Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
2. apr 2010

Lulu sa pridas k nam vydatym, supeeeer!!!! Nebud nervozna, uzi si to hlavne!!!! a presne zvykaj si , uz to budete iba vy a babo, ako vravis rodina!!! no neznie to krasne? 😵

lulu4
2. apr 2010

Jane: a myslis ze ked mam ja obcas bolesti v podbrusku ale take akoby ma tam rezali je to ok? myslim ze to asi vetry alebo stolica, neviem dva krat sa mi to stalo, vcera a zaciatkom tyzdna som si kupila Espumisan a ten ked si dam sa to uvolni idem na stolicu a je ok... tak hadam to nie je nic ine...moja gynekologicka je teraz 2 tyzdne PN a najblizsie idem az po svadbe k nej na to velke sono 19.4.

lulu4
2. apr 2010

Jane: praveze to znie uzasne, ze si s drahym zakladame rodinu, sa velmi tesime, ved 1. a 2. sviatok vianocny pojdeme aj rodicov pozriet na otocku ale stedry vecer a velku noc a tak uz budeme travit ako rodinka s nasim pokladikom

lusa889
2. apr 2010

no babulky ja som napiekla jeden karamelovo tvarohovy kolacik co si mm vybral z nejakych receptov v casaku, stihli sme aj salatik zemiakovy urobit a cviku tiez, no a rano sme si boli nakupit, lebo som zistila kolko mi toho chyba 😀
zajtra uz len uvarit sunku, klobasky a syrik, a este jeden kolacik a mozme sviatkovat kolko sa da 🙂
ale miestami som poriadne funela jak hroch, ale mala bola celkom kludna dnes tak sa dalo

lulu aj my sa chystame ku svokrovom v nedelu ale ja som radsej ak mam aj doma navarene, vies ked to tak nerozvoniava sa mi tie sviatky ani nerataju

vejula
2. apr 2010

Miška ja mám teraz také bolesti akési, aj bruško často tvrdne, ale to je už normálne, máme do pôrodu krátko tak telo sa pripravuje.
No a čo sa týka tých apríloviek tak jednej kočiek od nás sa stala taká tragedia že maličkej sa obmotala šnura okolo krku, a bohužial prišli na to už neskoro, strašne veci sa stávaju, ale nechcem vás strašiť... Vo svete je vela nesprvodlivosti 😔

lulu, mooooc gratulujem uži si svadbičku 😉

lusa889
2. apr 2010

lulu to je super ze mas svadbu, ta nervozita k tomu patri, ale uvidis vsetko bude super,
ja by som si svoju hned zopakovala aj mm, my sme mali od rana zabavu v nas den D a bolo super. Prajem aj tebe aby ste mali krasne spomienky a nadherne pocity

janefonda
2. apr 2010

lulu asi to bude s tou stolicou naozaj suvisiet, ked ti to potom prejde. Tak snad to nic nie je. Ono mna pocas tehu sem tam niekde pichlo , ale nerobila som si ziadne starosti, ved nakoniec aj ked som tehu nebola, obcas ma nieco bolelo, tak nie vsetko pripisujem hned tehu. Teraz som uz opatrnejsia, predsa len vyssie stadium so sebou prinasa vselijake bolesti. Hlavne ked mi da mala ranu...oooo to je bolest 😀

miska1981
2. apr 2010

lulu tak prajem nech sa vam svatba podari a hlavne si ju uzi nech mas na co spominat nemusi byt vsetko tip-top.

jane tak ty ako poslusna manzelka si nasledovala mm a odstahovala sa tam s nim, ja tiez nieco podobne aj ked sme v tom istom meste, len byvame v jeho stvrti a nepoznam tam zatial nikoho, moc mladych ta nie je 🙄

lusa super, ja moc varenie nezvladam, ale snazim sa

😉

lulu4
2. apr 2010

lusa: ten kolacik karamelovo tvarohovy znie lakavo 😵 veru ta vona cez sviatky stoji za to, my sme boli tiez na nakupe a tesco take plne ze som sa nestihla cudovat ako keby zadarmo davali 😀 aj sa draheho pytam chces sunku alebo klobasky? nie nechce nic ze potom sa bude len prejedat tak co s nim tak sme nic take nekupili.... dnes robil nejaky recept co nasiel na nete, mexicke fazule s cerstvym chlebikom sme si dali a dobre boli 😀 svokruska pecie skvely tvarohovy kolacik co sme si zazelali a mame ho vsetci radi takze ja piect nebudem, mne moc sladke teraz neberie a drahy by to sam nejedol...

lulu4
2. apr 2010

Jane: veru tak ja tiez nechcem hned vsetko pripisovat tehu, ved taketo problemy so stolicou ma obcas kazdy aj ked nie je tehu a ked mi zabral ten Espumisan tak to muselo byt spojene s tym....dnes som jedla trosku pikantne tie mexicke fazule co varil drahy hadam to moc neuskodi, lebo pikantnemu som sa pocas tehu radsej vyhybala 😕

lulu4
2. apr 2010

dakujem kočky, ved sa budem snazit uzivat si tu svadbu ale ja som nerada moc stredobodom pozornosti ale co uz zvladneme, moj drahy je tiez ako ja v tomto... ani tancovat nevieme poriadne tak na tom prvom tanci sa na nas akurat tak nasmeju 😀
ale hlavne tam budeme mat tych ktorych chcema a mame radi tak bude dobre...este nech je buducu sobotu krasne pocasie a je to

miska1981
2. apr 2010

lulu ja spolocne tance vobec neviem,ani mm, tak sme si na prvy tanec nevybrali valcik ako byva zvykom, ale nas oblubeny sladak a tancovali sme normalne ako na pomalu pesnicku a hostom sa to pacilo, pekna pesnicka a nutit sa nebudem ked k tomu nemam vztah, myslim k tym spoloc. tancom.

ja som bola v pohode, nic som neprezivala, po obrade vsetko zo mna opadlo aj ked sa zasekla DJ pesnicka som sa smiala, ziadny stres, nic a hostia vycitili, ze sme v poho a boli aj oni a bavili sa aj sami ked ja som nevladala tancovat, ale my sme mali malu svadbu len rodina a par kamaratov.

janefonda
2. apr 2010

miska hej poslusna zienka...ale co uz ked laska je laska 🙂 No na jednom si trvam a to, ze sa musime do 5 rokov prestahovat blizsie ku svk. Toto mesto je krasne, a keby bolo blizsie, urcite nemenim, ale je mi to daleko od rodiny.
Lulu ja tiez sem tam neodolam pikantnemu. Inak mne sa velmi pohorsila stolica, ked mi zistili anemiu, zacala som brat zelezo a odvtedy mam aj zlatu zilu ☹ Takze zelezo som po dvoch dnoch aj vysadila...nasledky mierne este ostali 😒

Veji je to hrozne co sa deje, zial clovek tomu nedokaze vzdy zabranit ☹

lusa889
2. apr 2010

lulu ja som teraz velmi na sladke, az sa niekedy sama cudujem, ale snazim sa to kompemzovat ovocim 🙂

jane ja som tiez nevyspata uz niekolko noci, ale ani nie tak kvoli cikaniu ale kvoli bolesti chrbta a obcas sa prebudim aj na to ze citim ako mi opuch jedna ruka - dlan, potom sa rano zobudnim s "nafuknutou" rukou a v priebehu dna to prejde ale aj tak je to dost neprijemne
ten posledny mesiac bude teda fakt "vesely" akurat sme sa smiali rano s mm, ze vyzeram jak hroch, chodim jak kacka a citim sa jak invalid 😀 ale hlavne ze sa mala ma jak v bavlnke 🙂 stoji to za to

miska1981
2. apr 2010

veji az teraz som si vsimla tvoj prispevok, to je strasne a potom nemame stresovat ked dlho necitime pohyby? ako na to ta kocka prisla? citila hned, ze nieco nie je ok? alebo sa jej to stalo pri porode?

jane tak hadam mm tam nebude este 5 rokov, mozno si najde aj nieco na SVK a budete blizsie 😉
ale zas kvoli zarobku sa asi neda SVK ani porovnat s AT.

janefonda
2. apr 2010

Lusa napodobne, ja som hroch, velryba, tucniak...je to teraz uz dost tazke, ale ako vravis stoji to za to 😵 uz sa tesim na maminkovanie 😉

Miska aj my sme si s mm dali prvy tanec nasu oblubenu piesen z Dirty dancing a tancovali sme ho s laskou, lebo sa nam to s niecim spaja 😉

elko69
2. apr 2010

vejula waw ze jaka dobra fotecka 😉 a nezufaj,mozno uz tento tyzden to pride..

janefonda
2. apr 2010

miska no my sa neplanujeme vratit na svk. Manzel je tu od detstva, tu chodil do skolky, gympel a teraz vysku. Cize si zivot musime zariadit tu. Pre neho je toto domov a ma tu isto lepsie podmienky pre uplatnenie skoly, ako na svk. Noo ved uvidime kam nas zivot nakoniec zavedie... 🙂

elko69
2. apr 2010

no my sme dnes mali taky pracovny den s mm,najprv smw sli k sestre pomoct im zlozit novu postel a my zeny sme prali detske vecicky ale sestrine a teda povesali a potom sme sli s mm na cintorim k jeho babke a dedkovi a krsnemu urobit velkonocny hrob kedze jeho rodicia su v anglicku tak sa starame o hrob my...a normalne som unavena a teda mozno este niekam vecer vybehneme..toto sa mi paci ak sme cely den spolu a venujeme sa sebe.. 🙂

baby vy si davate niektore odobrat tu pupocnikovu krv??

miska1981
2. apr 2010

jane jaj myslela som, ze mm je slovak...tak to ano hlavne, ze on tam najde uplatnenie.

elko ja si ju chcem dat odobrat.

lusa889
2. apr 2010

jane s tou dalkou k rodicom to mam podobne aj ked sme na svk.
my zijeme v BA nasi na vychode, ale co uz laska je laska 🙂

lulu s tym prvym tancom csi nerob vrasku, my sme to mali tiez ako pise jane, a koniec koncom je to vas den D bez vas sa nic nezacne ani nepohne a nikto si nedovoli nic kritizovat, treba si to zariadit tak aby ste boli hlavne vy s mm spokojny ostatny sa budu tesit s vami ... uvidis 🙂

lusa889
2. apr 2010

elko aj my asi budeme chciet dat si ju uskladnit, mm rozhodol 🙂

miska1981
2. apr 2010

lusa tak to uz povedz svojej dr. ze si ju chces dat odobrat, lebo to treba nahlasit, oni ti poslu zmluvu tu treba podpisat, poslat im ju naspat a az potom ti poslu fa, ktoru zaplatis na ich ucet 280,-EUR sa plati a ostatok po porode ak sa vsetko podari, ja som tiez myslela, ze to len zahlasim, ale tak trva to...

janefonda
2. apr 2010

Lusa ja som nad pup. krvou tiez premyslala, ale podla mna ju dokazu hrozne malo vyuzit...to ale neznamena, ze som proti, niekedy mam den kedy si poviem, ze ju dame odobrat a potom zasa ze nie. No kto sa vo mne vyzna, ani ja sama nie 😀

miska, no ved sa nemylis mm je slovak...teda skor ako to nazvat, ma korene na svk 😉 Cize my sa rozpravame po slovensky s tym, ze s malou bude iba po nemecky a ja po slovensky.Uz sa tesim, dufam, ze ja sa pri malickej viac zdokonalim v nemcine, este mi co to treba vylepsit. Ale ved vsetko pekne postupne 😉

lulu4
2. apr 2010

lusa, Jane, Miska: tak ako pisete, budeme si musiet vybrat nejaku pomalsiu pesnicku co sa nam paci a na tu odtancujeme prvy tanec... aj ked to bude formou sladaku to je jedno, ked nevieme spolocenske tak sa nezblaznime, ale snubencovi rodicia tak radi tancuju, chodia po zabavach, plesoch, oni vykrucaju kazdeho, takze nehrozi ze budem sediet 😀 😀

lusa: ja mam rodinu v Prievidzi - stredne Slovensko, tam sa budem aj vydavat ale draheho mam z BA a tu aj zijeme...
a ta pupocnikova krv je na co dobra ked sa da uskladnit? som trosku mimo obraz nikdy ma to nezaujimalo... tak sorry za otazku a kolko to stoji? diky za info

lusa889
2. apr 2010

miska, tak to som nevedela ze to je taka tortura, ale dobre vediet, dakujem za info 🙂 v utorok idem na poradnu tak to rovno doki spomeniem aby sme to vsetko stihli

lusa889
2. apr 2010

lulu aj ja som vydava doma na vychode 🙂 a bolo super, hlavne si to pekne uzite

lulu4
2. apr 2010

lusa: dakujem, budeme sa snazit aj napriek nervozite ale stavim sa ze po obrade opadne z nas 😀 tesim sa na licenie, uces, fotenie a pred obradom ma uz isto chyti nervozita....

miska1981
2. apr 2010

jane to je najlepsie hned od malicka sa s nou rozpravat dvomi jazykmi deti sa ucia rychlo a nemaju v tom taky mis-mas ako dospeli.

lulu ta krv sa da pouzit na viac druhov ochoreni, nie len pre dietatko, aj pre jeho surodenca, pre jeho rodicov, aj pri nadorovych ochoreniach, je pravda, ze u nas sa to posial moc nevyuzilo, ale poznam pripady ked otecko dietatka dostal rakovinu a povedali mu, ze keby dali odobrat dietatku krv pomozu mu a jedna mamina otehotnela len preto, aby dala odobrat malemu tu krv a pomohla mladsiemu dietatku, ktore ochorelo na leukemiu.
ale tak to su ojedinele pripady, ja dufam, ze my ju nikdy nevyuzijeme.

baby odchadzam idem si lahnut, lebo stale mi je tazko, krasny vecer aj cele sviatky

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre