Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
2. apr 2010

garonka u nas prsalo v noci a ja herecka plny balkon pradla, takze rano ked som vstala skoro ma vykotilo,,,,nad nami susedia maju taku tu slnecnu clonu a humus z nej akurat na moje biele nohavice stekal, takze som prala este raz dnes

jjana17
2. apr 2010

vejula , vies co zo zaciatku som myslela ze dievcatko, teraz ze chlapec, lebo aj sestra mi vravi a aj mamina ze to bude chalan, lebo sladkosti mi nechutia, maximalne nejaky decky jogurt a strasne mi chutia slane veci a od maska atd,,no tak neviem

garonka
2. apr 2010

joj jani ja by som nadavala ale čo už s takymi susedmi naši nad nami z balkona vodu vylievaju tak ja nemôžem ani maleho na balkone v kočíku nechať 🙄

veji môžu sa značky asi pisať no myslim

guľky Tobi je hore tak ideme papať

pekne sviatky vam ešte sa tu ukažem 🙂

jjana17
2. apr 2010

no oni teoreticky ti susedia za to ani nemozu v akom stave je ta strieska, ale tak co narobim, hlavne ze sa to dalo vyprat, pekne sviatky aj tebe a dobru chut malinkemu

vejula
2. apr 2010

jani no ved uvidíte 😉
garonka poslala som ti IP
Dobre kočky mi ideme s drahým kuk nejakýfilmik tak sa zatial lučim 🙂

janefonda
2. apr 2010

jani ani mne nechutilo vobec sladke, hlavne slane a aj tak cakame babu, tak sa na to moc nespoliehaj 😀 A to sme si mysleli my dvaja s mm, ze to bude chalan...jedine, ze by sme sa pri porode este prekvapili 😅

garonkaaaa ja ti dam gulky!!! 😀 to ja sa citim skor ako hrosisko 😝

jjana17
2. apr 2010

no ved jasne nechame sa prekvapit, pekny den ahojte idem aj ja ved tu nik neostava,,pa

janefonda
2. apr 2010

veji jeeeej aku mas peknu fotecku. Aj tebe tu predoslu zrusili admini, ako tu moju??? 😕

jjana17
2. apr 2010

jane to fakt? takze baba a taketo chute, no tak potom neviem este ake figle mam pouzit aby som vedela uz som aj obrucku na retiazku davala, no ta mi ukazala na chlapca,,,,

janefonda
2. apr 2010

jani ja uz neverim na nic 🙂 , iba v tom cinskom kalendári mi vysla tiez baba. 😵 Skus si pozriet to 😉 A co drobcek sa hanbil na sone a nebolo vidno? U nas sa lekar vytrapil takmer hodinu, kym sa mala posunula tak, aby bolo vidno medzi nozky 😉 A naposledy zasa nic nevidel, cize to nejako potvrdene nemame, ale tak pocitame uz s babou. Som sa mm vcera pytala, ze ake meno dame, keby to predsa len bola baba?!?!?! Tak sa rozhodujeme medzi Kevin a Martin 😉

jjana17
2. apr 2010

jane ono tak pred mesiacom lezkalo ako vo vanicke este nebolo otocene, tak preto to nebolo asi vidiet, no v cinskom mi vyslo dievcatko,,,,,,,no inak to by bol iny sok na sale ze mate chlapceka a do tedy by sa to javilo ako dievcatko, ja preto kupujem vsetko neutralne farby

janefonda
2. apr 2010

tak ja kym som nevedela, co cakame tak som nakupovala len neutralne. Ale ked sme sa dozvedeli pohlavie malickej, tak kamoska mi nabalila veci po jej malej- ruzove samozrejme 😉 Ja nie som nejak zatazena na princeznovske a ked sa mi teraz paci chalanske v obchode, tak kupim take. Aj naposledy som kupila krasne tricka s traktorom. No a co 😵 Malej to bude aj tak jedno, ci modre, zelene, zlte, ruzove... 😉

jjana17
2. apr 2010

no ved jasne ja nakupujem minimalne mnozstvo oblecka, mne skoro vsetko da segra ta mam teraz 4 mesacneho syna a vecicky su jak nove, ved vies par krat oblecene a uz je mu to male,

janefonda
2. apr 2010

moja kamoska ma malu 6 mesacnu, cize tiez dostavam vecicky s tym, ze ona sa zaprisahala, ze dve deti stacia a ziade ine uz nebude, cize nech si to len pekne necham 😀

jjana17
2. apr 2010

no ved ty jej to potom poskytnes naspat ked nahodou zmeni nazor, ale je to fajn ked takto pomoze niekto s oblecenim alebo tak, je to fakt velka ulava aj na penazenku

vejula
2. apr 2010

jane jj zrušili mi foto, take trapne podmienky nové 😒 Tak som zmenila foto, to tu teraz budeme všetky ako z občianskeho preukazu 😅

Inač na aprilovkach sa nám stala hrozna tragedia, ani neviem či je vhodé to tu pisať aby som zbytočne nekazila náladu 😔

miska1981
2. apr 2010

ahojte gulky 🙂

mne je dnes pekne tazko, hrozne sa mi zle dycha niekedy mam pocit, ze sa uz ani nenadychnem, malicka je nejaka ticha, uz dva dni nedala o sebe moc vediet, vravi sa, ze teraz uz dietatka nemaju moc miesta, ze ich citit intenzivnejsie, ale u mna je to naopak, myslite, ze je to ok?
nechcem hystercit, ale ked uz teraz si namyslam hocico, hlavne ked sa deju take zle veci, ja uz ani nejdem citat clanky na nete, len mam potom depky 😢

inak vsetkym prajem krasne sviatky, dufam, ze bude lepsie....
veji ty sa ako citis? co sa stalo v aprilovkach, napis....vo svete sa deje vela zlych veci... 😒

inak aj mne zmazali foto.................................. uz nech je zajtra a bude lepsie.

asi vsetky sviatkujete, vsak.

janefonda
2. apr 2010

Miska aj ja mam pocit, ze sa mala menej hybe, ako predtym. Ja som zasa zufala z tych noci, co sa neviem poriadne uz dlho vyspat. Dnes obvzlast hrozne zla noc...ani som nestihla niekedy zaspat a trebalo mi znovu cikat. Cize nocny telocvik, lahnut, zdvihnúť , vycikat a tak dookola. A potom ze predspi si, kym sa deti narodia 😉
Ja si tak cakam, kym pridu rodicia na vikend, mm je v praci, tak ako obvykle som sama ☹ Aspon som dnes umyla podlahy a balkony , smetie vyniesla. myslim tym vsetky separacne nadoby, papier, plast, plechovky, bio a mix... A urobila som prvy krat v zivote syrovu hrudku, tak som zvedava na vysledok, este mi visí v dreze 🙂

lulu4
2. apr 2010

ahojte kočky, ako sviatkujete? my sme boli dnes u svokrovcov na obediku aj na nedelu sme pozvani tak mi je dobre teraz nemusim varit? a co vy porabate a ako drobcekovia v bruskach posluchaju?

miska1981
2. apr 2010

jane som rada s tymi pohybmi, so spankom je to coraz horsie, a este ma trapi taka menstruacna bolest v podbrusku uz tretiu noc, vlastne aj cez den....pekne si toho dnes stihla ja niekedy nevladzem ani vstat z postele a ked nieco urobim hned som zadychcana, tento mesiac bude teda riadny napor.....mas super rodicov, ze za tebou pride, budes mat splocnost, mamina urcite pomoze aspon ti nebude smutno ked mm pracuje 😉 inak odkial si?

lulu ty sa pochval, ja sa dnes len stazujem, ty sa ako citis??? kedy ta caka to velke somo, v 20tt???

janefonda
2. apr 2010

miska to bolo dnes vynimocne, uz dlho som nebola takto aktivna 😉 ale tak nechcem, aby nasi prisli do mega bordelu. Ja pochadzam od NR, ale aj s mm zijeme v Rakusku. Uz sa tesim na rodicov, to mi mamina este aj pisala, ze nech nic nechystam, ona vsetko prinesie 😵
A malicku necitit uz vobec tak ako predtym, teraz len vidim ked nieco niekde vystrci a sem tam ma stuchne. Skor citim stikutanie...jemne pravidelne pohyby 😉 a sem tam aj ranu ustedri, ale akor vynimocne 😵

Lulu tak to mas super, aspon si aj ty oddychnes.

janefonda
2. apr 2010

ozaj a jemnu menstruacnu bolest pocitujem aj ja. Ale nie nejako casto , tak dva-tri krat za den a niekedy aj v noci. ALe keby boli tie bolesti caste, treba ist k lekarovi. Tak mi bolo povedane.

miska1981
2. apr 2010

mas pravdu zlate maminy, mne tiez velmi pomaha a vari neustale, pravdu povediac ja este mam znacne rezervy vo vareni, ale ucim sa 😉
dufam, ze s tymi bolestami je to normalne, teraz som si precitala na nete, ze s tym dychom by to malo byt normalne, ze babo tlaci na pluca, tak som kludnejsie, ale keby mi nebolo lepsie skocim do nemocky, aj ked minule ma skoro vysmiali, ze co stresujem, tak sa aj bojim tam ist, nie sice dr.ale sestra, niektore tie sestry mi tam pripadaju ako keby to robili nasilu, ziadny vztah k tomu nemaju 😠

a kedy ocakavas rodinku? ako casto sa s nimi vidas? mamina ti aj pride pomoct po narodeni miminka?

janefonda
2. apr 2010

miska mali by dorazit okolo 21:00, uz su dve hodky na ceste, tak si este pockam. Teraz sa vidame este dost casto, ja musim sem tam skocit do NR, chodim este na UNI nastastie externe, takze asi tak 😉 S maminou som dohodnuta tak, ze podla toho ako to budeme zvladat. AK bude treba, tak ona pride hoci kedy. U nas je to ale tak, ze nasi obaja makaju, aj ked na svojom, ale nemozu si kedykolvek odist zo svk. Firma sama nefunguje. Tak im nechcem pridavat robotu. Ale viem, ze aj napriek tomu su mi plne k dispozicii.
Jaaaj mne by sa aj dobre dychalo, keby som nemala nadchu uz druhy tyzden 😠
A sestry si nevsimaj, zial clovek si nenavybera. Tusim moju malu nastvalo, ze som sa stazovala na malo pohybov, tak teraz zacala trenovat svaly 😉 A tie menstruacne bolesti by mali byt len akousi predzvestou porodu- myslim, ze poslickovia sa tomu hovori. 😉

lusa889
2. apr 2010

Ahojte babule, ako sa mate? 🙂
ja mam za sebou polku sviatocneho pecenia a varenia zvysok ma caka zajtra 😉

janefonda
2. apr 2010

Lusa cau, a co dobreho pecies a varis??? 🙂

miska1981
2. apr 2010

tak ja som sa tiez postazovala, tak by sa mohla nahnevat a tiez mi to vratit, ze ma pokope a popästickuje 😉
a nejake kamosky tam mas? aj si tam pracovala, ale ste tam len kvoli mm, ze tam pracuje?

ahoj lusa a coze si piekla? ty nemas taketo nase starosti tehotenske, ci este v pohode vladzes vsetko???

jane a s tym porodom nestras, ja este nechcem nejakych poslickov, az pred porodom a este mesiac chcem vydrzat...

lulu4
2. apr 2010

miska: tak velky ultrazvuk ma caka 19.4. a uz a velmi tesim ze opat po mesiaci uvidim drobceka, a konecne pojde so mnou aj drahy dovnutra nech sa pozrie na ten zazrak co nosim v brusku a pevne dufam, ze uz nam aj pohlavie povedia 😀
vam kocky nezavidim a to ja mam este aj astmu a uz rok neberiem na nu ziadne lieky a to mi gynekologicka povedala ze mam ist na plucne alebo k alergologicke si nieco predpisat lebo ze cim budem vo vyssom mesiaci nie je to sranda a este ked bude leto a ten teply vzduch

lulu4
2. apr 2010

lusa: no na to v kolkom si tyzdni klobuk dole, pecies varis, sikulka 😀 my ideme s drahym v nedelu ku svokrovcom takze mam postarane o obed, chvalabohu a pondelok stravime pekne sami, asi prvy krat nebudeme nikde ani u nasich ani u jeho rodicov... ale tak musim si zvykat uz budeme rodina

babulky ja sa v sobotu vydavam nie tuto ale 10.4. a uz mam taku miernu nervozitu 😝

janefonda
2. apr 2010

Miska to je dobre mat poslickov, to neznamena skory porod, len si tak maternica trenuje, to mas ako s tvrdnutim bruska, tiez je to len trening 😉
Nepracovala som tu, mm tu studuje aj pracuje, tak preto sme tu. Mam tu jednu kamosku, ma pol rocnu malu, tak budeme spolu kocikovat 😉 A snad tu casom nadviazem viac kontaktov, ked budem s malou chodit stale von. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre