali že bude pipík ale nepovedali sme meno, nech čakajú, tiež nemusia vedieť všetko. hlavné, nech vedie že majú kupovať modré vecičky 😅

slovakia13
10. aug 2009

natalka sa aj mne paci 🙂
inak ja tie mena menim kazdym tyzdnom 😀 jedine co zostava Vilma po mame-moc sa nestotoznujem z vilmou ,ale cela rodina na mna tlaci,tak im musi stacit kompromis a vilma bude stredne meno 😀
ani nehovor ako ho budes volat ,iba ti budu do toho kecat ako mne 😉

slovakia13
10. aug 2009

s vilmou-oprava 😀

miroslava89
10. aug 2009

slovakia prednedavnom si mala v pase ine mena😀 ty ich fakt menis kazdym tyzdnom😀

inaaaac babyyy sa musim pochvaliit🙂 teda pochvalit ako pochvalit- moja sestra je tehuulkaa🙂 konecne po 5rokoch snazenia, neuspesnom tehu sa im to podarilo- ale ma na mna zvlastnu prosbu- aspon na cas sa jej mam postarat o dcerku..dneska vecer nam ju dovezu k nam domov a budeme ju mat na par tyzdnov v opatere- tak to som zvedava ci zvladnem vychovu predskolacky..

slovakia13
10. aug 2009

miroslava
jasne ,ze zvladnes 😉 😀

garicka
10. aug 2009

ahoj mirka

a malú beriete so sebou? 😅 sestre blahoželám a veľa šťastia s malou, 😉 koľko má rokov? ide teraz v septembri do školy? ja mám krsňa ktoré tiež ide teraz do školy.

miroslava89
10. aug 2009

malu vezmeme teraz v lete so sebou- aspon bude viac zabavy.. tie 2tyzdne pri mori vydrzime🙂 a mala bude mat 6rokov a ide do skoly.. ale ona je strasne zive dieta tak snad to s nou zvladneme 😎

inka28
10. aug 2009

slovakia tak je to na dobrej ceste s tatinom malej, drzim palce

garicka
10. aug 2009

ahojte,

zadriemala som v obývačke s nohami vyloženými na opierke gauča a keď som sa prebudila tak som zistila že mi tak stŕpli že som si ich nevedela vôbec skrčiť 😀 . baby mne tak narástlo bruchoooooo, pomooooooc sa cítim jak veľryba. je to normálne že za taký krátky čas znovu narástlo???

slovakia13
10. aug 2009

ahoooooj inka 😀 😀 😀 😀 dlho si tu nebola,uz vies ci chlapcek ,alebo dievcatko?
garicka
a este porastie 😀 mna caka este cely trimester a uz mam dost 😝 a hlavne ked sa dobre napapam,vtedy sa ledva hybem.....

slovakia13
10. aug 2009

mirka
a kam idete? ja som mala v plane kubu ,ale nejak som zostala tehu.....tak ziadna dovolenka ,iba ta materska

garicka
10. aug 2009

slovakia

ale ja vyzerám ako keby som bola niekde na začiatku 7. mesiaca keď ľuďom poviem že som v strede 5. mesiaca tak sa čudujú a je to také nepríjemné - aspoň pre mňa... ale už si hovorím že je to jedno, len nech je všetko OK, 🙂

inka28
10. aug 2009

ahoj slovakia, tyzden tu boli moji rodicia tak to nebol ani cas na zapnutie pocitaca.
v stredu idem doktorovi, len som smutna ze so mnou nejde muzik, ze ma vela roboty 🙄
a ty ako priberas..? Ja by som teraz zjedla aj klince hlavne ze nieco zujem. 🙂

matka331
10. aug 2009

ahojte.....ako sa citite buduce mamminky? 🙂 🙂 🙂

slovakia13
10. aug 2009

ja vahovo ani nepriberam vela +5kg ,ale objemovo 😒 tiez vyzeram o mesiac viac 😀 brusko mam v albume 😵
myslim ,ze je to aj od toho ako je drobcek ulozeny v brusku....
inak vcera ma 1krat prepadli max.pocity hladu....ale snazim sa jest s mierou

slovakia13
10. aug 2009

garicka
kasli na ludi ,hlavne aby si ty s malym bola ok 🙂

inka28
10. aug 2009

slovakia ty mas dobru postavu len brusko rastie to je dobre 😉

slovakia13
10. aug 2009

ach baby idem od vas ,idem po 2tyzdnoch dovolenky do prace,tak idem skusit trosku pospat
ahooooooj 🙂

garicka
10. aug 2009

baby viete mi poradiť???? ☹

neviem ako sa prejavuje tvrdnutie bruška, lebo mám pocit že to moje je stále mäkké. až dnes mám pocit že mi praskne... neviem či je to tým že sa napína pokožka, alebo tvrdnutím... keď stojím tak je tvrdšie (resp. pevnejšie, pevne napnuté) ale keď si ľahnem na chrbát a tak po ňom prejdem tak sa mi zdá mäkké... ale keď stojím, tak to napínanie pokožke je dnes hrozné....

baby vopred ďakujem za odpoveď 🙂

slovakia13
10. aug 2009

garicka
to s tym tvrdnutim nie je jasne ani mne 😝 niekedy mam tiez pocit ,ze idem prasknut,ale pripisujem to strave-jablka su svinky,alebo tej pokozke,ako pises

inak nemozem zaspat,uz sa tesim aku budem mat krizu na nocnej 😖

inka28
10. aug 2009

slovakia a ja uz myslela ze si si pospala 😨

slovakia13
10. aug 2009

inka toto na nocnych neznasam.....ked sa po dovolenke musim zas preorientovat na nocny rezim 😝 ,ale aspon budem mat trening pre mimi 😀

miroslava89
10. aug 2009

slovakia teraz ked nam to vyjde tak cyprus... a v jeseni sa chceme len ja, manzelik a stan vybrat na kubu🙂- dovolenka ktoru planujeme treti rok ale akosi nevysla nikdy tak teraz uz musi vyjst-..

garicka
10. aug 2009

dnes som jedla dyňu... tka možno mám veľa vody v sebe....

slovakia
čo robíš ak robíš nočné?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre