Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
30. dec 2009

to je smutne ☹ mrzi ma to ☹ snad nie tento rok... co sa mu stalo? aky bol stary?

mirka12011
30. dec 2009

no praveze tento rok 😒 vies ze ani nevieme zrazu lezala a vraj mala krce od bolesti tak sme ju chceli dat utratit aby sa netrapila, ale mali sme pockat a tak zomrela...mozno sa prejedla bola pazrava vdaka tatovi...bola mladucha...

rogerka
30. dec 2009

chudatko, je mi to luto ☹

mirka12011
30. dec 2009

aj mne my mame nejako stastie na vianoce raz stratil tato psa na stedry den, nasla som ho za 10min len hodinu som hladala oca a sestru co nezobrali mobil a hladali psa inde ako ja a pes uz davno doma okupany lebo sa vyvalal v...vies ako som smrela ja ked vyskocil namna ja cela happy ze ho mam a on smradoch poutieral vsetko domna...minuly rok na stedry den nasa fenka vtedy este stena zle stupila nemohla pohnut s labkou, hned utekali na pohotovost k veterinarovi, hrozila jej operacia, ale musim poklopkat tabletky na klby zabrali...a teraz zajo...uch

rogerka
30. dec 2009

no, mate to teda pestre pred vianocami... tie dalsie uz hadam budu lepsie 😉
jejda, to moje potvoridlo ma teraz taku stikutku, ze mi az cele brucho skace

mirka12011
30. dec 2009

😎 no uz sa tesim na dalsie co bude 😀 len dufam, ze uz len dobre veci...
juj tak ho niekto spomina...kto to asi bude?

rogerka
30. dec 2009

drzim palce, aby boli uz len same dobre prihody 😉
my mame stikutku aj 3x za den. inac je to sranda, ked to trva dlhsie, tak sa zacne rozculovat a kope, hlemzi sa a nic nepomaha 😀

mirka12011
30. dec 2009

😀 tak to mu/jej musis vysvetlit, ze niekto vzdy spomina lebo sa na nu/neho tesia 😝

garonka
30. dec 2009

ahojteee som už doma a leňoším drahy mi varí na zajtra obed, zlaty to chlap 😀

si vas prečítam lebo tu niesom a hotovy roman na dve strany 😀

rogerka
30. dec 2009

skusim 😀

mirka12011
30. dec 2009

garonka posli nejake zvysky aj do PO 😝

rogerka
30. dec 2009

ahoooj garonka, ako sa mas, co nove?

mirka, teba uz kope ci este necitis?

mirka12011
30. dec 2009

este nie alebo necitim mozno sa uz snazi ale este ma take 2-3tyzdne aby som citila uz nieco viac...

garonka
30. dec 2009

mirka dufam, že sa mu podarí lebo včera mu tarhoňa prihorela 😅
fíha a maš super fotku, pekna nevesta 😉

rogi no dnes sa mame oki, akurat ma jeden tuberak vytočil v čakarni ako tam kašľal a mal teplotu 39 😕

garonka
30. dec 2009

miruš ja som citila pohyby okolo 21tt a to som už bola nervozna čo male nedava o sebe vedieť 🙂

mirka12011
30. dec 2009

no u kazdej je to inak ale tak cca od 20tyzdna by to malo prist niekedy skor niekedy neskor hlavne ze sa nam ozve...

ivetkab.
30. dec 2009

Ahojte kočky, pridám sa do Vášho rozhovoru. Ak nevieš čo ešte budeš mať, tak zatiaľ sa nám s kámoškou osvedčilo, že dievčatka sú hanblivé a preto sa neukazujú. Teda... ukážu sa, ale buď úplne na konci, alebo vôbec a urobia prekvapko rodičom pri pôrode... takže držím palce.

garonka
30. dec 2009

ono sa male hybe ale ako vravíš zaleží od každej ako da o sebe vedieť a niektore druhorodičky citia pohyby už v 15tt fíha 😕

rogerka
30. dec 2009

dockas sa 😉 ja uz ani neviem, v ktorom tt som bola, ale uz dobre 3 tyzdne sa ma vsetci vypytovali, az som bola nervozna z toho, ze kazdy sa vypytuje a ja nic necitim 😒 ale niektore baby citia pohyby uz skor, tak som bola zvedava 🙂 dufam, ze nebudes stresovat ako ja 😉

gari, to o tom milom ujovi som citala... snad sa na teba nic nenalepilo. ja som uz konecne 100% fit, uz vobec nekaslem 😀

garonka
30. dec 2009

rogi dufam, že jeho bacily na mňa neprešli, ale preventívne pijem zazvorovy čajík a som doma v teplučku len nedavno som bola u maminky a aj zajtra tam ideme na silvestra a po polnoci domov, lebo ani ja nevypijem a ani drahy,
a ty si sa ako dnes mala?

rogerka
30. dec 2009

ivet, nemyslim si, ze je to o hanblivosti. podla mna je nase dieta po mne a bude to riadny vychcalek a potvora 😀

garonka
30. dec 2009

ivetka mne na morfologickom utz potvrdil doki, že by to mal byť chlapec a naposledy na utz v 30tt sa bejby otočilo chrbtom, no som zvedava na ďalší utz 😕

rogerka
30. dec 2009

no, my sa mame dobre 🙂 ale asi 2 dni dozadu ma bolelo cele brucho, ako sa tam to nase dieta tocilo a hlemzilo. uz som sa tesila, ze sa otaca dole hlavou, aj bol cez den tak nejako priecne, no nakoniec nic ☹ sme zadkom dole ☹

vy sa ako mate? co nove?

na zajtra mam zasoby detskeho sampanskeho 😀

ivetkab.
30. dec 2009

Juj, tak ja asi nechcem aby to nase dieta bolo po mne. A teda ani po manzelovi by nemuselo byt... ide o to, ze ja som ako dieta revala celý den a nic mi nebolo. Ale v noci som vzorne spinkala. Zatial co môj manzel cez den bol anjelik, ale v noci sa pri nom striedali rodicia. Zatial sa nam babo javí ako riaden betar. Niekedy prejdu aj dva dni a ani ho poriadne necitim. Musim byt uplne v klude, aby som o nom vedela. A niekedy ma dni, kedy ma ide rozkopat a najnovsie sa vytlaca... Tiez budeme mat chlapca. Lekár nám to potvrdil uz 3krat, tak verím, ze sa to uz nezmení... vybavicka je uz nakupena... síce ešte pár detailov nám chýba...

garonka
30. dec 2009

rogi neboj babo sa otočí tak ako ma, moje je dole hlavičkou ale furt sa mrví 🙂
jaj detske šampaňo no to musím kupiť nato som zabudla 😅

ivetkab.
30. dec 2009

Ešte šťastie, že sa tu preberá téma aj šampanské pre tehulky a naše babatka... na všetko som myslela, ale toto mi uplne vypadlo. Naše babo ešte tiež nie je otočené a trošku aj stresujem, či sa otocí...

rogerka
30. dec 2009

ivet, to mas stale lepsie ako ja 😀 ja som vrestala vo dne v noci, nechcela som spavat neviem dokedy, proste terorista 😀 mojej mame sa vtedy vratila vaha do cias zakladnej skoly....
nam lekarka 2x povedala, ze to vyzera na dievca, ale nebolo to dobre vidiet, tak to neni na 100%. kazdy mi hovori, ze to bude chlapec, aj som si to na zaciatku myslela, ale teraz neviem 😒 v podstate je mi to jedno, hlavne nech je zdrave 😉 aj ked manzel bude asi sklamany, on chce babu 😅

gari, mam jahodove a jablkove, mnam 😝 urcite kup, ja ho zboznujem 😉

elko69
30. dec 2009

ahojte baby vy teda naotalate a rychlo pisete zase dve nove strany a to som tu dnes bola poobede :D

garonka
30. dec 2009

ivet veľa babätiek sa otočí par týždňov pred pôrodom nebojaj,
už mam na zozname načmarane že detske šampaňo treba kupiť 😀

rogerka
30. dec 2009

ivet, aj ja stresujem, ale nezmenim to... ak sa otoci, budem rada, ak nie, aj tak to nejako zvladneme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre