Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lusa889
15. apr 2010

janica ja som na velku noc salat majonezou jedla uplne normalne, jedine co som don nedala boli vajicka 😀

lusa889
15. apr 2010

... myslim surove do majonezy ....

janica81
15. apr 2010

🙂 a ešte sa Vás spýtam skusené tehuľky... kedy ste asi cítili prvé pohyby??? 😉

janefonda
15. apr 2010

zuzu poslickovia boli pred dvoma tyzdnami aj pre mna neznamou 😀 su to stahy maternice, podobne ako tvrdnutie bruska, ale poslickov citis ako menstruacnu bolest...vlastne falosne kontrakcie, ak su pravidelne tak sa menia na skutocne a treba ist do nemocky.

Janica ja mam svokra gynekologa a on sam mi tvrdi, ze mam jest co chcem a aj pit. Napr, cola mi prve 4. mesiace zachranila zivot, to bolo jedine co som v sebe udrzala. Proste nerobit z toho chorobu. Tiez mi povedal, ze plesnove syry nie na kila, ale ze ked mam raz za cas chut, tak nech si dam. Aj pivko si dam a dnes som uz mala aj deci cerveneho, nakolko mam malo zeleza tak si ho doplnam 😉 Nechcem vyzniet ako nezodpovedna, ale vsetko s mierou a je to ok podla mna 😉 Ovela horsie je, ked si tehula povie milion veci co akoze nemoze.

garonka
15. apr 2010

leni maly už dostal pusu od tety Lenky 😉 a haja tak ja som zas tu 😀

janefonda
15. apr 2010

snazilkant len sa pridaj, neboj aj my sme tu tak zacinali ako ty 😉 a vidis , ako sme uz pokrocili... a navyse poslednu dobu sa sem pridava dost tehuliek na zaciatku tehu, cize si budete mat s kym vymienat info. Preberiete temu po nas 😉

janefonda
15. apr 2010

janica ja som citila prve pohyby v 18tt, ale kludne to moze byt aj skor, alebo aj neskor.

janefonda
15. apr 2010

garonka poslucha tvoj malicky bucik? 🙂

snazilkant
15. apr 2010

no ja som uz tehu bola ale skoncilo sa to v 9 tt babo sa prestalo vyvijat ,
no ale teraz je to ok hoci picham injekcie ale da sa to.

garonka
15. apr 2010

veji na boľave bradavky je dobra aj kalciova mastička a aj často treba bradavky umyvať teplou vodou neboj ono to zo začiatku tak reže že ja som prerevala že kojiť nebudem ani za svet ale teraz je to oki, len Tobi sem tam moju bradavku uhryzne tak ako dnes rano že ma trocha bolí
a aj na krem Avent som počula chvaly ale kalciova mastička je lacnejšia no sama vyber a uvídíš 😉
tu je link na mastičku ja ju používam a je super

https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/3010/calci...

garonka
15. apr 2010

snažilka ahojkyyyyyyyy
aka som rada, že ty tu no fakt som vedela že sa vam babenko vydarí tak sa teším 😵 😵 😵 😵

garonka
15. apr 2010

jane poslucha poslucha ale mm preskakuje

snazilkant
15. apr 2010

kocky chcem sa opytat od kedy ste si zacali kremovat brusko? aby ste nemali strie

lenocka84
15. apr 2010

ahoj jane
ako sa mas?

lusy to je super, som rada ze si posluchla instrukcie.

janefonda
15. apr 2010

snazilkant to mam mrzi.
Tentoraz sa to isto podari a o 30tt budes mat doma maleho krikluna 😉

garonka
15. apr 2010

leni no ale mm začal štrajkovať on je cely deň het a teraz sa trepal vonku že ide do krčmy na pivo ale razne som povedala NIE tak je ofučany, a ja som nestihla uvariť polievku tak si ju varím teraz kym maly haja

lusa889
15. apr 2010

babule idem ja off, pekny vecer prajem, zajtra som tu zas, papa

snazilkant
15. apr 2010

ahoj garonka 🙂
no vidis ano babo sa vydarilo, zatial sa pekne drzime bije nam srdiecko ,uz som ult videla aj rucky a nozky a bolo velmi aktivne strasne sa vrtelo. Som sice PN ale radsej a na hematologii mi dr. pre instotu dala injekcie aby sa mi nevytvarali krvne zrazeniny a aby som nahodou nepotratila opat.
A ty sa ako mas? ty uz mas babo 🙂 ako sa vola a ako sa mas?

janefonda
15. apr 2010

cau leni, ako je doma? Ja sa mam fajn, cakam na mm ideme robit ten odliatok zo sadri...
garonka a co mm? neposlucha? lebo to asi kazdy chlap...
snazilkant ja som kremovala od zaciatku...ale aj predtym ako som bola tehu

garonka
15. apr 2010

snažilka tak tak zostaň doma, doma je predsa kľud a tak sa teším že som až poskočila že jupi
no mam sa oki, som po cisaraku a zajtra mame presne dva mesiace maly bučik sa vola Tobias 🙂 v pase mam jeho miery neodpadni koľko mal po pôrode 😀

garonka
15. apr 2010

jane no štrajkuje ale jeho to prejde, je pod papučou od nedele 😀

i ja som kremovala bruško a strie sa mi porobili aj tak 😔 😔

snazilkant
15. apr 2010

garonka
wau dobre mal vahu pekny papkac 🙂 ale hlavne nech je zdravy.
ake si mala chute ked si bola tehu? hmm lebo ja akosi vobec nemusim sladke? hmm, bude to chlapec? take babske rady?

zuzu1111
15. apr 2010

ja som tiež počula, že keď nie je chuť na sladké, ale na kyslé, tak to bude chlapec 🙂 ..tak moja svokra je sklamaná, lebo ja teraz fakt skôr kyslé....tak je nešťastná, že zas chlapec (ona mala troch 😀 )

garonka
15. apr 2010

snažilka ani ja som nebola cez tehu na sladke, skôr som ku koncu dostala chuť na pudingy a krupice lebo po nociach som nevedela spať tak som si aj o tretej rano varila puding 😅
a čo by som teraz zato dala keby som mohla zas normalne jesť ale teraz si musím kopu veci odopierať uf

snazilkant
15. apr 2010

No radsej si odoprieraj a pokial mas mliecko tak koj nie ako moja svagrina ( mozno si spominas) prestala kopit hned na 5 den. Co si myslim ze je sialenstvo lebo sa jej nechcelo

garonka
15. apr 2010

snažilka to fakt nechcela? to musí byť ale ona čudna joj ak mohla kľudne mliečko mohla davať malemu lebo su maminy ktorym mliečko nenabehne alebo nemôžu kojiť
my kojíme no zo začiatku som mala take stavy že nebudem lebo bolesť bradaviek to bolo niečo akoby ma zaživa rezali ale dalo sa to zvladnuť aby drobček pekne prospieval
a ako sa teraz citíš? bruško vykuka pomaličky? drahy sa musel veľmi tešiť nie?

ivanka85
15. apr 2010

s tou chutou na sladke a kysle to napriklad u mna vobec nesedi..ja mam stale chut na sladke a popritom cakame chlapceka

lenocka84
15. apr 2010

jane zatial sa to da, ved len 2. den

lusy to poznaaaaaaaaaaaaaaam, velmi dobre

garonka
15. apr 2010

leni no a on mi ešte kriči zo spalne že je tyrany muž a ja čo? no hruza čo ti chlapi občas vymyšľaju nie?

gali
15. apr 2010

kam usiel moj prispevok? 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre