Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
5. máj 2010

lulu jasne a aj som toho uz pojedla 😀

jjana17
5. máj 2010

zuzu presne tak ide to velmi rychlo,,,velmi
ja si pamatam ako som babam pisala ze uz chcem aby som citila malinke a ani som sa nenadzala a uz kopancuje

zuzumajko
5. máj 2010

lulu ja ti neviem 😀 mam pocit ze je to este strasne daleko 😀 a strasne sa tesim, ani neviem ci vobec uz mozem nieco nakupovat, lebo sa bojim toho prveho trimestra. Asi az potom co? 😀 ja budem asi ta sialena mamicka, ktora bude kupovat vsetky tie krasne rozkosne vecicky a jej manzel bude zurit, lebo v penazenke vietor 😀 ako ste to preboha zvladli vy baby?

jjana17
5. máj 2010

jaj kocky ja by som si taku dobru kavicku dala ,,,,ale kto mi ju len spravi,,,fnuk

lenocka84
5. máj 2010

jani aj ja si idem robit
tak dobehni 😀 😀 😀

zuzumajko
5. máj 2010

jjani, ja sa tiez neviem dockat. Bojim sa toho prveho trimestra, keby to uz bolo za mnou. A aj tie vysetrenia babatka, ci je zdravucke. Lebo to ma tiez trosku desi...ale inak uz chcem citit pohybyyyyy 😀 😀 😀

jjana17
5. máj 2010

zuzu uz aj mas tehotenske nevolnosti, ci este stale ti vsetko vsetucko chuti
no ja som to mala s obleckom vyriesene , skoro vsetko sme dostali po malom synovcovi tak som pokupila len par veci ktore mi proste cenkli do nosa a museli sme ich jednoducho mat
ale tie nákupy su fakt fantasticke ako mne staci ze malemu len dudu kupim a som stastna aj dva dni

lulu4
5. máj 2010

zuzu: no ja som prvy trimester nekupovala radsej nic, ani som nic nedostala, ale potom to uz islo, jedna kamoska mi nieco kupila, druha, prababka, babka atd.. ja som uz co to nakupila... ved kukni moj album, zatial mame vsetko co je v nom a v pondelok som kupila novu ciapocku a polodupacky krasne oranzove... no a este dostaneme teraz v sobotu od maleho prababky dva nove kabatiky a jeden krasny modry setik to asi zoberem aj do porodky na oblecenie ked pojdeme domkov... ved potom to nafotim a dam do albumu...
ono to je vsetko pekne tie vecicky ale zase sa clovek musi krotit, ja tiez popozeram viacero stranok kym nieco objednam, treba popozerat ceny niekde je to ozaj predrazene aj v tych obchodoch, z netu je to vyhodnejsie je vela stranok pre male deti.. ved ti potom nieco poradime...veru aj moj trosku zuri obcas ked sa rozsupnem ze uz by som mohla koncit s nakupmi 😀

lulu4
5. máj 2010

zuzu: pohyby ako prvorodicka tak najskor od 19 tt budes citit mnohe baby az tak po 20 tt... ale je to nieco uzasne, ved som akurat pisala ze som skusala novy kojaci vankus co nam dosiel pred chvilou a malemu bolo asi dobre lebo tak kopkal az sa mi brucho natriasalo ale je to uzasne

lulu4
5. máj 2010

leni: aj mne jednu uvaris s mlieckom bez cukru? hmm?

lulu4
5. máj 2010

Jjani pisala som ti IP pozries?

zuzumajko
5. máj 2010

jeziiis babeny ja vam tak zavidim ze to uz vsetko prezivate 😀 ale samozrejme ze v dobrom 😀 strasne sa tesim 😀 takze do konca prveho trimestra nic nekupujem 😀 diks lulu 😀
jjani, zatial vsetko okej, nevolnosti ma trapia skor vecer ako rano, babo ocividne nema rado cokoladu ale miluje jogurty (doteraz som ich nejedavala velmi) a maso 😀 manza vravi, ze s tym masom to je urcite jeho dieta 😀 inak nic, az na tie bolesti v podbrusku klopem, ziadne priznaky 🙂 dufam, ze je to v poriadku, gyndos mi dnes nepovedal nic konkretne ze by babu malo nieco byt 🙂 samozrejme, je este prduch maly, ale vyzera to fajn vraj.

Ja uz teraz checkujem v obchodoch ze co je kde 😀 strasne krasne vecicky pre babatka maju 😀 ale zase, babo vyrastie z toho.

Inak termin by sme mali mat 26.12 😀 😀 chuda male 😀 😀

jjana17
5. máj 2010

zuzu. to je pochopitelne ze mas strach aj ja som ho mala a presne aj tie testy ked sme na ne isli aj to som mala strach

janefonda
5. máj 2010

no baby zasa rozoberate nakupy pre malickych? Ja myslim, ze na zaciatok mame uz vsetko potrebne, a co nam bude treba dokupime neskor, ked zistime co nam vyhovuje. Dnes je pekny datum na porod, co hovorite? Mala by som to aj tej mojej blske povedat 😀
Idem si dat halusky zo vcera, posledny tyzden mi nejak chutiiii...

lulu4
5. máj 2010

zuzu: to asi kazda z nas stale pozera po obchodoch co maju, co este kupi, co by chcela a tak, to je normalne... ale vela tych najmensich veciciek tych 56 ti netreba lebo z toho rychlo vyrastie, potrebujes par kosielok kojeneckych, nejaky kabatik, dupacky a polodupacky a ponozticky, rukavicky na rucku a ciapocku a je to... na oblecko toho fakt vela netreba ale tych ostatnych veci je vela, plienky, cumliky, flase, postielka, obliecky, kocik, prebalovacia podlozka, zavinovacka... pre teba nocne kosele, kojenecke podprsenky, kozmetika... je to toho velmi vela...dieta ide do penazi ako sa povie...budete mat pekny datum na porod, take povianocne dieta 🙂 len este nevyber meno Adam alebo Eva to by ozaj vyhralo ze meniny 24.12 zas 😀

jjana17
5. máj 2010

zuzu, jej ty si ako aj ja presne vecer nevolnosti, ale neboj potom prisli ranne respektive celodenne,,,a masko a jogurtiky a cokolada fuj, no tak mozno to bude synator ako u mna,,

lulu4
5. máj 2010

jane: ty uz nerob chute s tymi haluskami ja by som si dala zase kapustove, mnaaam, ja mam take kysle chute furt, to je sila 🙂

jjana17
5. máj 2010

jane tak vidim ako dnes budes malinke presviedcat ze je pekny datum a mohlo by sa prihlasit ,,,,

lulu4
5. máj 2010

zuzu: ja som ti chcela napisat to iste ako Janka ze aj u mna skor mliecne a salamky a tak, ale sladke moc nie... a tiez cakam chlapca, no uvidis 😀

jjana17
5. máj 2010

kocky vy ste vcera tocili o bryndziakoch tak ja hned poobede sup do obchodu bryndzu kupit,,,,,len tak na chlebik alebo samotnu mnamky

tadotami
5. máj 2010

jana...nemas tu este fotku bruska 😀
jane.....myslim ze to bude zajtra 🙂

lulu4
5. máj 2010

jane: vcera mal narodky moj dedko, on je narodeny 4.5.

janefonda
5. máj 2010

baby mne zo zaciatku tehu nechutilo nic, ani sladke, ani mäso... no ale pri tych nevolnostiach to bolo asi normalne. A potom sa to dalo do normalu, myslim, ze mam rovnake chute ako pred tehu. Mne vzdy chutilo kysle, aj slane a aj sladke...tak podla toho som nevedela urcit co budeme cakat. A nakoniec je to baba- teda vraj 😉

jjana17
5. máj 2010

tami no moje brusko tu nemam a ani asi nedam, nenasla som kabel na fotak niekde som ho odpasla

jjana17
5. máj 2010

kocky a vy ste sa kam vsetky postracali,,,,poobednajsia siesta?

zuzumajko
5. máj 2010

takze asi sa moje tusenie potvrdi, ze to bude chlapcisko, simonko 😀
ja dufam, ze ma ranne nevolnosti obidu, lebo rano mi je tak ci tak nagrc vzdy ☹ mam dost problemy so zaludkom aj bez tehotenstva 😀 😎

vefi89
5. máj 2010

a ja som jedla všetko a mám obojživelníka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
5. máj 2010

jana, už máš meno pre drobca?

elko69
5. máj 2010

lulu4 sak ani mne sa to nezda,aj ja si myslim ze by sme mali chodit castejsie ale sak hadam uz do nemocky to tak bude,teraz uz ma poslednu poradnu u svojho gyndu...neboj zvladnes a ked ti este dovolili citron tak to bude menej zle..

zuzumajko
5. máj 2010

vefi to je dobree! misko je velmi pekne meno, aj ja som ho zvazovala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre