Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
25. máj 2010

@lusa889 citala som si to co si napisala o porode, krasne si to opisala a musel to byt ozaj nadherny zazitok a vo velkom ti musela pomoct ta epiduralka, ja si ju asi tiez zaplatim a nebudem hrat hrdinku 😀 som rada, ze mas s Kramarmi take dobre skusenosti lebo ja tam chcem ist tiez rodit... a to az ked tam zacnes chodit na poradne do nemocky vtedy staci tu Dr. Jandovu kontaktovat ohladne tych skoleni co si tam spominala? a na tom nadstandarte si co vsetko mala na izbe aj wc aj sprchu a wc je s tym bidetom ze sa od spodu hned umyjes, ci zakazdym musis chodit do sprchy a mala si ten nadstandart ze si bola sama na izbe alebo dve ste boli? kolko si platila za jednu noc? a kolko stala epi? dakujem za odpovede 😀

elko69
25. máj 2010

no baby uz som domena,takze dnes to mame presne 36 + 1 takze presne zaciname 37 tt, malinky ma uz 3200 g a je uz otoceny dole hlavickou takze je nachystany,pohyby a odozvy su dobre a mame aj dostatok plodovej vody 🙂 som rada a teda za tyzden ideme na dalsiu poradnu...

dugy jeeeeeeeeeeeeee konecne sa Jane uz stala mamickou,ale nechcelo sa tej Natalke ist von tusim...ale super za gratulujeme,pozdravuj ju od nas....a ze sa tesime na fotky uz....

elko69
25. máj 2010

@janefonda blahozelaaaaaaaaaaaam konecne si sa dockala svojej vytuzenej lásky Natálky...prajem ti skore zotavenie a krasne mamickovske povinnosti 😉

riag
25. máj 2010

@janefonda Jane🙂 Gratulujem! Krasna sprava....🙂

lulu4
25. máj 2010

@elko69 tak paradicka no vidis, na poradni dopadlo vsetko ukazkovo a maly Kubko uz ma krasnu hmotnost 😵

elko69
25. máj 2010

@lulu4 no sak uz by som ho aj porodit mohla pri takej vahe,co chce mat kolko potom cez 4 kg????sak sa mu asi pasy nepacili tak sa storcoval v tom bruchu...uz ked viem co ma caka na tej poradni kam uz mam ist uz som taka kludnejsia..

elko69
25. máj 2010

ok idem sa napapat tak pa zatial tehulky..

riag
25. máj 2010

@dugyna Ahoj Dugy,tvoja malinka ju uz otocena ?

pepppe
25. máj 2010

elko no super,,,a co bolo to take strasne tam????a co len na pasoch si bola,aj ta pozeral zo spodu,,ci ako??? 🙂

ginger17
25. máj 2010

ahojte ja som tiez prvykrat tehotna a chcem sa spytat ake ste mali pocity na zaciatku tehotenstva. okrem hormonalnych nalad mam trochu obavy z toho, ze nemam celkovo velmi pozitivne pocity z tohto stavu a to pritom dietatko bolo chcene. dakujem.

janee_
25. máj 2010

Ginger17 ..... Zlaltko, ja som na tom podobne. Prve tri dni som poskakovala ako male jojo a potom to nejak prislo. Proste som stara korytnacka a aj tak mam pocit, ze na dieta je priskoro. Ja mam stale pocit, ze mam 17. Kazda mame nejaku tu skrytu obavu, ktora pri tych hormonoch vyskoci.

janee_
25. máj 2010

Baby pri tom mojom starom sa sem vela nedostanem. Jak sme dosli, tak to su tu jeho kamarati kazdy den. Takze na nejake to vypisovanie nemam cas. To je strasne. Este dobre, ze mi tie pirule zabrali, lebo inak by som ho asi zachlostila. Krkat, vracat, fucat a to vsetko pred publikom.

Takze mame novu Natalku. Ze GRATULUJEM.

pepppe
25. máj 2010

ginger,,,to napadne skooro kazdu tehulku na zaciatku,,,to orbia aj tie hormony,,,,nase bol otiez planovane a potom som sa zacala bat,ak oto zvladneme a tak,,a teraz????sa vytesujem ako mala,,sa na alexa strasne tesim,,,bude to zmena,ale tak krasna zmena to bude uvidis,,, 😉

janee_
25. máj 2010

Ginger este nieco. U mna sa tieto pocity prejavili tesne pred nastupom nevolnosti. Prvy krat pochybnosti a dva dni na to som mala prvu nevolnost. Mala som uz aj taky stav, ze som az plakala a povedala, ze uz nikdy nechcem byt tehotna skusit si toto este raz. Takze u mna je to dost ovplyvnene neprijemnou nevolnostou, ktoru mam skoro nonstop a to aj cez to, ze beriem na to lieky.

barbyes
25. máj 2010

ahojte,
tak tu práve čítam tú novinku 🙂 hneď som písala jane, už sa teším keď hodí nejaké fotečky 😵

barbyes
25. máj 2010

@janee moja kolegyňa mala tiež celé tehotenstvo príšerné nevoľnosti a niekoľkokrát kvôli tomu skončila aj v nemocnici na infúzkach, jej to bohužiaľ neustúpilo ani po prvom trimestri ☹ ale teraz má krásnu zdravú dcérku ktorú by nevymenila za nič na svete a ak by na to prišlo absolvovala by to znovu aby ju mohla držať v náručí 😵 tak asi len pevné nervy a držím palce aby Ti to s príchodom 13týždňa začalo ustupovať 🙂

janee_
25. máj 2010

@barbyes no ja som skoncila v piatok v nemocnici na testoch. Testovali ma, ci som este neni uplne dehydrovana, lebo sa mi len tocila hlava, ani 5 metrov som poriadne nepresla a za dva tyzdne som stratila skoro 3 kila. Pri mojich 52 to bolo dost alarmujuce, tak mi nasadili lieky. Nemozem povedat, ze by som z toho bola nadsena, ale teraz mozem aspon pit. Snad to za chvilu prejde.

Inak mali ste niektora problem s pitim? Mne doslo vzdy na vracanie, co som sa niecoho napila. Tak som nepila ani pol litra denne. Nech citam v knizkach jak citam, tak pitie by problem byt nemalo. Ja nemozem poriadne ani cistu vodu.
😝

barbyes
25. máj 2010

@janee nie nestretla som sa s tým a ani som nepočula, že by s tým mal niekto problém... 😒 v nemocke Ti na to čo povedali? nemohlo to byť spôsobené len zmenou pásma? predsa v tehu vníma telo všetko úplne inak

liv1
25. máj 2010

@janee_ mne tiez bolo zle zo vsetkeho, aj z vody, a pomahal mi velmi multivitaminovy dzus cappy zriedeny s trochu vodou. mne dr povedala ze nech jem a pijem hocico, aj ked je to nezdrave, len nech urcite pijem. neskor mi pomohla aj fanta, no tak skus pomalicky po glgoch, ale musis vsak to ty vies 😉

liv1
25. máj 2010

mne cista voda robila najhorsie a teraz, resp tak po tom 13,14 tyzdni nepijem nic ine. minule som sice zhresila a vypila plechovku coly 😅 . ale len raz 😵

janee_
25. máj 2010

@barbyes nie je to zmenou pasma. To bolo aj predtym. Akurat sa to neskutocne zhorsilo. To bola ranna rutina od zaciatku. Napit sa vody a sup ho na zachod. Bolo to tak neprijemne, ze mi nezostali ziadne tekutiny v zaludku, takze to islo do prazdna a pokracovalo dalej do vycerpania. Uvidim, co mi povie midwife vo stvrtok. Snad navrhne nejaku novu strategiu. Tieto lieky boli ako prva pomoc aby som uplne neodpadla.

@liv tazko sa mi nieco skusa, lebo sa toho uz pomaly bojim. Ale hej. Uz viem, ze caj nee, cista voda nee,... a kopec dalsich. Najviac som sa obavala toho, ze nemam tekutiny ked ich najviac potrebujem. Teraz zvladam tak asi liter denne a pomaly sa to zlepsuje.

andullinka
25. máj 2010

@janee Ja som mala presne take iste problemy ked som bola v nejakom 7tt-13tt, vodu som nemohla tiez ani citit, jedine z coho mi nebolo zle bolo mlieko, ale tiez som mala problem do seba dostat aj pol litra vody denne... Ale potom niekedy v polovici 4. mesiaca to vsetko preslo a dnes uz pijem a jem aj za dvoch 😅

liv1
25. máj 2010

@janee_ tak ten liter je uz predsa lepsi 😉 no a ja som nikdy nemohla pit nalacno, dala som si naraz bebekeksy pomalinky a ten zriedeny dzus. poviem ti, to ma zachranilo. ja som schudla 3 kila za prvy trimester, a mala som uz 46 kg. bolo to na hrane ist do nemocky. ale kedze ja som len mala brutalne nevolnosti s napinanim, ale nevracala som 10 krat za den ako ini, do nemocky som zatial nemusela.

@andullinka ja mam niekedy pocit ze ja za troch 😀 . do kelu to pri tom lezani budem po porode ako taka bomba 😀

janee_
25. máj 2010

@andullinka ja som presla na detsku vyzivu. Ked to uz s pitim nejde bohvie jak, tak aspon skryte tekutiny. Takze som prevazne na ovoci a detskej vyzive. Inak to s tou vodou bolo sialene. Prvy priznak tehotenstva som mala, ze mi zacala chutit cista voda a bola som furt smadna. No a potom tak v 6tom tt sa to vsetko uplne otocilo.

@liv1 mas pravdu, najhorsie to bolo nalacno.

janee_
25. máj 2010

@liv1 inak ta obdivujem, ze si to prezila. Ja mam presne tak ako si opisala brutalne nevolnosti s napinanim a obcasnym vracanim tak 2-3 krat denne. Teraz ako mam lieky som schopna normalne fungovat, ale predtym som len lezala a trpela. Bolo mi tak zle ze som nevedela ani poriadne stat vystreta, pretoze mi to zaludok nedovolil. Ty si dokazala relativne normalne fungovat?

ginger17
25. máj 2010

@janee_ ahoj dakujem velmi pekne za odpoved. zatial nastastie mi vobec nebolo zle ani nic, ledva by som si vsimla keby nie test. ale mozno je to mnou, vazne neviem, myslela som skor ze hormony mi spravia daco ako "jeeej, to je super, ako sa tesim". a miesto toho sa len bojim a cim dalej, tym menej sa na to citim :( tak snad to prejde. dakkujem este raz a drz sa! 🙂

liv1
25. máj 2010

@janee_ doslova, moje 2 mesiace zhruba od 7tt do 13,14tt vyzerali nasledovne.
24 hodin v posteli, mozno kazdy 3.den prechadzka okolo domu, nikam som nechodila, nepracovala som, obcas na konika ak bola svetla chvilka s notebookom na kolenach, inak nic. ani obraz ani zvuk,niekedy moj mm musel zostat so mnou doma, tak mi bolo zle. objednavala som si jedlo z donasiek a ledva som si k tomu jedlu ku dveram presla. varit som nemohla zo vsetkeho mi bolo zle a upratovat no tak to tiez urcite nie. akoze brutal fakt. tiez som sa nemohla vystiret, na wc som chodila zohnuta 😀 . ale jedno je pravda, to proste prejde 😅

janee_
25. máj 2010

@ginger17 verim, ze to prejde. Musim v to dufat, ved ja som z toho tiez neni uplne na vetvy. Takze sa tesim, ze sa budem tesit v buducnosti. Teraz idem off, tak sa drz. 😉

janee_
25. máj 2010

@liv1 uplne si opisala moj fungovanie. No ved dam vediet, co si o tych liekoch co beriem mysli midwife. Ak mi ich da vysadit tak ma toto caka najblizsi mesiac. Ale pre to male to snad prezijem. Maj sa zatial. Musim ist.

liv1
25. máj 2010

@janee_ drz sa bude to dobre papa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre