Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. máj 2010

no teraz sa chystam zehlit, bo tu mam nejaku tu kopu
a dnes sa chystame na prvu vychadzku, ked sa za cca hodku napapa

mimi ahooj
treba prat, zehlit, a mat nachystane nie ako ja

jjana17
7. máj 2010

no mimi niekedy je to otras byt stale doma, ale dnes mm pride uz o druhej tak som rada, to utecie rychlo
ja by som aj poprala len u nas sa toci na dazd, chcem pockat ked bude krasne slnecno ze to dam vsetko von vysusit, bude to take vonavejsie

mimi21mimi
7. máj 2010

U nas je dnes celkom pekne, preto som sa tak rozhodla 🙂 No dufam, ze kym mi doperie prva pracka, tak sa to nezmeni 🙂

Lenocka ahoj... no to zehlenie asi kazda z nas "zboznuje" :D

jjana17
7. máj 2010

leni a teba to len tak chytilo doma kontrakcie, ci si bola na poradni a tam ti povedali ze rodis alebo sa moc otvaras.....
no ja mam zakladne veci pochystane, a veru aj mna tu caka zehlenie, a tak hnusne pozeram na tu kopu,,,,,

jjana17
7. máj 2010

mimi ako u nas, boli sme s mm na pripravke, krasne slnecno a prideme domov najeme sa a taka prietrz mracien u nas a take krupiska padali ze sme nechapali

lenocka84
7. máj 2010

mimi ja nase veci vooobec nezehlim, to len teraz maleho

jani vooobec, ja som krvacala, brali ma na prijem, a na druhy den mi oznamili ze rodim
kontrakcie som nemala, museli vyvolavat

mimi21mimi
7. máj 2010

Jjani, co vam hovoria na tej predporodnej priprave? Lebo u nas sa nic take v nemocke nerobi...

janefonda
7. máj 2010

Caute babule
no u nas krasne slnecno, bez jedineho mracika 😵 Taka peknucka modra obloha uz dlhoooo nebola, tak dam asi aj ja nieco oprat a pekne vyvesiam von na balkonik 😉
A mozno vybehnem na mini prechadzku, kedze ja uz dlhe trate nezvladam a ak aj nahodou ano, zistila som, ze mam potom ovela silnejsich poslickov, ako ked som bola skor v klude. Ale do parku si mozmo ist sadkat na chvilocku, kedze aj mm je doma 😉

jjana17
7. máj 2010

lenocka aha, no tak to si mala dobre stresove

mimi to sme mali ze ked manzel pojde k porodu tak aj s nim taku prednacku, vies co dobre to bolo cely priebeh porodu nam opisala, poradila ze ako sa mame naucit dychat a tak, ako mne sa to pacilo,
a ze ked doma ma chytia kontrakcie tak nemam hned utekat do porodky ze staci ked ich budem mat kazdych 10 az 7 minut ze to az v tedy je najlepsie prist, lebo pred tym aj tak so mnou nic v porodke neurobia

jane tak si spravite dnes pekny den a mozno sa malickej uz zaziada na tento svet

tadotami
7. máj 2010

baby baby.....hm teraz sa vam zehlit nechce ale ked sa vam narodia deticky budete musiet ci a vam chce alebo nie 😀
lenka....tak zabehni riadne toho noveho tatosa 😀

jjana17
7. máj 2010

tami ahoj,,,,,

lenocka84
7. máj 2010

ahoj jane
hlavne opatrne, ale dobry napad

jani trosku a no, a hlavne ked ma od 21:00nechali na monitore, do 6:30 a hned potom som sla na porodnu salu
a domov som sa neozvala viac ako 16hodin a vsetci boli hotovy, dokonca teta volala do nemocky, ale samozrejme info jej ziadne nedali

tado kocik je uz zabehnuty, lebo to je od svagrinej

tadotami
7. máj 2010

my sme nechodili n ziadnu pripravku a mm si zaplatil 137skk,dali mu take zelene oblecko a mohol byt pri porode.ale asi to aj obanoval 😀 stale som mu nadavala a hovorila nech drzi uz hubu.jaj a ci je v kine nch mi aspon celo utrie.a rozculoval ma ked stale hovoril:mamina teraz ti pride kontrakcia tak nekric a tlac.ke som ho nezabila vtedy tak to uz asi neurobim 😅 a ze teraz chce byt zase.tak som mu povedala hned na rovinu ze ked ma bude znervoznovat tak ho vyrazim a bude vonku cakat.

jjana17
7. máj 2010

leni a to si nemohla ani zavolat im? mobil si mala zakazany
inak toto je sila ze ani vediet nedali, ako si predstav tie stresy doma

tadotami
7. máj 2010

🙂 jjana.....ahoj 🙂 doslo ti to?

jjana17
7. máj 2010

tami no ja som zvedava ako to moj mm zvladne, on je strasne ukecany, tak hadam tam bude ticho ,,,,ale chcem si dat pichnut epiduralku tak hadam to potom bude trosku lepsie ako bez nej, ze ho tam moc nebudem mlatit a nadavat mu

jjana17
7. máj 2010

tami ani sa nepytaj, neprislo mi to, ale som pisala vcera tej panej a normalne mi nafotila podaci listok ze to fakt posielala, ako ju to strasne mrzi ale fakt ja neviem kde sa mohla stat chyba, je to uz 5 dni a balik nedorazil, ja fakt neviem kde to odpasli, prave som sa vratila bola som schranku kuk no ale nic tam nebolo,,,,,,ma porazi

mimi21mimi
7. máj 2010

aj ja chcem ist rodit s epiduralkou 🙂

uuuf no hracia deka je oprana a v poriadku 😉

tadotami
7. máj 2010

ink vcera som mu povedala ze si nemozem pomoct ale som na neho alergicka a straaaaaasne mi lezie na nervy.ze mami to su hormony 😎 tak som mu povedala nech spi v obyvacke a nech ho nevidim az do piatku do pol3.
bby aj vam tak leze vsetko na nervy a vsetko vam vadi?

mimi21mimi
7. máj 2010

tami 😀 presne.... ale mam to na striedacku so svetlymi chvilkami, keby sa mi zda byt vsetko super.

tadotami
7. máj 2010

ja ho do porodu asi prestahuje mamicke 😠
dievcata musim zase offfff ale este sa vratim 😎 fantomas 😎

janefonda
7. máj 2010

tadotami tak az taketo stavy som zatial nemala, aby som nieco takho povedala muzovi ... aj ked si obcas myslim, ze by mohol byt o kustik viac napomocny ...hlavne sam od seba. Lebo on urobi co poviem, ale sam od seba eeeeee 😠

Uz sa mi perie, tak a potom sup von na slniecko dobijat pozitivnu energiu 😵

Ja este neviem ci epidural ano alebo nie. No nastastie tu to staci nahlasit po prichode do porodnice a aj mozem povedat, ze mozno a ked to budem naozaj chciet tak pridu a pichnu 😉

dugyna
7. máj 2010

Jana17 skus sa ist opytat na postu,popripade vezmi aj tu kopiu podacieho lisku. Jane ani ja uz nevladzem dlho chodit alebo stat,a dnes mam uz spuchnute nohy a ruky:(

jjana17
7. máj 2010

mimi aj ja ako aj ta sestricka vcera vravela ze je to dobra vec, a ze naco sa trapit ked to ide aj takto, lebo ze teraz sa rodia strasne velke deti, ze prv to tak nebyvalo ze deti mali okolo 2,5kg a teraz skoro vsetky okolo 3,5 -4kg a ze to je dost

tami praveze ja si pripadam byt kludnejsia, na zaciatku sme sa s mm vadili, vsetko mi vadilo na nom boze vsetko ja som ho ani vidiet nemusela ale teraz uplna pohodicka,

dugyna
7. máj 2010

Jane ako si malovala malej tie zvieratka v izbe?cim a ako si dostala ten obrazok-obrysy na stenu?ja ich mam na velkom papieri a neviem ako ich dat na stenu

janefonda
7. máj 2010

dugy no mne nohy nepuchnu, ale vzdy ked chodim, mi veeelmi tvrdne brusko, tak sa uz tomu vyhybam. A samozrejme mala sa mi obcas hra s mocovym, ako ja viem, ze sa tam nudi, ale niekedy je to na nevydrzanie 😒

jjana17
7. máj 2010

dugy,ale to ta pani by sa mala ist spytat co mi to posielala ja nemam nic, iba na pc to odfotene co mi ona poslala, ako posielala to z nejakej dedinky co je uplne dole pri madarskych hraniciach, ale myslim si ze v ramci SR by to malo prist tak do 3 dni,,,nie??

lenocka84
7. máj 2010

jani nemala som zakazany, len mne nepovedali ze ma tam nechaju, povedali len ze idem na monitor, co je cca na polhodku a ze potom idem na izbu, ale oni ma tam nechali

jjana17
7. máj 2010

no a to ani sestricka nesla okolo ze by si jej povedala ze chces telefon, ako to je trosku blbe od nich ze nedali ti info ze tam budes celu noc

dugyna
7. máj 2010

Jana ale mozno by ti to dodla cisla na tej kopii nasla.ak to posiela normalne 2triedou tak som mohlo stat ze to ide dlhsie,aj mne sa tak o jednej kocky balik zatulal a isiel 7dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre