Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. máj 2010

ahojte
my sme uz doma z prechadzky, krasne spinkal cely cas, uplna parada
dokonca aj mooju dilemu s oblecenim som vyriesila spravne, a evidentne mu nebola ani zima ani horuco
tak sa tesim

elko69
7. máj 2010

leni jeee ty uz mozes drbca vyvazat po vonku a uzivat si to pekne...mna to caka tak cca za mesiac - dva...

elko69
7. máj 2010

drobca som chcela napisat 😀

janefonda
7. máj 2010

lenka tak vidis ako vam to obom dobre padlo. Aj oblecko si trafila, tak potom uplna parada. Ja som vcera vychystala malej veci, ked ju ponesieme domov zo spitalu 😉 uz sa len narodit musi 😵 tak sup sup natalka !!!

elko 😀

elko69
7. máj 2010

no trosku mi to nevyslo.. 😀

lenocka84
7. máj 2010

elko tak pre tentokrat ti to odpustim 😉

jane aj to uz bude za chvilocku, bud kludna
samozrejme ako naschval som stretla staru mamu, a ta ma hned zdrbala ze preco som s nim uz vonku, ze nie je pokrsteny, a podobne, tak som ju zrusila ze mi bolo treba ist na postu pre jeho karticku poistenca, a ci som ho mala nechat sameho doma

janefonda
7. máj 2010

elko ked preklep tak nech uz poriadny 🙂 Ako sa dnes mavas??? Mne moj mm prave doniesol papat 😉 dnes je jeho den v tyzdni, ked zariaduje on jedlo. Tak siel pekne do restiky a doniesol 😠

janefonda
7. máj 2010

leni ale prosim ta. Deticky musia ist von na vzduch a urcite to bolo pre vas oboch prospesne. Babku si nevsimaj to je normalne, ze ako na potvoru musis niekoho stretnut 😠 to tak byva skoro vzdy. Hlavne, ze si sa z toho pohotovo vykrutila. A navyse ja nie som za taketo pravidla, ze az po krste. Ked mas chut, treba ist von na vzduch!

vejula
7. máj 2010

lenočka, to staré mamy maju taký zvyk že pred pokrstením sa nemá chodiť von, ale vieš kedysi krstili týždnové bábatká, tak to maju trochu pomýlené.

garonka
7. máj 2010

ja som z dediny a tam mali tiež reči že s deckom vonku? pokym je pohan tak ani na vzduch 😠 bože a maly bol pokrsteny keď mal mesiac
a tie detičky čo sa nekrstia vôbec? tí starí ľudia prehaňaju

mirka12011
7. máj 2010

garonka no teda aka kocica s malym na fotke 😉

janefonda
7. máj 2010

No my krstit nebudeme, kedze sme obaja ateisti a nevidim v tom problem. Von pojdeme, ked sa na to budeme citit a nie podla nejakych reci, ci sto rocnych pravidiel...
ja sa uz tesim na nasu prvu prechadzku...juuuuj 😵

garonka
7. máj 2010

mirka že si ma spoznala 😀 😀 😀 😀
Timka poslucha? som čítala že šecko oki tak nech aj tak bude 😵

garonka
7. máj 2010

jane presne tak 😉
ja som šla s malym na prvu prechadzku k lekarke to mal 6 dni a brutalne snežilo 🙂

lenocka84
7. máj 2010

ako ja to neriesim, viem ze to budem pocuvat aj od svojej mamy, ale tak maly bude mat krst az na konci maja, dovtedy ho mam parit doma? vzduch mu prospeje
a mne tiez
ja tiez potrebujem pohyb, bo doma skysnem

elko69
7. máj 2010

lenocka84 dakujem 🙂

janefonda tak to mas dobre,ten moj je v praci do 21 hod takze obedu by som sa nedockala asi dnes od neho ale tak mam zase take stavy ze nejako mi skor nechuti ako chuti sakra...dnes posledny den v praci takze super...uz sa tesim ale aj obavam MD...a ty co?Natka sa nechysta stale von??

mirka12011
7. máj 2010

hihi no gari dnes som sa ja pytala a sestricka mi odpovedala bo doktor tam bol cudzi a ani slovo z neho nevyslo tak som taka nasrdena isla po 3hodinach ze az kurnik s tymi lekarmi minule tam bol zlaty pytal sa na vsetko dnes som ja hovorila a nikto sa ma nepytal 😀

janefonda
7. máj 2010

garonka a co? ved sniezik je aky krasny no nie? Som vcera kuk tvoje fotecky a teda Tobik je riadne velky uz. Ani sa mi tomu nechce verit, ved este nedavno si bola tehu 😀

janefonda
7. máj 2010

elko no nevyzera, ze by sa chystala. Ona je rada v mojom brusku. Mi ho natahuje a robi nove strie. Do osmeho mesiaca jedna stria a teraz ich uz radsej ani nepocitam 😒

garonka
7. máj 2010

mirka z doktoroch nevyjde nikto, ja som na tych CTG sa nervačila lebo maly v kuse spal tak ho budili že dobre mi na brucho sestrička nesadla
tak jedine som mohla niečo sladke lebo kava nehrozila a jedovali ma neustalym meraním tlaku

jane rastie ako z vody je ťažky, džavoce no musím nahodiť fotky ako si sam obdivuje ruku neviem čo ho tak na tej ruke zaujalo 😀

mirka12011
7. máj 2010

no gari dnes 4 deticky spinkali na ctg 😀 vraj pocasim 😅 moju tvrdohlavu timku sestricky budili a ona spala dalej tak ze mam ist nieco sladke si kupit no ja by som to hned do zachodu dala tak ze staci kava 😉 tak sa princezna prebrala a len som jej dohovarala ze vstavaj a nehajkaj bo tu budeme pol dna 😝

lenocka84
7. máj 2010

pridala som nove foto patrika

janefonda
7. máj 2010

garonka to som aj niekde citala, ze kazde dieta si prejde fazou, kedy ho hrozne zaujima jeho ruka, noha, prsty 😀 to musi byt take zlate 😵

Nasa blska tiez vcera zaspala, ked ju tocili a potom som sa otocila na druhy bok a nastastie sa prebudila sama od seba...som tam lezala ale trisvrte hodku. a potom sme krasne videli, fazu pokoja a fazu aktivity 😉

garonka
7. máj 2010

jane jaj tak to asi v tej faze sme my 😀

mne to príde veľmi smiešne ako si tu ručku obzera 😀

mirka12011
7. máj 2010

jejej tobik spoznal ruku 😅 este ze stredny palcek nam neukazal 😉

garonka
7. máj 2010

mirka toto robil včera na tom uvitaní cely čas my sme sa mm rehotali a Tobi tiež 😀
tak ten prst veľa nechyba aby ho ukazoval 😀

janefonda
7. máj 2010

tak ale ved Tobik musi zistit, ze na co ju vlastne ma, a co s nou dokaze 😉 V kazdom pripade ho fascinuje 🙂 krasne to je

mirka12011
7. máj 2010

no fakt na tych fotkach akoby prvykrat videl ruku jejejej rozkosne to je 😉

garonka
7. máj 2010

jane vaha či dať ruku do pusy alebo nie ale sranda z neho 😅

garonka
7. máj 2010

no guľky 😀 sme hore ideme papať a hajde vonku kym svieti slniečk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre