Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
23. apr 2010

tadomita aj tu sa nejak ochladilo a vyzera byt zamracene..
ano je to do placu..som nevedela ci sa smiat alebo plakat ☹ 😀 asi takto sme na tom boli rano s mm
aj susea zo spodu nam zvonila ze je vytopena...
tak a este nehovoriach ze den predtym sme sa stymi co prerabaju chytili...
no otras..takze nam budu musiet vymalovat kuchynu kupelku wc spojovaciu chdobicku halu obyvacku..
aj ked uz nieco hovoril ten majitel..ze sak strop v pohod to sa zatrie sak to mate biele...ale nam zatiakli
aj komplet cele rohy..a to mame kadzu izbu farebne malovanu..iba stropy biele...to co tym myslela ze nam necha flakate na tom farebnm?
a taky odtien neikto nenamiesa presne rovnaky..budu to proste musiet vymalovat...

a este aj stierka nam zacala na niektorym miestach bublat..a cakam ze co spravia parkety..nakolko to islo az dole k susedom...

dugyna
23. apr 2010

tadomita nie tehotna nesmies..ja mam tiez nulu som myslela..ale mozno by mi volali..lebo ja som darovala volakedy krv..ale neviem mozno len nejakych specialnych ..
ja tiez svojho mm poslem
mirka nie len v BA..sak tam pisalai ze aj v KE..ale podla mna ked sa opytas na transfuznej stanici..tak by ti mali odobrat aj v inych mestach a potom ju dopravit do BA..

aj ked na jednej teme tu na fore..mi jedna kocka napisala ze je to hox..xi ako sa to vola....tak neviem...asi by si to bolo treba overit na trnsfuznej stanici..

tadotami
23. apr 2010

tak to vam musi najskor vyschnut.a tam kde sa narobili bublinky to zrejme opadne.aspon nam sa to stalo a museli sme celu tierku oskrabat a znova nahodit.dotrhalo by ma od jedu.

mirka12011
23. apr 2010

no teda mne pri narodeni tiez jeden pan daval krv neviem co som s nou mala ale viem, ze bol z Michaloviec 😀 asi kvoli protilatkom fakt neviem....lebo mamina je 0- a tato 0+

tadotami
23. apr 2010

hm.......videl uz niekto moje brusisko?

mirka12011
23. apr 2010

no teda vacsie ako moje 😝 stavias vilu? 😉

tadotami
23. apr 2010

a to mi kazdy hovori ze mam male 🙂 tak neviem co si mam o tom mysliet.
od rana som nervozna.zajtra chcem detsku nachystat a nemam postielku.stresujem.

mirka12011
23. apr 2010

tadotami kukucni moje v 29tt 😉 ale cosi velke nieje je tak akurat ja srandujem...
no tadotami aj mne hovorili ze mam male a minule jedna na urade no vy mate velke brucho 😀 ja kukam na nu, ci je all right, ze keby som dala dole tricko ta ho ani nezbada 🙂 ale nie ved uz mame 2kg tak brusko uz musi rast....

tadotami
23. apr 2010

ja nemam ani potuchy kolko vazime.sono mam buduci tyzden.inak take sikovne ho mas.ja som jak hajzlovy pavuk.vsade drevena len brucho mi trci.

lutsine
23. apr 2010

Ani ja neviem kolko babo vazi, viem len ze v 20 tt malo 442 g.......kolko moze mat teraz?

mirka12011
23. apr 2010

😀 hajzlovy pavuk to bolo dobreeeeeeeeeeee
jejej a to mas prietoky ci co na dalsi tt?

dugyna
23. apr 2010

miri ty si sa pytala ja som si az teraz vsimla..ze hladaju 0 rh - cize pozor musi to byt nula RH negativ..
volala som na transfuznu stanicu a ze taku krv zboerali..ale nevie ci este ju treba...ale ze 0rh negativ potrebuju ze jej nemaju dost..predpokladam ze ani pozitivky nemaju dost

lusa889
23. apr 2010

Ahojte babule, bre ranko 🙂
dugy, naozaj "krasneô rano, asi by som tak skocila susedom po krcnej tepne ze by ma drzat trebalo 😠 ako vlastne reagovali? inak to je neskutocne, nevies na nich niekoho zavolat, toto uzt hranici s normalnym spravanim 😢

ja som mala zas noc uplne strasnu, vobec som nespala, naprv som sa asi 4 hodiny prevalovala na posteli a potom dalsie 4 riesila sudoku, nevedela som oko zavriet, vzdy ked som trosku zaspala sa mi hned snivalo ze rodin, na co som sa vzdy hned zobudli, ze este nemozem,,mala sa naskutocne natahovala do takych tvarov ze som nevedela co sa deje, takze mi tiez na klud nepridavala a pre istotu sa jej darilo skoro v rovnakych intervaloch, ..... no cisty konec 😎

lusa889
23. apr 2010

mirka, tu bolo vcera rano tiez 5 stupnom cez den sa akoze oteplilo na 15 ale taky studeny vietor fukal, ze mi tie stupne ani tak nepripadali ☹
dnes to bude asi podobne, lebo slnko ani nevidno

dugyna
23. apr 2010

tadomita..no presne..sak uz to bubla vsade...
takze to bude treba koskrbat v tych rohoch ako je to zatecena potom vymalovat cele izby..
lebo ono je to v obyvacke jeden cely roh a tak flak na strope, v kuchyni je to tak isto....v kuplke jet o podzlz horneho okraja steny..20cme a 20cm dole..viev v tej oblasti stropu a potom zase cely rok....ta chdobika tiez podzlz celej hornej casti stropu..a cele 2 rohy..a hala tiez dva rohy a pozdlz celej steny hore...otras..
no budu to musiet vymalovat.. alcno ich to nevide..stropy mame sice biele ale hala a obyvacka su merunkove a kuchyna taka bezovo staroruova jemna..neviem tu farbu definovat...

miri 🙂 tak ty si hned o mala takto vymyslala 🙂

lutsine okol 800g

tadomita mas krasny domcek tiez ma napadlo ze taka vilka 😉 ale ja mam tiez take..len moje je ako basketbalka alebo medicinbal ako moj mm hovori 😉
inak preco nie si aj u nas na julovkach?

mirka12011
23. apr 2010

ahoj lusa tu slniecko vidno od rana len vies ako to skoro rano brr kosa....
tak teda aspon sudoku si polustila 😀
ja som tiez vstala 2x v noci na zachod a uz som nezaspala a to bolo cca 3hodin no des a hruza...

dugyna
23. apr 2010

lusa...hned sme im volali do 15 min boli u nas...lebo oni tam este hore nebyvaju oni stale este prerabaju...
a aj susdea zo spodu zvonila ze je vytopena...
a to sme lusa v decembri dorobili prerabku bytu..cize nove stierky vymalovany polozene podlahy..atd

dugyna
23. apr 2010

lusa tak sa dneska tesim jupi 🙂

dugyna
23. apr 2010

kocky o com ste vcer ainak pisali nejak vas nestiham docitat...
lenocka ma internet v nemoce? alebo je uz doma?
a maly patrik teda nie je v inkubatore podla foetciek..ciez som mal pravdu..
a inak leni Patrik je nadherny 🙂

tadotami
23. apr 2010

dugy niekedy vas sledujem a par krat som aj nieco hodila.lenku maju dnes pustit domov a mleho si tam este nechaju.

lusa889
23. apr 2010

dugy aj ja sa tesim, len dufam ze nezaspim 😉
inak to by ma asi slahlo keby som dorobila byt a potom ma niekto vytopi, fakt by som asi z koze vyskocila 😠 mna tiez sused vytopil ale len v kupelke, je to vydno na strope ale nejak ma to neboli, takze ani neriesim 🙂 je to len taky kustik to je OKI

miri, rannu kosu poznam, fuuuuj nelubim 😖

dugyna
23. apr 2010

mayl tam bude urcite kym nedosiahne aspon tyn 2600g...ak ma vsetky vysetrenie ok..alebo si ho nechaju minimalne do 36tt

lebo som kukala ze mas uz dcerku krasnu.. 😉

dugyna
23. apr 2010

miri ja musim este s havom vonku do tej kosy

lusa..ano len musisme s nimi normalne komunikovat..lebo aby nam to aj vymalovali alebo preplatili...

tadotami
23. apr 2010

baby mne je taka zima na ruky ze pisem v rukaviciach.

vybavila som si postielku tak dnes ideme pre nu.taka som rada ze som nachystana keby nieco.taketo veci ma vedia vystresovat.

dugyna
23. apr 2010

tadomita uz ides montovat postielku??
my mame dom aale este nie je zlozena

mirka12011
23. apr 2010

dugy lenka ide dnes domov a maly musi ostat v nemocnici kym sa nauci pit...
no ja som vesala pradlo na balkon a brrrr
no uz nech je 12hod a fajne slniecko....

dugyna
23. apr 2010

miri diky 🙂
aj mna caka to vesanie pradla..

janefonda
23. apr 2010

Caute, ja len na skok-

Dugy, Lusa, Barbyes plati ten dnesok??? 😉

tadotami
23. apr 2010

dugy.....ty ju mas aspon doma 🙂 inak som si vsimla ze chlapi maju na vsetko cas.ten moj mi stale hovori ze co stresujem ze este mam pol roka cas.a co som slonica?
miri....u nas to dnes vobec na slniecko nevyzera.ani na zubate 😀 skor na dazd 😠

ten 36tyzden je taky ze ked sa dieta narodi uz nie je ako predcasne narodene?inak v ktorom mesici sa narodit moze a prezije?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre