Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

riag
31. máj 2010

@janee_ az po porode? Ufffff...Skus si to natierat 100% olivovym olejom. Ten zabera na vsetko 🙂

jjana17
31. máj 2010

@janee_ ono vsetko ma svoje pre aj proti, ono v poslednom case je strasne vela cisarskych porodov a baby aj maju siroku panvu , vela deticiek je otocenych opacne a aj to moje je tak cize je dost mozne ze aj my pojdeme cisarskym, tak obavu mam a riadnu kto nema, ale tak hadam to zvladneme,

janee_
31. máj 2010

@riag no nic, pokial to nesvrbi. Co uz. Prve sa mi vyhodili pehy na ramenach, teraz toto,... no uvidime, kam to bude pokracovat. Ale dobra sprava je, ze babatko bude mat vraj krasnu plet.

vefi89
31. máj 2010

a ja som hrdá na to, že som rodila klasicky 😅 😝 😀 😀 😀

janefonda
31. máj 2010

@janee_ epi super, mala som si ju dat skor a nie cakat tolko hodin. ALe tak stale som si myslela, ze porodim normalne 😒 V pichnutie nebolelo, oproti kontrakciam to nic nie je 😉 No prve dni bolo dost tazke sa natahovat s malou, ale teraz je to ovela lepsie. AJ si ju popestujem, prebalim. Clovek ked je nuteny zvladne aj nemozne 😉
A myslim, z to mam krasne zasite uplne nizucko, cize cez plavky to rozhodne vidiet nebude. Zato bude vidno moje strie 🙄

janee_
31. máj 2010

@jjana17 bude ako bude. Vies ja sa tu aktivne zapajam do diskusie, pricom stale mi niekto pripomina, ze som este neskoncila 12 tyzden, tak nech zatial velmi nevyskakujem,.... Ja sa citim fajn a nepripustam si moznost akychkolvek problemov. Som zdrava, trocha vychudnuta, ale iny problem nevidim. Tak preco by som nemala byt uplne bezproblemova?

jjana17
31. máj 2010

@janee_ ako ja som mala taky prirodzeny strach prve tyzdne ale vsetko bolo v poriadku, vysledky boli ok, ja som sa az na nevolnosti citila dobre tak som nepripustala si nic zle,,,
ono ked si tak zoberies tvoje babtinko bolo vystavene aj leteniu aj tvojim velkym nevolnostiam a vsetko je v poriaku, tak si uzivaj tehulkovanie a aj dobra nalada a pozitivne myslenie robia vela

janee_
31. máj 2010

@janefonda hm, to s tou epi si ma uplne prekvapila. Co pozeram take tie naucne programy o rodeni, tak tie to prezivaju ako straaaaasnu bolest. Ono je to asi o psychike. Diky za odpoved, pomoze mi v rozhodovani. Neboj tie strie sa scvrknu. 😉

vefi89
31. máj 2010

@janefonda som rada, že ste v poriadku a že ste to zvládli😉

janefonda
31. máj 2010

dakujem baby za pochvalu, ved je predsa moja 😵 😵 😵

@vefi89 nooooo prirodzeny porod....aj u mna mal byt a ako som skoncila. Aj tvoj Misko zacal ovladat hlavicku uz po par dnoch? Lebo moja mala si ju uz prehadzuje zo strany na stranu a ked ju dam cez pleco, tak ju uz drzi...

janee_
31. máj 2010

Joooj, jedlo krici z truby, ze uz je hotove, tak idem papat. Dobre sa mi pokecalo. Papa

vefi89
31. máj 2010

@janee_ existuje aj horšia bolesť ako sú kontrakcie. prežiť sa to rozhodne dá 🙂 americké filmy a americké náučné programy ani nepozeraj, magorí to mozgy 😀 😀

vefi89
31. máj 2010

@janefonda mne zdvihol hlavičku dve hodiny po pôrode. takže tak. ale to je dobre, len musíš byť opatrná, aby si ju Natinka nevyvalila...ale zrejme má dosť sily..

vefi89
31. máj 2010

@janefonda k tomu pôrodu- treba byť vďačný už len za to, že ste obidve v poriadku, a tá bolesť prejde 😅

mimi21mimi
31. máj 2010

@janefonda malinka je nadherna 🙂

janefonda
31. máj 2010

@janee_ mozno zalezi aj od sikovnosti anesteziologa. Lekarka co ju pichala mne bola uplne super, mila, chodila ma kontrolovat a pri cisaraku mi uz iba dopichla oblbovaky a celu dobu na sale ma upokojovala 😉 Vseobecne musim povedat, ze som sa tu nestretla s jedinou neprijemnou osobou. Vystriedali sa pri mne tri sluzby pocas kontrakcii, kazda porodna baba super, aj lekári a aj studentky, lebo vzdy pri babici, bola aj jedna baba co to studuje a tie sa strasne starali. A sestricky na oddeleni super napomocne, ziadny krik, mile proste sen. Tak by to malo vsade vyzerat!!! Hlavne slovenski personal by si mal brat priklad!

@vefi89 juj aj Misko je krasnucky. Strasne to leti, ze uz bude mat tri mesiace...

vefi89
31. máj 2010

@janefonda ďakujemeeee, no teda to letí, to ti poviem 🙂 len si uži drobca kým je malinká a len spinká....lebo ti začne žrať nervy 😀 😀 mne dnes Miško predvádzal ani neviem čo, nechcem hnusne napísať, ale hečal od ôsmej až do tretej poobedia 🙄

janefonda
31. máj 2010

@vefi89 ved ja som vdacna ze sme ok. A ja beriem cisarak ako fakt, ktory nam obom pomohol. Malicka uz musela ist von a ja som nebola jednoducho otvorena.

janefonda
31. máj 2010

@vefi89 no nasa mala dnes od 12:00 poriadne nespala, stale daco... Prave som nakrmila a ulozila ju hajat, tak uvidime, ci tam vydrzi aspon dve hodky.....mohla by. Mus byt uz unavena...

@mimi21mimi dakujeeeeemeeee 🙂 🙂 🙂

vefi89
31. máj 2010

@janefonda len škoda že ťa toľko trápili..po akom čase si si dala epi?

vejula
31. máj 2010

no kočky ja som mala strašne plány ako budem rodiť klasicky, ale čim viac si človek planuje tym skôr to skonči uplne inač. A je pravda že každa žena ma ine bolesti, jedna povie že by rodila každy rok, ina že už nikdy viac. To je ťažko, tolko faktorov tam zohrava ulohu. Nezabudnem ako mi spolužiačka vhovorila že mama jej povedala že jana ja som ťa neporodila ja som ťa vyprdla 😅 že ona to ani necitila a ine ženy sa trapia dva dni v prišernych bolestiach. A bolo by nespravodlive keby ta čo rodila 4 hodiny hovorila že ostatne ženy perhanaju, lebo možno keby prežila tu bolesť čo peržili tie ženy čo rodili dva dni tak je už v pakarni. Ja nemam prah bolesti nejaky nizky vždy som fyzicku bolesť dobre znašala ale pôrodne bolesti... tak to bola ina kava, hovorim kebyže mam čosi v žaludku tak z tych bolesti grcam, chvalabohu som bola uplne lačna.

@janefonda gratulujeeeeem krasnu princezničku maš je fakt nadherna. A prajem rychle zotavenie, ale pri tych pokladikoch to ide velmi rychlo 😉

janefonda
31. máj 2010

@vefi89 kontrakcie zacali o 22:00 o 3:00 sme sli do nemocky o 6:00 odtiekla plodovka a o 15:00 som si dala pichnut a o 22:00 rozhodli ze to bude cisarak. Ked oni stale chceli aby to slo prirodzene, lebo kazdy lekar z tych troch co sa pri mne vymenili povedal krcok mäkky to sa uz musi spustit...ale otvorena som bola aj o tej 22:00 len na 5.... Ale starali sa prikladne, neustale sme boli na monitore a sledovane... Uz je dobre, malicku mam domka pri sebe to je hlavne 😵

@vejula mas pravdu pri krpcoch to uz ide jedna radost 😉 a dakujem 😵

vefi89
31. máj 2010

vaaaaú, 24 hodín, no ty si hrdinka

mata1001
31. máj 2010

caute baby...mozete mi odpovedat na otazku?ked som bola v sobotu v miestnosti asi tak 5 hodin s dvoma detmi ktore mali zacinajucu crevnu chripku,o ktorej sme nevedeli ze ju maju-aka je pravdepodobnost ze ju dostanem?prosim napiste mi vas nazor,lebo sa zblaznim od strachu...vdaka

janefonda
31. máj 2010

@vefi89 no poviem ti , ale ze ziadna zabava. Manzel bol uz nestastny, celu dobu pri mne chudacik, len raz sa siel najest medzi tym, to ho uz babica vyhnala, ze nech si ide daco dat. Je ale zaujimave, ze na tu bolest som uz takmer zabudla...

vejula
31. máj 2010

@mata1001 neboj sa... Ťažko povedať či ju dostaneš, to zaleži od tvojho organizmu. Ale nestresuj. Aj keby si dostala si už v 31tt dieťatko ma najhlavnejšie organy už vyvinute takže nič zavratne by sa stať nemalo. Ale aj tak držim prsty nech ju nedostaneš samozrejme

vefi89
31. máj 2010

@janefonda no ja som to mala o dosť jednoduchšie, ja som mala kontrakcie len 2 hodky, ale teda hned ako som malého zbadala som už ani nevedela že niečo bolelo....teda až na šitie, ale to je asi samozrejmosť

elko69
31. máj 2010

@lutsine no veru nas maly je popredu podla tej tabulky co si sem davala velkosti babetka,tak uz v 36 tt bol tak tazky ako v 39 tt..hehe..no uz sa tesim na porod...
@dugyna jeeeeeee super spravycky...ze mirke blahozelam...super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@janefonda no vidis uz aj ty to mas za sebou a to ten vas drobec nejako nechcel ani ist a uz je tu medzi nami...blahozelaaam este raz aj tebe 🙂
@dugyna no mozno prirodzeny porod ale toho sa bojim kedze to bude asi valibuk teda zatial podla toho ako nam rastie to tak vyzera....teda ty mi doprajes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie,sak jasne ze je lepsi asi prirodzeny ale keby sa nieco malo stat tak budem rada ak sa spravne dr.rozhodnu a pojdem cisarskym aj ja...no uvidime..este aby si ma aj ty nepredbehla..

mata1001
31. máj 2010

vejula dakujem...no dufam ze ju nedostanem...ach boze moj sa bojim.... ☹ ☹ ☹

vejula
31. máj 2010

@janefonda viem o čom pišeš, tiež som po par dnoch už ani nevedela ako to bolelo 😅 aj ked som si to chcela vybaviť proste to nešlo. Viem že to bolo strašne ale nemôžem si vybaviť ake. Sranda nie??? Inač moj mm bol z toho uplne v prdeli, aj tvoj??? On mi povedal že ked ma odviezli na operačku že to bolo pre neho vykupenie, lebo on už nemohol vydržať sa na mna divať 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre