Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

xxveronikaxx
8. feb 2010

lulu4
Dobre si to myslela ale ja nechcem ihneť deti mne stačí jedno a stoho mam največšiu radosť

lenocka84
8. feb 2010

mirka ahoj
tak je super ze tak pekne pribera, to je len dobre
tak nech jej to takto ide kazdy den a bude este lepsie
a hlavne veselsie

miroslava89
8. feb 2010

domov istotne tak skoro ju nepustia..ale halvna vec ze nech bude zdrava...
a aspon tento tyzden bude "musiet" byt moj manzel tatkom na stopercent 🙂

lulu4
8. feb 2010

Jane: praveze som sa zasmiala na tych kolacikoch ze je zlata ze napiekla ale ze ja za cele tehu co som zatial budem jest prve kolaciky snad ze mi sladne neberie, uz som si jeden dala a dobry bol, inokedy by som ich zladovala uz aj 5 😀 tak drahy si pochuti ten ich ma rad

s tym dverami si to dobre zahlasila, ja by som sa tiez zdekovala niekam, mna to bude cakat o 2 tyzdne cca sme si dali na spalnu konecne spravit dvere take posuvne na kolajnickach presklenne a ked budu vrtat to bude zase vsade prachu lebo z jednej strany do spalne zarubna a z druhej strany do predsiene.... ach jaaaj ale ja som ich chcela ze ked bude malinke a budem kojit a tak ze treba dvere, doteraz nam bolo bez nich fajn....

lulu4
8. feb 2010

mirka: tak tatino si uzije skutocne tatikovske povinnosti, bude chodit malu biancu pekne navstevovat aj za teba, ty sa pekne liec, angina je pliaga nech sa jej co najskor zbavis... tesim sa s tebou ze malicka silnie a pribera... len tak dalej...

dugyna
8. feb 2010

jasne hned vam napisem ako budeme vediet ci je to dugynko alebo dugynka 😉 my tipujeme to prve 😝

rogerka ze ich teraz zamestnavaju medci..ze ich merali a robili UVZ..a ze vefina nie ze bude teraz rubat dravo a vysavat,,,ked jej dr povedal ze bude prenasat..

mirka placetnta praevia typi su: centralis, parietalis,marginalis,profunda..centralis/totalis je ked palcenta prekryva celu VB-vnutorna branka , parietalis ked placenta len ciastocne prekryva VB, marginalis ked placenta svojim okrajom dosahuje len po okraj vnutornej branky, profunda ked je placenta v dolnom segmente ale nedosvaju VB
a pacientyk maju mat pokoj na lozku

lulu4
8. feb 2010

xxxveronikaxxx: ved jasne, chapem ta urcite je vela starosti okolo jedneho a hlavne ze sa tesite z toho a robi vam radost... ved vy sa najlepsie rozhodnete kedy druhe......

miroslava89
8. feb 2010

lulu je to pliaga a som zvedava kedy sa z toho dostanem..ale hlavne by ma zaujimalo kde som to chytila 😔

dugyna
8. feb 2010

lulu ja viem len som bola zaliat ten cajik ..co ti pisala garonka..
no ked bude chlapec tak zatial Zdenko po drahom a ked bude dievcatko tak kristinka po mne...ale este nie sme na 100% rozhodnuty...

garonka as tym srdieckom je na tom ako havinko..uz je to lepsie..a co mi zistili?

jancecka
8. feb 2010

Ahojte kočky, ja som tiež prvý krát v tom. Býva mi špatne, ale zatiaľ som nevracala, len taká slabá celodenná nevoľnosť. A strašný pocit slabých a bolestivých nôh, zatiaľ mi však nenapuchli. Chcela by som sa spýtať, či sa nedá nejakou prírodnou metódou bojovať proti takejto nevoľnosti? trebars nejakými čajmi. A čo s tou únavou a bolesťou nôh?
😉
ja mám strašne veľa otázok, akú váhu smiem nosiť. Som v 7 týždni. Čo farba na vlasy? Čo gélové nechty? Ako to je s cvičením? Chodievala som tri krát do týždňa do fitka. Nateraz som prestala, ale chýba mi pohyb. Ďakujem za odpovede

xxveronikaxx
8. feb 2010

lulu4

Ano ja by som mala aj skor lenže mne nahovorili aký bude lahky porod a pritom veľmi som mala tažký a koli mojmu gynekologovy by som prišla o moje malé dieťatko nerobil mi žiadne vyšetrenia začala som krvácať a moja kamaratka chcela dieťa nedarilo sa im vzdy ked ostala tehotna tak bolo dieta mrtve musela ist na potrat.A teraz zas ostala tehotna a zas ju moj gynekolog poslal na potrat a tam jej urobili ultrazvuk ešte raz a tieta vobec nebolo mrtve.Vieš ťazko sa mi otom hovorí.

lulu4
8. feb 2010

mirka: ved to, aj mna vzdy zaujima kde nieco schytam ked nie som napr. ani vonku... teraz sa ozaj vyhybam takym priestorom kde je vela ludi a MHD lebo kazdy je chorlavy, len kasle a smrka... no uz budes zbytocne patrat kde sa tie bacily na teba nalepili hlavne je ak ti dali lieky pekne ich dobrat a liecit sa, coskoro to bude lepsie a budes moct ist za biancou

miroslava89
8. feb 2010

jancecka cvicit mzoes pokial nemas ziadne problemy-vo fitku ti poradia aj cviky pre tehu...vlasy farbit mozes-ale pozor na to aby si vybrala farbu bez amoniaku..

janefonda
8. feb 2010

Lulu u nas teraz menia v oboch vchodoch, co je 28 bytov na jeden vchod- na kazdom byte dvere. Furt sa tu vrta od rana, ale prekoname, v lete zateplovali a robili fasadu a teraz toto, Ale vzdy lepsie, ze to tak pekne stihaju, kym pride nasa mala 😉 Dobre sa naplanovala ta prerabka 😵 aspon bude dlho klud!
Dugy sa tu bavite o placentach, tak dufam, ze ta moja sa uz posunula hore, tak ako ma. 😉
Mirka: hlupa choroba, ale neboj rychlo to prejde a bude dobre 🙂

xxveronikaxx
8. feb 2010

Viete ja vám len poradím davajte si pozor na gynekologov !!!!

lulu4
8. feb 2010

veronika: tak to mas teda dobreho blba gynekologa, to su ozaj veci ktore clovek dost otrasu... tak ja cakam prve dietatko a tiez netusim aky porod ma bude cakat, jasne ze by to chcel mat kazdy za sebou co najskor a co najmenej bolesti, ved uvidime... len nie vzdy to tak ide.... ved vies o tom najlepsie sama... a ani epidural si nemala nic?

vejula
8. feb 2010

ahoj mirka, tak angina fuj... A dal ti nejaké ATB??? A ešte skušať odsávať? Super že maličká priberá, velmi dobré znamenie 😵 to že sa za týždne dostala na viac ako pôrodnu váhu je velmi dobré, väčšinou to bábatkám trvá dlhšie.

ahoj janečka, vraj farby na vlasi je v poho ale ja nefarbím a neviem či by som si farbila keby som si predtým farbila. Cvičila som aj ja zo začiatku mi tiež chýbal pohyb... No ale čo už nechcela som riskovať. Párkarát som tak že vybehla na 7 psochodie aj v 6 mesiaci ale to už nieje moc dobreee. Nemala by si sa počas tehu zadýchať to vraj nieje dobré.

Inač ja by som chcela druhé bábo tak o tri štyri roky, ked už budeme mať domček... No tak dufam že sa to do tých 4 rokov podarí. Do vtedy si budeme užívať nášho malého ddominička 🙂

lulu4
8. feb 2010

Jane: tak to je ozaj dobre ze sa vsetko preraba teraz pokial este nemas malicku na svete, potom by to uz bolo narocnejsie.... ako pises budete mat aspon pokoj ved aj my... sa tesim ked uz budu tie dvere tak uz ozaj nic nechyba... ako sme to pekne stihli za rok, komplet vsetko prerobit, nakupit, zariadit.... paradicka skoda ze som byt nenafotila ako vyzeral povodne to ani pravda nie je uz

jancecka
8. feb 2010

Miroslava89

ok :D mne gynekologička totiž poradila aby som prvé tri mesiace necvičila ale stretla som sa s mnohými názormi že neuškodím, pokiaľ sa samozrejme nebudem prepínať. Ide len o ten pohyb. keďže mám sedavé zamestnanie :D
Hádam ma kaderníčka nevysmeje keď začnem mudrovať, akú farbu chcem :D
Ja som tu nová, ty tiež čakáš bábo? či to v tejto miestnosti všetky? mávaš nevoľnosti a bolesti nôh?

liv1
8. feb 2010

Ahojte kocendy. Dnes mi je trosicka lepsie, aj tie nevolnosti uz vacsinou od obeda niesu. Juchuuu 😉

Mirka veeeeelmi sa tesim, ze Harmony ma uz 590 ! To je super ze tak rastie 😉

Dugy som sa dobre zabavila ako som citala o vasich susedoch, no sranda. 😉 som zvedava co budete mat, ja tie 2 tyzdne este cakam ale pojdem tiez na sto pro.

barbyes
8. feb 2010

človek sa na chvíľu venuje niečomu inému a tu pribudnú 3 strany...strašné, kto to má všetko čítať ??? 😀

a dugy, tá Zuzka na kvety-povedz jej kľudne že od Barbory-svadba 30.1. (alebo od Gabiky z Mikony-to je mužova kolegyňa a jej kamoška)inak by si ma asi po mene nepamätala, ale ak jej aj nepovieš nič tak v poho 🙂 kde má kvetinárstvo neviem, my sme boli u nej doma a tam som si vyberala kyticu akú chcem-poprípade dones na fotke akú by si chcela a ona Ti urobí. Býva tiež v Petržalke a tej Katke na nechty povedz od Barbi, ona bude vedieť 🙂

dugyna
8. feb 2010

kocky chvilu som tu neni a poisete maraton...

mirka rychlo sa uzdrav super ze malinka pribera tesime sa 😉 s vami s kazdej dobrej spravy..dostava mleicko z laktaria?

leni ja nemam morfo za 2tt mi len 17.2 ideme na kontrolu k dr do poradne a az tam nas objedna na morfologiu..apre boha to co za doktora od teba vypisla za obycajny morfologicky ultrazvuk 55 eur??????
v ginfive robie morfologicky za 9eur aj nejake cenyt..alebo 8..cize zaokruhlene 10eur...a na kramarcoh dokonca myslim ze neplatis nic za to...

a my by sme zase s drahym nevydrzali az do konca cakat..ci bude chlapcek alebo dievcatko..a na UVZ sa aj tak moze dr zmylit ak by mal pupocnik medzi nozakami..a potom co nase mimi sa stale schovava a nechce ukazat..tak urcite sa bude hrat s nami schovavacku dlho..
a kedze chceme aj postupne nakupovat vecicky..a vsetko..tak nech vieme akej farby 😉 😉 😉
sak kazdy sme iny niekto chce vediet a niekto nechce..a my chceme vediet ci dobre vlame malinkeho ked sa s nim bavime ze Dugynko.. 😝

lulu prvy skrining je o tom ze ti vezme krvicku..z ktorej budu vysledky az potom ked ti zoberie tu druhu krvicku na AFP..lebo udaje sa davaju dokopy..bude ti robit soni kde bude merat rozmer NT ..to je koli down syn.

mirka a ty mas aku rasu havinka?

janefonda
8. feb 2010

Lulu pravda pravduca, super ze sme to stihli takto aj vy aj my aspon uz naozaj babo pride do pekneho prostredia. Naozaj skoda, ze si nefotila pred a po, to su vzdy pekne spomienky.

miroslava89
8. feb 2010

beriem atb -ale vraj su vhodne aj pri kojeni a odsavat skusam ale zatial bezvysledne ☹
a mala pribera velmi pekne🙂-ale vraj to je sposobene aj tym ze nema ziadne problemy.. lebo keby mala tak vraj nepribera tak rychlo

miroslava89
8. feb 2010

jancecka ja uz babo necakam...ja som babo kedysi "davno" pred desiatimi dnami cakala ..ale uz mam malu dcerku..
a tu su vsetko prvykrat tehulky... inac ked vidis fotku tak vedla fotky mas meno uzivatelky a vedla toho v ktorom je tyzdni 😉

janefonda
8. feb 2010

Liv supis, ze nevolnosti ustupuju!
Dugy ty si stale vo svadobnom svungu...jeeeej. pomaly uz budes mat vsetko vybavene! 😉
moj mm uz zasa odisiel do prace hrozneee, zasa sama, teda no mam este konika 😀

lenocka84
8. feb 2010

dugy to bolo morfo spojene so 4D tak to preto

miroslava89
8. feb 2010

a inac vediet pohlavie je v tom vyhoda ze viete ake vecicky kupovat babatku 😉 😀

lenocka84
8. feb 2010

mirka my aj vieme, a aj tak stale neutral, a vesele farby, ziadne vyslovene modre by si u nas nenasla aj ked vieme ze je to chlapec 🙂

Liv za chvilu sa budes pytat, nevolnosti? co to je? 😉 😉

dugyna
8. feb 2010

kocky aj nechtiham pri vas dnes 😉

liv sak dam vediet ako to tam funguje..inak je to priamo v lekarskej fakulta v hlavnej budove na 5.poschodi..

barby ok zavolm im diky za radu

lulu inak tomas super cenu..odo mna teraz v jednom kvetinarsvte ze za 15ruzi chcela 50eur a plus este pier zvlast...

janecka do 4mseciaca by nemal zena cvicit..aj v ginfive sa moze chodit na cvicenie pre tehu az od 4mesiaca

veronika tak je je strasne..a takemu gynekologovi by som zobral diplom..ja som pred tehu zmenila gynekologa..lebo on bola tyky ze spravil to co ste mu povedali..a predpisal to co ste chceli bez vystrenie..tie som si davala robit inde..vobec ho netrapilo ze v roddien mame trombozu..a tak som zmenila dr pre tehu...som si pozistovala a kedze sa v tom aj vyznam..a som velmi spokojna..ak si z BA tak ti odporucam probios..je to sice sukromne ale vyborna starsotlivost..a tam ked byva moja mamina v brane byva jedna kocka..ktora tiez chdoi k nejakemu debilovi dr..radili jej ze k nemu nema chodit...a myslim ze v 8mes..alebo dokonca v 9..bola na pohotovsti ci ako a mimi bolo mrtve..a to cez den bola este u toho debila..a nehovoriac o tom ze po dlhej dobe cakali dalsie mimi..co mala byt automaticky vypisana na rizikovom a ostro sledovana...ked mala takuto komplikaciu..a som sa cudovala lebo chodila do prace..a baby zase sa to stalo chapete?!to je hrozne..ale neviem vam povedat ci zmenila vetdy dr..alebo stale chodila k tomu debilovi--

a veronika ak mas takeho debilnho dr a kamoska toho tak okamzite obe zmente lekara..a mimochodom ta tvoja kamartka by mala dat na neho staznost na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou..
este by ma zaujimalo ze ked tvrdil stale ze imi je mrtve...v ktorom tyzdni to bolo..a ci tu kamoska poslal aj na vystrenia..a ona mala byt automaticky pri dalsom tehu poslana na amniocentezu..aby sa to neopakovalo..ak nechces pisat do fora napis mi to do IP..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre